Jana Novotná tenistka | Celebwiki.cz

Jana Novotná

Datum narození: 2.10.1968
Datum úmrtí: 19.11.2017
Místo narození: Brno
Váha: 63 kg
Výška: 175 cm
Profese: tenistka, trenérka, komentátorka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Tenista Jana Novotná, wimbledonská vítězka z roku 1998, zemřela po těžké nemoci v pouhých 49 letech. Legendární sportovkyně dlouho bojovala s rakovinou.

Brněnská rodačka Jana Novotná vyhrála v letech 1987 až 1999 na okruhu WTA 24 turnajů ve dvouhře a 76 ve čtyřhře. Slavila též triumf ve Fed Cupu. Vedle jednoho vítězství ve Wimbledonu z roku 1998 získala dvanáct grandslamových vavřínů ve čtyřhře a čtyři ve smíšené čtyřhře.

JANA NOVOTNÁ - STŘÍDALA ŽIVOT NA FLORIDĚ A V OMICÍCH

Profesionální tenistka a světová jednička v ženské čtyřhře Jana Novotná byla bronzovou olympijskou medailistkou z dvouhry v Atlantě 1996, kde přidala ještě stříbro ze čtyřhry s Helenou Sukovou, s níž v Soulu 1988 skončila druhá.

Do Mezinárodní tenisové síně slávy byla Jana Novotná přijata v roce 2005. Působila též jako komentátorka pro britský kanál Eurosport a trenérka. Jejími svěřenkyněmi byly Francouzska Marion Bartoli či česká tenistka Barbora Krejčíková.

O JANĚ NOVOTNÉ ČTĚTE ZDE>>

Legendární tenistka Jana Novotná zemřela po těžké nemoci; 19. listopadu 2017 prohrála vleklý boj se zákeřnou rakovinou. Odešla v pouhých 49 letech. Zesnula obklopena svými nejbližšími.

 

Články o celebritě

Vysoká hra Zdeňka Haníka: Tenis má navrch? Vysoká hra Zdeňka Haníka: Tenis má navrch? Když los přiřkl fotbalové Plzni v letošní Lize mistrů Real Madrid a AS Řím, propuklo nadšení nejen… číst článek
Siniaková s Krejčíkovou končí, prohrály na US Open v semifinále Siniaková s Krejčíkovou končí, prohrály na US Open v semifinále SOUHRN | Tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková přišly o možnost slavit grandslamový hattrick.… číst článek
Šéf Wimbledonu: Novotná zasáhla srdce, s Kvitovou jsem měl premiéru Šéf Wimbledonu: Novotná zasáhla srdce, s Kvitovou jsem měl premiéru PŘÍMO Z LONDÝNA | Jeho první Wimbledon v roli předsedy All England Clubu vyhrála v roce 2011 Petra… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Pavel Francouz
Pavel Francouz
zobrazit profil Martin Hašek
Martin Hašek
zobrazit profil Petr Jiráček
Petr Jiráček
zobrazit profil Marek Šindler
Marek Šindler
zobrazit profil Jana Pechanová
Jana Pechanová
zobrazit profil Jan Štěrba
Jan Štěrba
zobrazit profil Patrik Eliáš
Patrik Eliáš
zobrazit profil Tomáš Fleischmann
Tomáš Fleischmann