Flavio Briatore | Celebwiki.cz
Flavio Briatore

Flavio Briatore

Datum narození: 12. 4. 1950
Místo narození: Verzuolo, Itálie
Výška: 175 cm
Profese: šéf Formule 1
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Začínal jako lyžařský instruktor, prodával také pojištění a řídil restauraci. Pak se stal z Flavia Briatoreho jeden z nejmocnějších mužů Formule 1. Milovaly ho modelky napříč Evropou. S jednou z nich se oženil v roce 2008.

Na cestu k vrcholu vyrazil Briatore v Milanu, kam se přestěhoval koncem sedmdesátých let. Seznámil se s Lucianem Benettonem, zakladatelem světoznámé módní značky. Expandovali spolu do Spojených států, kde vzniklo během deseti let na osm stovek Benettonových obchodů. Časem klesl počet těchto poboček na čtvrtinu.

S přelomem osmdesátých a devadesátých let přišel i další zlom v Briatoreho kariéře. Nastoupil na pozici manažera závodního týmu Benetton ve Formuli 1. Talent vycítil v roce 1991 v Michaelu Schumacherovi, ze kterého se později stal nejlepší jezdec historie závodů. V roce 1995 mohl díky němu Briatore potěžkat i Pohár konstruktérů.

Podobný radar měl i na další rychlíky, například na Fernanda Alonsa, Marka Webbera nebo Nelsona Piqueta ml. Stáj Benetton koupil mezitím Renault. Alonso se stal v letech 2005 a 2006 mistrem Formule 1. Svůj tým přivezl i ke dvěma triumfům v Poháru konstruktérů.

Zářivé úspěchy přerušila až aféra Crashgate, kdy měl Piquet na příkaz svého nadřízeného havarovat v závodě a dopomoct tak Alonsovi k vítězství. Briatore kvůli tomu rezignoval na funkci šéfa týmu. Nakonec mu automobilová federace FIA zakázala i jakékoliv působení ve Formuli.

Zdroj příjmů mu ovšem nevyhasl. Briatore na Sardinii otevřel noční klub pro boháče, vlastní restaurace i hotely a stále se zabývá také módou. Podíl má mimo jiné i v úspěšné italské farmaceutické společnosti Pierrel. Chvíli spoluvlastnil anglický fotbalový tým Queens Park Rangers.

S manželkou Elisabettou Gregoraciovou má syna Falca. Dítě má i s krásnou Heidi Klumovou, k dceři Leni se ale nehlásí. Mezi jeho další bývalé úlovky patřila i britská modelka Naomi Campbellová, italská manekýna Adriana Volpeová nebo česká kráska Alena Šeredová, nynější manželka italského fotbalového brankáře Gianluigiho Buffona. 

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Tomáš Koláčný
Tomáš Koláčný
zobrazit profil Pavel Strnad
Pavel Strnad
zobrazit profil Matěj Misař
Matěj Misař
zobrazit profil Eduard Stehlík
Eduard Stehlík
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Karel Hynek
Karel Hynek
zobrazit profil Olga Špátová
Olga Špátová