Diana Mórová

Diana Mórová

Datum narození: 18. 2. 1970
Místo narození: Bratislava, Československo
Výška: 170 cm
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Diana Mórová se v ČR předvedla jak ve filmu, v dramatu Kuře melancholik, tak na televizní obrazovce. Zde se stala členkou poroty soutěžního pořadu Česko Slovensko má talent.

Ještě při studiu herectví na VŠMU v Bratislavě (1988 až 1992) atraktivní a talentovaná Diana Mórová hostovala v Slovenském národním divadle, jehož členkou se stala hned po absolutoriu. Zahrála si zde řadu postav, hlavní role v představeních mj. Sen noci svatojánské, Jak se vám líbí, Veselé paničky Windsorské, Bouřka, Antonius a Kleopatra, Večer tříkrálový, Zkrocení zlé ženy.

DIANA MÓROVÁ NA DNĚ

Před profesionální kamerou se Diana Mórová poprvé objevila v koprodukčním dramatu Jiřího Weisse Marta a já (1990), kde z českých herců role dostali Ondřej Vetchý či Vladimír Brabec nebo také hudebník Michael Kocáb. Diana Mórová na Slovensku hrála v řadě seriálů, filmů i televizních inscenací. Jmenujme např. Štúrovci, Silvánovci, Sborovna, O ztracené lásce, Panelák, Tygři ve městě, Vojtěch, Agáva.

Jednu z ústředních postav Diana Mórová zpodobnila v tragikomedii z tehdejší Bratislavy o krachu vztahu a úpadku hodnot Poločas rozpadu (2007), kam režisér Vladimír Fischer obsadil Kláru Pollertovou-Trojanovou, Ivu Janžurovou či Táňu Pauhofovou. Českým divákům se předvedla třeba v dramatu Jaroslava Brabce Kuře melancholik (1999). Na obrazovce se zviditelnila jako porotkyně soutěže TV Prima Česko Slovensko má talent, kam zasedla společně s Lucií Bílou, Jaro Slávikem a Jakubem Prachařem.

Diana Mórová je držitelkou řady ocenění, mj. to jsou Crystal Wing Award for Theatre and Audiovisual Art, OTO Award for TV Female Actor, OTO Award for Female Actor – Drama. Zabodovala také na bruslích; roku 2006 se svým krasobruslařským partnerem vyhrála televizní soutěž TV JOJ Hvězdy na ledě.

S moderátorem Jurajem Mokrým, přezdívaným Rosnička, má Diana Mórová syna Quida (narozen začátkem února 2006).

 

Články o celebritě

Mórová šla s pravdou ven: Husté vyjádření o poměru s Prachařem Mórová šla s pravdou ven: Husté vyjádření o poměru s Prachařem Slovenská moderátorka Diana Mórová (51) s odstupem času promluvila o poměru s kolegou z poroty Česko... číst článek
Prachař se obul do Agáty! POTUPA V PŘÍMÉM PŘENOSU Prachař se obul do Agáty! POTUPA V PŘÍMÉM PŘENOSU Nevraživost Jakuba Prachaře (38) a Agáty Hanychové (36) nebere konce. Po bouřlivém vyjádření Agáty, ... číst článek
Prachař se v Talentu drsně navezl do exmanželky Agáty: S kým by žil radši než s ní?! Prachař se v Talentu drsně navezl do exmanželky Agáty: S kým by žil radši než s ní?! Herce Jakuba Prachaře (38) v populární show Česko Slovensko má talent uchvátí mladý muž v převleku d... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dana Hlaváčová
Dana Hlaváčová
zobrazit profil Světlana Nálepková
Světlana Nálepková
zobrazit profil Braňo Holiček
Braňo Holiček
zobrazit profil Judit Bárdos
Judit Bárdos
zobrazit profil Peter Krause
Peter Krause
zobrazit profil Tereza Srbová
Tereza Srbová
zobrazit profil Kateřina Sedláková
Kateřina Sedláková