Veronika Vrecionová

Datum narození: 8. 9. 1965
Místo narození: České Budějovice
Profese: europoslankyně ODS, někdejší senátorka a starostka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Veronika Vrecionová, někdejší starostka obce Přezletice, bývalá senátorka a poslankyně, ve volbách 2019 získala křeslo v Evropském parlamentu.

Po absolvování Obchodní fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Veronika Vrecionová pracovala v Kanceláři prezidenta republiky Václava Havla. Roku 1993 se začala věnovat mj. poradenství v oblasti obchodu a reklamy.

VERONIKA VRECIONOVÁ - ROZHOVOR PRO REFLEX

Vrecionová byla strostkou devět let

Členkou strany občanských demokratů se Veronika Vrecionová stala v roce 2005 a hned následující rok zasedla v zastupitelstvu obce Přezletice, kde byla starostka do roku 2014, kdy se ODS dostala do opozice.

Ve volbách 2008 Veronika Vrecionová kandidovala do Zastupitelstva Středočeského kraje na nevolitelném 44. místě. Uspěla ale ve volbách 2010, kdy se stala senátorkou za obvod č. 28 - Mělník za ODS. V horní komoře byla místopředsedkyní Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu.

Do politiky se vrátila coby poslankyně

Ve volbách 2016 do Senátu Veronika Vrecionová dostala od ODS příležitost mandát v obvodu č. 28 - Mělník obhájit, což se jí nepodařilo. Do vysoké politiky se vrátila po volbách 2017, kdy získala poslanecký mandát.

Ve volbách do EP 2019 zaujala třetí příčku na kandidátce občanských demokratů a byla zvolena europoslankyní.

O VERONICE VRECIONOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Veronika Vrecionová je vdaná. S manželem Davidem má dceru Julii. Z předchozího vztahu s Alexandrem Vondrou má syna Jáchyma.

 

Články o celebritě

Piráti podpořili vstup do vlády. A Richterová kádruje ministerské adepty Spolu Piráti podpořili vstup do vlády. A Richterová kádruje ministerské adepty Spolu Piráti schválili koaliční smlouvu a vstup strany do vlády. Rozhodlo o tom celostátní fórum strany, o... číst článek
Babiš kontroluje Agrofert, mají jasno v Bruselu. Fiala: Dělá nám ostudu v zahraničí Babiš kontroluje Agrofert, mají jasno v Bruselu. Fiala: Dělá nám ostudu v zahraničí Poslanci Evropského parlamentu v pátek jasnou většinou hlasů schválili usnesení kritické k možnému s... číst článek
Schillerová to schytala za chaos u piva. Hamáček chce změnu, vicepremiérka kroutí hlavou Schillerová to schytala za chaos u piva. Hamáček chce změnu, vicepremiérka kroutí hlavou Obavy hospodských, kterým s daňovými manévry hrozí od května nemalé komplikace – hlavně pokud jde o ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil François Hollande
François Hollande
zobrazit profil Ladislav Chlupáč
Ladislav Chlupáč
zobrazit profil Dominique Strauss-Khan
Dominique Strauss-Khan
zobrazit profil Bohuslav Sobotka
Bohuslav Sobotka
zobrazit profil Milan Brázdil
Milan Brázdil
zobrazit profil Jana Hanzlíková
Jana Hanzlíková
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro