Roman Štabrňák | Celebwiki.cz

Roman Štabrňák

Datum narození: 22. 8. 1983
Místo narození: Kladno
Profese: herec, komik, kouzelník
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herec Roman Štabrňák je jako stvořený pro komediální role. Není tedy divu, že byl roku 2015 oceněn na festivalu Novoměstský hrnec smíchu. Je ale i zdatný kouzelník.

S divadlem Roman Štabrňák začal již na základní škole v dramatickém kroužku. Zaujalo ho ale také kouzelnictví. Přihlásil se do Českého magického svazu a postupně zvládnul základy magie; učil se od starých kouzelníků, z knížek i z videokazet.

ROMAN ŠTABRŇÁK - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Už za studia herectví na pražské DAMU, kde jeho profesory byli např. Jana Hlaváčová či Boris Rösner, Roman Štabrňák hostoval v Divadle ABC, kde posléze byl i ve stálém angažmá. Dále působil v Divadle v Řeznické, v Divadle Na Jezerce, v A-studiu Rubín, Divadle Hybernia, Divadle Broadway. Roku 2012 se stal členem souboru Divadla A. Dvořáka Příbram.

Poprvé se Roman Štabrňák před televizní kamerou objevil při natáčení televizního seriálu Zdivočelá země. Od té doby so ho diváci mohli všimnou v řadě dalších seriálů, jako jsou Expozitura, Comeback, Ach, ty vraždy! nebo Helena.

Více se Roman Štabrňák na obrazovce zdržel v komediální sérii PanMáma s Milanem Šteindlerem a Vandou Hybnerovou v hlavních rolích, v několika epizodách Případů 1. oddělení nebo v novácké Ordinaci v růžové zahradě. Jedním z hlavních aktérů byl ve skečovém pásmu Jakuba Koháka Pečený sněhulák.

Na filmovém plátně se prvně představil v malé roli v komedii Panic je nanic (2005). Komediální nadání Roman Štabrňák předvedl v řadě pohádek, např. Až kohout snese vejce (2005), Vřesový trůn (2006), Začarovaná láska (2007), Pohádkové počasí (2008), O království z nudlí a štěstí bez konce (2009), Řachanda (2016).

V roce 2015 byl Roman Štabrňák oceněn Hereckou asociací na festivalu Novoměstský hrnec smíchu.

O ROMANU ŠTABRŇÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Herec, komik a kouzelník je ženatý. S manželkou Alenou má dceru Adélu s magickým datem narození 11. 11. 2011.

 

Články o celebritě

Nová hvězda: Mahulena Bočanová (52) VELKÝ NÁVRAT DO TELEVIZE! Nová hvězda: Mahulena Bočanová (52) VELKÝ NÁVRAT DO TELEVIZE! Strach, slzy i přívaly štěstí! Poslední díl Ordinace v růžové zahradě 2 před prázdninami přinese emo... číst článek
Malé hvězdy Ordinace v růžové zahradě 2: Miky chce být traktorista, Františka módní návrhářka! Malé hvězdy Ordinace v růžové zahradě 2: Miky chce být traktorista, Františka módní návrhářka! V seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 se na televizních obrazovkách vedle velkých jmen objevují prav... číst článek
Exkluzivní fota z tajné svatby Filipa Blažka! Nevěsta si sama navrhla šaty Exkluzivní fota z tajné svatby Filipa Blažka! Nevěsta si sama navrhla šaty Populární herec Filip Blažek (45) se tajně oženil se svou dlouholetou přítelkyní Jolanou (39). Svatb... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Filip Tomsa
Filip Tomsa
zobrazit profil Libuše Šafránková
Libuše Šafránková
zobrazit profil Zdeněk Godla
Zdeněk Godla
zobrazit profil Anežka Rusevová
Anežka Rusevová
zobrazit profil Roman Luknár
Roman Luknár
zobrazit profil Zora Jandová
Zora Jandová
zobrazit profil Petr Rychlý
Petr Rychlý
zobrazit profil Kateřina Marie Fialová
Kateřina Marie Fialová