Katarína Šafaříková

Katarína Šafaříková

Místo narození: Košice, Slovensko
Profese: herečka

Související celebrity

Životopis

Katarína Šafaříková je českým divákům známá především ze seriálu První republika. Svou kariéru ovšem začala na Slovensku.

Rodačka z Košic Katarína Šafaříková s kariérou začala na prknech maďarského divadla Thália. Posléze se přestěhovala do slovenského hlavního města, kde se jí otevřely nové možnosti. Po skončení VŠMU v Bratislavě se tam uplatnila jako pedagožka.

KARTARTÍNA ŠAFAŘÍKOVÁ - PROČ ŽENOU VON LIPPIHO?

Na filmovém plátně Katarína Šafaříková debutovala v psychologickém dramatu Čerešňový chlapec (2011) s Milanem Kňažkem v hlavní roli, jehož partnerku ztvárnila Zuzana Kanócz.

Na Slovensku si Katarína Šafaříková zahrála v seriálech Dr. Ema, Mesto tieňov, Chlapi neplačú, Ordinácia v ružovej záhrade, Nesmrtelní či Rodinné prípady. V dramatu Ondřeje Šulaje Agáva (2016) si zahrála partnerku hlavní postavy v podání Milana Kňažka.

V První republice vystřídala Annu Fialovou

Půvabná Katarína Šafaříková se stala hereckou posilou třetí řady českého seriálu režiséra Bisera Arichteva První republika. V historické sáze dostala roli Ireny von Lippi, dříve Valentové, která se vdala za barona Hanse von Lippi. V předchozí sérii tuto postavu zpodobňovala Anna Fialová.

„Protože mám povědomí o mnoho herečkách jak u nás, tak na Slovensku, tak jsem novou představitelku Ireny Valentové našel poměrně rychle. Oslovil jsem Katarínu Šafaříkovou, u které mi i vyhovovalo, že je i o trošku starší než Anna Fialová, což se nám k dalšímu natáčení hodí, “ řekl deníku Aha! režisér. Výhodou též bylo, že Anna Fialová musela natáčet v na míru vyrobené paruce, zato její náhradnice si bohatě vystačila s vlastními vlasy.

 

Další Herci

zobrazit profil Petr Vondráček
Petr Vondráček
zobrazit profil Lindsay Lohan
Lindsay Lohan
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki
zobrazit profil Michalina Olszańska
Michalina Olszańska
zobrazit profil Sofie  Karochová Filippi
Sofie Karochová Filippi
zobrazit profil Sean Connery
Sean Connery
zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Tereza Těžká
Tereza Těžká