Veronika Vrecionová | Celebwiki.cz

Veronika Vrecionová

Datum narození: 8.9.1965
Místo narození: České Budějovice
Profese: poslankyně, někdejší senátorka, bývalá starostka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politička ODS Veronika Vrecionová, někdejší starostka obce Přezletice a bývalá senátorka, v parlamentních volbách 2017 získala poslanecký mandát.

Po absolvování Obchodní fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Veronika Vrecionová pracovala v Kanceláři prezidenta republiky Václava Havla. Roku 1993 se začala věnovat mj. poradenství v oblasti obchodu a reklamy.

VERONIKA VRECIONOVÁ - ROZHOVOR PRO REFLEX

Členkou strany občanských demokratů se Veronika Vrecionová stala v roce 2005 a hned následující rok zasedla v zastupitelstvu obce Přezletice, kde byla starostka do roku 2014, kdy se ODS dostala do opozice.

Ve volbách 2008 Veronika Vrecionová kandidovala do Zastupitelstva Středočeského kraje na nevolitelném 44. místě. Uspěla ale ve volbách 2010, kdy se stala senátorkou za obvod č. 28 - Mělník za ODS. V horní komoře byla místopředsedkyní Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu.

Ve volbách 2016 do Senátu Veronika Vrecionová dostala od ODS příležitost mandát v obvodu č. 28 - Mělník obhájit, což se jí nepodařilo. Do vysoké politiky se vrátila po volbách 2017, kdy získala poslanecký mandát. Ve volbách do EP 2019 zaujala třetí příčku na kandidátce občanských demokratů.

O VERONICE VRECIONOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Veronika Vrecionová je vdaná. S manželem Davidem má dceru Julii. Z předchozího vztahu s Alexandrem Vondrou má syna Jáchyma.

VŠE O VOLBÁCH DO EP 2019 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Radmila Kleslová
Radmila Kleslová
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas