Veronika Vrecionová | Celebwiki.cz

Veronika Vrecionová

Datum narození: 8. 9. 1965
Místo narození: České Budějovice
Profese: europoslankyně ODS, někdejší senátorka, bývalá starostka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politička ODS Veronika Vrecionová, někdejší starostka obce Přezletice, bývalá senátorka a poslankyně, ve volbách 2019 získala křeslo v Evropském parlamentu.

Po absolvování Obchodní fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Veronika Vrecionová pracovala v Kanceláři prezidenta republiky Václava Havla. Roku 1993 se začala věnovat mj. poradenství v oblasti obchodu a reklamy.

VERONIKA VRECIONOVÁ - ROZHOVOR PRO REFLEX

Členkou strany občanských demokratů se Veronika Vrecionová stala v roce 2005 a hned následující rok zasedla v zastupitelstvu obce Přezletice, kde byla starostka do roku 2014, kdy se ODS dostala do opozice.

Ve volbách 2008 Veronika Vrecionová kandidovala do Zastupitelstva Středočeského kraje na nevolitelném 44. místě. Uspěla ale ve volbách 2010, kdy se stala senátorkou za obvod č. 28 - Mělník za ODS. V horní komoře byla místopředsedkyní Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu.

Ve volbách 2016 do Senátu Veronika Vrecionová dostala od ODS příležitost mandát v obvodu č. 28 - Mělník obhájit, což se jí nepodařilo. Do vysoké politiky se vrátila po volbách 2017, kdy získala poslanecký mandát.

Ve volbách do EP 2019 zaujala třetí příčku na kandidátce občanských demokratů a byla zvolena europoslankyní.

O VERONICE VRECIONOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Veronika Vrecionová je vdaná. S manželem Davidem má dceru Julii. Z předchozího vztahu s Alexandrem Vondrou má syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

„Premiér je hamižný chrapoun.“ Do Babiše se kvůli auditu z Bruselu pustili i europoslanci „Premiér je hamižný chrapoun.“ Do Babiše se kvůli auditu z Bruselu pustili i europoslanci Je premiér Andrej Babiš (ANO) ve střetu zájmů, nebo Evropská komise nemá pravdu? To je to, oč tu teď... číst článek
„Zneužitá holčička.“ Kalousek se diví, proč Greta děsí, Stropnický se jí zastal „Zneužitá holčička.“ Kalousek se diví, proč Greta děsí, Stropnický se jí zastal Na české politické scéně se strhla přestřelka po emotivním projevu švédské aktivistky Grety Thunberg... číst článek
Vondra po volebním výkonu zmínil sexuologa Zvěřinu. I radost z Vrecionové Vondra po volebním výkonu zmínil sexuologa Zvěřinu. I radost z Vrecionové Bývalý ministr a vicepremiér Alexandr Vondra (ODS) je skokanem letošních evropských voleb v Česku, k... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Vít Rakušan
Vít Rakušan
zobrazit profil Tomáš Goláň
Tomáš Goláň
zobrazit profil Jiří Burian
Jiří Burian
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň
zobrazit profil Aleš Cabicar
Aleš Cabicar