Veronika Vrecionová

Datum narození: 8. 9. 1965
Místo narození: České Budějovice
Profese: europoslankyně ODS, někdejší senátorka a starostka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Veronika Vrecionová, někdejší starostka obce Přezletice, bývalá senátorka a poslankyně, ve volbách 2019 získala křeslo v Evropském parlamentu.

Po absolvování Obchodní fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Veronika Vrecionová pracovala v Kanceláři prezidenta republiky Václava Havla. Roku 1993 se začala věnovat mj. poradenství v oblasti obchodu a reklamy.

VERONIKA VRECIONOVÁ - ROZHOVOR PRO REFLEX

Vrecionová byla strostkou devět let

Členkou strany občanských demokratů se Veronika Vrecionová stala v roce 2005 a hned následující rok zasedla v zastupitelstvu obce Přezletice, kde byla starostka do roku 2014, kdy se ODS dostala do opozice.

Ve volbách 2008 Veronika Vrecionová kandidovala do Zastupitelstva Středočeského kraje na nevolitelném 44. místě. Uspěla ale ve volbách 2010, kdy se stala senátorkou za obvod č. 28 - Mělník za ODS. V horní komoře byla místopředsedkyní Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu.

Do politiky se vrátila coby poslankyně

Ve volbách 2016 do Senátu Veronika Vrecionová dostala od ODS příležitost mandát v obvodu č. 28 - Mělník obhájit, což se jí nepodařilo. Do vysoké politiky se vrátila po volbách 2017, kdy získala poslanecký mandát.

Ve volbách do EP 2019 zaujala třetí příčku na kandidátce občanských demokratů a byla zvolena europoslankyní. V červnu 2023 nahradila ve funkci předsedy poslaneckého klubu ODS v Evropském parlamentu Jana Zahradila.

O VERONICE VRECIONOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Veronika Vrecionová je vdaná. S manželem Davidem má dceru Julii. Z předchozího vztahu s Alexandrem Vondrou má syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Debaty Bez cenzury a bez Rakušana? Ministra nahradí  Nerudová a Farský, lídři do eurovoleb Debaty Bez cenzury a bez Rakušana? Ministra nahradí Nerudová a Farský, lídři do eurovoleb Volby do Evropského parlamentu se nezadržitelně blíží a s tím jednotlivé strany a hnutí odkrývají pr... číst článek
Rozkol Čechů se Slováky: Kalouskova hádka o Fica! Střetl se s prezidentovým mužem a jeho synem Rozkol Čechů se Slováky: Kalouskova hádka o Fica! Střetl se s prezidentovým mužem a jeho synem Kvůli česko-slovenské vládní roztržce a přerušeným mezivládním konzultacím z české strany se do háde... číst článek
Babišova Klára, Nerudová, matador Vondra či Pirát s kočárkem: Kdo jsou lídři eurovoleb 2024? Babišova Klára, Nerudová, matador Vondra či Pirát s kočárkem: Kdo jsou lídři eurovoleb 2024? Exministři Alexandr Vondra (ODS) a Klára Dostálová (za ANO) vedou do boje o Brusel v eurovolbách 202... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Talíř
Pavel Talíř
zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka
zobrazit profil František Talíř
František Talíř
zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek
zobrazit profil Jan Zahradil
Jan Zahradil
zobrazit profil Radek Koten
Radek Koten