David Balda

David Balda

Datum narození: 26. 2. 2000
Místo narození: Hradec Králové
Profese: režisér, kameraman, scenárista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér David Balda již v osmnácti letech poslal do kin svůj profesionální celovečerní film, a to drama Narušitel. Podílel se na scénáři a postavil se i za kameru.

Už od třinácti David Balda běhal s kamerou po městě. Ještě jako náctietý natočil čtyři filmy. První dva amatérské, akční fantasy Nebeský strážce (2015) a thriller Pomsta (2016).

DAVID BALDA TOČIL O SVÉM DĚDOVI

Dále následoval akčňák Nevinná krutost (2017), smutný příběh z podsvětí, natočený podle skutečných událostí. Snímky Davida Baldy Pomsta a Nevinná krutost byly přijaty do vysílání České televize.

Ve svých osmnácti (ještě před maturitou) David Balda natočil profesionální celovečerní drama Narušitel (2019), který opět režíroval, podílel se na scénáři a postavil se za kameru. Svou vůbec první hlavní roli na filmovém plátně v něm dostala Veronika Arichteva, stejně jako Pavel Neškudla.

Kromě manželky režiséra Bisera Arichteva se klíčových rolí v napínavém příběhu československých letců ujali další herečtí matadoři, jakými jsou Jiří Dvořák, Petr Kostka či Stanislav Zindulka. Hudbu k filmu složili Michal Hrůza a Jiří Janouch.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Jiří Hanych
Jiří Hanych
zobrazit profil Viktor Tauš
Viktor Tauš
zobrazit profil Zdeněk Podskalský
Zdeněk Podskalský
zobrazit profil Jan Prušinovský
Jan Prušinovský
zobrazit profil Matyáš Řezníček
Matyáš Řezníček
zobrazit profil Svatava Simonová
Svatava Simonová
zobrazit profil Jan Malinda
Jan Malinda