Jiří Hynek

Datum narození: 20.12.1960
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: manažer, politik strany Realisté
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Manažer Jiří Hynek, který byl stranou Realisté roku 2017 vyslán jako lídr v Ústeckém kraji, se stal kandidátem na post prezidenta ve volbách 2018. Neuspěl.

Po maturitě Jiří Hynek absolvoval obor matematická informatika, teoretická kybernetika a teorie systémů na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze. Pracovní kariéru zahájil v Tesle Kolín, dále byl mj. spoluzakladatelem softwarové firmy, generálním ředitelem Karlovarského porcelánu či šéfem Správy základních registrů.

JIŘÍ HYNEK - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Roku 2011 získal post výkonného ředitele a prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu. Stal se členem rady ministerstva obrany pro aplikovaný výzkum, vývoj a inovace nebo členem Mensa ČR. V roce 2008 Jiří Hynek obdržel Čestný odznak Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého.

V zimě 2016 byl Jiří Hynek jedním ze zakládajících členů strany Realisté a stal se jejím tajemníkem. Do parlamentních voleb 2017 jej partaj vyslala jako lídra v Ústeckém kraji. Realisté si Jiřího Hynka vybrali i jako svého kandidáta na prezidenta České republiky. Ve volbách 2018 se neprobojoval do druhého kola. Stejně jako téhož roku ve volbách senátních.

Mezi zájmy Jiřího Hynka patří sport, léta se účastnil Jizerské padesátky, dále pak myslivost a rybaření. Na úrovni národní ligy hrával šachy.

O JIŘÍM HYNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jiří Hynek má čtyři děti. Z prvního manželství syna a dceru, z druhého s půvabnou chotí Eliškou dva syny.

         

 

Články o celebritě

Jiskřivý boj o Senát: Rektor vs. Střihoruký Edward i Paroubek kontra Konvička Jiskřivý boj o Senát: Rektor vs. Střihoruký Edward i Paroubek kontra Konvička Nepravomocně odsouzený exhejtman David Rath a bývalý premiér Jiří Paroubek (oba dříve ČSSD). To jsou… číst článek
Klaus odložil růžové triko a vytáhl Jakla s darebnou migrací. Na Sněžku vyšplhal se synem Klaus odložil růžové triko a vytáhl Jakla s darebnou migrací. Na Sněžku vyšplhal se synem Chce zvednout prapor proti darebné masové migraci, chválil exprezident Václav Klaus dle iDnes.cz… číst článek
Tečka za bojem o Hrad: Kandidáti musí „složit účty“. Pod hrozbou pokuty 100 tisíc Tečka za bojem o Hrad: Kandidáti musí „složit účty“. Pod hrozbou pokuty 100 tisíc Kandidátům na prezidenta dnes o půlnoci skončí devadesátidenní lhůta pro odevzdání celkové zprávy… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Martin Písařík
Martin Písařík
zobrazit profil Tomáš Rotbauer
Tomáš Rotbauer
zobrazit profil Charles Aznavour
Charles Aznavour
zobrazit profil Oldřich Vlach
Oldřich Vlach
zobrazit profil Michaela Doubravová Tomešová
Michaela Doubravová Tomešová
zobrazit profil Jana Postlerová
Jana Postlerová
zobrazit profil Ladislav Štaidl
Ladislav Štaidl
zobrazit profil Jiří Hudler
Jiří Hudler