Fotka není dostupná

Mlada Princová

Profese: bezpečnostní ředitelka hradní kanceláře Petra Pavla

Související celebrity

Životopis

Mladu Princovou si 4. prezident České republiky Petr Pavel vybral ze bezpečnostní ředitelku hradní kanceláře.

V roce 2002 Mlada Princová absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Poté začala působit ve státní správě.

Pracovala na ministerstvu vnitra v odboru bezpečnostní politiky, posléze se Mlada Princová stala náměstkyní pro analytiku na Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI).

Mlada Princová má pověst profesionálky

Z rozvědky Mlada Princová musela odejít v červnu 2021, a to kvůli vzájemným neshodách s dalšími členy vedení zpravodajské služby.

Mlada Princová má nejvyšší bezpečnostní prověrku.

„Její zkušenosti z oblasti bezpečnosti a analytiky i pověst profesionálky jsou pro mě zárukou o jejím přínosu do týmu,“ řekl o Mladě Princové v březnu 2023 4. prezident České republiky Petr Pavel.

Princová pochází z disidentské rodiny

„Uplatnění v kanceláři prezidenta vnímám především jako pokračování mé cesty ve službě naší zemi, a to s respektem k principům a hodnotám, na kterých stojí,“ uvedla Mlada Princová prostřednictvím Markéty Řehákové, mluvčí prezidenta.

O MLADĚ PRINCOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Mlada Princová pochází z disidentské rodiny. Její rodiče Jan a Květoslava Princovi patřili k výrazným postavám alternativní kultury. Kvůli tomu čelili represím StB

Po Sametové revoluci 1989 Jan Princ pracoval v Bezpečnostní informační službě (BIS), mj. řídil její olomouckou expozituru a byl náměstkem pro operativu v době, kdy kontrarozvědku řídil Stanislav Devátý.

 

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Bill Kaulitz
Bill Kaulitz
zobrazit profil Natália Molchanová
Natália Molchanová
zobrazit profil Oľga Haláková
Oľga Haláková
zobrazit profil David Radiměřský
David Radiměřský
zobrazit profil David Witosz
David Witosz
zobrazit profil Rocío  Oliva
Rocío Oliva
zobrazit profil Lenka Janíková
Lenka Janíková
zobrazit profil Marek Lambora
Marek Lambora