Láďa Kerndl | Celebwiki.cz

Láďa Kerndl

Datum narození: 16.5.1945
Místo narození: Brno
Profese: jazzman, zpěvák, zapálený tramp
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jazzman Láďa Kerndl miloval černošskou muziku, jezdil na čundry a založil trampskou osadu Tomahawk. Hrál v několika orchestrech, z nichž nejznámější byl band Leona Slezáka.

Muzikant Láďa Kerndl vystudoval strojní průmyslovku. Třikrát ho z ní málem vyhodily. Bavila ho totiž hlavně hudba. Od mala hrál na housle, kytaru a klavír. Rytmus cítil i v bubnech a zpěvu. V divadle Večerní Brno recitoval po boku zpěvačky Ljuby Harmanové. Založil skupinu Zmataři a vojenskou kapelu Hankls.

LÁĎA KERNDL - ZA CO UTRATIL VYZPÍVANÉ MILIONY?

V 70. a 80. letech 20. století Láďa Kerndl jezdil Leonem Slezákem různě po světě. Hráli v Norsku i na amerických výletních lodích. Na nich se houpal i s vlastním Orchestrem Keyband. Oceánskou tour mu překazil až rok 1994 a zhoubný nádor v krku.

Podstoupil několik operací. Zhubl přes třicet kilo a dvakrát prodělal klinickou smrt. Zemřít ale nemohl. Kapelník Gustav Brom totiž potřeboval českého Sinatru do svého orchestru. 

Nemoc Láďa Kerndl přezpíval a vydal na dvě desítky sólových alb. Vystupoval i v muzikálu Zpívání v dešti a ukázal se ve filmu Ostrov svaté Heleny.

Tehdejší prezident Václav Klaus udělil Ladislavu Kerndlovi k pětašedesátinám Stříbrnou plaketu.

Svůj život se Láďa Kerndl, milovník černošské hudby, čundrů a zakladatel trampské osady Tomahawk, pokusil vtěsnat do knihy Moře, přístavy a lásky.

O LADISLAVU KERNDLOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Miladou, která též prodělala rakovinu, Ladislav Kerndl zplodil dceru Terezu, jež se stala úspěšnou zpěvačkou. V předchozím manželství měl jazzman syna Roberta.

 

 

Články o celebritě

Musíš, Kájo, musíš! vzkazují Hlaváčová, Bílá i Bouček nemocnému Gottovi Musíš, Kájo, musíš! vzkazují Hlaváčová, Bílá i Bouček nemocnému Gottovi Celé Česko drží Karlu Gottovi (80) palce v jeho boji s akutní leukemií. A herečka Jana Hlaváčová… číst článek
Laďa Kerndl po vraždě kamaráda (†88): Ta hyena si zaslouží taky smrt! Laďa Kerndl po vraždě kamaráda (†88): Ta hyena si zaslouží taky smrt! Trest smrti by Kerndl (74) přál vrahovi (30), který v brněnském domově seniorů nelítostně zavraždil… číst článek
Šokovaný Kerndl: Zpověď o zavražděném kamarádovi Šokovaný Kerndl: Zpověď o zavražděném kamarádovi Začínali spolu v hudební branži a přes půl století byli velcí kamarádi! O to víc Laďu Kerndla (74)… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Tina Turner
Tina Turner
zobrazit profil Tina
Tina
zobrazit profil Monika Sommerová
Monika Sommerová
zobrazit profil Miroslav Šmajda
Miroslav Šmajda
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Soňa Červená
Soňa Červená
zobrazit profil Hana Ulrychová
Hana Ulrychová
zobrazit profil Kryštof Michal
Kryštof Michal