Ivana Christová

Datum narození: 10. 8. 1970
Místo narození: Prešov
Profese: podnikatelka, bývalá modelka a zpěvačka, miss
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Modelka Ivana Christová znamenala revoluci symbolu krásy. V roce 1989 byla první novodobou Miss Československa. Později se stala úspěšnou podnikatelkou a moderátorkou.

Od dětství bavil Ivanu Christovou tanec a zpěv. Vystupovala například ve folklorním souboru Šarišan. Stavební průmyslovku vystudovala rok před tím, než ji kolegové z práce přihlásili do soutěže krásy. Její vítězství bylo jednoznačné, ale hořké. Diváci ji vypískali a sponzoři ji nechtěli pustit na světové soutěže. Vyhrála pouze Miss Maja International, která nebyla tak prestižní. I tak to byl ale materiál, ze kterého vytvořil režisér Miloš Forman dlouhý žebřík. Díky jeho kontaktům mohla šplhat na mola v New Yorku, Miami, Mnichově nebo v Paříži. Tam také potkala svého budoucího manžela, francouzského Vietnamce Daniela Ubauda.

IVANA CHRISTOVÁ A BOJ S NADBYTEČNÝMI KILOGRAMY

Kromě modelingu se Ivana Christová věnovala i zpěvu a herectví. Natočila dvě alba a objevila se v kriminálním příběhu Milana Cieslara Jak chutná smrt (1995), kde hráli: Miluše Šplechtová, Juraj Kukura, Marek Vašut, Michal Dlouhý, Josef Vinklář, či Jaromír Bosák. Hlavní roli dostala ve filmové pohádce O l’uďoch a čarodejníkoch (1999).

Ivana Christová se stala ředitelkou Nadace Orin Panacea a spolupracovala s nemocnicemi v Bratislavě nebo v Praze. Posléze se vrhla do podnikání. Začala provozovat kosmetický salón. Živila se jako moderátorka, občas něco nafotila.

Úspěšná Ivana Christová se provdala za francouzského Vietnamce Daniela Ubauda, s nímž měla dceru Danielu. Po dvou letech jejich manželství skončilo - cizinec svou rodinu opustil. Po rozvodu měla Miss 1989 několik vztahů, ale ani jeden nevydržel. Chodila například s bývalým politikem Robertem Beněm nebo s Viktorem Frisíkem, manažerem tanečního studia.

DCERA IVANY CHRISTOVÉ - SVATBA?

 

Články o celebritě

Fanoušci v šoku z poslední fotky Christové: KDO JE KDO? Fanoušci v šoku z poslední fotky Christové: KDO JE KDO? Tady se dědí jen to nejlepší! Že dcera Miss Československa roku 1989 Ivany Christové (52) zdědila ma... číst článek
Christová (52) se chlubí maminkou (72): Tady šly geny přes kopírák! Christová (52) se chlubí maminkou (72): Tady šly geny přes kopírák! V rodině Ivany Christové (52) se půvaby dědí. Krásná je totiž nejenom držitelka titulu Miss Českoslo... číst článek
Vánoce slavných: Vignerová a poslední Ježíšek pro Kolečka!  Vánoce slavných: Vignerová a poslední Ježíšek pro Kolečka!  Klidné prožití vánočních svátků, chvíle s rodinnou a všeobjímající pohoda. To si asi přejeme všichni... číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Tereza Maxová
Tereza Maxová
zobrazit profil Hana Závodná
Hana Závodná
zobrazit profil Michaela Bakala-Maláčová
Michaela Bakala-Maláčová
zobrazit profil Karolína Kurková
Karolína Kurková
zobrazit profil Karolína Kopíncová
Karolína Kopíncová
zobrazit profil Pavlína Němcová
Pavlína Němcová
zobrazit profil Alena Buffon - Šeredová
Alena Buffon - Šeredová
zobrazit profil Eva Herzigová
Eva Herzigová