Dan Ťok | Celebwiki.cz

Dan Ťok

Datum narození: 4. 3. 1959
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik za hnutí ANO, strojař, konstruktér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik za hnutí ANO Dan Ťok, někdejší šéf Skansky, byl od prosince 2014 do dubna 2019 ministrem dopravy, a to ve vládách Bohuslava Sobotky a Andreje Babiše.

Po absolvování Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně se Dan Ťok stal konstruktérem. Od roku 1983 pracoval v První brněnské strojírně, kde se vypracoval až na post generálního ředitele. Dále byl mj. šéfem ABB Energetické systémy, české a slovenské pobočky Alstom a generálním ředitelem Skansky.

DAN ŤOK CHTĚL PŘÍSNĚJŠÍ TRESTY PRO PIRÁTY

Po odsoupení Antonína Prachaře se v listopadu 2014 Dan Ťok stal dalším kandidátem na ministerskou funkci hnutí ANO 2011, proto také ukončil své působení ve Skansce. Místopředseda Sněmovny z hnutí STAN Petr Gazdík vyslovil k tomuto rychlému přestupu své pochybnosti s výhradou k možnému středu zájmů.

Kandidaturu Dana Ťoka naopak podpořil poslanec a člen příslušného sněmovního výboru, europoslanec Stanislav Polčák. Dne 18. listopadu 2014 se s Danem Ťokem sešel osobně prezident republiky Miloš Zeman, který ho 4. prosince 2014 jmenoval ministrem dopravy.

Do parlamentních voleb 2017 byl nestraník Dan Ťok vyslán jako jednička kandidátky hnutí ANO 2011 v Karlovarském kraji. Stal se poslancem a Miloš Zeman jej 13. prosince 2017 opět jmenoval ministrem dopravy, tentokrát v menšinové vládě Andreje Babiše. Hlava státu jej 27. června 2018 jmenovala i do další vlády.

V dubnu 2019 se Dan Ťok rozhodl odejít z vlády.

O DANU ŤOKOVI ČTĚTE ZDE>>

Dan Ťok je rozvedený; má dvě dcery. Jeho synovec Tomáš Ťok je fotbalový záložník.

 

Články o celebritě

Babišův kolotoč 2019: Bouřící Letná, aférka s Monikou a floristou i rošády v kabinetu Babišův kolotoč 2019: Bouřící Letná, aférka s Monikou a floristou i rošády v kabinetu Premiér Andrej Babiš (ANO) zažil letos perný rok. Zatímco v jeho úvodu hojně cestoval - v Bílém domě... číst článek
Roztočet, vyklauzovat, brekšitovat... Nejpodivnější politické výrazy roku! Roztočet, vyklauzovat, brekšitovat... Nejpodivnější politické výrazy roku! Rok 2019 se pomalu ale jistě chýlí ke konci, a tak deník Aha! vybíral termín, který nejčastěji zazní... číst článek
Sníh loni zaskočil Ťoka. Silničáři jsou letos připraveni lépe, věří ministr Kremlík Sníh loni zaskočil Ťoka. Silničáři jsou letos připraveni lépe, věří ministr Kremlík „Doufali jsme, že kalamitní sníh nepřijde, bohužel přišel.“ Těmito slovy „proslul“ exministr dopravy... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miloš Petera
Miloš Petera
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus
zobrazit profil Milouš Jakeš
Milouš Jakeš
zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík
zobrazit profil Marek Hilšer
Marek Hilšer
zobrazit profil Letizia Ortiz Rocasolano
Letizia Ortiz Rocasolano
zobrazit profil Miroslav Šlouf
Miroslav Šlouf