Bořek Dočkal | Celebwiki.cz

Bořek Dočkal

Datum narození: 30. 9. 1988
Místo narození: Městec Králové
Váha: 72 kg
Výška: 182 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Bořek Dočkal je český profesionální fotbalový záložník a reprezentant, který v současnosti působí v českém prvoligovém týmu AC Sparta Praha.

Bořek Dočkal se narodil 30. září 1988 v Městci Králové. Fotbalově vyrůstal v Poděbradech a prošel i mládežnickými kluby pražské Slávie. Tam také v roce 2006 poprvé okusil atmosféru české nejvyšší soutěže. V letech 2006-08 odehrál 6 zápasů a připsal si jediný gól. Poté následovalo hostování Na Kladně a v Slovanu Liberec, kam v roce 2008 natrvalo přestoupil.

Bořek Dočkal strávil v Liberci dvě sezony a poté odešel na roční hostování do tureckého Konyasporu. V roce 2011 si ho vytáhl norský mistr Rosenborg Trondheim BK za 24 milonů korun. Tam se vypracoval v platného ofenzivního záložníka základní sestavy. S příchodem nového trenéra ale ztratil jistotu místa v základní sestavě.

Bořek Dočkal se tak v roce 2013 vrátil do Česka, konkrétně do pražské Sparty, kam přestoupil za 15 milionů korun. V ročníku 2013/14 se Spartou vybojoval titul v nejvyšší české soutěži i poháru a superpoháru. Byl důležitým článkem úspěšného týmu vedle kapitána Davida Lafaty, střelce Josefa Hušbauera nebo talentovaného Ladislava Krejčího.

Bořek Dočkal se díky svým výkonům dočkal i pozvánky do reprezentace. Poprvé nakouknul do reprezentace 6. listopadu 2012, kdy byl poprvé nominován Michalem Bílkem pro přípravný zápas se Slovenskem 14. listopadu 2012 v Olomouci. 

Bořek Dočkal si v roce 2013 vzal krásku Kamilu Dočkalovou, se kterou má syna Samuela.

 

Články o celebritě

Sparta – Plzeň 2:1. Letenští ve finále MOL Cupu, rozhodl Kozák Sparta – Plzeň 2:1. Letenští ve finále MOL Cupu, rozhodl Kozák Fotbalisté Sparty porazili v semifinále domácího poháru MOL Cupu Plzeň 2:1 a poprvé od roku 2014 pos... číst článek
Stramaccioniho etapa definitivně končí. A Sparta si nesmí nadrobit na čistý stůl Stramaccioniho etapa definitivně končí. A Sparta si nesmí nadrobit na čistý stůl Tohle léto to přijde. Ano, teprve za pár týdnů si Sparta definitivně udělá pořádek po nepovedené eta... číst článek
Praporek, emoce, trenéři, co plavou v pravidlech, a respekt Jindřiškovi Praporek, emoce, trenéři, co plavou v pravidlech, a respekt Jindřiškovi Není pochyb o tom, že o jednu z emočně nejvypjatějších situací této sezony se v sobotu večer v Ďolíč... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Simon Nausch
Simon Nausch
zobrazit profil Martin Nečas
Martin Nečas
zobrazit profil Josef Váňa
Josef Váňa
zobrazit profil Šárka Pančochová
Šárka Pančochová
zobrazit profil Václav Pilař
Václav Pilař
zobrazit profil Kateřina Emmons
Kateřina Emmons
zobrazit profil Pavel Kubina
Pavel Kubina