Katarzia (Katarina Kubošiová) | Celebwiki.cz
Katarzia (Katarina Kubošiová)

Katarzia (Katarina Kubošiová)

Datum narození: 9. 2. 1989
Místo narození: Nitra, Slovensko
Profese: písničkářka, skladatelka, kytaristka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Písničkářka a kytaristka Katarzia, vlastním jménem Katarina Kubošiová, se proslavila nejen na Slovensku, kde se narodila, ale též v Česku. Roku 2015 se odstěhovala do Prahy.

Slovenská muzikantka Katarzia s hudbou začala v dětství, kdy hrála na příčnou flétnu a housle. Později k tomu přidala kytaru. Chtěla být herečkou, avšak třikrát ji nevzali, tak vystudovala divadelní produkci, filmovou scenáristiku a dramaturgii na Filmové a televizní fakultě VŠMU v Bratislavě.

KATARZIA – ROZHOVOR NEJEN O ROZCHODECH

První písničku s názvem Home Katarina Kubošivová, která se proslavila pod pseudonymem Katarzia, složila v šestnácti letech v USA, kde rok studovala. Její koncertní debut se odehrát roku 2012 a hned rok nato vydala album Generácia Y, po němž následovala deska Agnostika (2016).

Katarzia spolupracovala s Davidem Kollerem, na jehož desku David Koller & Friends (2016) nazpívala píseň Záchranár. Složila a nahrála písničku Kde sa slzy berú, ústřední skladbu k filmu Pátá loď (2017), který vypráví příběh dětí, jež se bezpečněji než doma cítí na ulici, kde hledají záchranné čluny mezi pohádkou a drsnou realitou.

Matkou Katariny Kubošiové je slovenská herečka Eva Pavlíková. Katarzia se roku 2015 přestěhovala do Prahy, kde žije s přítelem.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Naďa Brabcová
Naďa Brabcová
zobrazit profil Beyoncé Knowles-Carter
Beyoncé Knowles-Carter
zobrazit profil Chester Bennington
Chester Bennington
zobrazit profil Majk Spirit (Michal Dušička)
Majk Spirit (Michal Dušička)
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Šárka Rezková
Šárka Rezková