Láďa Kerndl | Celebwiki.cz

Láďa Kerndl

Datum narození: 16. 5. 1945
Místo narození: Brno
Profese: jazzman, zpěvák, zapálený tramp
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jazzman Láďa Kerndl miloval černošskou muziku, jezdil na čundry a založil trampskou osadu Tomahawk. Hrál v několika orchestrech, z nichž nejznámější byl band Leona Slezáka.

Muzikant Láďa Kerndl vystudoval strojní průmyslovku. Třikrát ho z ní málem vyhodily. Bavila ho totiž hlavně hudba. Od mala hrál na housle, kytaru a klavír. Rytmus cítil i v bubnech a zpěvu. V divadle Večerní Brno recitoval po boku zpěvačky Ljuby Harmanové. Založil skupinu Zmataři a vojenskou kapelu Hankls.

LÁĎA KERNDL - ZA CO UTRATIL VYZPÍVANÉ MILIONY?

V 70. a 80. letech 20. století Láďa Kerndl jezdil Leonem Slezákem různě po světě. Hráli v Norsku i na amerických výletních lodích. Na nich se houpal i s vlastním Orchestrem Keyband. Oceánskou tour mu překazil až rok 1994 a zhoubný nádor v krku.

Podstoupil několik operací. Zhubl přes třicet kilo a dvakrát prodělal klinickou smrt. Zemřít ale nemohl. Kapelník Gustav Brom totiž potřeboval českého Sinatru do svého orchestru. 

Nemoc Láďa Kerndl přezpíval a vydal na dvě desítky sólových alb. Vystupoval i v muzikálu Zpívání v dešti a ukázal se ve filmu Ostrov svaté Heleny.

Tehdejší prezident Václav Klaus udělil Ladislavu Kerndlovi k pětašedesátinám Stříbrnou plaketu.

Svůj život se Láďa Kerndl, milovník černošské hudby, čundrů a zakladatel trampské osady Tomahawk, pokusil vtěsnat do knihy Moře, přístavy a lásky.

O LADISLAVU KERNDLOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Miladou, která též prodělala rakovinu, Ladislav Kerndl zplodil dceru Terezu, jež se stala úspěšnou zpěvačkou. V předchozím manželství měl jazzman syna Roberta.

 

 

Články o celebritě

Kerndl vyřezal Gotta! Jazzman se v karanténě baví s nožem Kerndl vyřezal Gotta! Jazzman se v karanténě baví s nožem Každý využívá času v izolaci k něčemu jinému. Laďa Kerndl (74), který se uzavřel do dobrovolné karan... číst článek
Za Pilarovou (†80) pláče Česko: Absolonová, Kerndl, Vágner. I Hrušínský zapomněl na virus. Ozval se Hrad Za Pilarovou (†80) pláče Česko: Absolonová, Kerndl, Vágner. I Hrušínský zapomněl na virus. Ozval se Hrad Velmi smutná zpráva přišla v sobotu ráno do opatřeními kvůli koronaviru sevřeného Česka. Ve věku 80 ... číst článek
Smrt Greenhorna Vyčítala (†77) oplakává i Vágner! A proč mu Kerndl nepřijde na pohřeb? Smrt Greenhorna Vyčítala (†77) oplakává i Vágner! A proč mu Kerndl nepřijde na pohřeb? Bezvadný, charakterní kluk a dobrý přítel. Těmito slovy vesměs ve shodě vzpomínají přátelé z uměleck... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Kateřina Kněžíková
Kateřina Kněžíková
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Montserrat  Caballé
Montserrat Caballé
zobrazit profil Nela Pocisková
Nela Pocisková
zobrazit profil Gabriela Gunčíková
Gabriela Gunčíková
zobrazit profil Michal Hrůza
Michal Hrůza