Jan Koller | Celebwiki.cz

Jan Koller

Datum narození: 30. 3. 1973
Přezdívka: Dino
Místo narození: Praha
Výška: 202 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Dvoumetrový fotbalový obr Jan Koller ani nemusel skákat, aby dal hlavičkou gól. S přezdívkou Dino drtil všechny brankářovy snahy. Na jeho stokilovou muskulaturu si jen tak někdo netroufl.

V mládežnických klubech začínal jako brankář. Do útoku ho vytáhla až Sparta, se kterou vyhrál prvoligovou trofej. Gólovou spršku Jan Koller spustil až v belgickém Lokerenu. V 97 zápasech jich vsítil 43. Podobně si počínal i v Anderlechtu a v bundesligovém Dortmundu, který ho ocenil na 21 milionů marek. Z Belgie si odnesl čtyři tituly, z Německa jeden. Kopal za týmy v Monaku, Rusku a ve Francii.

JAN KOLLER NA SERVERU ISPORT

V národních barvách Jan Koller zažil euforii vítězství i zklamání z prohry. Pětapadesátkrát přechytračil protivníkova brankáře. Stal se tak nejlepším střelcem české i československé reprezentace. Přední příčky obsadil také v Klubu ligových kanonýrů. V roce 2000 získal belgické ocenění Zlatá kopačka udělované nejlepšímu hráči ligy.

Profesionální kariéru Jan Koller ukončil ze zdravotních důvodů v roce 2011. Fotbalu se ale věnovat nepřestal. Kopal za B tým Smetanovy Lhoty a začal s plážovou kopanou.

O JANU KOLLEROVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Hedvikou Kollerovou, bývalou ženou fotbalisty Pavla Horvátha, má Jan Koller dcery Hedviku a Kateřinu. V květnu 2019 přijel na MS na Slovensko po boku půvabné černovlásky a Blesku řekl, že se s manželkou rozvádí.

 

Články o celebritě

NOVÁ GENERACE: Šmicer, šampion z vesnice. Odhalil kořeny svého úspěchu NOVÁ GENERACE: Šmicer, šampion z vesnice. Odhalil kořeny svého úspěchu Všechno to začalo u jedné půlmetrové kamenné zídky v zapadlé vísce uprostřed Ústeckého kraje. Do Ver... číst článek
Hvězdy i na písku: Cantona legendou, nemanželský syn Maradony i Koller Hvězdy i na písku: Cantona legendou, nemanželský syn Maradony i Koller Gabriele Gori, Llorenc Gómez, Bruno Xavier… Jména současných největších hvězd plážového fotbalu asi ... číst článek
Rozhicovaná Kollerová se vydala na lov! Na Floridě ukázala božské tělo Rozhicovaná Kollerová se vydala na lov! Na Floridě ukázala božské tělo Únorový český nečas vyměnila za floridské sluníčko. Hedvika Kollerová (42) si výlet za teplem nemůže... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Roman Čechmánek
Roman Čechmánek
zobrazit profil Alžběta Dufková
Alžběta Dufková
zobrazit profil Jonáš  Kašpar
Jonáš Kašpar
zobrazit profil Olga Šplíchalová
Olga Šplíchalová
zobrazit profil Dagmar Damková
Dagmar Damková
zobrazit profil Luboš Hilgert
Luboš Hilgert
zobrazit profil Michal Kempný
Michal Kempný
zobrazit profil Tomáš Wágner
Tomáš Wágner