Jan Koller | Celebwiki.cz

Jan Koller

Datum narození: 30.3.1973
Přezdívka: Dino
Místo narození: Praha
Výška: 202 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Dvoumetrový fotbalový obr Jan Koller ani nemusel skákat, aby dal hlavičkou gól. S přezdívkou Dino drtil všechny brankářovy snahy. Na jeho stokilovou muskulaturu si jen tak někdo netroufl.

V mládežnických klubech začínal jako brankář. Do útoku ho vytáhla až Sparta, se kterou vyhrál prvoligovou trofej. Gólovou spršku Jan Koller spustil až v belgickém Lokerenu. V 97 zápasech jich vsítil 43. Podobně si počínal i v Anderlechtu a v bundesligovém Dortmundu, který ho ocenil na 21 milionů marek. Z Belgie si odnesl čtyři tituly, z Německa jeden. Kopal za týmy v Monaku, Rusku a ve Francii.

JAN KOLLER NA SERVERU ISPORT

V národních barvách Jan Koller zažil euforii vítězství i zklamání z prohry. Pětapadesátkrát přechytračil protivníkova brankáře. Stal se tak nejlepším střelcem české i československé reprezentace. Přední příčky obsadil také v Klubu ligových kanonýrů. V roce 2000 získal belgické ocenění Zlatá kopačka udělované nejlepšímu hráči ligy.

Profesionální kariéru Jan Koller ukončil ze zdravotních důvodů v roce 2011. Fotbalu se ale věnovat nepřestal. Kopal za B tým Smetanovy Lhoty a začal s plážovou kopanou.

O JANU KOLLEROVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Hedvikou Kollerovou, bývalou ženou fotbalisty Pavla Horvátha, má Jan Koller dcery Hedviku a Kateřinu. V květnu 2019 přijel na MS na Slovensko po boku půvabné černovlásky a Blesku řekl, že se s manželkou rozvádí.

 

Články o celebritě

Manželství legendárního střelce v troskách! Rozvádím se, přiznal Koller Manželství legendárního střelce v troskách! Rozvádím se, přiznal Koller Člověk míní, život mění a i v ráji se občas něco pokazí. Tak jako manželství legendárního kanonýra… číst článek
Koller láká na Fotbalové hody: Podpis dám každému, pokecám s Rosickým Koller láká na Fotbalové hody: Podpis dám každému, pokecám s Rosickým Borussia Dortmund, Austria Vídeň, Sparta, Honvéd Budapešť, Žilina… Slavné fotbalové značky v sobotu… číst článek
Hraješ, vykrademe tě! Hvězdy pod nájezdy zlodějů, kolikrát dostali Kollera? Hraješ, vykrademe tě! Hvězdy pod nájezdy zlodějů, kolikrát dostali Kollera? Čím slavnější hráč, tím větší pozor si musí dávat na zloděje. Poslední roky se rozmohlo vykrádání… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Pavel Horváth
Pavel Horváth
zobrazit profil Tomáš  Kraus
Tomáš Kraus
zobrazit profil David Ferrer
David Ferrer
zobrazit profil Denisa Rosolová
Denisa Rosolová
zobrazit profil Pavol Demitra
Pavol Demitra
zobrazit profil Kateřina Emmons
Kateřina Emmons
zobrazit profil Vladimír Darida
Vladimír Darida
zobrazit profil Martin Nečas
Martin Nečas