David Balda

David Balda

Datum narození: 26. 2. 2000
Místo narození: Hradec Králové
Profese: režisér, kameraman, scenárista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér David Balda již v osmnácti letech poslal do kin svůj profesionální celovečerní film, a to drama Narušitel. Podílel se na scénáři a postavil se i za kameru.

Už od třinácti David Balda běhal s kamerou po městě. Ještě jako náctietý natočil čtyři filmy. První dva amatérské, akční fantasy Nebeský strážce (2015) a thriller Pomsta (2016).

DAVID BALDA TOČIL O SVÉM DĚDOVI

Dále následoval akčňák Nevinná krutost (2017), smutný příběh z podsvětí, natočený podle skutečných událostí. Snímky Davida Baldy Pomsta a Nevinná krutost byly přijaty do vysílání České televize.

Ve svých osmnácti (ještě před maturitou) David Balda natočil profesionální celovečerní drama Narušitel (2019), který opět režíroval, podílel se na scénáři a postavil se za kameru. Svou vůbec první hlavní roli na filmovém plátně v něm dostala Veronika Arichteva, stejně jako Pavel Neškudla.

Kromě manželky režiséra Bisera Arichteva se klíčových rolí v napínavém příběhu československých letců ujali další herečtí matadoři, jakými jsou Jiří Dvořák, Petr Kostka či Stanislav Zindulka. Hudbu k filmu složili Michal Hrůza a Jiří Janouch.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Jiří Vejdělek
Jiří Vejdělek
zobrazit profil Slávek Horák
Slávek Horák
zobrazit profil Otakar Vávra
Otakar Vávra
zobrazit profil Daria Kashcheeva
Daria Kashcheeva
zobrazit profil Olga Dabrowská
Olga Dabrowská
zobrazit profil Václav Vorlíček
Václav Vorlíček
zobrazit profil Quentin Tarantino
Quentin Tarantino