Pavla Topolánková | Celebwiki.cz
Pavla Topolánková

Pavla Topolánková

Datum narození: 7.5.1955
Místo narození: Bohumín
Profese: někdejší politička, učitelka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Někdejší politička Pavla Topolánková, rozená Patáková, bývala manželkou expředsedy ODS Mirka Topolánka. Mají spolu tři děti.

Po gymnáziu v rodném Bohumíně Pavla Topolánková, rozená Patáková, studovala Strojní fakultu VUT v Brně. Ve třetím ročníku se seznámila s Mirkem Topolánkem, za něhož se později provdala. Má s ním tři děti: syna Tomáše a dcery Petru a Janu.

PAVLA TOPOLÁNKOVÁ - ROZHOVOR

Až do narození syna Pavla Topolánková pracovala jako učitelka odborných předmětů na gymnáziu, později na Střední průmyslové škole v Ostravě. V médiích byla poprvé výrazněji zmiňována v roce 1996, kdy se stala senátorskou asistentkou svého muže Mirka Topolánka. V roce 2003 mu svým projevem pomohla ke zvolení za předsedu ODS.

V létě 2006, v době, kdy se její manžel chystal převzít vládu po Jiřím Paroubkovi, překvapila veřejnost kandidaturou do Senátu ve volebním obvodě Ostrava-město za stranu Jany Bobošíkové Politika 21. Pavla Topolánková nepostoupila do druhého kola.

O PAVLE TOPOLÁNKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Krátce nato manžel Pavly Topolánkové poprvé přiznal určité problémy v rodině. Posléze se po dlouholetém manželství rozvedli. Mirek Topolánek se oženil s někdejší poslankyní Pavlou Talmanovou, která mu porodila syna Nicolase.

 

Články o celebritě

Topolánková u advokátky: Dojde na špinavé prádlo? Topolánková u advokátky: Dojde na špinavé prádlo? Dobré spaní teď zřejmě nemá šéf ODS Mirek Topolánek (53). Jeho žena Pavla (54) v posledních dnech… číst článek
Pavla Topolánková: Syn se mnou nemluví Pavla Topolánková: Syn se mnou nemluví Manželka premiéra, který odešel k milence Lucii Talmanové, doufá, že její roli ve výchově syna Tomáše… číst článek
Topolánková se zase navezla do Talmanové! Topolánková se zase navezla do Talmanové! Zatímco jiná žena by dávno utekla, Pavla Topolánková (53) to nevzdává. Opět zaútočila na milostný… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Kryštof Hádek
Kryštof Hádek
zobrazit profil Cyril Drozda
Cyril Drozda
zobrazit profil Václav Vašíček
Václav Vašíček
zobrazit profil Martin Zounar
Martin Zounar
zobrazit profil Jan Budař
Jan Budař
zobrazit profil Gabriela Kratochvílová Lašková
Gabriela Kratochvílová Lašková
zobrazit profil Monica Lewinská
Monica Lewinská
zobrazit profil Markéta Irglová
Markéta Irglová