Roman Štabrňák | Celebwiki.cz

Roman Štabrňák

Datum narození: 22.8.1983
Místo narození:  Kladno
Profese: herec, komik, kouzelník
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herec Roman Štabrňák je jako stvořený pro komediální role. Není tedy divu, že byl roku 2015 oceněn na festivalu Novoměstský hrnec smíchu. Je ale i zdatný kouzelník.

S divadlem Roman Štabrňák začal již na základní škole v dramatickém kroužku. Zaujalo ho ale také kouzelnictví. Přihlásil se do Českého magického svazu a postupně zvládnul základy magie; učil se od starých kouzelníků, z knížek i z videokazet.

ROMAN ŠTABRŇÁK - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Už za studia herectví na pražské DAMU, kde jeho profesory byli např. Jana Hlaváčová či Boris Rösner, Roman Štabrňák hostoval v Divadle ABC, kde posléze byl i ve stálém angažmá. Dále působil v Divadle v Řeznické, v Divadle Na Jezerce, v A-studiu Rubín, Divadle Hybernia, Divadle Broadway. Roku 2012 se stal členem souboru Divadla A. Dvořáka Příbram.

Poprvé se Roman Štabrňák před televizní kamerou objevil při natáčení televizního seriálu Zdivočelá země. Od té doby so ho diváci mohli všimnou v řadě dalších seriálů, jako jsou Expozitura, Comeback, Ach, ty vraždy! nebo Helena.

Více se Roman Štabrňák na obrazovce zdržel v komediální sérii PanMáma s Milanem Šteindlerem a Vandou Hybnerovou v hlavních rolích, v několika epizodách Případů 1. oddělení nebo v novácké Ordinaci v růžové zahradě. Jedním z hlavních aktérů byl ve skečovém pásmu Jakuba Koháka Pečený sněhulák.

Na filmovém plátně se prvně představil v malé roli v komedii Panic je nanic (2005). Komediální nadání Roman Štabrňák předvedl v řadě pohádek, např. Až kohout snese vejce (2005), Vřesový trůn (2006), Začarovaná láska (2007), Pohádkové počasí (2008), O království z nudlí a štěstí bez konce (2009), Řachanda (2016).

V roce 2015 byl Roman Štabrňák oceněn Hereckou asociací na festivalu Novoměstský hrnec smíchu.

O ROMANU ŠTABRŇÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Herec, komik a kouzelník je ženatý. S manželkou Alenou má dceru Adélu s magickým datem narození 11. 11. 2011.

 

Články o celebritě

Dycky fous?! Godla začal natáčet Ordinaci: První fotky z placu! Dycky fous?! Godla začal natáčet Ordinaci: První fotky z placu! Po radostném příchodu zákazy! Tím si teď musí procházet hvězda seriálu Most! Zdeněk Godla (43). Litvínovský… číst článek
Ivana Chýlková a Jan Kraus: Odskákali domů »po ráfku«! Ivana Chýlková a Jan Kraus: Odskákali domů »po ráfku«! Moc často se nestává, že by stáli na jednom jevišti. Po páteční premiéře z toho byli Jan Kraus (65)… číst článek
Překvapení v nové Ordinaci: Nečekaný zvrat v rodině „Mázla“ Rychlého! Překvapení v nové Ordinaci: Nečekaný zvrat v rodině „Mázla“ Rychlého! Nebudou věřit svým očím. A to nejen diváci Ordinace v růžové zahradě, ale třeba i Petr Rychlý (53).… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna-Marie Valentová
Anna-Marie Valentová
zobrazit profil Anna Paquin
Anna Paquin
zobrazit profil Bára Štěpánová
Bára Štěpánová
zobrazit profil Kateřina Kornová
Kateřina Kornová
zobrazit profil Jamie Belman
Jamie Belman
zobrazit profil Alan Rickman
Alan Rickman
zobrazit profil Dakota Johnson
Dakota Johnson
zobrazit profil Tomáš Vorel ml.
Tomáš Vorel ml.