Andor Šándor | Celebwiki.cz

Andor Šándor

Datum narození: 9.7.1957
Profese: bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Generál Andor Šándor působil v nejvyšším velení československé armády, pak byl v letech 2001-2002 šéfem české vojenské špionáže. Znalosti a kontakty poté využil v soukromé praxi.

Andor Šándor slyšitelně podporoval v prezidentské kampani Jana Fischera. Vystupoval také jako blízký kamarád Miroslava Topolánka, kterého dokonce vyučoval angličtinu. Neztratil se ani ve filmovém průmyslu – v roli poradce se účastnil natáčení seriálu Kriminálka Staré Město II.

Andor Šándor je brigádní generál v záloze, který studoval bezpečnostní politiku jak v komunistickém Československu, tak později i v USA a v Itálii. Ve vojenské hierarchii to dotáhl na nejvyšší post a stal se uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorizmu a krizový management. Z postu člena nejvyššího velení komunistické Československé lidové armády se stal hlavou vojenské zpravodajské služby České republiky.

V ohrožení života se Andor Šándor octl díky své známosti z charitativního Lions Clubu, kde spolupracoval s Jaroslavem Bartákem. Ten si jej vybral jako jednoho ze tří osob, které chtěl nechat zavraždit v souvislosti se svým odsouzením k dlouholetému vězení za brutální chování k ženám.

V současné době působí Andor Šándor jako soukromý analytik a poradce v oblasti bezpečnosti, mezi jeho klienty patřili či patří podniky jako např. Dopravní podnik hl. m. Prahy, Letiště Ruzyně, České dráhy, Státní fond dopravní infrastruktury, ČEZ, ČEPRO, Ředitelství silnic a dálnic, ČEPRO, Pražská energetika a Západočeská univerzita v Plzni. Volné chvíle si Andor Šándor krátí hrou na bubny a komentáři všeho, s čím se na něj obrátí média.

 

Články o celebritě

Záhadná cesta Babiše ml. na Krym: Výlet, nebo únos? Expert: „Rusové nejsou idioti“ Záhadná cesta Babiše ml. na Krym: Výlet, nebo únos? Expert: „Rusové nejsou idioti“ Andrej Babiš mladší promluvil o tom, že byl na poloostrov Krym unesen a z ruského rodáka, řidiče… číst článek
Soud s pašeračkou Terezou H. (22) se blíží do finále! S rozsudkem přijde PEKLO Soud s pašeračkou Terezou H. (22) se blíží do finále! S rozsudkem přijde PEKLO Přes veškeré průtahy se soud s českou pašeračkou Terezou chýlí ke konci. Jenže s rozsudkem přijdou… číst článek
Říhova zpověď: Já a bouřlivák? To dřív… Mluví o Rusku i svém soukromí Říhova zpověď: Já a bouřlivák? To dřív… Mluví o Rusku i svém soukromí V prosinci oslaví šedesátku. V květnu se v Bratislavě, oblíbeném městě, kde slavil dva slovenské… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Zdenka Kratochvílová
Zdenka Kratochvílová
zobrazit profil Volkan Kaynak
Volkan Kaynak
zobrazit profil Ric Ocasek
Ric Ocasek
zobrazit profil Michal Štika
Michal Štika
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický
zobrazit profil Jaroslav Vít
Jaroslav Vít
zobrazit profil Aneta Netolická
Aneta Netolická