David Musil | Celebwiki.cz

David Musil

Datum narození: 9. 4. 1993
Místo narození: Calgary, Kanada
Váha: 94 kg
Výška: 192 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce David Musil, syn bývalého hokejisty Františka Musila a tenistky Andrey Holíkové, po letech v zámoří debutoval v národním týmu na MS v Dánsku.

V první české hokejové lize David Musil hrál v sezoně 2008/2009, a to za HC Duklu Jihlava. Následující čtyři ročníky bránil za Vancouver Giants. Poté se přes působení v týmech Edmonton Oil, Oklahoma City Barons (AHL) a Bakersfield Condors propracoval do NHL - v barvách Edmonton Oilers.

DAVID MUSIL - S BRATREM POPRVÉ ZA ČECHY

V zámoří si David Musil zahrál v americké lize dále také za Bakersfield Condors a Tucson Roadrunners. V Česku začal opět bruslit v sezoně 2017/2018, a to za HC Oceláři Třinec. Svůj debut v národním týmu si díky volbě trenéra Josefa Jandače odbyl na MS v Dánsku 2018. Nominace se dočkal i na MS na Slovensku 2019.

O DAVIDU MUSILOVI ČTĚTE ZDE>>

Česko-kanadský profesionální hráč David Musil pochází ze sportovní rodiny. Hokejistou a trenérem byl jeho otec František Musil, strýc Bobby Holík a děd Jaroslav Holík. Matka Andrea Holíková hrála tenis. V roce 1985 se s československým týmem stala vítězkou Fed Cupu. Jeho mladší bratr Adam je hokejovým útočníkem. 

Další Sportovci

zobrazit profil LeBron James
LeBron James
zobrazit profil Zbyněk Michálek
Zbyněk Michálek
zobrazit profil Helena Fibingerová
Helena Fibingerová
zobrazit profil Ronda Rousey
Ronda Rousey
zobrazit profil Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář
zobrazit profil Milan Švenger
Milan Švenger
zobrazit profil Michael Krmenčík
Michael Krmenčík
zobrazit profil Martin Straka
Martin Straka