Jan Koller | Celebwiki.cz

Jan Koller

Datum narození: 30. 3. 1973
Přezdívka: Dino
Místo narození: Praha
Výška: 202 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Dvoumetrový fotbalový obr Jan Koller ani nemusel skákat, aby dal hlavičkou gól. S přezdívkou Dino drtil všechny brankářovy snahy. Na jeho stokilovou muskulaturu si jen tak někdo netroufl.

V mládežnických klubech začínal jako brankář. Do útoku ho vytáhla až Sparta, se kterou vyhrál prvoligovou trofej. Gólovou spršku Jan Koller spustil až v belgickém Lokerenu. V 97 zápasech jich vsítil 43. Podobně si počínal i v Anderlechtu a v bundesligovém Dortmundu, který ho ocenil na 21 milionů marek. Z Belgie si odnesl čtyři tituly, z Německa jeden. Kopal za týmy v Monaku, Rusku a ve Francii.

JAN KOLLER NA SERVERU ISPORT

V národních barvách Jan Koller zažil euforii vítězství i zklamání z prohry. Pětapadesátkrát přechytračil protivníkova brankáře. Stal se tak nejlepším střelcem české i československé reprezentace. Přední příčky obsadil také v Klubu ligových kanonýrů. V roce 2000 získal belgické ocenění Zlatá kopačka udělované nejlepšímu hráči ligy.

Profesionální kariéru Jan Koller ukončil ze zdravotních důvodů v roce 2011. Fotbalu se ale věnovat nepřestal. Kopal za B tým Smetanovy Lhoty a začal s plážovou kopanou.

O JANU KOLLEROVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Hedvikou Kollerovou, bývalou ženou fotbalisty Pavla Horvátha, má Jan Koller dcery Hedviku a Kateřinu. V květnu 2019 přijel na MS na Slovensko po boku půvabné černovlásky a Blesku řekl, že se s manželkou rozvádí.

 

Články o celebritě

Přiznání Hrdličky: Prachy na nule! Co na to Plíšková? Přiznání Hrdličky: Prachy na nule! Co na to Plíšková? Koronavirus zasáhl opravdu všechny. I bohatí a slavní zažívali a zažívají nepříznivé časy. Pandemie ... číst článek
NOVÁ GENERACE: Šmicer, šampion z vesnice. Odhalil kořeny svého úspěchu NOVÁ GENERACE: Šmicer, šampion z vesnice. Odhalil kořeny svého úspěchu Všechno to začalo u jedné půlmetrové kamenné zídky v zapadlé vísce uprostřed Ústeckého kraje. Do Ver... číst článek
Hvězdy i na písku: Cantona legendou, nemanželský syn Maradony i Koller Hvězdy i na písku: Cantona legendou, nemanželský syn Maradony i Koller Gabriele Gori, Llorenc Gómez, Bruno Xavier… Jména současných největších hvězd plážového fotbalu asi ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Marek Matějovský
Marek Matějovský
zobrazit profil David Křížek
David Křížek
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil David Jessen
David Jessen
zobrazit profil Jáchym Suchánek
Jáchym Suchánek
zobrazit profil Michal Kempný
Michal Kempný
zobrazit profil Frederik Fetterlein
Frederik Fetterlein