Michal Jagelka | Celebwiki.cz

Michal Jagelka

Datum narození: 17.4.1977
Místo narození: Praha
Profese: moderátor, dabér, herec, politik
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Michal Jagelka je slavný český moderátor, dabér, herec, politik a hlasatel. Žije v registrovaném partnerství s jiným moderátorem, Alešem Cibulkou.

Michal Jagelka patří ke špičce českého dabingu. Má patent na Leonarda DiCapria, kterého dabuje ve všech filmech, které tento americký herec natočí. Krom dabingu se věnuje i herectví, moderování nebo politice. Dnes dělá hlasatele v rádiu a píše. Po sedmileté známosti si v roce 2008 tajně vzal Aleše Cibulku, moderátora České televize.

Michal Jagelka nastoupil v roce 1992 na pražskou konzervatoř, kterou o sedm let později úspěšně absolvoval. Během studia si udělal malou přestávku na cestování a sběr prvních hereckých zkušeností. Vystupoval například v Národním divadle v Praze v inscenaci Smrt Hippodamie. Kromě konzervatoře studoval i práva na Karlově universitě.

S dabingem začal Michal Jagelka už ve dvanácti letech. Kromě DiCapria propůjčil hlas i Mattu Damonovi nebo Orlandu Bloomovi, elfímu ostrostřelci z Pána Prstenů. Za více než dvacetiletou praxi nadaboval více než tisíc postav z filmů a seriálů. Za dabing získal v roce 2010 Cenu Miroslava Moravce. Je také součástí války v dabingu, kde proti sobě stojí nahrávací studia a herci. Kvůli ní přišel o kšefty nejen Jagelka, ale i třeba Valérie Zawadská, Martin Stránský, Nela Boudová, Vladimír Brabec, Petr Rychlý nebo Jiří Lábus.

Michal Jagelka se také pravidelně objevoval na televizních obrazovkách. V motoristickém magazínu, ranních snídaňových show nebo v seriálu Hospoda či Ulice. Zahrál si v Kameňáku i v pohádce Z pekla štěstí, obojí od režiséra Zdeňka Trošky.

Michala Jagelku baví cestování, příroda, hudba, vaření nebo politika. Od roku 2000 byl členem Občanské demokratické strany, po dvou letech se stal členem Oblastní rady ODS Prahy 9 a od března 2006 byl místopředsedou oblasti. V roce 2006 kandidoval za Občanskou demokratickou stranu jako lídr kandidátky do zastupitelstva Městské části Praha 9.

 

 

Články o celebritě

Aleš Cibulka: Řádil v seriálu a dohodil roli i manželovi! Aleš Cibulka: Řádil v seriálu a dohodil roli i manželovi! Nastoupil do seriálu Krejzovi jako ředitel rádia a kostymérky mu přisoudily nepřehlédnutelné kvádro.… číst článek
Moderátor Aleš Cibulka dal košem Soukupovi: Zahodil miliony kvůli křivdě! Moderátor Aleš Cibulka dal košem Soukupovi: Zahodil miliony kvůli křivdě! Dva roky po vyhazovu z TV Barrandov dostal Aleš Cibulka (42) od majitele Jaromíra Soukupa (50) nabídku… číst článek
Heidi Janků (54): RADIKÁLNÍ KROK PO SMRTI MANŽELA! Heidi Janků (54): RADIKÁLNÍ KROK PO SMRTI MANŽELA! Učinila zásadní krok! Heidi Janků (54) zahání smutek po milovaném manželoviIvu Pavlíkovi (†84)… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Monika Marešová-Poslušná
Monika Marešová-Poslušná
zobrazit profil Mirka Čejková
Mirka Čejková
zobrazit profil Jasmina Alagič
Jasmina Alagič
zobrazit profil Štěpánka Duchková
Štěpánka Duchková
zobrazit profil Šárka Kubelková Volemanová
Šárka Kubelková Volemanová
zobrazit profil Elen Valentová Černá
Elen Valentová Černá
zobrazit profil Marcela Skřivánková
Marcela Skřivánková
zobrazit profil Taťána Míková
Taťána Míková