Jana Vohralíková

Datum narození: 25. 8. 1963
Profese: šéfka hradní kanceláře Petra Pavla, manažerka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Janu Vohralíkovou, která se byla vedoucí Kanceláře Senátu, si 4. prezident ČR Petr Pavel vybral za šéfku své hradní kanceláře.

Po přírodovědné větvi s jazykovým zaměřením na Gymnáziu Na Vítězné pláni Jana Vohralíková absolvovala obor pozemní stavby na Fakultě stavební Českého vysokého učení technického v Praze.

JANA VOHRALÍKOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Začínala jako projektantka ve stavebnictví. Po mateřské dovolené, na níž byla v letech 1990 až 1997, se Jana Vohralíková stala generální sekretářkou křesťanské mládežnické organizace YMCA v ČR a ředitelkou společnosti Palác YMCA.

Vohralíková byla krátce v politice

V komunálních volbách 2002 Jana Vohralíková vstoupila nakrátko do politiky. Jako nestranička za Evropské demokraty se stala zastupitelkou hlavního města Prahy. Ve volbách 2006 již nekandidovala.

V roce 2003 začala Jana Vohralíková působit na ministerstvu informatiky, od srpna 2004 do září 2006 ve funkci náměstkyně ministrů Vladimíra Mlynáře a Dany Bérové. Posléze byla dva roky na ministerstvu kultury vrchní ředitelkou pro EU fondy, investice a fond kultury a kinematografie.

Od února do května 2009 Jana Vohralíková zastávala post náměstkyně ministra bez portfeje a předsedy Legislativní rada vlády ČR Pavla Svobody.

Otec Vohralíkové byl za totality ve vězení

V letech 2014 až 2019 byla kvestorkou České zemědělské univerzity v Praze a poté vedoucí Kanceláře Senátu. V lednu 2023, po svém vítězství ve volbách, 4. prezident ČR Petr Pavel oznámil, že s Janou Vohralíkovou počítá na post šéfky své hradní kanceláře.

Léta se Jana Vohralíková věnuje obecně prospěšným aktivitám. Stála u zrodu Asociace manažerů neziskových organizací nebo České rady dětí a mládeže, již nějakou dobu řídila.

O JANĚ VOHRALÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Pochází z rodiny pronásledované komunisty. Otec Jany Vohralíkové byl v 50. letech 20. století odsouzen na jedenáct let vězení za špionáž.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Tomáš Vorel st.
Tomáš Vorel st.
zobrazit profil Markéta Muchová
Markéta Muchová
zobrazit profil Filip Kratochvíl
Filip Kratochvíl
zobrazit profil Klára Issová
Klára Issová
zobrazit profil José Mourinho
José Mourinho
zobrazit profil Monika Hilmerová
Monika Hilmerová
zobrazit profil Milan Ležák
Milan Ležák
zobrazit profil Vendula Svobodová
Vendula Svobodová