Gábina Osvaldová

Datum narození: 25. 7. 1953
Místo narození: Praha
Profese: textařka, herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Gabriela Osvaldová napsala texty k filmovým i muzikálovým písním. Její slova oživily hvězdy, jako jsou Lucie Bílá či Jiří Korn.

Vystudovala herectví na pražské DAMU. Objevila se v komedii Marečku, podejte mi pero!, v seriálu Náves nebo v divácky oblíbené pohádce Anděl Páně. V satirické Nemocnici na pokraji zkázy si zahrála po boku Marka Vašuta. Na divadelních prknech Gábina Osvaldová vystupovala v souboru Studio Bouře. Její parketou se stal i dabing.

GÁBINA OSVALDOVÁ MALOVALA PRO MILENKU MANŽELA

Osvaldová spolupracovala na muzikálech

Pro Jiřího Korna Gábina Osvaldová napsala text k hitu Miss Moskva. Trhlou píseň Láska je láska zpívá Lucie Bílá. Stejně tak Most přes minulost, Plyn už syčí z trouby ven nebo vytesanou SMS. S albem Missariel vyhrála pět českých cen Grammy. 

GABRIELA OSVALDOVÁ A PODPRSENKY

S tehdejším manželem Gábina Osvaldová připravila divadelní inscenaci Zahrada rajských potěšení a muzikály Johanka z Arku nebo Robin Hood. Její texty zní i v pohádkách Nesmrtelná teta a Pták Ohnivák. Krom toho ráda maluje. Svá díla i vystavuje.

Gábina Osvaldová coby porotkyně

V roce 2004 Gábina Osvaldová zasedla do poroty historicky prvního ročníku soutěže Česko hledá SuperStar. V té působila i rok poté. 

Roku 2008 Gábina Osvaldová usedla po boku Ondřeje Soukupa a Petra Jandy v porotě X Factoru, kde mentorovala kategorii 25+, v níž byl i Jiří Zonyga, který soutěž vyhrál. Porotkyní se slavná textařka stala také v druhém ročníku soutěže Česko Slovenská SuperStar.

Měla Osvaldová románek s Vondráčkem?

O GABRIELE OSVALDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ondřejem Soukupem má Gábina Osvaldová syna Františka, skladatele a jednoho se zakladatelů hudební skupiny Nightwork.

Manželství hvězdného páru léta přetrvávalo, přestože oba měli jiného partnera. S Gabrielou Osvaldovou začal randit filmař Mirek Mirčic, s Ondřejem Soukupem zpěvačka a herečka Lucie Šoralová, s níž se v lednu 2017 oženil.

Ondřej Soukup prozradil, že jeho bývalá žena měla kdysi románek s otcem Lucie Vondráčkové.

 

Články o celebritě

Lucie Bílá o třetí svatbě: Chystá holčičí jízdu! Lucie Bílá o třetí svatbě: Chystá holčičí jízdu! Několikanásobná slavice Lucie Bílá (56) stála po boku 4 Tenorů jako čestný host při výročí jejich st... číst článek
Osvaldová kápla božskou: Utajený románek s taťkou Vondráčkové! Osvaldová kápla božskou: Utajený románek s taťkou Vondráčkové! Textařka Gábina Osvaldová (69) bude už napořád neodmyslitelně spojena s Ondřejem Soukupem (71), se k... číst článek
Smrt Gottova bubeníka Jana Žižky (†67) odhalila dávný spor s Ondřejem Soukupem: Pomstil se mu na ženě! Smrt Gottova bubeníka Jana Žižky (†67) odhalila dávný spor s Ondřejem Soukupem: Pomstil se mu na ženě! Sešli se v kapele Karla Gotta (†80). Bubeník Jan Žižka (†67) a skladatel a baskytarista Ondřej Souku... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Zdeňka Shumová
Zdeňka Shumová
zobrazit profil Martin Erat
Martin Erat
zobrazit profil Jaroslav Zeman
Jaroslav Zeman
zobrazit profil Zdeněk Bakala
Zdeněk Bakala
zobrazit profil Ronald Knot
Ronald Knot
zobrazit profil Denisa Grossová
Denisa Grossová
zobrazit profil Rupert Murdoch
Rupert Murdoch