Ivana Christová | Celebwiki.cz

Ivana Christová

Datum narození: 10.8.1970
Místo narození: Prešov
Profese: podnikatelka, bývalá modelka a zpěvačka, miss
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Modelka Ivana Christová znamenala revoluci symbolu krásy. V roce 1989 byla první novodobou Miss Československa. Později se stala úspěšnou podnikatelkou a moderátorkou.

Od dětství bavil Ivanu Christovou tanec a zpěv. Vystupovala například ve folklorním souboru Šarišan. Stavební průmyslovku vystudovala rok před tím, než ji kolegové z práce přihlásili do soutěže krásy. Její vítězství bylo jednoznačné, ale hořké. Diváci ji vypískali a sponzoři ji nechtěli pustit na světové soutěže. Vyhrála pouze Miss Maja International, která nebyla tak prestižní. I tak to byl ale materiál, ze kterého vytvořil režisér Miloš Forman dlouhý žebřík. Díky jeho kontaktům mohla šplhat na mola v New Yorku, Miami, Mnichově nebo v Paříži. Tam také potkala svého budoucího manžela, francouzského Vietnamce Daniela Ubauda.

IVANA CHRISTOVÁ A BOJ S NADBYTEČNÝMI KILOGRAMY

Kromě modelingu se Ivana Christová věnovala i zpěvu a herectví. Natočila dvě alba a objevila se v kriminálním příběhu Milana Cieslara Jak chutná smrt (1995), kde hráli: Miluše Šplechtová, Juraj Kukura, Marek Vašut, Michal Dlouhý, Josef Vinklář, či Jaromír Bosák. Hlavní roli dostala ve filmové pohádce O l’uďoch a čarodejníkoch (1999).

Ivana Christová se stala ředitelkou Nadace Orin Panacea a spolupracovala s nemocnicemi v Bratislavě nebo v Praze. Posléze se vrhla do podnikání. Začala provozovat kosmetický salón. Živila se jako moderátorka, občas něco nafotila.

Úspěšná Ivana Christová se provdala za francouzského Vietnamce Daniela Ubauda, s nímž měla dceru Danielu. Po dvou letech jejich manželství skončilo - cizinec svou rodinu opustil. Po rozvodu měla Miss 1989 několik vztahů, ale ani jeden nevydržel. Chodila například s bývalým politikem Robertem Beněm nebo s Viktorem Frisíkem, manažerem tanečního studia.

DCERA IVANY CHRISTOVÉ - SVATBA?

 

Články o celebritě

Ondřej a Taťána Brzobohatí: Životní rozhodnutí Ondřej a Taťána Brzobohatí: Životní rozhodnutí Má stále spoustu práce, ale přemýšlí přitom o dětech! Modelka Taťána Brzobohatá (31), jejímž manželem… číst článek
První Miss Ivana Christová: Blondýnky jsou vždycky hezčí než brunetky! První Miss Ivana Christová: Blondýnky jsou vždycky hezčí než brunetky! Historicky první novodobá Miss Československa Ivana Christová (48) byla hostem v Show Jana Krause,… číst článek
Miss Babůrková, která Bílé přebrala chlapa: Lucka mi to nezapomněla! Miss Babůrková, která Bílé přebrala chlapa: Lucka mi to nezapomněla! Modelingem se Pavlína Babůrková (46) živila už před tím, než se z ní stala Miss Československa v… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Pavlína Pořízková
Pavlína Pořízková
zobrazit profil Lucie Křížková
Lucie Křížková
zobrazit profil Heidi Klum
Heidi Klum
zobrazit profil Vlaďka Erbová-Řepková
Vlaďka Erbová-Řepková
zobrazit profil Renata Langmannová
Renata Langmannová
zobrazit profil Tereza Maxová
Tereza Maxová
zobrazit profil Tereza Skoumalová
Tereza Skoumalová
zobrazit profil Tereza Kačerová
Tereza Kačerová