Tomáš Pavelka

Tomáš Pavelka

Datum narození: 17. 3. 1971
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Tomáš Pavelka, který se před kamerou objevil zejména v menších rolích, se stal manželem herečky Kláry Cibulkové.

S herectvím začal mezi ochotníky, v dětském souboru Větrník v Brandýse nad Labem, kde vyrůstal i chodil do školy a na gymnázium. Soubor, kde Tomáš Pavelka působil, se účastnil i respektovaných přehlídek amatérských souborů Jiráskův Hronov, Šrámkův Písek a Wolkerův Prostějov.

Pavelka ve filmu debutoval v 11 letech

Profesionální dráha Tomáše Pavelky začala na DAMU (absolvoval 1994) a poté působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v pražském Činoherním klubu, v souboru CD 94 a pak zakotvil v pražském Švandově divadle.

Objevil se i před kamerou. Poprvé si Tomáš Pavelka zahrál již v jedenadvaceti letech ve filmu Růžový květ. Od té doby dostal role v desítkách dalších filmů. Z těch známějších připomeňme Milence a vrahy, Restart, Martu, Smrady nebo Václava.

Tomáš Pavelka hrál v Bohémě i v Severu

Zahrál i v řadě seriálů, v nichž Tomáš Pavelka ztvárnil zejména epizodní role. Jmenujme např. Kriminálku Anděl, Redakci, Zdivočelou zemi, Cesty domů, Nevinné lži, Rapla, Bohému, Kapitána Exnera nebo Sever.

Tomáš Pavelka je ženatý. Manželka Klára Cibulková mu porodila syna Matyáše (*2007) a dceru Magdalenu (*2010). Z předchozího vztahu má herec ještě jednoho potomka.

 

Další Herci

zobrazit profil Lauren Graham
Lauren Graham
zobrazit profil Bořivoj Navrátil
Bořivoj Navrátil
zobrazit profil Dakota Johnson
Dakota Johnson
zobrazit profil Anastasia Hagen
Anastasia Hagen
zobrazit profil Alexandra Borbély
Alexandra Borbély
zobrazit profil Alena Karešová
Alena Karešová
zobrazit profil Denis Šafařík
Denis Šafařík