Láďa Kerndl | Celebwiki.cz

Láďa Kerndl

Datum narození: 16.5.1945
Místo narození: Brno
Profese: jazzman, zpěvák, zapálený tramp
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jazzman Láďa Kerndl miloval černošskou muziku, jezdil na čundry a založil trampskou osadu Tomahawk. Hrál v několika orchestrech, z nichž nejznámější byl band Leona Slezáka.

Muzikant Láďa Kerndl vystudoval strojní průmyslovku. Třikrát ho z ní málem vyhodily. Bavila ho totiž hlavně hudba. Od mala hrál na housle, kytaru a klavír. Rytmus cítil i v bubnech a zpěvu. V divadle Večerní Brno recitoval po boku zpěvačky Ljuby Harmanové. Založil skupinu Zmataři a vojenskou kapelu Hankls.

LÁĎA KERNDL - ZA CO UTRATIL VYZPÍVANÉ MILIONY?

V 70. a 80. letech 20. století Láďa Kerndl jezdil Leonem Slezákem různě po světě. Hráli v Norsku i na amerických výletních lodích. Na nich se houpal i s vlastním Orchestrem Keyband. Oceánskou tour mu překazil až rok 1994 a zhoubný nádor v krku.

Podstoupil několik operací. Zhubl přes třicet kilo a dvakrát prodělal klinickou smrt. Zemřít ale nemohl. Kapelník Gustav Brom totiž potřeboval českého Sinatru do svého orchestru. 

Nemoc Láďa Kerndl přezpíval a vydal na dvě desítky sólových alb. Vystupoval i v muzikálu Zpívání v dešti a ukázal se ve filmu Ostrov svaté Heleny.

Tehdejší prezident Václav Klaus udělil Ladislavu Kerndlovi k pětašedesátinám Stříbrnou plaketu.

Svůj život se Láďa Kerndl, milovník černošské hudby, čundrů a zakladatel trampské osady Tomahawk, pokusil vtěsnat do knihy Moře, přístavy a lásky.

O LADISLAVU KERNDLOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Miladou, která též prodělala rakovinu, Ladislav Kerndl zplodil dceru Terezu, jež se stala úspěšnou zpěvačkou. V předchozím manželství měl jazzman syna Roberta.

 

 

Články o celebritě

Sexy Kerndlová se raduje z řidičáku: Vidíme se na silnici! Sexy Kerndlová se raduje z řidičáku: Vidíme se na silnici! Už se nemusí za volantem jen nakrucovat během focení. Tereza Kerndlová (33) hned napoprvé přesvědčila… číst článek
Předvánoční nadílka Lucie Bílé: Vrátí se do O2 areny! Předvánoční nadílka Lucie Bílé: Vrátí se do O2 areny! Letošní svátky oslaví zpěvačka Lucie Bílá (53) v pražské O2 areně, kde vystoupí 10. prosince. Plánuje… číst článek
První den jarmarku Blesku! Střípky ze zahájení originálních vánočních trhů První den jarmarku Blesku! Střípky ze zahájení originálních vánočních trhů Otevřeno, odstartováno... VÁNOČNÍ JARMARK BLESKU přivítal v pátek v devět ráno první návštěvníky… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Albert Černý
Albert Černý
zobrazit profil Tereza Vágnerová
Tereza Vágnerová
zobrazit profil Hana Křížková
Hana Křížková
zobrazit profil Tomáš Ortel
Tomáš Ortel
zobrazit profil Tereza Anna Mašková
Tereza Anna Mašková
zobrazit profil José Carreras
José Carreras
zobrazit profil Markéta Muchová
Markéta Muchová
zobrazit profil Annamária d’Almeida
Annamária d’Almeida