Dan Ťok

Datum narození: 4.3.1959
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik za hnutí ANO, strojař, konstruktér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik za hnutí ANO Dan Ťok, někdejší šéf Skansky, byl roku 2018 jmenován ministrem dopravy v další Babišově vládě. Stejnou funkci zastával i v Sobotkově kabinetu.

Po absolvování Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně se Dan Ťok stal konstruktérem. Od roku 1983 pracoval v První brněnské strojírně, kde se vypracoval až na post generálního ředitele. Dále byl mj. šéfem ABB Energetické systémy, české a slovenské pobočky Alstom a generálním ředitelem Skansky.

DAN ŤOK CHTĚL PŘÍSNĚJŠÍ TRESTY PRO PIRÁTY

Po odsoupení Antonína Prachaře se v listopadu 2014 Dan Ťok stal dalším kandidátem na ministerskou funkci hnutí ANO 2011, proto také ukončil své působení ve Skansce. Místopředseda Sněmovny z hnutí STAN Petr Gazdík vyslovil k tomuto rychlému přestupu své pochybnosti s výhradou k možnému středu zájmů.

Kandidaturu Dana Ťoka naopak podpořil poslanec a člen příslušného sněmovního výboru, europoslanec Stanislav Polčák. Dne 18. listopadu 2014 se s Danem Ťokem sešel osobně prezident republiky Miloš Zeman, který ho 4. prosince 2014 jmenoval ministrem dopravy.

Do parlamentních voleb 2017 byl nestraník Dan Ťok vyslán jako jednička kandidátky hnutí ANO 2011 v Karlovarském kraji. Stal se poslancem a Miloš Zeman jej 13. prosince 2017 opět jmenoval ministrem dopravy, tentokrát v menšinové vládě Andreje Babiše. Hlava státu jej 27. června 2018 jmenovala i do další vlády.

O DANU ŤOKOVI ČTĚTE ZDE>>

Dan Ťok je rozvedený; má dvě dcery. Jeho synovec Tomáš Ťok je fotbalový záložník.

 

Články o celebritě

Babiš hájí „skvělý plán“: Ministry nastěhuje do Letňan. Ghetto úředníků Hřib odmítá Babiš hájí „skvělý plán“: Ministry nastěhuje do Letňan. Ghetto úředníků Hřib odmítá Premiér Andrej Babiš (ANO) se čtveřicí ministrů po boku se setkal s vedením Prahy a probírali spolu… číst článek
„Ťok dělá dobrou práci,“ hájí ho Babiš. „Lži Václava Moravce,“ uplivl si ministr „Ťok dělá dobrou práci,“ hájí ho Babiš. „Lži Václava Moravce,“ uplivl si ministr Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš jednal v pondělí před jednáním vlády s ministrem dopravy Danem… číst článek
Babiš se i po 14hodinových kolonách na D1 bije za Ťoka. „Staví víc než kdokoliv jiný,“ tvrdí Babiš se i po 14hodinových kolonách na D1 bije za Ťoka. „Staví víc než kdokoliv jiný,“ tvrdí Během prosince na Vysočině dvakrát zkolabovala dálnice D1, auta stála v kolonách i 14 hodin. Problémy… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivan Adamec
Ivan Adamec
zobrazit profil Oldřich Vlasák
Oldřich Vlasák
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Vladislav Vilímec
Vladislav Vilímec
zobrazit profil Andrej Babiš
Andrej Babiš
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Filip IV. Španělský
Filip IV. Španělský
zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš