Láďa Kerndl | Celebwiki.cz

Láďa Kerndl

Datum narození: 16.5.1945
Místo narození: Brno
Profese: jazzman, zpěvák, zapálený tramp
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jazzman Láďa Kerndl miloval černošskou muziku, jezdil na čundry a založil trampskou osadu Tomahawk. Hrál v několika orchestrech, z nichž nejznámější byl band Leona Slezáka.

Muzikant Láďa Kerndl vystudoval strojní průmyslovku. Třikrát ho z ní málem vyhodily. Bavila ho totiž hlavně hudba. Od mala hrál na housle, kytaru a klavír. Rytmus cítil i v bubnech a zpěvu. V divadle Večerní Brno recitoval po boku zpěvačky Ljuby Harmanové. Založil skupinu Zmataři a vojenskou kapelu Hankls.

LÁĎA KERNDL - ZA CO UTRATIL VYZPÍVANÉ MILIONY?

V 70. a 80. letech 20. století Láďa Kerndl jezdil Leonem Slezákem různě po světě. Hráli v Norsku i na amerických výletních lodích. Na nich se houpal i s vlastním Orchestrem Keyband. Oceánskou tour mu překazil až rok 1994 a zhoubný nádor v krku.

Podstoupil několik operací. Zhubl přes třicet kilo a dvakrát prodělal klinickou smrt. Zemřít ale nemohl. Kapelník Gustav Brom totiž potřeboval českého Sinatru do svého orchestru. 

Nemoc Láďa Kerndl přezpíval a vydal na dvě desítky sólových alb. Vystupoval i v muzikálu Zpívání v dešti a ukázal se ve filmu Ostrov svaté Heleny.

Tehdejší prezident Václav Klaus udělil Ladislavu Kerndlovi k pětašedesátinám Stříbrnou plaketu.

Svůj život se Láďa Kerndl, milovník černošské hudby, čundrů a zakladatel trampské osady Tomahawk, pokusil vtěsnat do knihy Moře, přístavy a lásky.

O LADISLAVU KERNDLOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Miladou, která též prodělala rakovinu, Ladislav Kerndl zplodil dceru Terezu, jež se stala úspěšnou zpěvačkou. V předchozím manželství měl jazzman syna Roberta.

 

 

Články o celebritě

Zoufalá Jitka Molavcová: Její Fred Strejček na ARO! Izolace kvůli záhadnému viru Zoufalá Jitka Molavcová: Její Fred Strejček na ARO! Izolace kvůli záhadnému viru Chudák Jitka Molavcová (68). Doufala, že Alfréd Strejček (77), její životní partner, po léčení v… číst článek
Špatné zprávy o Kerndlovi na JIP: Další infekce v těle, prozradila Tereza Špatné zprávy o Kerndlovi na JIP: Další infekce v těle, prozradila Tereza Jazzman Laďa Kerndl  (73) skončil v úterý na jednotce intenzivní péče, jelikož vykašlával krev. Lékaři… číst článek
Kerndl vykašlávající krev zůstává v izolaci: Už se ví, co odhalily testy! Kerndl vykašlávající krev zůstává v izolaci: Už se ví, co odhalily testy! Zpěvák Laďa Kerndl (73), jehož v úterý odvezla záchranka do nemocnice v Blansku poté, co začal vykašlávat… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Katarzia (Katarina Kubošiová)
Katarzia (Katarina Kubošiová)
zobrazit profil Václav Noid Bárta
Václav Noid Bárta
zobrazit profil Miroslav Žbirka
Miroslav Žbirka
zobrazit profil Johny Machette
Johny Machette
zobrazit profil Majk Spirit (Michal Dušička)
Majk Spirit (Michal Dušička)
zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd
zobrazit profil Petr Spálený
Petr Spálený
zobrazit profil Markéta Procházková
Markéta Procházková