Tatiana Vilhelmová | Celebwiki.cz

Tatiana Vilhelmová

Datum narození: 13.7.1978
Přezdívka: Česká Yoko Ono
Místo narození: Praha
Výška: 161 cm
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Tatiana Vilhelmová je oblíbená a talentovaná česká herečka. Jejím manželem se stal neméně úspěšný, o sedm let mladší a 35 cm vyšší Vojta Dyk.

Tatiana Vilhelmová zpívala do devatenácti let v Kühnově dětském sboru a věnovala se také recitaci a baletu. Studovala na Pražské konzervatoři, kterou však nakonec nedokončila. I přesto nastoupila na dráhu úspěšné divadelní i filmové herečky.

TAŇA VILHELMOVÁ - DOVOLENÁ JAKO Z HORORU

Tatiana Vilhelmová si zahrála například v Národním divadle, v Městských divadlech pražských nebo v divadle Větrník. Od roku 2002 je Tatiana Vilhelmová v angažmá Dejvického divadla. Předvedla se v dramatech Višňový sad, Čarodějky ze Salemu, Zhasněte lampiony nebo v absurdní Plešaté zpěvačce.

Před kamerou se Tatiana Vilhelmová poprvé objevila v absolventském snímku Indiánské léto. Následoval seriál Četnické humoresky, komediální drama Návrat idiota nebo blázniví Samotáři. Její jméno zdobí i komedii Divoké včely, televizní snímek Operace Silver A nebo akční thriller Kajínek.

Tatiana Vilhelmová získala v roce 2006 křišťálovou sošku Českého lva za hlavní roli v komedii Štěstí. Několik ocenění si dovezla i ze zahraničních filmových festivalů.

Tatiana Vilhelmová se mimo jiné věnuje také charitě. S kamarádkou a herečkou, Aňou Geislerovou, se podílí na dobročinném Vánočním bazaru v Mokré čtvrti. V roce 2007 zatančila v televizní soutěži StarDance a objevila se jako host v improvizační show Partička, kde bavila například se známou dvojicí, Richardem Genzerem a Michalem Suchánkem.

Talentovaná herečka Tatiana Vilhelmová přijala nabídku do třetí řady úspěšné pěvecké show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas (NEJNOVĚJŠÍ INFO ZDE), kde se střetla s Adélou Gondíkovou, Marthou Issovou, Markétou Konvičkovou, Milanem Peroutkou, Ondřejem Rumlem, Alešem Hámou a Martinem Dejdarem. Tatiana Vilhelmová udělala dobře, že účast v soutěži neodmítla, stala se totiž její vítězkou.

O TATIANĚ VILHELMOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

Tatiana Vilhelmová se v roce 2005 vdala za producenta a režiséra Pavla Čecháka, se kterým má syny Františka a Cyrila. Manželské souznění jim ale nevydrželo.

Posléze Tatiana Vilhelmová utvořila pár se zpěvákem a hercem, o sedm let mladším Vojtěchem Dykem, se kterým má syna Aloise. Vojta Dyk kvůli ní opustil kapelu Nightwork, která se poté rozpadla. O Táně Vilhelmové se začalo hovořit jako o české Yoko Ono, která pro změnu stála za rozpadem populárních The Beatles. Pár se vzal 1. května 2019.

 

Články o celebritě

Vilhelmové lechtivé tajemství! Neděsí manžela Vojtu? Vilhelmové lechtivé tajemství! Neděsí manžela Vojtu? Tatiana Dyková, dříve Vilhelmová, má své kouzlo. O tom nemůže nikdo pochybovat, protože už sbalila… číst článek
Dyk jako z Vrchní, prchni: Na premiéře roznášel panáky! Dyk jako z Vrchní, prchni: Na premiéře roznášel panáky! Ještě zasunout do zadní kapsy »kasírtašku« a mohl si v kavárně Lucerna přivydělat jako falešný číšník… číst článek
Zamilovaná premiéra Táni a Vojty Dykových: Tanečky a doteky i po 10 letech vztahu! Zamilovaná premiéra Táni a Vojty Dykových: Tanečky a doteky i po 10 letech vztahu! Letos oslaví deset let vztahu a první výročí od svatby, ale jiskří to mezi nimi jako na začátku.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Čestmír Gebouský
Čestmír Gebouský
zobrazit profil Maroš Kramár
Maroš Kramár
zobrazit profil Michal Suchánek
Michal Suchánek
zobrazit profil Stevie Ryan
Stevie Ryan
zobrazit profil Pavel Rímský
Pavel Rímský
zobrazit profil Ashton Kutcher
Ashton Kutcher
zobrazit profil Luděk Sobota
Luděk Sobota
zobrazit profil Tereza Pokorná
Tereza Pokorná