Dan Ťok | Celebwiki.cz

Dan Ťok

Datum narození: 4.3.1959
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik za hnutí ANO, strojař, konstruktér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik za hnutí ANO Dan Ťok, někdejší šéf Skansky, byl od prosince 2014 do dubna 2019 ministrem dopravy, a to ve vládách Bohuslava Sobotky a Andreje Babiše.

Po absolvování Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně se Dan Ťok stal konstruktérem. Od roku 1983 pracoval v První brněnské strojírně, kde se vypracoval až na post generálního ředitele. Dále byl mj. šéfem ABB Energetické systémy, české a slovenské pobočky Alstom a generálním ředitelem Skansky.

DAN ŤOK CHTĚL PŘÍSNĚJŠÍ TRESTY PRO PIRÁTY

Po odsoupení Antonína Prachaře se v listopadu 2014 Dan Ťok stal dalším kandidátem na ministerskou funkci hnutí ANO 2011, proto také ukončil své působení ve Skansce. Místopředseda Sněmovny z hnutí STAN Petr Gazdík vyslovil k tomuto rychlému přestupu své pochybnosti s výhradou k možnému středu zájmů.

Kandidaturu Dana Ťoka naopak podpořil poslanec a člen příslušného sněmovního výboru, europoslanec Stanislav Polčák. Dne 18. listopadu 2014 se s Danem Ťokem sešel osobně prezident republiky Miloš Zeman, který ho 4. prosince 2014 jmenoval ministrem dopravy.

Do parlamentních voleb 2017 byl nestraník Dan Ťok vyslán jako jednička kandidátky hnutí ANO 2011 v Karlovarském kraji. Stal se poslancem a Miloš Zeman jej 13. prosince 2017 opět jmenoval ministrem dopravy, tentokrát v menšinové vládě Andreje Babiše. Hlava státu jej 27. června 2018 jmenovala i do další vlády.

V dubnu 2019 se Dan Ťok rozhodl odejít z vlády.

O DANU ŤOKOVI ČTĚTE ZDE>>

Dan Ťok je rozvedený; má dvě dcery. Jeho synovec Tomáš Ťok je fotbalový záložník.

 

Články o celebritě

Kremlík chce převychovat piráty silnic. A zmínil „sprosťárnu“ u dálničních známek Kremlík chce převychovat piráty silnic. A zmínil „sprosťárnu“ u dálničních známek Chceš zase jezdit? Tak hybaj k psychologovi. Piráti silnic, kteří si svým agresivním chováním vykoledují… číst článek
Zeman hájí Benešovou: Nejlepší volba, nikoho se nelekne. Ani mě, řekl Blesku Zeman hájí Benešovou: Nejlepší volba, nikoho se nelekne. Ani mě, řekl Blesku Prezident Miloš Zeman v živě vysílaném pořadu Blesku S prezidentem v Lánech promluvil o vládních… číst článek
Zeman si připil s novými ministry. Benešovou vítal důvěrně, Mynář chyboval Zeman si připil s novými ministry. Benešovou vítal důvěrně, Mynář chyboval Po úterku jsou novými ministry vlády Andreje Babiše (ANO) Marie Benešová na spravedlnosti, Vladimír… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vladimír Dryml
Vladimír Dryml
zobrazit profil Milouš Jakeš
Milouš Jakeš
zobrazit profil Radek Vondráček
Radek Vondráček
zobrazit profil Ivan Mařák
Ivan Mařák
zobrazit profil Jana Nagyová-Nečasová
Jana Nagyová-Nečasová
zobrazit profil Jiří Milek
Jiří Milek
zobrazit profil Jiří Skalický
Jiří Skalický
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha