Stephen Hawking

Datum narození: 8. 1. 1942
Datum úmrtí: 14. 3. 2018
Místo narození: Oxford, Spojené království
Profese: teoretický fyzik

Související celebrity

Životopis

Stephen Hawking byl britský teoretický fyzik a matematik. Jeho život výrazně ovlivnila amyotrofická laterální skleróza, tedy choroba, která způsobuje postupné ochrnutí celého těla.

Stephen Hawking se narodil v Oxfordu v Anglii. Ve svých osmi letech se s rodinou přestěhoval severně od Londýna do St. Albans. Tam chodil do výběrové školy. Jeho otec si přál, aby studoval lékařství, Stephen Hwaking se však zajímal především o matematiku a fyziku.

STEPHEN HAWKING - TÝRÁNÍ CHOTÍ NIKDY NEPŘIZNAL

Ještě před maturitou byl přijat na Oxfordskou univerzitu, kde později patřil mezi nejnadanější žáky fyziky. V roce 1963 začal Stephen Hawking studovat kosmologii v Cambridgi a v roce 1966 dosáhl titulu Ph.D.

Poté Stephen Hawking pracoval jako výzkumník v Cambridgi. Později se stal Lukasiánským profesorem, kterým byl např. Isaac Newton. Podílel se na výzkumu v oboru teoretické fyziky. V roce 2010 prohlásil, že je možné cestovat časem, ale pouze dopředu.

Stephen Hawking patřil mezi členy několika významných společností, mj. Královské společnosti nebo Papežské akademie věd. Získal řadu ocenění, včetně Wolfovy ceny za fyziku, Ceny prince Asturského a Copleyho medaile.

O STEPHENU HAWKINGOVI ČTĚTE ZDE>>

I přes své výzkumy, časovou vytíženost a závažné onemocnění (amyotrofickou laterální sklerózu, která způsobuje postupné ochrnutí celého těla) se Stephenovi Hawkingovi dařilo udržovat rodinný život, měl tři děti. Vědec zemřel 14. března 2018.

 

Články o celebritě

Oslavenec Benedict Cumberbatch: Drak Šmak, Sherlock i Doctor Strange slaví třiačtyřicetiny! Oslavenec Benedict Cumberbatch: Drak Šmak, Sherlock i Doctor Strange slaví třiačtyřicetiny! Herec Benedict Cumberbatch dnes slaví 43. narozeniny. Umělec s poměrně neobvyklou vizáží, podmanivým... číst článek
Poznáte slavné herce v rolích jiných známých osobností? Takhle se dokázali proměnit! Poznáte slavné herce v rolích jiných známých osobností? Takhle se dokázali proměnit! Některé filmy bývají tak dobře udělané, že někdy zapomínáme na to, že se nejedná o realitu. Prostě s... číst článek
Premiér rád operuje, prezident jezdí rallye. Putin i přes pád na hokeji zvládá vše Premiér rád operuje, prezident jezdí rallye. Putin i přes pád na hokeji zvládá vše Svůj volný čas každý rád tráví po svém, to platí i o světových politicích. Jejich koníčky jsou větši... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Sophia Turdeau
Sophia Turdeau
zobrazit profil Jan Leitner
Jan Leitner
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil David Balda
David Balda
zobrazit profil Miloš Nový
Miloš Nový
zobrazit profil Miroslav Máče
Miroslav Máče
zobrazit profil Filip Tůma
Filip Tůma
zobrazit profil Martin Straka
Martin Straka