Láďa Kerndl | Celebwiki.cz

Láďa Kerndl

Datum narození: 16.5.1945
Místo narození: Brno
Profese: jazzman, zpěvák, zapálený tramp
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jazzman Láďa Kerndl miloval černošskou muziku, jezdil na čundry a založil trampskou osadu Tomahawk. Hrál v několika orchestrech, z nichž nejznámější byl band Leona Slezáka.

Muzikant Láďa Kerndl vystudoval strojní průmyslovku. Třikrát ho z ní málem vyhodily. Bavila ho totiž hlavně hudba. Od mala hrál na housle, kytaru a klavír. Rytmus cítil i v bubnech a zpěvu. V divadle Večerní Brno recitoval po boku zpěvačky Ljuby Harmanové. Založil skupinu Zmataři a vojenskou kapelu Hankls.

LÁĎA KERNDL - ZA CO UTRATIL VYZPÍVANÉ MILIONY?

V 70. a 80. letech 20. století Láďa Kerndl jezdil Leonem Slezákem různě po světě. Hráli v Norsku i na amerických výletních lodích. Na nich se houpal i s vlastním Orchestrem Keyband. Oceánskou tour mu překazil až rok 1994 a zhoubný nádor v krku.

Podstoupil několik operací. Zhubl přes třicet kilo a dvakrát prodělal klinickou smrt. Zemřít ale nemohl. Kapelník Gustav Brom totiž potřeboval českého Sinatru do svého orchestru. 

Nemoc Láďa Kerndl přezpíval a vydal na dvě desítky sólových alb. Vystupoval i v muzikálu Zpívání v dešti a ukázal se ve filmu Ostrov svaté Heleny.

Tehdejší prezident Václav Klaus udělil Ladislavu Kerndlovi k pětašedesátinám Stříbrnou plaketu.

Svůj život se Láďa Kerndl, milovník černošské hudby, čundrů a zakladatel trampské osady Tomahawk, pokusil vtěsnat do knihy Moře, přístavy a lásky.

O LADISLAVU KERNDLOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Miladou, která též prodělala rakovinu, Ladislav Kerndl zplodil dceru Terezu, jež se stala úspěšnou zpěvačkou. V předchozím manželství měl jazzman syna Roberta.

 

 

Články o celebritě

Bílá, Kerndl a Bubílková zahájili Vánoční jarmark Blesku! Jak to probíhalo? Bílá, Kerndl a Bubílková zahájili Vánoční jarmark Blesku! Jak to probíhalo? První ročník Vánočního jarmarku Blesku byl slavnostně zahájen! Nechyběla ani vystoupení řady populárních… číst článek
Zádušní mše za Karla Gotta (†80): Seznam vzácných hostů! Kdo nepřišel a proč? Zádušní mše za Karla Gotta (†80): Seznam vzácných hostů! Kdo nepřišel a proč? Zatímco veřejnost se s Karlem Gottem (†80) loučí dnes na Žofíně, dnešní zádušní mše v katedrále sv.… číst článek
Hříšná Kerndlová slavila Kristova léta: Nahá na pláži se zamotala do sítě Hříšná Kerndlová slavila Kristova léta: Nahá na pláži se zamotala do sítě Kterému rybáři se tahle sexy rybka ve Marbelle zamotala do sítě, jasné není, faktem ale je, že zpěvačka… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Tony  Bennett
Tony Bennett
zobrazit profil Victoria Beckham
Victoria Beckham
zobrazit profil Monika Bagárová
Monika Bagárová
zobrazit profil Madonna
Madonna
zobrazit profil Yvetta Simonová
Yvetta Simonová
zobrazit profil Ivan Mládek
Ivan Mládek
zobrazit profil Matěj Homola
Matěj Homola
zobrazit profil Gabriela Gunčíková
Gabriela Gunčíková