Jana Holcová

Jana Holcová

Datum narození: 21. 4. 1975
Místo narození: Písek
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Holcová si coby dlouholetá členka Dejvického divadla zahrála v seriálu Zkáza Dejvického divadla, kde stejně jako její kolegové ztvárnila sebe.

Herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU Jana Holcová absolvovala v roce 1999, a to v ročníku, který společně s Miroslavem Krobotem roku 1997 přešel do Dejvického divadla.

Předtím Jana Holcová hostovala v Národním divadle jako Blanchette v inscenaci Zpověď dítěte svého věku, v Divadle v Dlouhé (Anda Pařízková v inscenaci Škola základ života) a v Divadle Na zábradlí v muzikálu Cabaret.

První rolí, kterou Jana Holcová nastudovala už jako členka Dejvického divadla, byla postava Smeraldiny v komedii Zelenavý ptáček. Velká herecká příležitost přišla titulní postavou v dramatizaci povídky G. G. Márqueze Neuvěřitelný a tklivý příběh o bezelstné Eréndiře a její ukrutné babičce.

Před kamerou se Jana Holcová prvně mihla v seriálu Život na zámku. Na filmovém plátně debutovala drobnou úlohou železničářky v koprodukčním romantickém dramatu Lesní chodci (2003) s Jiřím Schmitzerem v hlavní roli.

Posléze si Jana Holcová zahrála v seriálech Přešlapy, Dokonalý svět, Čtvrtá hvězda, Pustina či Zkáza Dejvického divadla, v němž stejně jako její kolegové hraje sebe. Šéfku záchranky ztvárnila v Ordinaci v růžové zahradě 2.

Herečka a dabérka Jana Holcová byla několik let partnerkou kolegy z Dejvického divadla Davida Novotného.

 

Články o celebritě

Zpěvačka Dáša Zázvůrková bourala na skútru: Nehodu málem nepřežila! Zpěvačka Dáša Zázvůrková bourala na skútru: Nehodu málem nepřežila! Herečka a zpěvačka Dáša Zázvůrková (40) měla nehodu a skončila v nemocnici! Až nyní, s velkým časový... číst článek
Nova se s tím přestala mazat? Erotika v Ordinaci! Kdo všechno půjde donaha? Nova se s tím přestala mazat? Erotika v Ordinaci! Kdo všechno půjde donaha? Ordinace se blíží ke konci a v poslední sezóně se rozhodla přitvrdit! Hned v prvním díle dojde na er... číst článek
Nova přitvrdila: EROTIKA V ORDINACI Nova přitvrdila: EROTIKA V ORDINACI První díl Ordinace odvysílaný po vánoční pauze by měli označit hvězdičkou. Členové kamenické záchran... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Alexis Bledel
Alexis Bledel
zobrazit profil Veronika Žilková
Veronika Žilková
zobrazit profil Vasil Fridrich
Vasil Fridrich
zobrazit profil Casey Affleck
Casey Affleck
zobrazit profil Alena  Mihulová
Alena Mihulová
zobrazit profil Aneta (Anie Darling)
Aneta (Anie Darling)
zobrazit profil Máša  Málková
Máša Málková
zobrazit profil Jiří Dlouhý
Jiří Dlouhý