Jana Novotná | Celebwiki.cz

Jana Novotná

Datum narození: 2.10.1968
Datum úmrtí: 19.11.2017
Místo narození: Brno
Váha: 63 kg
Výška: 175 cm
Profese: tenistka, trenérka, komentátorka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Tenista Jana Novotná, wimbledonská vítězka z roku 1998, zemřela po těžké nemoci v pouhých 49 letech. Legendární sportovkyně dlouho bojovala s rakovinou.

Brněnská rodačka Jana Novotná vyhrála v letech 1987 až 1999 na okruhu WTA 24 turnajů ve dvouhře a 76 ve čtyřhře. Slavila též triumf ve Fed Cupu. Vedle jednoho vítězství ve Wimbledonu z roku 1998 získala dvanáct grandslamových vavřínů ve čtyřhře a čtyři ve smíšené čtyřhře.

JANA NOVOTNÁ - STŘÍDALA ŽIVOT NA FLORIDĚ A V OMICÍCH

Profesionální tenistka a světová jednička v ženské čtyřhře Jana Novotná byla bronzovou olympijskou medailistkou z dvouhry v Atlantě 1996, kde přidala ještě stříbro ze čtyřhry s Helenou Sukovou, s níž v Soulu 1988 skončila druhá.

Do Mezinárodní tenisové síně slávy byla Jana Novotná přijata v roce 2005. Působila též jako komentátorka pro britský kanál Eurosport a trenérka. Jejími svěřenkyněmi byly Francouzska Marion Bartoli či česká tenistka Barbora Krejčíková.

O JANĚ NOVOTNÉ ČTĚTE ZDE>>

Legendární tenistka Jana Novotná zemřela po těžké nemoci; 19. listopadu 2017 prohrála vleklý boj se zákeřnou rakovinou. Odešla v pouhých 49 letech. Zesnula obklopena svými nejbližšími.

 

Články o celebritě

Jaká škoda! Plíšková dala soupeřce kanára, pak ztratila zápas o finále Jaká škoda! Plíšková dala soupeřce kanára, pak ztratila zápas o finále Vypadalo to víc než nadějně, pak přišel trpký konec. Tenistka Karolína Plíšková neuspěla ve výborně… číst článek
Vysoká hra Zdeňka Haníka: Tenis má navrch? Vysoká hra Zdeňka Haníka: Tenis má navrch? Když los přiřkl fotbalové Plzni v letošní Lize mistrů Real Madrid a AS Řím, propuklo nadšení nejen… číst článek
Siniaková s Krejčíkovou končí, prohrály na US Open v semifinále Siniaková s Krejčíkovou končí, prohrály na US Open v semifinále SOUHRN | Tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková přišly o možnost slavit grandslamový hattrick.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tereza Smitková
Tereza Smitková
zobrazit profil Barbora Závadová
Barbora Závadová
zobrazit profil Viktor Hübl
Viktor Hübl
zobrazit profil Jan Výtisk
Jan Výtisk
zobrazit profil Kristýna Fleissnerová
Kristýna Fleissnerová
zobrazit profil Miroslav Dubovický
Miroslav Dubovický
zobrazit profil Franck Ribéry
Franck Ribéry