Láďa Kerndl

Datum narození: 16. 5. 1945
Místo narození: Brno
Profese: jazzman, zpěvák, zapálený tramp
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Láďa Kerndl miloval černošskou muziku, jezdil na čundry a založil trampskou osadu Tomahawk. Proslavil se mimo jiné s kapelou Leona Slezáka.

Muzikant Láďa Kerndl (vlastním jménem Vladimír Kerndl) vystudoval strojní průmyslovku. Třikrát ho z ní málem vyhodili. Bavila ho totiž hlavně hudba. Od mala hrál na housle, kytaru a klavír. Rytmus cítil i v bubnech a zpěvu. V divadle Večerní Brno recitoval po boku zpěvačky Ljuby Harmanové. Založil skupinu Zmataři a vojenskou kapelu Hankls.

LÁĎA KERNDL - ZA CO UTRATIL VYZPÍVANÉ MILIONY?

Kerndl dvakrát prodělal klinickou smrt

V 70. a 80. letech 20. století Láďa Kerndl jezdil s Leonem Slezákem různě po světě. Hráli v Norsku i na amerických výletních lodích. Na nich se houpal i s vlastním Orchestrem Keyband. Oceánskou tour mu překazil až rok 1994 a zhoubný nádor v krku.

Podstoupil několik operací. Zhubl přes třicet kilo a dvakrát prodělal klinickou smrt. Zemřít ale Láďa Kerndl nemohl. Kapelník Gustav Brom totiž potřeboval českého Sinatru do svého orchestru. 

Kerndl má od Klause Stříbrnou plaketu

Nemoc Láďa Kerndl přezpíval a vydal na dvě desítky sólových alb. Vystupoval i v muzikálu Zpívání v dešti a ukázal se ve filmu Ostrov svaté Heleny.

Tehdejší prezident Václav Klaus udělil Vladimíru Kerndlovi k pětašedesátinám Stříbrnou plaketu.

Svůj život se Láďa Kerndl, milovník černošské hudby, čundrů a zakladatel trampské osady Tomahawk, pokusil vtěsnat do knihy Moře, přístavy a lásky.

O VLADIMÍRU  KERNDLOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Miladou, která též prodělala rakovinu, Vladimír Kerndl zplodil dceru Terezu, jež se stala úspěšnou zpěvačkou. V předchozím manželství měl jazzman syna Roberta.

 

 

Články o celebritě

Prosinec sexy Terezy Kerndlové: Na pláži i na sněhu Prosinec sexy Terezy Kerndlové: Na pláži i na sněhu V přitažlivých róbách, pod stromečkem i na sněhu. Tereza Kerndlová (36) ještě začátkem prosince rela... číst článek
Jazzman Laďa Kerndl a jeho žena Milada: Rakovinu porazili už potřetí!  Jazzman Laďa Kerndl a jeho žena Milada: Rakovinu porazili už potřetí! Laďa Kerndl (77) a jeho manželka Milada (65) jsou důkazem toho, že ať se v životě stanou jakékoliv z... číst článek
Skon Hany Zagorové všechny zasáhnul: V slzách je nejen Margita, ale i Ztracený či Bohdalová! Skon Hany Zagorové všechny zasáhnul: V slzách je nejen Margita, ale i Ztracený či Bohdalová! V pátek 26. srpna zasáhla Česko velice smutná zpráva - do pěveckého nebe se odebrala zpěvačka Hana Z... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Martina Šnytová
Martina Šnytová
zobrazit profil Lukáš Adamec
Lukáš Adamec
zobrazit profil Chris Cornell
Chris Cornell
zobrazit profil Avril Lavigne
Avril Lavigne
zobrazit profil Stanislav Hložek
Stanislav Hložek
zobrazit profil David Kraus
David Kraus