PSY (Park Jae-sang) | Celebwiki.cz
PSY (Park Jae-sang)

PSY (Park Jae-sang)

Datum narození: 31. 12. 1977
Místo narození: Soul, Jižní Korea
Profese: rapper, tanečník, hudební producent

Související celebrity

Životopis

Rapper PSY, vlastním jménem Park Jae-sang, se po celém světě proslavil singl Gangnam Style, jehož videoklip na YouTube jako první vůbec překonal tři miliardy zhlédnutí.

Ve Spojených státech amerických Park Jae-sang [pak čésang] studoval obchodní administrativu, posléze ale přešel na školu moderní hudby, kterou však nedokončil. Dostal se do vězení kvůli drogám.

PSY - JEHO DVOJNÍK SE PRODUCÍROVAL V CANNES

Do světa hudby PSY naskočil roku 2001. Zaměřil se na K-popu, hip-hop a dance-pop. Hned jeho první singl Gangnam Style se stal megahitem. Na YouTube videoklip k této písni jako vůbec první překročil hranici miliardy (roku 2012) a posléze tří miliard zhlédnutí. Trumfli ho až v létě 2017 Luis Fonsi a Daddy Yankee s hitem Despacito.

Korejec PSY vydal řadu úspěšných singlů i alb a stal se držitelem několika ocenění, mj. Mnet Asian Music Award za píseň roku nebo Diamond Play Button.

Před kamerou se PSY objevil nejen v řadě pořadů, jako jsou např. Superstar K, Jimmy Kimmel Live! či Christmas in Washington, ale zahrál si i v jihokorejských komediích Mongjunggi (2002) a Mongjunggi 2 (2005) nebo v americké fantasy Iconoclast (2015).

Roku 2006 se rapper, tanečník a hudební producent PSY oženil s cellistkou Yoo Hye-yeon.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Roman Timko
Roman Timko
zobrazit profil Matyáš Ramba
Matyáš Ramba
zobrazit profil Alan Merrill
Alan Merrill
zobrazit profil Aleš Sigmund
Aleš Sigmund
zobrazit profil Petr Kužvart
Petr Kužvart
zobrazit profil Marek Fryčák
Marek Fryčák
zobrazit profil Josef Melen
Josef Melen
zobrazit profil Vadim  Petrov
Vadim Petrov