Jiří Pomeje

Datum narození: 14.12.1964
Profese: herec a manažer, bývalý producent
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Pomeje se od mládí věnoval tanci. Deset let i závodně. Ve filmu se objevil už během studia DAMU. Několik snímků poté sám produkoval, což ho přivedlo do obřích dluhů.

Pohybové nadání předvedl Jiří Pomeje v baletu Bachčisarajská fontána. Role ztvárnil v komedii Dotyky, kriminální Nahotě na prodej nebo v pohádce O perlové panně. S Míšou Kuklovou si zahrál například ve vnadné komedii Playgirls II. Producentsky spolupracoval s režisérem Zdeňkem Troškou na pohádkách Z pekla štěstí nebo Princezna ze mlejna.

JIŘÍ POMEJE - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Kvůli dramatu Andělská tvář se Jiří Pomeje zadlužil a zkrachoval. Stanul kvůli nespácení dluhů dokonce opakovaně před trestním soudem. Nakonec dostal podmínku, ale díky amnestii Václava Klause z ledna 2013 byl jeho trest částečně zahlazen. Částečně se jím ale začali soudci zabývat znovu. Zadlužení a problémy byly také jeden z důvodů, proč ho Michaela Kuklová opustila.

První manželka Jiřího Pomeje, herečka Michaela Kuklová, s ním žila patnáct let, než ho opustila. Jeho ženou byla i zpěvačka Iveta Bartošová. Jejich svazek vydržel dva roky. I tady šlo o rozchod se spoustou dramatických scenérií.

O JIŘÍM POMEJEM ČTĚTE ZDE>>

V televizi daboval Jiří Pomeje drsňáka Arnolda Schwarzeneggera, svalovce Sylvestra Stallona nebo neporazitelného Jean-Claude van Damma. Během rozhlasového moderování pořadu Česká noc rozmluvil Jiří Pomeje sebevraždy dvěma volajícím, za což byl navržen na cenu Zlatého záchranářského kříže. Od roku 2012 uváděl bulvární VIP zprávy.

Do Jiřího Pomeje se zamilovala o třiadvacet let mladší studentka Andrea Šťastná. V roce 2012 začli plánovat svatbu, počátkem roku 2013 se v Thajsku vzali a o pár měsíců později museli svatbu v Česku kvůli úřadům zopakovat. Mají dceru Annu.

Počátkem roku 2017 herece a producenta postihla zatím nejtěžší rána osudu. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu hrtanu. Jiří Pomeje o svém boji se zákežnou nemocí pravidelně informuje média.

 

Články o celebritě

Pomeje dostal nečekaný dárek od tchyně: Odšťavňovač proti rakovině! Pomeje dostal nečekaný dárek od tchyně: Odšťavňovač proti rakovině! Právě dneškem Jiří Pomeje (52) startuje 42denní hladovku. Doufá, že tzv. Breussova dieta umoří nádor… číst článek
S rakovinou bojující Pomeje zahájil hladovku hostinou! Dcera (4) řekla sprostě svůj názor S rakovinou bojující Pomeje zahájil hladovku hostinou! Dcera (4) řekla sprostě svůj názor Herec a dabér Jiří Pomeje (52) se rozhodl, že rakovinu hrtanu porazí hladovkou. 42 dní bude pít jen… číst článek
Jiří Pomeje chce rakovinu porazit šťávou! Vypije jí půl litru denně Jiří Pomeje chce rakovinu porazit šťávou! Vypije jí půl litru denně Jde opravdu do toho! Jiří Pomeje (52), kterému se navrátila rakovina hrtanu, se rozhodl, že ji nechá… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martina Hudečková
Martina Hudečková
zobrazit profil Karel Heřmánek ml.
Karel Heřmánek ml.
zobrazit profil David Švehlík
David Švehlík
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Alena Štréblová
Alena Štréblová
zobrazit profil Miroslav Hanuš
Miroslav Hanuš
zobrazit profil Lukáš Hlavica
Lukáš Hlavica
zobrazit profil Kristýna Leichtová
Kristýna Leichtová