Jana Holcová | Celebwiki.cz

Jana Holcová

Datum narození: 21. 4. 1975
Místo narození: Písek
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Holcová si coby dlouholetá členka Dejvického divadla zahrála v seriálu Zkáza Dejvického divadla, kde stejně jako její kolegové ztvárnila sebe.

Herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU Jana Holcová absolvovala v roce 1999, a to v ročníku, který společně s Miroslavem Krobotem roku 1997 přešel do Dejvického divadla.

Předtím Jana Holcová hostovala v Národním divadle jako Blanchette v inscenaci Zpověď dítěte svého věku, v Divadle v Dlouhé (Anda Pařízková v inscenaci Škola základ života) a v Divadle Na zábradlí v muzikálu Cabaret.

První rolí, kterou Jana Holcová nastudovala už jako členka Dejvického divadla, byla postava Smeraldiny v komedii Zelenavý ptáček. Velká herecká příležitost přišla titulní postavou v dramatizaci povídky G. G. Márqueze Neuvěřitelný a tklivý příběh o bezelstné Eréndiře a její ukrutné babičce.

Před kamerou se Jana Holcová prvně mihla v seriálu Život na zámku. Na filmovém plátně debutovala drobnou úlohou železničářky v koprodukčním romantickém dramatu Lesní chodci (2003) s Jiřím Schmitzerem v hlavní roli.

Posléze si Jana Holcová zahrála v seriálech Přešlapy, Dokonalý svět, Čtvrtá hvězda, Pustina či Zkáza Dejvického divadla, v němž stejně jako její kolegové hraje sebe. Šéfku záchranky ztvárnila v Ordinaci v růžové zahradě 2.

Herečka a dabérka Jana Holcová byla několik let partnerkou kolegy z Dejvického divadla Davida Novotného.

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Bruna Marquezine
Bruna Marquezine
zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand
zobrazit profil Lucie Černíková
Lucie Černíková
zobrazit profil Filip Blažek
Filip Blažek
zobrazit profil Daisy Ridley
Daisy Ridley
zobrazit profil Sabina Králová
Sabina Králová
zobrazit profil Soňa Valentová
Soňa Valentová