Jiří Pomeje

Datum narození: 14.12.1964
Profese: herec a manažer, bývalý producent
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Pomeje se od mládí věnoval tanci. Deset let i závodně. Ve filmu se objevil už během studia DAMU. Několik snímků poté sám produkoval, což ho přivedlo do obřích dluhů.

Pohybové nadání předvedl Jiří Pomeje v baletu Bachčisarajská fontána. Role ztvárnil v komedii Dotyky, kriminální Nahotě na prodej nebo v pohádce O perlové panně. S Míšou Kuklovou si zahrál například ve vnadné komedii Playgirls II. Producentsky spolupracoval s režisérem Zdeňkem Troškou na pohádkách Z pekla štěstí nebo Princezna ze mlejna.

JIŘÍ POMEJE - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Kvůli dramatu Andělská tvář se Jiří Pomeje zadlužil a zkrachoval. Stanul kvůli nespácení dluhů dokonce opakovaně před trestním soudem. Nakonec dostal podmínku, ale díky amnestii Václava Klause z ledna 2013 byl jeho trest částečně zahlazen. Částečně se jím ale začali soudci zabývat znovu. Zadlužení a problémy byly také jeden z důvodů, proč ho Michaela Kuklová opustila.

První manželka Jiřího Pomeje, herečka Michaela Kuklová, s ním žila patnáct let, než ho opustila. Jeho manželka byla i zpěvačka Iveta Bartošová. Jejich manželství vydrželo dva roky. I tady šlo o rozchod se spoustou dramatických scenérií.

O JIŘÍM POMEJEM ČTĚTE ZDE>>

V televizi daboval Jiří Pomeje drsňáka Arnolda Schwarzeneggera, svalovce Sylvestra Stallona nebo neporazitelného Jean-Claude van Damma. Během rozhlasového moderování pořadu Česká noc rozmluvil Jiří Pomeje sebevraždy dvěma volajícím, za což byl navržen na cenu Zlatého záchranářského kříže. Od roku 2012 uváděl bulvární VIP zprávy. Šťastně je do něj zamilovaná o třiadvacet let mladší studentka Andrea Šťastná. V roce 2012 začli plánovat svatbu, počátkem roku 2013 se v Thajsku vzali a o pár měsíců později museli svatbu v Česku kvůli úřadům zopakovat. Mají dceru Annu.

Počátkem roku 2017 herece a producenta postihla zatím nejtěžší rána osudu. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu hrtanu. Jiří Pomeje o svém boji se zákežnou nemocí pravidelně informuje média.

 

Články o celebritě

Andrea Pomeje před kolapsem: Brečet chodím potají... Andrea Pomeje před kolapsem: Brečet chodím potají... Vypadalo to, že se vše obrací k dobrému a čeká je už jen spokojený život! Pak ale Jiřího Pomejeho… číst článek
Pomeje (52) o boji s rakovinou: DÍRA V KRKU A SLAVÍK! Pomeje (52) o boji s rakovinou: DÍRA V KRKU A SLAVÍK! Když dokončil poslední třiatřicáté ozařování kvůli rakovině hrtanu, musel Jiří Pomeje (52) podepsat… číst článek
Pro silné povahy: Pomeje má po ozařování vypálenou kůži do masa! Pro silné povahy: Pomeje má po ozařování vypálenou kůži do masa! Herec a dabér Jiří Pomeje (52) se pere s rakovinou, kterou má v krku. Má za sebou poslední ozařování… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Révai
Jan Révai
zobrazit profil Jiří Čapka
Jiří Čapka
zobrazit profil Jan Antonín Duchoslav
Jan Antonín Duchoslav
zobrazit profil Martha Issová
Martha Issová
zobrazit profil Oldřich Nový
Oldřich Nový
zobrazit profil Libuše Havelková
Libuše Havelková
zobrazit profil Daniel  Brühl
Daniel Brühl
zobrazit profil Alena  Mihulová
Alena Mihulová