Martin Fassati

Martin Fassati

Datum narození: 17. 1. 1961
Profese: kouč, bývalý tenista
Profese: kouč, bývalý tenista
Poslední aktualizace:

Související celebrity

Životopis

Bývalý tenista Martin Fassati, mistr republiky ve čtyřhře z roku 1983, se stal koučem hvězd. Jako trenéra si jej vybrala i Kristýna Plíšková, dvojče Karolíny Plíškové.

Po střední škole Martin Fassati vystudoval vysokou školu a dosáhl titulu inženýr. Tenisu se věnoval již od dětství. A měl úspěch. Společně s Helenou Sukovou roku 1983 vybojovali titul mistrů republiky ve smíšené čtyřhře.

Posléze Martin Fassati působil na Floridě v tenisové akademii Nicka Bolletieriho. Pracoval pro čínskou a kanadskou federaci, byl trenérem českého fedcupového týmu. Roku 1997 založil Fassati Tennis Academy. Jeho rukama prošly hráčky Peng Šuaj, Sandra Kleinová, Iveta Benešová či Klára Koukalová. Stal se koučem Petry Cetkové a Kristýny Plíškové.

Dědečk Martina Fassatiho, slavný brigádní generál Miloslav Fassati (†75), se hrdinně probojoval oběma světovými válkami. V první se stal členem československo-polské vojenské mise, v druhé velel 18. divizi.

Sportovec Martin Fassati se v říjnu 2017 oženil s pěvkyní, světoznámou sopranistkou Markétou Mátlovou.

 

Další Sportovci

zobrazit profil Matěj Vydra
Matěj Vydra
zobrazit profil David Lafata
David Lafata
zobrazit profil Muhammad Ali
Muhammad Ali
zobrazit profil Josef Šural
Josef Šural
zobrazit profil Michael Schumacher
Michael Schumacher
zobrazit profil Jaroslav Špaček
Jaroslav Špaček
zobrazit profil Robin van Persie
Robin van Persie
zobrazit profil Pavol Demitra
Pavol Demitra