Ashley Biden

Ashley Biden

Datum narození: 8. 6. 1981
Místo narození: Wilmington, Delaware, USA
Profese: sociální pracovnice, aktivistka, módní návrhářka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Sociální pracovnice a aktivistka Ashley Biden je dcerou bývalého viceprezidenta Spojených států Joea Bidena, který byl v listopadu 2020 zvolen 46. americkým prezidentem.

Po Wilmington Friends School Ashley Biden, celým jménem Ashley Blazer Biden, studovala kulturní antropologii na Tulane University a posléze sociální politiku na University of Pennsylvania. Než se začala plně věnovat své profesi, několik měsíců pracovala jako servírka v pizzerii.

Aktivistkou se Ashley Biden stala již na základní škole, kdy bojovala za to, aby se kosmetické přípravky netestovaly na zvířatech. Později se zapojila mj. do ochrany delfínů.

Působila mj. 15 let jako sociální pracovnice v oddělení služeb pro děti, mládež a jejich rodiny. Za tu dobu Ashley Biden vytvořila řadu programů v oblasti soudnictví mládeže a pěstounské péče. V roce 2012 se stala zástupkyní šéfa Center for Justice v Delaware. V letech 2014 až 2019 byla výkonnou ředitelkou střediska.

Do světa návrhářů Ashley Biden vstoupila roku 2017 na newyorském týdnu módy. Zde představila kolekci tzv. etické módy, tedy takové, při jejíž tvorbě se klade důraz na dodržování lidských práv, na dobré pracovní pdmínky, vyplácení spravedlivé mzdy a která podporuje komunity farmářů a dělníků v rozvojových oblastech.

Třeba v červnu 2020 módní značka Ashley Biden získala na dobročinné účely 15 tisíc dolarů za návrhy uniforem pro hotel Hilton ve Washingtonu.

Po zhruba dvouleté známosti se Ashley Biden, dcera Joea Bidena, bývalého viceprezidenta USA a 46. amerického prezidenta, a jeho druhé ženy, pedagožky Jill, roku 2012 provdala za chirurga Howarda Kreina.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Dominik Hašek
Dominik Hašek
zobrazit profil Kamil Prachař
Kamil Prachař
zobrazit profil Matěj Chlupáček
Matěj Chlupáček
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Lenka Skopalová
Lenka Skopalová
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok
zobrazit profil Barbora Námerová scenáristka
Barbora Námerová scenáristka
zobrazit profil Anna Kadeřávková
Anna Kadeřávková