Ivana Christová | Celebwiki.cz

Ivana Christová

Datum narození: 10.8.1970
Místo narození: Prešov
Profese: podnikatelka, bývalá modelka a zpěvačka, miss
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Modelka Ivana Christová znamenala revoluci symbolu krásy. V roce 1989 byla první novodobou Miss Československa. Později se stala úspěšnou podnikatelkou a moderátorkou.

Od dětství bavil Ivanu Christovou tanec a zpěv. Vystupovala například ve folklorním souboru Šarišan. Stavební průmyslovku vystudovala rok před tím, než ji kolegové z práce přihlásili do soutěže krásy. Její vítězství bylo jednoznačné, ale hořké. Diváci ji vypískali a sponzoři ji nechtěli pustit na světové soutěže. Vyhrála pouze Miss Maja International, která nebyla tak prestižní. I tak to byl ale materiál, ze kterého vytvořil režisér Miloš Forman dlouhý žebřík. Díky jeho kontaktům mohla šplhat na mola v New Yorku, Miami, Mnichově nebo v Paříži. Tam také potkala svého budoucího manžela, francouzského Vietnamce Daniela Ubauda.

IVANA CHRISTOVÁ A BOJ S NADBYTEČNÝMI KILOGRAMY

Kromě modelingu se Ivana Christová věnovala i zpěvu a herectví. Natočila dvě alba a objevila se v kriminálním příběhu Milana Cieslara Jak chutná smrt (1995), kde hráli: Miluše Šplechtová, Juraj Kukura, Marek Vašut, Michal Dlouhý, Josef Vinklář, či Jaromír Bosák. Hlavní roli dostala ve filmové pohádce O l’uďoch a čarodejníkoch (1999).

Ivana Christová se stala ředitelkou Nadace Orin Panacea a spolupracovala s nemocnicemi v Bratislavě nebo v Praze. Posléze se vrhla do podnikání. Začala provozovat kosmetický salón. Živila se jako moderátorka, občas něco nafotila.

Úspěšná Ivana Christová se provdala za francouzského Vietnamce Daniela Ubauda, s nímž měla dceru Danielu. Po dvou letech jejich manželství skončilo - cizinec svou rodinu opustil. Po rozvodu měla Miss 1989 několik vztahů, ale ani jeden nevydržel. Chodila například s bývalým politikem Robertem Beněm nebo s Viktorem Frisíkem, manažerem tanečního studia.

DCERA IVANY CHRISTOVÉ - SVATBA?

 

Články o celebritě

První Miss Ivana Christová: Blondýnky jsou vždycky hezčí než brunetky! První Miss Ivana Christová: Blondýnky jsou vždycky hezčí než brunetky! Historicky první novodobá Miss Československa Ivana Christová (48) byla hostem v Show Jana Krause,… číst článek
Miss Babůrková, která Bílé přebrala chlapa: Lucka mi to nezapomněla! Miss Babůrková, která Bílé přebrala chlapa: Lucka mi to nezapomněla! Modelingem se Pavlína Babůrková (46) živila už před tím, než se z ní stala Miss Československa v… číst článek
Setkaní Miss po 30 letech: Neznámé osudy královen krásy! Setkaní Miss po 30 letech: Neznámé osudy královen krásy! Startovní čáru měly poté, co získaly korunku krásy, všechny stejnou. Každá z nich se z ní ale rozběhla… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Cindy Crawford
Cindy Crawford
zobrazit profil Tereza Kačerová
Tereza Kačerová
zobrazit profil Irina Shayk
Irina Shayk
zobrazit profil Barbara Kautmanová
Barbara Kautmanová
zobrazit profil Veronika Kašáková
Veronika Kašáková
zobrazit profil Pavlína Pořízková
Pavlína Pořízková
zobrazit profil Rozálie Havelková
Rozálie Havelková
zobrazit profil Gabriela Bendová
Gabriela Bendová