Andor Šándor | Celebwiki.cz
Andor Šándor

Andor Šándor

Datum narození: 9. 7. 1957
Profese: bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Generál Andor Šándor působil v nejvyšším velení československé armády, pak byl v letech 2001-2002 šéfem české vojenské špionáže. Znalosti a kontakty poté využil v soukromé praxi.

Andor Šándor slyšitelně podporoval v prezidentské kampani Jana Fischera. Vystupoval také jako blízký kamarád Miroslava Topolánka, kterého dokonce vyučoval angličtinu. Neztratil se ani ve filmovém průmyslu – v roli poradce se účastnil natáčení seriálu Kriminálka Staré Město II.

Andor Šándor je brigádní generál v záloze, který studoval bezpečnostní politiku jak v komunistickém Československu, tak později i v USA a v Itálii. Ve vojenské hierarchii to dotáhl na nejvyšší post a stal se uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorizmu a krizový management. Z postu člena nejvyššího velení komunistické Československé lidové armády se stal hlavou vojenské zpravodajské služby České republiky.

V ohrožení života se Andor Šándor octl díky své známosti z charitativního Lions Clubu, kde spolupracoval s Jaroslavem Bartákem. Ten si jej vybral jako jednoho ze tří osob, které chtěl nechat zavraždit v souvislosti se svým odsouzením k dlouholetému vězení za brutální chování k ženám.

V současné době působí Andor Šándor jako soukromý analytik a poradce v oblasti bezpečnosti, mezi jeho klienty patřili či patří podniky jako např. Dopravní podnik hl. m. Prahy, Letiště Ruzyně, České dráhy, Státní fond dopravní infrastruktury, ČEZ, ČEPRO, Ředitelství silnic a dálnic, ČEPRO, Pražská energetika a Západočeská univerzita v Plzni. Volné chvíle si Andor Šándor krátí hrou na bubny a komentáři všeho, s čím se na něj obrátí média.

 

Články o celebritě

Seberte ministrům ochranku, žádá poslanec ČSSD. „Nesmysl,“ kontruje šéf vnitra i expert Seberte ministrům ochranku, žádá poslanec ČSSD. „Nesmysl,“ kontruje šéf vnitra i expert Hrozen ozbrojených chlapíků s dráty u ucha využívají prezident, premiér i někteří ministři nebo šéfo... číst článek
Vrah psovoda Procházky (†42) mrtev: Zabil jim kamaráda, tak nějakou »koupil« Vrah psovoda Procházky (†42) mrtev: Zabil jim kamaráda, tak nějakou »koupil« Nikdo nebude beztrestně zabíjet naše vojáky! Došlo opět na výhrůžku šéfa české armády? Afghánský voj... číst článek
Záhadná cesta Babiše ml. na Krym: Výlet, nebo únos? Expert: „Rusové nejsou idioti“ Záhadná cesta Babiše ml. na Krym: Výlet, nebo únos? Expert: „Rusové nejsou idioti“ Andrej Babiš mladší promluvil o tom, že byl na poloostrov Krym unesen a z ruského rodáka, řidiče ve ... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská
zobrazit profil Vladimír Franz
Vladimír Franz
zobrazit profil Bořek Slezáček
Bořek Slezáček
zobrazit profil Stanislav Křeček
Stanislav Křeček
zobrazit profil Josef Jadrný
Josef Jadrný
zobrazit profil Martin Kolovratník
Martin Kolovratník
zobrazit profil František Talíř
František Talíř
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková