Jiří Pomeje

Datum narození: 14.12.1964
Profese: herec a manažer, bývalý producent
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Jiří Pomeje se od mládí věnoval tanci. Deset let i závodně. Ve filmu se objevil už během studia DAMU. Několik snímků poté sám produkoval, což ho přivedlo do obřích dluhů.

Pohybové nadání předvedl Jiří Pomeje v baletu Bachčisarajská fontána. Role ztvárnil v komedii Dotyky, kriminální Nahotě na prodej nebo v pohádce O perlové panně. S Míšou Kuklovou si zahrál například ve vnadné komedii Playgirls II. Producentsky spolupracoval s režisérem Zdeňkem Troškou na pohádkách Z pekla štěstí nebo Princezna ze mlejna.

JIŘÍ POMEJE - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Kvůli dramatu Andělská tvář se Jiří Pomeje zadlužil a zkrachoval. Stanul kvůli nespácení dluhů dokonce opakovaně před trestním soudem. Nakonec dostal podmínku, ale díky amnestii Václava Klause z ledna 2013 byl jeho trest částečně zahlazen. Částečně se jím ale začali soudci zabývat znovu. Zadlužení a problémy byly také jeden z důvodů, proč ho Michaela Kuklová opustila.

První manželka Jiřího Pomeje, herečka Michaela Kuklová, s ním žila patnáct let, než ho opustila. Jeho ženou byla i zpěvačka Iveta Bartošová. Jejich svazek vydržel dva roky. I tady šlo o rozchod se spoustou dramatických scenérií.

O JIŘÍM POMEJEM ČTĚTE ZDE>>

V televizi daboval Jiří Pomeje drsňáka Arnolda Schwarzeneggera, svalovce Sylvestra Stallona nebo neporazitelného Jean-Claude van Damma. Během rozhlasového moderování pořadu Česká noc rozmluvil Jiří Pomeje sebevraždy dvěma volajícím, za což byl navržen na cenu Zlatého záchranářského kříže. Od roku 2012 uváděl bulvární VIP zprávy.

Do Jiřího Pomeje se zamilovala o třiadvacet let mladší studentka Andrea Šťastná. V roce 2012 začli plánovat svatbu, počátkem roku 2013 se v Thajsku vzali a o pár měsíců později museli svatbu v Česku kvůli úřadům zopakovat. Mají dceru Annu.

Počátkem roku 2017 herece a producenta postihla zatím nejtěžší rána osudu. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu hrtanu. Jiří Pomeje o svém boji se zákežnou nemocí pravidelně informuje média.

 

Články o celebritě

Andrea Pomeje o rakovině Jiřího: Výsledků se bál právem, musí na operaci a nebude mluvit! Andrea Pomeje o rakovině Jiřího: Výsledků se bál právem, musí na operaci a nebude mluvit! Dabér Jiří Pomeje (52), který bojuje s rakovinou hrtanu, skončil sérii ozařování už v červenci. Téměř… číst článek
Utrpení Jiřího Pomeje (52) nekončí! Lékaři nemají dobré zprávy Utrpení Jiřího Pomeje (52) nekončí! Lékaři nemají dobré zprávy Už příští týden podstoupí Jiří Pomeje v pražské Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích další… číst článek
Jiří Pomeje vyčerpaný bojem s rakovinou: Nové bulky na hlasivkách! Skončil na pracáku Jiří Pomeje vyčerpaný bojem s rakovinou: Nové bulky na hlasivkách! Skončil na pracáku Krk spálený do masa po 33 ozařováních se hojí, bílé rakovinové buňky vymizely, hlas se mu vrátil… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Katarína Hasprová
Katarína Hasprová
zobrazit profil Berenika Kohoutová
Berenika Kohoutová
zobrazit profil Vin Diesel
Vin Diesel
zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková
zobrazit profil Jana Nagyová-Pulm
Jana Nagyová-Pulm
zobrazit profil Václav Kopta
Václav Kopta
zobrazit profil Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
zobrazit profil Michaela Maurerová
Michaela Maurerová