Kelly Bishop

Datum narození: 28.2.1944
Místo narození: Colorado Springs, Colorado, USA
Profese: herečka a tanečnice
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Kelly Bishop si od dětství přála stát se tanečnicí, což se jí podařilo. Vystupovala u společnosti Radio City Music Hall. V Česku je známá díky roli v seriálu Gilmorova děvčata.

Americká divadelní, filmová a televizní herečka a tanečnice Kelly Bishop, vlastním jménem Carole Bishop, se před kameru poprvé postavila při natáčení seriálu As the World Turns (1956), v němž hrála mj. Meg Ryan. Jednu z vedlejších rolí Kelly Bishop dostala v komedii Rozvedená žena (1978), v dnes již kultovním romantickém Hříšném tanci (1987), kde hráli Jennifer Grey a Patrick Swayze, ve snímku Soukromé neřesti (1997) či v dramatu Skvělí chlapi (2000), v němž ústřední postavu ztvárnil Michael Douglas.

Právě rok 2000 se stal zlomovým pro kariéru Kelly Bishop jako televizní hvězdy. Dostala roli matky hlavní hrdinky v podání Lauren Graham v americkém rodinném seriálu Gilmorova děvčata, který se díky velké divácké oblibě, a to i v Česku, dočkal několika dalších pokračování.

Kelly Bishop slavila úspěchy i na divadelních prknech. Jak bylo jejím dětským snem, stala se tanečnicí. Již v 18 letech se protančila až do New Yorku, kde vystupovala u společnosti Radio City Music Hall. Prvním jejím velkým úspěchem byla role sexy dívky Sheily v muzikálu A Chours Line. Získala za ni řadu ocenění. Dále se objevila také v hrách Six degrees of separation, Bus stop nebo The Last Night of Ballyhoo. Roku 1976 se stala držitelkou ocenění Tony Award for Best Featured Actress in a Musical.

V roce 1981 se Kelly Bishop provdala za někdejší americkou televizní hvězdu Lee Leonarda, který se podílel na takových projektech, jako je spuštění kabelové televize ESPN a CNN.

 

Další Herci

zobrazit profil Jiří Schmitzer
Jiří Schmitzer
zobrazit profil Pavel Landovský
Pavel Landovský
zobrazit profil Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová
zobrazit profil Rosa Leslie
Rosa Leslie
zobrazit profil Lenka Krobotová
Lenka Krobotová
zobrazit profil Milo Ventimiglia
Milo Ventimiglia
zobrazit profil Tomáš Měcháček
Tomáš Měcháček
zobrazit profil Josef Carda
Josef Carda