Jaroslav Kubera | Celebwiki.cz

Jaroslav Kubera

Datum narození: 16.2.1947
Místo narození: Louny
Profese: politik ODS, předseda Senátu
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Senátor Jaroslav Kubera, někdejší starosta Teplic, který proslul jako dlouholetá nepřehlédnutelná tvář ODS a nevyléčitelný kuřák, se v listopadu 2018 stal šéfem horní komory.

Jaroslav Kubera je aktivním politikem, který patří k oblíbeným tvářím. Přízeň si získává humorem a svou lidovostí. Je ale také výborným řečníkem, kterého rozhodí málokterá situace. Svým klidem a vtipem by se dal přirovnat ke Karlu Schwarzenbergovi. Místo spánku ale Jaroslav Kubera ujíždí na cigaretách.

JAROSLAV KUBERA NAVRHL PLAT 270 000 KČ

Nevystudoval žádnou vysokou školu, i když přijat byl dokonce na dvě, a to na zahraniční obchod na VŠE v Praze a na matematiku na nynější Masarykově univerzitě v Brně. Sám Jaroslav Kubera přiznal, že na dokončení vysoké školy nebyl dost trpělivý. 

Od roku 1992 Jaroslav Kubera patří k občanským demokratům, ale zkusil si i KSČ v roce 1967. Tam však setrval jen pár měsíců. V roce 2000 se stal poprvé senátorem, mandát obhájil a roku 2016 zasedl do křesla 1. místopředsedy horní komory.

Ve volbách 2018 se chystál mandát obhájit znovu, což se mu podařilo. Navíc byl v listopadu téhož roku zvolen předsedou Senátu. Ve finále porazil Václava Hampla (za KDU-ČSL). 

Do života Tepličanů se Jaroslav Kubera zapsal některými pozoruhodnými vyhláškami, např. aby se chodci nezdržovali na vozovce déle jak osm vteřin. Čímž potěšil řidiče. Rozčarování ale zažili tepličtí automobilisté, když primátor vyhověl jejich námitkám týkajících se poplatků za parkování. Zrušil je uplně a vyzkoušel, jak dlouho bude řidiče bavit zmatek na neplaceném parkovišti. Ten nastal, jak předpokládal, takže se ve městě za parkování opět platí.

O JAROSLAVU KUBEROVI ČTĚTE ZDE>>

Jaroslav Kubera je ženatý a má dvě dcery.

 

Články o celebritě

„Skvělý projev,“ chválil Zeman výbušnou řeč Kubery. S Babišem a Vondráčkem řešil volby „Skvělý projev,“ chválil Zeman výbušnou řeč Kubery. S Babišem a Vondráčkem řešil volby Na Pražském hradě se letos podruhé sešli čeští ústavní činitelé na jednání, při kterém koordinují… číst článek
Čaputová přijede v červnu do Česka. Známe detaily nástupu nové prezidentky do úřadu Čaputová přijede v červnu do Česka. Známe detaily nástupu nové prezidentky do úřadu Už za měsíc bude mít Slovensko oficiálně novou hlavu státu, poprvé to bude žena. Inaugurace Zuzany… číst článek
Zeman s Babišem a Kuberou uctili oběti 2. světové války: Hymna, gripeny a ticho Zeman s Babišem a Kuberou uctili oběti 2. světové války: Hymna, gripeny a ticho Prezident Miloš Zeman a další vrcholní politici ve středu položili věnce u Národního památníku v… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Kateřina Konečná
Kateřina Konečná
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Jiří Payne
Jiří Payne
zobrazit profil Martin Půta
Martin Půta
zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský
zobrazit profil Rudolf Chloupek
Rudolf Chloupek