Kelly Bishop

Datum narození: 28.2.1944
Místo narození: Colorado Springs, Colorado, USA
Profese: herečka a tanečnice
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Kelly Bishop si od dětství přála stát se tanečnicí, což se jí podařilo. Vystupovala u společnosti Radio City Music Hall. V Česku je známá díky roli v seriálu Gilmorova děvčata.

Americká divadelní, filmová a televizní herečka a tanečnice Kelly Bishop, vlastním jménem Carole Bishop, se před kameru poprvé postavila při natáčení seriálu As the World Turns (1956), v němž hrála mj. Meg Ryan. Jednu z vedlejších rolí Kelly Bishop dostala v komedii Rozvedená žena (1978), v dnes již kultovním romantickém Hříšném tanci (1987), kde hráli Jennifer Grey a Patrick Swayze, ve snímku Soukromé neřesti (1997) či v dramatu Skvělí chlapi (2000), v němž ústřední postavu ztvárnil Michael Douglas.

Právě rok 2000 se stal zlomovým pro kariéru Kelly Bishop jako televizní hvězdy. Dostala roli matky hlavní hrdinky v podání Lauren Graham v americkém rodinném seriálu Gilmorova děvčata, který se díky velké divácké oblibě, a to i v Česku, dočkal několika dalších pokračování.

Kelly Bishop slavila úspěchy i na divadelních prknech. Jak bylo jejím dětským snem, stala se tanečnicí. Již v 18 letech se protančila až do New Yorku, kde vystupovala u společnosti Radio City Music Hall. Prvním jejím velkým úspěchem byla role sexy dívky Sheily v muzikálu A Chours Line. Získala za ni řadu ocenění. Dále se objevila také v hrách Six degrees of separation, Bus stop nebo The Last Night of Ballyhoo. Roku 1976 se stala držitelkou ocenění Tony Award for Best Featured Actress in a Musical.

V roce 1981 se Kelly Bishop provdala za někdejší americkou televizní hvězdu Lee Leonarda, který se podílel na takových projektech, jako je spuštění kabelové televize ESPN a CNN.