Jiří Pomeje

Datum narození: 14.12.1964
Místo narození: České Budějovice
Profese: herec a manažer, bývalý producent
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Pomeje se od mládí věnoval tanci. Deset let i závodně. Ve filmu se objevil už během studia DAMU. Několik snímků poté sám produkoval, což ho přivedlo do obřích dluhů.

Pohybové nadání předvedl Jiří Pomeje v baletu Bachčisarajská fontána. Role ztvárnil v komedii Dotyky, kriminální Nahotě na prodej nebo v pohádce O perlové panně. S Míšou Kuklovou si zahrál například v komedii Playgirls II. Producentsky spolupracoval s režisérem Zdeňkem Troškou na pohádkách Z pekla štěstí nebo Princezna ze mlejna.

JIŘÍ POMEJE - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Kvůli dramatu Andělská tvář se Jiří Pomeje zadlužil a zkrachoval. Stanul kvůli nespácení dluhů dokonce opakovaně před trestním soudem. Nakonec dostal podmínku, ale díky amnestii Václava Klause z ledna 2013 byl jeho trest částečně zahlazen. Částečně se jím ale začali soudci zabývat znovu. Zadlužení a problémy byly také jeden z důvodů, proč se s ním Michaela Kuklová rozvedla.

První manželka Jiřího Pomeje, herečka Michaela Kuklová, s ním žila patnáct let, než ho opustila. Jeho ženou byla i zpěvačka Iveta Bartošová. Jejich svazek vydržel dva roky. I tady šlo o rozchod se spoustou dramatických scenérií.

O JIŘÍM POMEJEM ČTĚTE ZDE>>

V televizi daboval Jiří Pomeje drsňáka Arnolda Schwarzeneggera, svalovce Sylvestra Stallona nebo neporazitelného Jean-Claude van Damma. Během rozhlasového moderování pořadu Česká noc rozmluvil Jiří Pomeje sebevraždy dvěma volajícím, za což byl navržen na cenu Zlatého záchranářského kříže. Od roku 2012 uváděl bulvární VIP zprávy.

Do Jiřího Pomeje se zamilovala o třiadvacet let mladší studentka Andrea Šťastná. V roce 2012 začli plánovat svatbu, počátkem roku 2013 se v Thajsku vzali a o pár měsíců později museli svatbu v Česku kvůli úřadům zopakovat. Mají dceru Annu.

Počátkem roku 2017 herece a producenta postihla zatím nejtěžší rána osudu. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu hrtanu. Jiří Pomeje o svém boji se zákežnou nemocí pravidelně informuje média.

V srpnu 2018 Blesk vypátral, že právníci Andrey Pomeje sepisují žádost o rozvod.

 

Články o celebritě

Podpásovka pro Jirku! Andrea práskla, v čem je svalovec Péťa lepší! Podpásovka pro Jirku! Andrea práskla, v čem je svalovec Péťa lepší! Třiapadesátiletý herec má fakt pech! Jakoby nestačilo, že ho deptá rakovina, teď ho manželka ještě… číst článek
Andrea Pomeje drsně porovnala manžela a svalovce Petra: To Jirku zabolí! Andrea Pomeje drsně porovnala manžela a svalovce Petra: To Jirku zabolí! V životě Andrey Pomeje (30) je sice nový muž Petr Plaček (35), ale stále ještě manžel Jiří Pomeje… číst článek
Andrea Pomeje o zhrzeném (brzy) exmanželovi: Dávala jsem mu naději, teď ho to bolí Andrea Pomeje o zhrzeném (brzy) exmanželovi: Dávala jsem mu naději, teď ho to bolí Rozvádějící se manželé Andrea (30) a Jiří (53) Pomeje se zmítají na opačných stranách citové… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Čapka
Jiří Čapka
zobrazit profil Zdeněk Svěrák
Zdeněk Svěrák
zobrazit profil Alexej Pyško
Alexej Pyško
zobrazit profil Rory Cochrane
Rory Cochrane
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil Iva Pazderková
Iva Pazderková
zobrazit profil Irena Máchová
Irena Máchová
zobrazit profil Vincent Kartheiser
Vincent Kartheiser