Jaroslav Kubera | Celebwiki.cz

Jaroslav Kubera

Datum narození: 16. 2. 1947
Datum úmrtí: 20. 1. 2020
Místo narození: Louny
Profese: politik ODS, bývalý předseda Senátu
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Senátor Jaroslav Kubera, někdejší starosta Teplic, který proslul jako dlouholetá nepřehlédnutelná tvář ODS a nevyléčitelný kuřák, se v listopadu 2018 stal šéfem horní komory.

Jaroslav Kubera byl aktivním politikem, který patřil k oblíbeným tvářím. Přízeň si získával humorem a svou lidovostí. Patřil mezi výborné řečníky, které rozhodí málokterá situace. Svým klidem a vtipem se dal přirovnat ke Karlu Schwarzenbergovi. Místo spánku ale Jaroslav Kubera ujížděl na cigaretách.

JAROSLAV KUBERA NAVRHL PLAT 270 000 KČ

Nevystudoval žádnou vysokou školu, i když přijat byl dokonce na dvě, a to na zahraniční obchod na VŠE v Praze a na matematiku na nynější Masarykově univerzitě v Brně. Sám Jaroslav Kubera přiznal, že na dokončení vysoké školy nebyl dost trpělivý. 

Od roku 1992 Jaroslav Kubera patřil k občanským demokratům, ale zkusil si i KSČ v roce 1967. Tam však setrval jen pár měsíců. V roce 2000 se stal poprvé senátorem, mandát obhájil a roku 2016 zasedl do křesla 1. místopředsedy horní komory.

Ve volbách 2018 se chystal mandát obhájit znovu, což se mu podařilo. Navíc byl v listopadu téhož roku zvolen předsedou Senátu. Ve finále porazil Václava Hampla (za KDU-ČSL). 

Do života Tepličanů se Jaroslav Kubera zapsal některými pozoruhodnými vyhláškami, např. aby se chodci nezdržovali na vozovce déle jak osm vteřin. Čímž potěšil řidiče. Rozčarování ale zažili tepličtí automobilisté, když primátor vyhověl jejich námitkám týkajících se poplatků za parkování. Zrušil je uplně a vyzkoušel, jak dlouho bude řidiče bavit zmatek na neplaceném parkovišti. Ten nastal, jak předpokládal, takže se ve městě za parkování opět  začalo platit.

O JAROSLAVU KUBEROVI ČTĚTE ZDE>>

Politik Jaroslav Kubera byl ženatý a měl dvě dcery.

Jaroslav Kubera náhle zemřel 20. ledna 2020. Bylo 72 let.

 

 

Články o celebritě

Jaroslav Kubera (†72): Manželka odmítla vyznamenání od Zemana Jaroslav Kubera (†72): Manželka odmítla vyznamenání od Zemana Řád bílého lva je nejvyšší české vyznamenání, jenže Věra Kuberová ho pro svého zesnulého manžela a n... číst článek
„Otevřená provokace,“ hlásí po cestě Vystrčila Čína. Šéf Senátu zmínil příležitosti „Otevřená provokace,“ hlásí po cestě Vystrčila Čína. Šéf Senátu zmínil příležitosti Cesta předsedy českého Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan byla otevřenou provokací, jež není polit... číst článek
Kubera (†72) získal posmrtně na Tchaj-wanu vyznamenání. A Vystrčil udělal gesto Kubera (†72) získal posmrtně na Tchaj-wanu vyznamenání. A Vystrčil udělal gesto Tchajwanská prezidentka Cchaj Jing-wen udělila ve čtvrtek in memoriam bývalému předsedovi Senátu Jar... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Dita Charanzová
Dita Charanzová
zobrazit profil Petra Pecková
Petra Pecková
zobrazit profil Lukáš Černohorský
Lukáš Černohorský
zobrazit profil Jaroslav Palas
Jaroslav Palas
zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus
zobrazit profil Jan Kněžínek
Jan Kněžínek
zobrazit profil Jan Jarolím
Jan Jarolím