Diana Mórová | Celebwiki.cz

Diana Mórová

Datum narození: 18. 2. 1970
Místo narození: Bratislava, Československo
Výška: 170 cm
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Diana Mórová se v ČR předvedla jak ve filmu, v dramatu Kuře melancholik, tak na televizní obrazovce. Zde se stala členkou poroty soutěžního pořadu Česko Slovensko má talent.

Ještě při studiu herectví na VŠMU v Bratislavě (1988 až 1992) atraktivní a talentovaná Diana Mórová hostovala v Slovenském národním divadle, jehož členkou se stala hned po absolutoriu. Zahrála si zde řadu postav, hlavní role v představeních mj. Sen noci svatojánské, Jak se vám líbí, Veselé paničky Windsorské, Bouřka, Antonius a Kleopatra, Večer tříkrálový, Zkrocení zlé ženy.

DIANA MÓROVÁ NA DNĚ

Před profesionální kamerou se Diana Mórová poprvé objevila v koprodukčním dramatu Jiřího Weisse Marta a já (1990), kde z českých herců role dostali Ondřej Vetchý či Vladimír Brabec nebo také hudebník Michael Kocáb. Diana Mórová na Slovensku hrála v řadě seriálů, filmů i televizních inscenací. Jmenujme např. Štúrovci, Silvánovci, Sborovna, O ztracené lásce, Panelák, Tygři ve městě, Vojtěch, Agáva.

Jednu z ústředních postav Diana Mórová zpodobnila v tragikomedii z tehdejší Bratislavy o krachu vztahu a úpadku hodnot Poločas rozpadu (2007), kam režisér Vladimír Fischer obsadil Kláru Pollertovou-Trojanovou, Ivu Janžurovou či Táňu Pauhofovou. Českým divákům se předvedla třeba v dramatu Jaroslava Brabce Kuře melancholik (1999). Na obrazovce se zviditelnila jako porotkyně soutěže TV Prima Česko Slovensko má talent, kam zasedla společně s Lucií Bílou, Jaro Slávikem a Jakubem Prachařem.

Diana Mórová je držitelkou řady ocenění, mj. to jsou Crystal Wing Award for Theatre and Audiovisual Art, OTO Award for TV Female Actor, OTO Award for Female Actor – Drama. Zabodovala také na bruslích; roku 2006 se svým krasobruslařským partnerem vyhrála televizní soutěž TV JOJ Hvězdy na ledě.

S moderátorem Jurajem Mokrým, přezdívaným Rosnička, má Diana Mórová syna Quida (narozen začátkem února 2006).

 

Články o celebritě

Diana Mórová po nařknutí manžela Potokárové (†27) z její smrti: Rychle vzala zpátečku! Diana Mórová po nařknutí manžela Potokárové (†27) z její smrti: Rychle vzala zpátečku! Sebevražda mladé a nadějné herečky Moniky Potokárové (†27), hvězdy Slovenského národního divadla (SN... číst článek
Mrazivá slova Diany Mórové: Důvod sebevraždy slovenské kolegyně? Mrazivá slova Diany Mórové: Důvod sebevraždy slovenské kolegyně? Nečekané úmrtí talentované slovenské herečky Moniky Potokárové (†27) je stále obestřeno rouškou taje... číst článek
Kolegyně Potokárové (†27) z Národního: Drsné obvinění! Sebevražda kvůli muži? Kolegyně Potokárové (†27) z Národního: Drsné obvinění! Sebevražda kvůli muži? Byť od smrti talentované herečky Moniky Potokárové (†27) uplynuly již dva měsíce, její dobrovolný od... číst článek
zobrazit profil Filip Rajmont
Filip Rajmont
zobrazit profil Jeremy Renner
Jeremy Renner
zobrazit profil Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík
zobrazit profil Věra Galatíková
Věra Galatíková
zobrazit profil Patricia Clarkson
Patricia Clarkson
zobrazit profil Ladislav Hampl
Ladislav Hampl