Jan Zahradil

Datum narození: 20. 3. 1963
Místo narození: Praha
Profese: europoslanec ODS, dlouholetý funkcionář strany
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Jan Zahradil, dlouholetý funkcionář ODS, se roku 2004 stal europoslancem. Křeslo v Evropském parlamentu opakovaně obhájil.

Vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, obor technologie vody a životního prostředí, a po jejím ukončení Jan Zahradil působil jako výzkumný pracovník.

JAN ZAHRADIL NA SERVERU REFLEX.CZ

Poslancem byl Zahradil už ve FS

Od 90. let 20. století Jan Zahradil působil jako poslanec, nejprve ve federálním shromáždění (FS), po rozpadu Československa v Poslanecké sněmovně ČR.

V roce 2001 byl Jan Zahradil zvolen místopředsedou ODS a v letech 2002 až 2004 se stal 1. místopředsedou. Roku 2004 získal křeslo v Evropském parlamentu (obhájil mandát jak v roce 2009, tak v roce 2014, kdy byl ovšem výsledek ODS vykládán jako historický debakl s tím, že pozici tradiční euroskeptické strany začíná vážně ohrožovat Petr Mach a jeho Svobodní).

Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 se Jan Zahradil postavil do čela kandidátky ODS. Svůj letitý mandát obhájil.

Zahradil podpořil registrované partnerství

Jan Zahradil je znám odmítavými názory na prohlubování politické integrace států Evropské unie a byl nejznámějším členem ODS, který podporoval registrované partnerství homosexuálů.

O JANU ZAHRADILOVI ČTĚTE ZDE>>

Dlouholetý politik ODS a europoslanec Jan Zahradil je ženatý a má dvě děti.

 

Články o celebritě

Babišův syn vyrazil na pivo s Kalouskem. Kampaň, nebo provokace? Experti zmínili i neetičnost Babišův syn vyrazil na pivo s Kalouskem. Kampaň, nebo provokace? Experti zmínili i neetičnost Andrej Babiš mladší je už nějakou dobu v Česku. Objevil se v oblastech zasažených tornádem, zašel na... číst článek
Zákulisí Klausovy oslavy: Exmanželky synů, zástupy VIP hostů a bizarní tanec Zákulisí Klausovy oslavy: Exmanželky synů, zástupy VIP hostů a bizarní tanec Zásadního životního jubilea se dnes dožívá bývalá hlava státu Václav Klaus (80). A na velkolepou osl... číst článek
Klaus v totální válce s ODS: „Volil bych jedině sebe.“ Uražená ješitnost, míní expert Klaus v totální válce s ODS: „Volil bych jedině sebe.“ Uražená ješitnost, míní expert Pořádně ostrá slova exprezidenta zazněla směrem ke straně, kterou zakládal. Václav Klaus na Frekvenc... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ludmila Nedělkova
Ludmila Nedělkova
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Alexander Dubček
Alexander Dubček
zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek
zobrazit profil Václav Šlajs
Václav Šlajs
zobrazit profil Barbora Kořanová
Barbora Kořanová
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump