David Musil

Datum narození: 9. 4. 1993
Místo narození: Calgary, Kanada
Váha: 94 kg
Výška: 192 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Hokejový obránce David Musil, syn bývalého hokejisty Františka Musila a tenistky Andrey Holíkové, po letech v zámoří debutoval v národním týmu na MS v Dánsku.

V první české hokejové lize David Musil hrál v sezoně 2008/2009, a to za HC Duklu Jihlava. Následující čtyři ročníky bránil za Vancouver Giants. Poté se přes působení v týmech Edmonton Oil, Oklahoma City Barons (AHL) a Bakersfield Condors propracoval do NHL - v barvách Edmonton Oilers.

DAVID MUSIL - S BRATREM POPRVÉ ZA ČECHY

Musil pochází ze sportovní rodiny

V zámoří si David Musil zahrál v americké lize dále také za Bakersfield Condors a Tucson Roadrunners. V Česku začal opět bruslit v sezoně 2017/2018, a to za HC Oceláři Třinec. Svůj debut v národním týmu si díky volbě trenéra Josefa Jandače odbyl na MS v Dánsku 2018. Nominace se dočkal i na MS na Slovensku 2019, kde Češi obsadili čtvrtou příčku. O tři se zhoršili v roce 2021 v Lotyšsku.

David Musil byl coby obránce extraligového Třince nominován do české hokejové reprezentace na ZOH 2022 v Pekingu, kde národní tým vypadl v osmifinále.

O DAVIDU MUSILOVI ČTĚTE ZDE>>

Česko-kanadský profesionální hráč David Musil pochází ze sportovní rodiny. Hokejistou a trenérem byl jeho otec František Musil, strýc Bobby Holík a děd Jaroslav Holík. Matka Andrea Holíková hrála tenis. V roce 1985 se s československým týmem stala vítězkou Fed Cupu. Jeho mladší bratr Adam je hokejovým útočníkem.

O ZOH V PEKINGU ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Pardubice ovládly turnaj v Itálii. Výborná práce mladíků i brankářů Pardubice ovládly turnaj v Itálii. Výborná práce mladíků i brankářů Dvě výhry, trofej a teď zase na 10 hodin do autobusu a domů. Pardubice vyhrály v Itálii Dolomiten Cu... číst článek
Posila pro Třinec. Získal slovenského kanonýra, na druhý pokus Posila pro Třinec. Získal slovenského kanonýra, na druhý pokus Slovenský snajpr Libor Hudáček (31) se vrací do extraligy, je novou posilou třineckých Ocelářů. Býva... číst článek
Dědek o odchodu Sedláka do NHL: TOP náhrada? Ano, ale nebudeme zbrklí Dědek o odchodu Sedláka do NHL: TOP náhrada? Ano, ale nebudeme zbrklí Když se pardubický příznivec dozvěděl zprávu o odchodu Matěje Blümela do Dallasu, smířil se s tím a ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Floyd Mayweather
Floyd Mayweather
zobrazit profil Filip Dvořák
Filip Dvořák
zobrazit profil Muhammad Ali
Muhammad Ali
zobrazit profil Aleš Chvalovský
Aleš Chvalovský
zobrazit profil Leoš Čermák
Leoš Čermák
zobrazit profil Viktor Hübl
Viktor Hübl
zobrazit profil Jakub Nakládal
Jakub Nakládal
zobrazit profil Monika Kilnarová
Monika Kilnarová