Roman Štabrňák

Datum narození: 22. 8. 1983
Místo narození: Kladno
Profese: herec, komik, kouzelník
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herec Roman Štabrňák je jako stvořený pro komediální role. Není tedy divu, že byl roku 2015 oceněn na festivalu Novoměstský hrnec smíchu. Je ale i zdatný kouzelník.

S divadlem Roman Štabrňák začal již na základní škole v dramatickém kroužku. Zaujalo ho ale také kouzelnictví. Přihlásil se do Českého magického svazu a postupně zvládnul základy magie; učil se od starých kouzelníků, z knížek i z videokazet.

ROMAN ŠTABRŇÁK - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Už za studia herectví na pražské DAMU, kde jeho profesory byli např. Jana Hlaváčová či Boris Rösner, Roman Štabrňák hostoval v Divadle ABC, kde posléze byl i ve stálém angažmá. Dále působil v Divadle v Řeznické, v Divadle Na Jezerce, v A-studiu Rubín, Divadle Hybernia, Divadle Broadway. Roku 2012 se stal členem souboru Divadla A. Dvořáka Příbram.

Poprvé se Roman Štabrňák před televizní kamerou objevil při natáčení televizního seriálu Zdivočelá země. Od té doby so ho diváci mohli všimnou v řadě dalších seriálů, jako jsou Expozitura, Comeback, Ach, ty vraždy! nebo Helena.

Více se Roman Štabrňák na obrazovce zdržel v komediální sérii PanMáma s Milanem Šteindlerem a Vandou Hybnerovou v hlavních rolích, v několika epizodách Případů 1. oddělení nebo v novácké Ordinaci v růžové zahradě. Jedním z hlavních aktérů byl ve skečovém pásmu Jakuba Koháka Pečený sněhulák.

Na filmovém plátně se prvně představil v malé roli v komedii Panic je nanic (2005). Komediální nadání Roman Štabrňák předvedl v řadě pohádek, např. Až kohout snese vejce (2005), Vřesový trůn (2006), Začarovaná láska (2007), Pohádkové počasí (2008), O království z nudlí a štěstí bez konce (2009), Řachanda (2016).

V roce 2015 byl Roman Štabrňák oceněn Hereckou asociací na festivalu Novoměstský hrnec smíchu.

O ROMANU ŠTABRŇÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Herec, komik a kouzelník je ženatý. S manželkou Alenou má dceru Adélu s magickým datem narození 11. 11. 2011.

 

Články o celebritě

Poslední rozloučení s českým Vinnetouem Stanislavem Fišerem (†90): Přišli Švormová, Kostka a na poslední chvíli Brousek! Poslední rozloučení s českým Vinnetouem Stanislavem Fišerem (†90): Přišli Švormová, Kostka a na poslední chvíli Brousek! Herec a dabér Stanislav Fišer zemřel ve věku 90 let minulý týden, ovšem zdravotní problémy měl delší... číst článek
Herci se loučí s Ordinací: Ušmudlaný Lupták, Slováčková vzpomínala, Rychlý se dojímal! Herci se loučí s Ordinací: Ušmudlaný Lupták, Slováčková vzpomínala, Rychlý se dojímal! Populární Ordinace v růžové zahradě 2 konči – tedy tak, jak ji známe. Herci totiž nenápadně naznačuj... číst článek
Pohřeb kamarádky slavných Kocmanové (†64): Plakali Kostka, Vladyka i Termerová Pohřeb kamarádky slavných Kocmanové (†64): Plakali Kostka, Vladyka i Termerová Přes 20 let pečovala o blaho jejich těl i duší. Eva Kocmanová (†64), která 2. ledna podlehla rakovin... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sara Sandeva
Sara Sandeva
zobrazit profil Petr Vágner
Petr Vágner
zobrazit profil Claudia Zounarová
Claudia Zounarová
zobrazit profil Pavel Nový
Pavel Nový
zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell
zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
zobrazit profil Václav Neužil
Václav Neužil