PSY (Park Jae-sang) | Celebwiki.cz
PSY (Park Jae-sang)

PSY (Park Jae-sang)

Datum narození: 31. 12. 1977
Místo narození: Soul, Jižní Korea
Profese: rapper, tanečník, hudební producent

Související celebrity

Životopis

Rapper PSY, vlastním jménem Park Jae-sang, se po celém světě proslavil singl Gangnam Style, jehož videoklip na YouTube jako první vůbec překonal tři miliardy zhlédnutí.

Ve Spojených státech amerických Park Jae-sang [pak čésang] studoval obchodní administrativu, posléze ale přešel na školu moderní hudby, kterou však nedokončil. Dostal se do vězení kvůli drogám.

PSY - JEHO DVOJNÍK SE PRODUCÍROVAL V CANNES

Do světa hudby PSY naskočil roku 2001. Zaměřil se na K-popu, hip-hop a dance-pop. Hned jeho první singl Gangnam Style se stal megahitem. Na YouTube videoklip k této písni jako vůbec první překročil hranici miliardy (roku 2012) a posléze tří miliard zhlédnutí. Trumfli ho až v létě 2017 Luis Fonsi a Daddy Yankee s hitem Despacito.

Korejec PSY vydal řadu úspěšných singlů i alb a stal se držitelem několika ocenění, mj. Mnet Asian Music Award za píseň roku nebo Diamond Play Button.

Před kamerou se PSY objevil nejen v řadě pořadů, jako jsou např. Superstar K, Jimmy Kimmel Live! či Christmas in Washington, ale zahrál si i v jihokorejských komediích Mongjunggi (2002) a Mongjunggi 2 (2005) nebo v americké fantasy Iconoclast (2015).

Roku 2006 se rapper, tanečník a hudební producent PSY oženil s cellistkou Yoo Hye-yeon.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Marek Fryčák
Marek Fryčák
zobrazit profil Petr Ulrych
Petr Ulrych
zobrazit profil Ondřej Sluka
Ondřej Sluka
zobrazit profil Vladivojna La Chia
Vladivojna La Chia
zobrazit profil Aleš Lehký
Aleš Lehký
zobrazit profil Michal Vavro
Michal Vavro
zobrazit profil Karel Holas
Karel Holas
zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná