Diana Mórová herečka | Celebwiki.cz

Diana Mórová

Datum narození: 18.2.1970
Místo narození: Bratislava, Československo
Výška: 170 cm
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Diana Mórová se v ČR předvedla jak ve filmu, v dramatu Kuře melancholik, tak na televizní obrazovce. Zde se stala členkou poroty soutěžního pořadu Česko Slovensko má talent.

Ještě při studiu herectví na VŠMU v Bratislavě (1988 až 1992) atraktivní a talentovaná Diana Mórová hostovala v Slovenském národním divadle, jehož členkou se stala hned po absolutoriu. Zahrála si zde řadu postav, hlavní role v představeních mj. Sen noci svatojánské, Jak se vám líbí, Veselé paničky Windsorské, Bouřka, Antonius a Kleopatra, Večer tříkrálový, Zkrocení zlé ženy.

DIANA MÓROVÁ NA DNĚ

Před profesionální kamerou se Diana Mórová poprvé objevila v koprodukčním dramatu Jiřího Weisse Marta a já (1990), kde z českých herců role dostali Ondřej Vetchý či Vladimír Brabec nebo také hudebník Michael Kocáb. Diana Mórová na Slovensku hrála v řadě seriálů, filmů i televizních inscenací. Jmenujme např. Štúrovci, Silvánovci, Sborovna, O ztracené lásce, Panelák, Tygři ve městě, Vojtěch, Agáva.

Jednu z ústředních postav Diana Mórová zpodobnila v tragikomedii z tehdejší Bratislavy o krachu vztahu a úpadku hodnot Poločas rozpadu (2007), kam režisér Vladimír Fischer obsadil Kláru Pollertovou-Trojanovou, Ivu Janžurovou či Táňu Pauhofovou. Českým divákům se předvedla třeba v dramatu Jaroslava Brabce Kuře melancholik (1999). Na obrazovce se zviditelnila jako porotkyně soutěže TV Prima Česko Slovensko má talent, kam zasedla společně s Lucií Bílou, Jaro Slávikem a Jakubem Prachařem.

Diana Mórová je držitelkou řady ocenění, mj. to jsou Crystal Wing Award for Theatre and Audiovisual Art, OTO Award for TV Female Actor, OTO Award for Female Actor – Drama. Zabodovala také na bruslích; roku 2006 se svým krasobruslařským partnerem vyhrála televizní soutěž TV JOJ Hvězdy na ledě.

S moderátorem Jurajem Mokrým, přezdívaným Rosnička, má Diana Mórová syna Quida (narozen začátkem února 2006).

 

Články o celebritě

Agáta žije s někým, kdo nemůže Prachaře ani cítit! Rebelka začíná nový život Agáta žije s někým, kdo nemůže Prachaře ani cítit! Rebelka začíná nový život Jak se zdá, u Agáty Prachařové (34) je rozvod už na spadnutí. Nyní si užívá v Izraeli, odkud se chlubí… číst článek
Smutné detaily skonu hvězdy Ordinace (†50)! Milionové nákupy těsně před smrtí Smutné detaily skonu hvězdy Ordinace (†50)! Milionové nákupy těsně před smrtí Slovenská herečka Silvia Patöová (†50), známá z Ordinace v růžové zahradě, minulý týden podlehla… číst článek
Manželství nad propastí: Jakub s údajnou exmilenkou! Manželství nad propastí: Jakub s údajnou exmilenkou! Před smutkem z manželské krize odletěla Agáta Prachařová (34) za maminkou Veronikou Žilkovou (57)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martin Finger
Martin Finger
zobrazit profil Jiřina Jirásková
Jiřina Jirásková
zobrazit profil Adolf Filip
Adolf Filip
zobrazit profil Zuzana Šavrdová
Zuzana Šavrdová
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Jaroslav Moučka
Jaroslav Moučka
zobrazit profil Petr Motloch
Petr Motloch
zobrazit profil Jan František Uher
Jan František Uher