Jiří Hynek

Datum narození: 20.12.1960
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: manažer, politik strany Realisté
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Manažer Jiří Hynek, který byl stranou Realisté v parlamentních volbách 2017 vyslán jako lídr v Ústeckém kraji, se stal i jejich kandidátem na post prezidenta České republiky.

Po maturitě Jiří Hynek absolvoval obor matematická informatika, teoretická kybernetika a teorie systémů na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze. Pracovní kariéru zahájil v Tesle Kolín, dále byl mj. spoluzakladatelem softwarové firmy, generálním ředitelem Karlovarského porcelánu či šéfem Správy základních registrů.

JIŘÍ HYNEK - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Roku 2011 získal post výkonného ředitele a prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu. Stal se členem rady ministerstva obrany pro aplikovaný výzkum, vývoj a inovace nebo členem Mensa ČR. V roce 2008 Jiří Hynek obdržel Čestný odznak Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého.

V zimě 2016 byl Jiří Hynek jedním ze zakládajících členů strany Realisté a stal se jejím tajemníkem. Do parlamentních voleb 2017 jej partaj vyslala jako lídra v Ústeckém kraji. Realisté si Jiřího Hynka vybrali i jako svého kandidáta na prezidenta České republiky.

Jak Jiří Hynek při zveřejnění své kandidatury na hlavu státu řekl, že je přesvědčen, že má Česku co nabídnout. „Chci být aktivním prezidentem, který se umí postavit za svou zemi a zajistí jí bezpečí,“ prohlásil.

Mezi zájmy Jiřího Hynka patří sport, léta se účastnil Jizerské padesátky, dále pak myslivost a rybaření. Na úrovni národní ligy hrával šachy.

Jiří Hynek má čtyři děti. Z prvního manželství syna a dceru, z druhého dva syny.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Bude chtít nový prezident přijmout euro? Kandidáti se neshodnou Bude chtít nový prezident přijmout euro? Kandidáti se neshodnou Na zavedení eura v Česku v příštích letech se prezidentští kandidáti neshodnou. Většina z nich by… číst článek
Nový prezident může být pro Babiše problém. Kandidáti: Premiér nemůže být stíhaný Nový prezident může být pro Babiše problém. Kandidáti: Premiér nemůže být stíhaný Kandidáti na prezidenta by většinou na rozdíl od současného prezidenta Miloše Zemana měli problém… číst článek
Do boje o Hrad půjde maximálně 9 kandidátů. Ostatní vnitro vyřadilo Do boje o Hrad půjde maximálně 9 kandidátů. Ostatní vnitro vyřadilo V prezidentských volbách bude mít šanci kandidovat maximálně devět uchazečů o Pražský hrad. Zbylých… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová
zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška
zobrazit profil Sarah Larson
Sarah Larson
zobrazit profil Jana Preissová
Jana Preissová
zobrazit profil Petr Muk
Petr Muk
zobrazit profil Dan Brown
Dan Brown
zobrazit profil Martin Svoboda
Martin Svoboda