Marek Prchal

Datum narození: 26. 6. 1974
Profese: marketingový specialista, novinář, grafik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Marketingový expert Marek Prchal, jenž v hnutí ANO dostal na starosti nejen sociální sítě, se stal klíčovým mužem Andreje Babiše. Ten jej představil hubanem po vítězství ve volbách 2017.

Začínal jako grafický designer a novinář. Posléze se Marek Prchal podílel na kampaních pro TOP 09 či Karla Schwarzenberga, kampaních pro Pepsi, Snickers, Niveu, Milku, TV Nova, Jameson, Vodafone, Jana Krause, DOX, Mercedes-Benz, Škodu Auto nebo Volkswagen.

MAREK PRCHAL - MARKETINGOVÝ MÁG?

Pod jeho rukama se zrodila kampaň Přemluv bábu, která měla zřejmě vliv i na parlamentní volby 2010. Dva roky nato Marek Prchal spolupracoval i na kampani upozorňující na změny v pražské MHD s příznačným titulem Vždyť to jede jinam.

S Andrejem Babišem a jeho hnutím ANO 2011 se Marek Prchal dal dohromady roku 2013. Převzal starost o sociální sítě. Záhy se stal klíčovým mužem zejména mediálního obrazu Andreje Babiše. Z jeho hlavy jsou rady, kde a kdy se má šéf ANO ukázat, jak se tvářit, co a jak říkat v médiích či na sociálních sítích.

Šéfovi ANO též pomáhal i s jeho knihou O čem sním, když náhodou spím (2017). Díky Marku Prchalovi se také pořádně proslavila hláška „Sorry jako“, již původně Andrej Babiš nešikovně utrousil v rozhovoru s reportérkou České televize, když nevěděl kudy kam.

Do voleb 2017 do Sněmovny byl Marek Prchal v ústraní. To se změnilo v den vítězství ANO. Andrej Babiš si jej na tiskové konferenci povolal k sobě před kamery a s výkřikem: „To je on! Génius sociálních sítí!“ ho chytil kolem ramen a vlepil mu pořádného hubana. Políbený expert se sice tvářil zaskočeně, ale celý akt vyvolal otázku: Šlo o spontánní čin, nebo předem promyšlený tah?

Marek Prchal, který se stal členem Českého Art Director Club, je držitelem řady ocenění, mj. několika Louskáčků či Ceny Effie.

O MARKU PRCHALOVI ČTĚTE ZDE>>

Manželkou Marka Prchala, s níž má syna Davida, je novinářka a autorka kuchařek Dita Pecháčková, bývalá šéfredaktorka časopisů o gastronomii a moderátorka pořadu Deník Dity P. Pár má 

 

Další Ostatní

zobrazit profil Elen Valentová Černá
Elen Valentová Černá
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Dušan Rapoš
Dušan Rapoš
zobrazit profil Patrik Nacher
Patrik Nacher
zobrazit profil Omar Amanat
Omar Amanat
zobrazit profil Ondřej Soukup
Ondřej Soukup
zobrazit profil Jiří Navrátil
Jiří Navrátil
zobrazit profil Eva Turnová
Eva Turnová