Libor Šulák

Datum narození: 4. 3. 1994
Místo narození: Pelhřimov
Váha: 94 kg
Výška: 188 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce Libor Šulák zazářil v Česku i v zámoří. Tam jak v národní lize v Detroit Red Wings, tak v americké lize v Grand Rapids Griffins.

Na počátku hokejové kariéry Libora Šuláka byl starší dorost Havlíčkova Brodu. V extralize debutoval v sezoně 2013/2014 s chomutovskými Piráty. V následujícím ročníku zabodoval u Orlů Znojmo a byl jmenován nováčkem ligy.

LIBOR ŠULÁK ZE ČTYŘ LAS ZVOLIL DETROIT

V dubnu 2017 Libor Šulák podepsal kontrakt s finským klubem Lahti Pelicans, avšak dostal nabídku, která se neodmítá - z Detroite Red Wings. V NHL zazářil v červenci 2017. V březnu 2018 se stal bekem Grand Rapids Griffins (AHL).

Šulák debutoval na MS juniorů

Česko Libor Šulák poprvé reprezentoval v roce 2012 na MS juniorů. Na MS 2017 skočil s českým nároďákem na 7. místě, stejně jako na MS 2018 v Dánsku a na MS 2021 v Lotyšsku.

V roce 2022 byl Libor Šulák coby obránce ruského Vladivostoku nominován do české hokejové reprezentace na ZOH v Pekingu, kde národní tým vypadl v osmifinále.

O LIBORU ŠULÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2018 se Libor Šulák oženil s Martinou Malouškovou.

O ZOH V PEKINGU ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Čtvrtfinále MS v hokeji: 9 let čekání na placku stačilo... Teď jsme na řadě my! Čtvrtfinále MS v hokeji: 9 let čekání na placku stačilo... Teď jsme na řadě my! Dvakrát se na mistrovství světa ve čtvrtfinále potkali Češi a Finové, dvakrát slavil národní tým pos... číst článek
Čeští hokejisté musí zapomenout na zděnou šatnu: Bacha! Nepřítel naslouchá! Čeští hokejisté musí zapomenout na zděnou šatnu: Bacha! Nepřítel naslouchá! Cimra je to útulná jako klícka, ale je tam od sousedů slyšet každé slovo, každé říhnutí i každý pšou... číst článek
Trenér Pešán o režimu před MS: Milenky jsem vyhodil! Trenér Pešán o režimu před MS: Milenky jsem vyhodil! Báchorka, že holky letí jen na hokejisty, dostala pořádnou trhlinu. Očividně jsou v kurzu i hokejoví... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Marie Knížáková
Marie Knížáková
zobrazit profil Pavel Kohout
Pavel Kohout
zobrazit profil Jan Zadražil
Jan Zadražil
zobrazit profil Milan Chovanec
Milan Chovanec
zobrazit profil Adrian Rolko
Adrian Rolko
zobrazit profil Markéta Mayerová
Markéta Mayerová
zobrazit profil Vlastimil Horváth
Vlastimil Horváth