Jiří Hynek

Datum narození: 20.12.1960
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: manažer, politik strany Realisté
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Manažer Jiří Hynek, který byl stranou Realisté roku 2017 vyslán jako lídr v Ústeckém kraji, se stal kandidátem na post prezidenta ve volbách 2018. Neuspěl.

Po maturitě Jiří Hynek absolvoval obor matematická informatika, teoretická kybernetika a teorie systémů na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze. Pracovní kariéru zahájil v Tesle Kolín, dále byl mj. spoluzakladatelem softwarové firmy, generálním ředitelem Karlovarského porcelánu či šéfem Správy základních registrů.

JIŘÍ HYNEK - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Roku 2011 získal post výkonného ředitele a prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu. Stal se členem rady ministerstva obrany pro aplikovaný výzkum, vývoj a inovace nebo členem Mensa ČR. V roce 2008 Jiří Hynek obdržel Čestný odznak Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého.

V zimě 2016 byl Jiří Hynek jedním ze zakládajících členů strany Realisté a stal se jejím tajemníkem. Do parlamentních voleb 2017 jej partaj vyslala jako lídra v Ústeckém kraji. Realisté si Jiřího Hynka vybrali i jako svého kandidáta na prezidenta České republiky. Neprobojoval se do druhého kola.

Jak Jiří Hynek při zveřejnění své kandidatury na hlavu státu řekl, je přesvědčen, že má Česku co nabídnout. „Chci být aktivním prezidentem, který se umí postavit za svou zemi a zajistí jí bezpečí,“ prohlásil.

Mezi zájmy Jiřího Hynka patří sport, léta se účastnil Jizerské padesátky, dále pak myslivost a rybaření. Na úrovni národní ligy hrával šachy.

O JIŘÍM HYNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jiří Hynek má čtyři děti. Z prvního manželství syna a dceru, z druhého s půvabnou chotí Eliškou dva syny.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

         

 

Články o celebritě

Zeman zkritizoval České lvy. A Michal David mu zapěl: „Miloši, ty na to máš“ Zeman zkritizoval České lvy. A Michal David mu zapěl: „Miloši, ty na to máš“ Projev, hudba a vystoupení vybraných zpěváků. A také některá kontroverzní jména mezi hosty. Tak vypadala… číst článek
Fischer chce do Senátu. Vytáhl „smrad minulosti“, schytali to Zeman, Babiš i Okamura Fischer chce do Senátu. Vytáhl „smrad minulosti“, schytali to Zeman, Babiš i Okamura Ve volbách skončil na třetím místě, porazili ho pouze Miloš Zeman s Jiřím Drahošem. Pavel Fischer,… číst článek
Rozdělená společnost, „musíme to přežít“ i vítězství obrany národa: Zemanovo vítězství budí ohlasy Rozdělená společnost, „musíme to přežít“ i vítězství obrany národa: Zemanovo vítězství budí ohlasy Prezident Miloš Zeman ve veřejné volbě obhájil svoji funkci, a bude tedy prezidentem na dalších pět… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Marek Ženíšek
Marek Ženíšek
zobrazit profil Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
zobrazit profil Bill Gates
Bill Gates
zobrazit profil Albert Černý
Albert Černý
zobrazit profil Andrea Černá
Andrea Černá
zobrazit profil Tomáš Rotbauer
Tomáš Rotbauer
zobrazit profil Andrea Divišová
Andrea Divišová
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová