Fotka není dostupná

Flavio Briatore

Datum narození: 12. 4. 1950
Místo narození: Verzuolo, Itálie
Výška: 175 cm
Profese: šéf Formule 1
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Začínal jako lyžařský instruktor, prodával také pojištění a řídil restauraci. Pak se stal z Flavia Briatoreho jeden z nejmocnějších mužů Formule 1. Milovaly ho modelky napříč Evropou. S jednou z nich se oženil v roce 2008.

Na cestu k vrcholu vyrazil Briatore v Milanu, kam se přestěhoval koncem sedmdesátých let. Seznámil se s Lucianem Benettonem, zakladatelem světoznámé módní značky. Expandovali spolu do Spojených států, kde vzniklo během deseti let na osm stovek Benettonových obchodů. Časem klesl počet těchto poboček na čtvrtinu.

S přelomem osmdesátých a devadesátých let přišel i další zlom v Briatoreho kariéře. Nastoupil na pozici manažera závodního týmu Benetton ve Formuli 1. Talent vycítil v roce 1991 v Michaelu Schumacherovi, ze kterého se později stal nejlepší jezdec historie závodů. V roce 1995 mohl díky němu Briatore potěžkat i Pohár konstruktérů.

Podobný radar měl i na další rychlíky, například na Fernanda Alonsa, Marka Webbera nebo Nelsona Piqueta ml. Stáj Benetton koupil mezitím Renault. Alonso se stal v letech 2005 a 2006 mistrem Formule 1. Svůj tým přivezl i ke dvěma triumfům v Poháru konstruktérů.

Zářivé úspěchy přerušila až aféra Crashgate, kdy měl Piquet na příkaz svého nadřízeného havarovat v závodě a dopomoct tak Alonsovi k vítězství. Briatore kvůli tomu rezignoval na funkci šéfa týmu. Nakonec mu automobilová federace FIA zakázala i jakékoliv působení ve Formuli.

Zdroj příjmů mu ovšem nevyhasl. Briatore na Sardinii otevřel noční klub pro boháče, vlastní restaurace i hotely a stále se zabývá také módou. Podíl má mimo jiné i v úspěšné italské farmaceutické společnosti Pierrel. Chvíli spoluvlastnil anglický fotbalový tým Queens Park Rangers.

S manželkou Elisabettou Gregoraciovou má syna Falca. Dítě má i s krásnou Heidi Klumovou, k dceři Leni se ale nehlásí. Mezi jeho další bývalé úlovky patřila i britská modelka Naomi Campbellová, italská manekýna Adriana Volpeová nebo česká kráska Alena Šeredová, nynější manželka italského fotbalového brankáře Gianluigiho Buffona. 

 

Články o celebritě

Jaká matka, taká Katka! Jak vypadají dcery nejkrásnějších topmodelek? Jaká matka, taká Katka! Jak vypadají dcery nejkrásnějších topmodelek? Tak tyhle ženy mají krásu zjevně v genech! Při pohledu na světoznámé topmodelky z devadesátých let s... číst článek
Leni Klumová (17) na premiéře westernu ukázala nadupaný dekolt: Celá slavná maminka! Leni Klumová (17) na premiéře westernu ukázala nadupaný dekolt: Celá slavná maminka! Mladičká modelka a dcera slavných rodičů Leni Klumová (17) si začíná dělat své vlastní jméno. Když s... číst článek
Krásná dcera Heidi Klumové (48): Táta ji zapřel, teď Leni (17) plní titulky! Krásná dcera Heidi Klumové (48): Táta ji zapřel, teď Leni (17) plní titulky! Prvním dítětem německé topmodelky Heidi Klumové (48), která je čtyřnásobnou matkou, je dcera Leni (1... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Karel Vágner mladší
Karel Vágner mladší
zobrazit profil Otakar Brousek mladší
Otakar Brousek mladší
zobrazit profil Josef Kraus
Josef Kraus
zobrazit profil Dominika Španková
Dominika Španková
zobrazit profil Bára Niničová
Bára Niničová
zobrazit profil Mirka van Gils Slavíková
Mirka van Gils Slavíková
zobrazit profil Michal Ambrož
Michal Ambrož
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer