Diana Mórová | Celebwiki.cz

Diana Mórová

Datum narození: 18. 2. 1970
Místo narození: Bratislava, Československo
Výška: 170 cm
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Diana Mórová se v ČR předvedla jak ve filmu, v dramatu Kuře melancholik, tak na televizní obrazovce. Zde se stala členkou poroty soutěžního pořadu Česko Slovensko má talent.

Ještě při studiu herectví na VŠMU v Bratislavě (1988 až 1992) atraktivní a talentovaná Diana Mórová hostovala v Slovenském národním divadle, jehož členkou se stala hned po absolutoriu. Zahrála si zde řadu postav, hlavní role v představeních mj. Sen noci svatojánské, Jak se vám líbí, Veselé paničky Windsorské, Bouřka, Antonius a Kleopatra, Večer tříkrálový, Zkrocení zlé ženy.

DIANA MÓROVÁ NA DNĚ

Před profesionální kamerou se Diana Mórová poprvé objevila v koprodukčním dramatu Jiřího Weisse Marta a já (1990), kde z českých herců role dostali Ondřej Vetchý či Vladimír Brabec nebo také hudebník Michael Kocáb. Diana Mórová na Slovensku hrála v řadě seriálů, filmů i televizních inscenací. Jmenujme např. Štúrovci, Silvánovci, Sborovna, O ztracené lásce, Panelák, Tygři ve městě, Vojtěch, Agáva.

Jednu z ústředních postav Diana Mórová zpodobnila v tragikomedii z tehdejší Bratislavy o krachu vztahu a úpadku hodnot Poločas rozpadu (2007), kam režisér Vladimír Fischer obsadil Kláru Pollertovou-Trojanovou, Ivu Janžurovou či Táňu Pauhofovou. Českým divákům se předvedla třeba v dramatu Jaroslava Brabce Kuře melancholik (1999). Na obrazovce se zviditelnila jako porotkyně soutěže TV Prima Česko Slovensko má talent, kam zasedla společně s Lucií Bílou, Jaro Slávikem a Jakubem Prachařem.

Diana Mórová je držitelkou řady ocenění, mj. to jsou Crystal Wing Award for Theatre and Audiovisual Art, OTO Award for TV Female Actor, OTO Award for Female Actor – Drama. Zabodovala také na bruslích; roku 2006 se svým krasobruslařským partnerem vyhrála televizní soutěž TV JOJ Hvězdy na ledě.

S moderátorem Jurajem Mokrým, přezdívaným Rosnička, má Diana Mórová syna Quida (narozen začátkem února 2006).

 

Články o celebritě

Prokletí Národního divadla? Herec Petr (†45) se oběsil záhy po představení! Prokletí Národního divadla? Herec Petr (†45) se oběsil záhy po představení! K 5. květnu se váže velice smutné výročí. Přesně před sedmi lety si totiž v tento den vzal život nad... číst článek
Údajná Prachařova exmilenka slavila padesátku! Kdo jí dělal společnost? Údajná Prachařova exmilenka slavila padesátku! Kdo jí dělal společnost? Slovenská herečka Diana Mórová, která je v tuzemsku známá nejen díky hereckému talentu, ale předevší... číst článek
Slovenský thriller Sviňa: Hrůzný obraz malé země, kde vládnou svině Slovenský thriller Sviňa: Hrůzný obraz malé země, kde vládnou svině Mysteriózní thriller Sviňa je fiktivní příběh zjevně inspirovaný skutečnou kauzou, vraždou slovenské... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Nina Divíšková
Nina Divíšková
zobrazit profil Miroslav Šimůnek
Miroslav Šimůnek
zobrazit profil Jan Přeučil
Jan Přeučil
zobrazit profil Vanda Chaloupková
Vanda Chaloupková
zobrazit profil Ondřej Brzobohatý Gregor
Ondřej Brzobohatý Gregor
zobrazit profil Jana Stryková
Jana Stryková
zobrazit profil Luba Skořepová
Luba Skořepová
zobrazit profil Milan Bahúl
Milan Bahúl