Jaroslav Kubera | Celebwiki.cz

Jaroslav Kubera

Datum narození: 16.2.1947
Místo narození: Louny
Profese: politik ODS, předseda Senátu
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Senátor Jaroslav Kubera, někdejší starosta Teplic, který proslul jako dlouholetá nepřehlédnutelná tvář ODS a nevyléčitelný kuřák, se v listopadu 2018 stal šéfem horní komory.

Jaroslav Kubera je aktivním politikem, který patří k oblíbeným tvářím. Přízeň si získává humorem a svou lidovostí. Je ale také výborným řečníkem, kterého rozhodí málokterá situace. Svým klidem a vtipem by se dal přirovnat ke Karlu Schwarzenbergovi. Místo spánku ale Jaroslav Kubera ujíždí na cigaretách.

JAROSLAV KUBERA NAVRHL PLAT 270 000 KČ

Nevystudoval žádnou vysokou školu, i když přijat byl dokonce na dvě, a to na zahraniční obchod na VŠE v Praze a na matematiku na nynější Masarykově univerzitě v Brně. Sám Jaroslav Kubera přiznal, že na dokončení vysoké školy nebyl dost trpělivý. 

Od roku 1992 Jaroslav Kubera patří k občanským demokratům, ale zkusil si i KSČ v roce 1967. Tam však setrval jen pár měsíců. V roce 2000 se stal poprvé senátorem, mandát obhájil a roku 2016 zasedl do křesla 1. místopředsedy horní komory.

Ve volbách 2018 se chystál mandát obhájit znovu, což se mu podařilo. Navíc byl v listopadu téhož roku zvolen předsedou Senátu. Ve finále porazil Václava Hampla (za KDU-ČSL). 

Do života Tepličanů se Jaroslav Kubera zapsal některými pozoruhodnými vyhláškami, např. aby se chodci nezdržovali na vozovce déle jak osm vteřin. Čímž potěšil řidiče. Rozčarování ale zažili tepličtí automobilisté, když primátor vyhověl jejich námitkám týkajících se poplatků za parkování. Zrušil je uplně a vyzkoušel, jak dlouho bude řidiče bavit zmatek na neplaceném parkovišti. Ten nastal, jak předpokládal, takže se ve městě za parkování opět platí.

O JAROSLAVU KUBEROVI ČTĚTE ZDE>>

Jaroslav Kubera je ženatý a má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Čaputová se Gottovi pokloní až u hrobu. Na mši do Prahy pošle „záskok“ a věnec Čaputová se Gottovi pokloní až u hrobu. Na mši do Prahy pošle „záskok“ a věnec Posledního rozloučení se zesnulým Karlem Gottem se v sobotu zúčastní také řada významných hostů.… číst článek
Zeman bude přemlouvat na Hradě „bandu čtyř“. Chce dál oduznání Kosova Zeman bude přemlouvat na Hradě „bandu čtyř“. Chce dál oduznání Kosova Na Pražském hradě se ve čtvrtek sejdou nejvyšší ústavní činitelé a opět proberou českou zahraniční… číst článek
Rušno u Moravce: Babiš se očistí, věří Vondráček. Kubera připomněl Al Caponeho Rušno u Moravce: Babiš se očistí, věří Vondráček. Kubera připomněl Al Caponeho Zatímco Andrej Babiš (ANO) v neděli vystoupil na Primě a uvedl, že věří, že státní zástupce případ… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Jiří Dolejš
Jiří Dolejš
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Martin Baxa
Martin Baxa
zobrazit profil Radka Maxová
Radka Maxová
zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková
zobrazit profil Roman Celý
Roman Celý