Bořek Dočkal | Celebwiki.cz

Bořek Dočkal

Datum narození: 30.9.1988
Místo narození: Městec Králové
Váha: 72 kg
Výška: 182 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Bořek Dočkal je český profesionální fotbalový záložník a reprezentant, který v současnosti působí v českém prvoligovém týmu AC Sparta Praha.

Bořek Dočkal se narodil 30. září 1988 v Městci Králové. Fotbalově vyrůstal v Poděbradech a prošel i mládežnickými kluby pražské Slávie. Tam také v roce 2006 poprvé okusil atmosféru české nejvyšší soutěže. V letech 2006-08 odehrál 6 zápasů a připsal si jediný gól. Poté následovalo hostování Na Kladně a v Slovanu Liberec, kam v roce 2008 natrvalo přestoupil.

Bořek Dočkal strávil v Liberci dvě sezony a poté odešel na roční hostování do tureckého Konyasporu. V roce 2011 si ho vytáhl norský mistr Rosenborg Trondheim BK za 24 milonů korun. Tam se vypracoval v platného ofenzivního záložníka základní sestavy. S příchodem nového trenéra ale ztratil jistotu místa v základní sestavě.

Bořek Dočkal se tak v roce 2013 vrátil do Česka, konkrétně do pražské Sparty, kam přestoupil za 15 milionů korun. V ročníku 2013/14 se Spartou vybojoval titul v nejvyšší české soutěži i poháru a superpoháru. Byl důležitým článkem úspěšného týmu vedle kapitána Davida Lafaty, střelce Josefa Hušbauera nebo talentovaného Ladislava Krejčího.

Bořek Dočkal se díky svým výkonům dočkal i pozvánky do reprezentace. Poprvé nakouknul do reprezentace 6. listopadu 2012, kdy byl poprvé nominován Michalem Bílkem pro přípravný zápas se Slovenskem 14. listopadu 2012 v Olomouci. 

Bořek Dočkal si v roce 2013 vzal krásku Kamilu Dočkalovou, se kterou má syna Samuela.

 

Články o celebritě

Dočkalův apel: Buďme ohleduplní, nedodržování pravidel není hrdinství Dočkalův apel: Buďme ohleduplní, nedodržování pravidel není hrdinství Volný víkend strávil s rodinou. Pozorně sledoval, co se bude v České republice dít. V neděli večer… číst článek
Ať VAR řeší jen skandály. Některým negativním emocím lze předejít Ať VAR řeší jen skandály. Některým negativním emocím lze předejít Už je to tady zase. Jsou odehrána čtyři jarní kola FORTUNA:LIGY a fotbalový národ řeší verdikty sudích,… číst článek
Hrdina derby Tetteh vs. VAR 1:1. Faul to nebyl, míní. Zásah popsal i sudí Hrdina derby Tetteh vs. VAR 1:1. Faul to nebyl, míní. Zásah popsal i sudí Byl jedním ze sparťanských hrdinů 295. derby pražských „S“. Nakonec ale odcházel ze hřiště se sklopenou… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kateřina Pauláthová
Kateřina Pauláthová
zobrazit profil Martin Růžička
Martin Růžička
zobrazit profil Kateřina Nash
Kateřina Nash
zobrazit profil Iveta Luzumová
Iveta Luzumová
zobrazit profil Karel Piták
Karel Piták
zobrazit profil Michal Kadlec
Michal Kadlec
zobrazit profil Martin Jakš
Martin Jakš
zobrazit profil Jakub Petružálek
Jakub Petružálek