Jaroslav Kubera | Celebwiki.cz

Jaroslav Kubera

Datum narození: 16.2.1947
Místo narození: Louny
Profese: politik ODS, předseda Senátu
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Senátor Jaroslav Kubera, někdejší starosta Teplic, který proslul jako dlouholetá nepřehlédnutelná tvář ODS a nevyléčitelný kuřák, se v listopadu 2018 stal šéfem horní komory.

Jaroslav Kubera je aktivním politikem, který patří k oblíbeným tvářím. Přízeň si získává humorem a svou lidovostí. Je ale také výborným řečníkem, kterého rozhodí málokterá situace. Svým klidem a vtipem by se dal přirovnat ke Karlu Schwarzenbergovi. Místo spánku ale Jaroslav Kubera ujíždí na cigaretách.

JAROSLAV KUBERA NAVRHL PLAT 270 000 KČ

Nevystudoval žádnou vysokou školu, i když přijat byl dokonce na dvě, a to na zahraniční obchod na VŠE v Praze a na matematiku na nynější Masarykově univerzitě v Brně. Sám Jaroslav Kubera přiznal, že na dokončení vysoké školy nebyl dost trpělivý. 

Od roku 1992 Jaroslav Kubera patří k občanským demokratům, ale zkusil si i KSČ v roce 1967. Tam však setrval jen pár měsíců. V roce 2000 se stal poprvé senátorem, mandát obhájil a roku 2016 zasedl do křesla 1. místopředsedy horní komory.

Ve volbách 2018 se chystál mandát obhájit znovu, což se mu podařilo. Navíc byl v listopadu téhož roku zvolen předsedou Senátu. Ve finále porazil Václava Hampla (za KDU-ČSL). 

Do života Tepličanů se Jaroslav Kubera zapsal některými pozoruhodnými vyhláškami, např. aby se chodci nezdržovali na vozovce déle jak osm vteřin. Čímž potěšil řidiče. Rozčarování ale zažili tepličtí automobilisté, když primátor vyhověl jejich námitkám týkajících se poplatků za parkování. Zrušil je uplně a vyzkoušel, jak dlouho bude řidiče bavit zmatek na neplaceném parkovišti. Ten nastal, jak předpokládal, takže se ve městě za parkování opět platí.

O JAROSLAVU KUBEROVI ČTĚTE ZDE>>

Jaroslav Kubera je ženatý a má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Mluvčí Senátu porodila. Tajemnice má holčičku, Kubera se rozplývá: „Celá Eva“ Mluvčí Senátu porodila. Tajemnice má holčičku, Kubera se rozplývá: „Celá Eva“ Po porodu mluvčí ANO Lucie Kubovičové či bývalé mluvčí Babišovy vlády Petry Doležalové přiletěl čáp… číst článek
Kubera: Nemáme dobojováno, svobodu musíme udržet Kubera: Nemáme dobojováno, svobodu musíme udržet Předseda senátu Jaroslav Kubera (ODS) během pietního aktu na Vítkově uvedl, že svobodu stále nemáme… číst článek
Klaus, Jágr i muž zbitý při potyčce s Romy na koupališti. Komu Zeman předá metál? Klaus, Jágr i muž zbitý při potyčce s Romy na koupališti. Komu Zeman předá metál? Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Studnička
Pavel Studnička
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd
zobrazit profil Jiří Míšenský
Jiří Míšenský
zobrazit profil Pavel Klíma
Pavel Klíma
zobrazit profil Pavel Karpíšek
Pavel Karpíšek
zobrazit profil Marek Benda
Marek Benda
zobrazit profil Robert Šlachta
Robert Šlachta