Jan Koller | Celebwiki.cz

Jan Koller

Datum narození: 30.3.1973
Přezdívka: Dino
Místo narození: Praha
Výška: 202 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Dvoumetrový fotbalový obr Jan Koller ani nemusel skákat, aby dal hlavičkou gól. S přezdívkou Dino drtil všechny brankářovy snahy. Na jeho stokilovou muskulaturu si jen tak někdo netroufl.

V mládežnických klubech začínal jako brankář. Do útoku ho vytáhla až Sparta, se kterou vyhrál prvoligovou trofej. Gólovou spršku Jan Koller spustil až v belgickém Lokerenu. V 97 zápasech jich vsítil 43. Podobně si počínal i v Anderlechtu a v bundesligovém Dortmundu, který ho ocenil na 21 milionů marek. Z Belgie si odnesl čtyři tituly, z Německa jeden. Kopal za týmy v Monaku, Rusku a ve Francii.

JAN KOLLER NA SERVERU ISPORT

V národních barvách Jan Koller zažil euforii vítězství i zklamání z prohry. Pětapadesátkrát přechytračil protivníkova brankáře. Stal se tak nejlepším střelcem české i československé reprezentace. Přední příčky obsadil také v Klubu ligových kanonýrů. V roce 2000 získal belgické ocenění Zlatá kopačka udělované nejlepšímu hráči ligy.

Profesionální kariéru Jan Koller ukončil ze zdravotních důvodů v roce 2011. Fotbalu se ale věnovat nepřestal. Kopal za B tým Smetanovy Lhoty a začal s plážovou kopanou.

O JANU KOLLEROVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Hedvikou Kollerovou, bývalou ženou fotbalisty Pavla Horvátha, má Jan Koller dcery Hedviku a Kateřinu. V květnu 2019 přijel na MS na Slovensko po boku půvabné černovlásky a Blesku řekl, že se s manželkou rozvádí.

 

Články o celebritě

Legendy bavily Olomouc! Brückner má svou tribunu, aplaus i pro Nedvěda Legendy bavily Olomouc! Brückner má svou tribunu, aplaus i pro Nedvěda To byla show! Na jedné straně Pavel Nedvěd, Jan Koller či Zdeněk Grygera, na druhé Radek Drulák,… číst článek
Zápas století v Olomouci: Brücknerovi hoši vs. legendy Sigmy. Nedvěd dorazí! Zápas století v Olomouci: Brücknerovi hoši vs. legendy Sigmy. Nedvěd dorazí! Tým kouče Karla Brücknera bez záložníka Pavla Nedvěda? To by přece nebylo ono. Při olomouckém Zápasu… číst článek
Kanonýr Koller střídá život v Praze a v Monaku: Kamarádím tam s Djokovičem Kanonýr Koller střídá život v Praze a v Monaku: Kamarádím tam s Djokovičem Pendluje mezi Monakem a Prahou. Bývalý fotbalista a nejlepší střelec v historii české reprezentace… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Bába
Jaroslav Bába
zobrazit profil Lukáš Vácha
Lukáš Vácha
zobrazit profil Frederik Fetterlein
Frederik Fetterlein
zobrazit profil Lukáš Zíb
Lukáš Zíb
zobrazit profil Marek Schwarz
Marek Schwarz
zobrazit profil Cortney Mansourová
Cortney Mansourová
zobrazit profil Jiří Sýkora
Jiří Sýkora
zobrazit profil Adrian Rolko
Adrian Rolko