Katarína Knechtová

Datum narození: 14.3.1981
Místo narození: Prešov, Československo
Profese: zpěvačka, skladatelka, klávesistka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, skladatelka, textařka, klávesistka a kytaristka, se v Česku proslavila hity, jako jsou Za tebou či Spomaľ.

Prešovská zpěváčka Katarína Knechtová odstartovala svoji hudební dráhu ve skupině IMT Smile už ve svých patnácti letech. Roku 1997 spolu s Martinem Migašem a Kajom Sivákem založila vlastní kapelu Peha, se kterou vydala čtyři studiová alba – Diaľkové ovládanie, Krajinou, Experiment a Deň medzi nedeľou a pondelkom. To poslední se stalo nejprodávanějším a komerčně nejúspěšnějším. Právě skladby z něj, tedy singly Za tebou a Spomaľ, dobyly i české hitparády.

KATARÍNA KNECHTOVÁ - KDO MUŽE ZA ROZPAD PEHY?

V roce 2008 se Katarína Knechtová vydala na sólovou dráhu a záhy zazářila albem Zodiak, které jí jen tři měsíce poté vyneslo platinovou desku. Za skladbu k filmu Juraje Jakubiska Báthory (2008) Muoj Bože talentovaná sólistka získala cenu Aurel 2008 v kategorii Píseň roka. Posléze natočila s Michalem Hrůzou Píseň labutí, ke které vznikl i úspěšný videoklip. Roku 2011 se Katarína Knechtová vydala na turné s kapelou Chinaski.

O KATARÍNĚ KNECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kromě již zmíněných cen se Katarína Knechtová opakovaně umístila na „medailových“ příčkách soutěže Slávik, což je slovenská obdoba českého Zlatého slavíka. Získala i cenu SOZA, a to za neúspěšnějšího umělce v zahraničí (2008).

Roku 2015 Kataríny Knechtové vydala album Prežijú len milenci. Její singl FEA se stal jednou z nejhranějších slovenských skladeb. Videoklip natočila v USA, kde též odehrála dva koncerty – v New Yorku a v New Jersey. Kromě svých autorských písní napsala i skladby pro další interprety, např. pro Lucii Bílou.

 

Články o celebritě

Knechtová po kauze s pornem: Dráždí z pláže nahoře bez?! Knechtová po kauze s pornem: Dráždí z pláže nahoře bez?! Poté, co se ukázalo, že Katarína Knechtová (37) má dvojnici v americké pornoherečce Christy Mack… číst článek
Krajčo zrušil koncert pár hodin před začátkem! Přestala mu fungovat půlka těla! Krajčo zrušil koncert pár hodin před začátkem! Přestala mu fungovat půlka těla! Muzikant Richard Krajčo (41) jen pár hodin před koncertem oznámil, že nevystoupí! Skříplý nerv v… číst článek
Knechtová o lásce se zajíčkem ze SuperStar: Petr je v tom skvělý! Knechtová o lásce se zajíčkem ze SuperStar: Petr je v tom skvělý! Vzkvetla snad letos v SuperStar láska mezi soutěžícím a porotkyní? Průšvihář Petr Borkovec (18),… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michaela Pártlová
Michaela Pártlová
zobrazit profil Rihanna
Rihanna
zobrazit profil Jana Kociánová
Jana Kociánová
zobrazit profil Jacob Erftemeijer
Jacob Erftemeijer
zobrazit profil Vladimír Šafránek
Vladimír Šafránek
zobrazit profil Linda Genzerová Finková
Linda Genzerová Finková
zobrazit profil Jessie J
Jessie J
zobrazit profil Marian Vojtko
Marian Vojtko