Markéta Řeháková

Markéta Řeháková

Datum narození: 6. 8. 1993
Místo narození: Brno
Profese: mluvčí prezidenta Petra Pavel, novinářka, analytička
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Markéta Řeháková, bývalá novinářka a bezpečnostní analytička, se po zvolení Petra Pavla 4. prezidentem ČR stala jeho tiskovou mluvčí.

Vystudovala bakalářský obor mediální studia a žurnalistika – evropská studia na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. V roce 2020 Markéta Řeháková absolvovala magisterský obor global cooperation and security na Univerzitě v Birminghamu.

Roku 2017 Markéta Řeháková začala pracovat ve vydavatelství Economia, kde psala zejména o evropských, politických a bezpečnostních tématech. Společně s Martinem Ťopkem byla nominována na Novinářskou cenu za nejlepší analyticko-investigativní příspěvek.

Řeháková pomáhala Pavlovi s kampaní

Od roku 2021 Markéta Řeháková působila jako bezpečnostní analytička se zaměřením na studium dezinformací a ruskou propagandu ve společnosti Semantic Visions.

V rámci prezidentské kampaně byla Markéta Řeháková manažerkou komunikace v týmu Petra Pavla, který v druhém kole voleb 2023 porazil Andreje Babiše a stal se 4. hlavou českého státu. Posléze ji nový prezident představil jako hradní mluvčí.

O MARKÉTĚ ŘEHÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Terčem kritiky se Markéta Řeháková stala kvůli emocemi nabitému vedení tiskové konference ve vítězném štábu Petra Pavla krátce po jeho zvolení 28. ledna 2023.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová
zobrazit profil Andrea Drápalová
Andrea Drápalová
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Claudia  Schiffer
Claudia Schiffer
zobrazit profil Monika Stará
Monika Stará
zobrazit profil Nataša Gáčová
Nataša Gáčová
zobrazit profil Gina Lollobrigida
Gina Lollobrigida
zobrazit profil Karla Chadimová
Karla Chadimová