Val Kilmer

Datum narození: 31. 12. 1959
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Výška: 182 cm
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Val Kilmer se proslavil po boku Toma Cruise v akčňáku Top Gun, dále pak ztvárněním hudební legendy Jima Morrisona a také jako Batman v díle Batman navždy.

Val Kilmer, celým jménem Val Edward Kilmer, na střední škole exceloval jak v hraní, tak ve zpěvu a v psaní. Jeho herecká dráha začala na divadelních prknech, kde se potkal s Kevinem Baconem a Seanem Pennem. Před filmovou kamerou debutoval hned hlavní rolí v komedii Přísně tajné (1984).

VAL KILMER - BOJ S RAKOVINOU

Kilmer kvůli The Doors zhubnul

Popularitu Valu Kilmerovi přinesl akční snímek Top Gun (1986), kde si zahrál po boku Toma Cruise. Diváky i kritiky zaujal coby hudební legenda Jim Morrison v životopisném dramatu The Doors (1991). Kvůli roli značně zhubl, nechal si narůst dlouhé vlasy a všem vyrazil dech autentickým zpěvem.

Mezi milovníky sci-fi a fantasy filmů Vala Kilmera proslavila postava Batmana, jehož ztvárnil v jako obvykle hvězdně obsazeném (Tommy Lee Jones, Jim Carrey, Nicole Kidman) pokračování Batman navždy (1995). Posléze si sice zahrál v řadě snímků, ale žádný z nich neměl takový úspěch.

O VALU KILMEROVI ČTĚTE ZDE>>

Val Kilmer, otec syna Jacka a dcery Mercedes, byl v letech 1988 až 1996 ženatý s anglickou herečkou Joanne Whalley. Nějakou dobu chodil s topmodelkou Cindy Crawford

 

Další Herci

zobrazit profil Jáchym Kraus
Jáchym Kraus
zobrazit profil Tom Holland
Tom Holland
zobrazit profil Zuzana Stivínová
Zuzana Stivínová
zobrazit profil František Řehák
František Řehák
zobrazit profil Jana Janěková ml.
Jana Janěková ml.
zobrazit profil Sandra Pogodová
Sandra Pogodová
zobrazit profil Barbora Poláková
Barbora Poláková
zobrazit profil Eva Horská
Eva Horská