Katarína Knechtová

Datum narození: 14.3.1981
Místo narození: Prešov, Československo
Profese: zpěvačka, skladatelka, klávesistka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, skladatelka, textařka, klávesistka a kytaristka, se v Česku proslavila hity, jako jsou Za tebou či Spomaľ.

Prešovská zpěváčka Katarína Knechtová odstartovala svoji hudební dráhu ve skupině IMT Smile už ve svých patnácti letech. Roku 1997 spolu s Martinem Migašem a Kajom Sivákem založila vlastní kapelu Peha, se kterou vydala čtyři studiová alba – Diaľkové ovládanie, Krajinou, Experiment a Deň medzi nedeľou a pondelkom. To poslední se stalo nejprodávanějším a komerčně nejúspěšnějším. Právě skladby z něj, tedy singly Za tebou a Spomaľ, dobyly i české hitparády.

KATARÍNA KNECHTOVÁ - KDO MUŽE ZA ROZPAD PEHY?

V roce 2008 se Katarína Knechtová vydala na sólovou dráhu a záhy zazářila albem Zodiak, které jí jen tři měsíce poté vyneslo platinovou desku. Za skladbu k filmu Juraje Jakubiska Báthory (2008) Muoj Bože talentovaná sólistka získala cenu Aurel 2008 v kategorii Píseň roka. Posléze natočila s Michalem Hrůzou Píseň labutí, ke které vznikl i úspěšný videoklip. Roku 2011 se Katarína Knechtová vydala na turné s kapelou Chinaski.

O KATARÍNĚ KNECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kromě již zmíněných cen se Katarína Knechtová opakovaně umístila na „medailových“ příčkách soutěže Slávik, což je slovenská obdoba českého Zlatého slavíka. Získala i cenu SOZA, a to za neúspěšnějšího umělce v zahraničí (2008).

Roku 2015 Kataríny Knechtové vydala album Prežijú len milenci. Její singl FEA se stal jednou z nejhranějších slovenských skladeb. Videoklip natočila v USA, kde též odehrála dva koncerty – v New Yorku a v New Jersey. Kromě svých autorských písní napsala i skladby pro další interprety, např. pro Lucii Bílou.

 

Články o celebritě

Drsný porotce SuperStar Habera o soutěžící: Je to zdechlá mršina! Drsný porotce SuperStar Habera o soutěžící: Je to zdechlá mršina! Na jedné straně emotivní příběhy soutěžících, na druhé drsná porota, která si asi nevidí do pusy.… číst článek
Kluk, kterého v SuperStar ponížila Knechtová: Ukázal, co může nabídnout v posteli! Kluk, kterého v SuperStar ponížila Knechtová: Ukázal, co může nabídnout v posteli! Tomáš Křížka (20) byl jedním ze soutěžících SuperStar, předstoupil před porotu a doufal, že se dostane… číst článek
Ponížený zpěvák ze SuperStar: Zvažuje žalobu na Knechtovou! Podle ní je špatný v posteli Ponížený zpěvák ze SuperStar: Zvažuje žalobu na Knechtovou! Podle ní je špatný v posteli Nenechá si to líbit! Neúspěšný adept na SuperStar, o němž Katarína Knechtová (37) prohlásila, že… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Karolína Gudasová
Karolína Gudasová
zobrazit profil Hana Pecková
Hana Pecková
zobrazit profil Tina Turner
Tina Turner
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves
zobrazit profil Montserrat  Caballé
Montserrat Caballé
zobrazit profil Prince  (Rogers Nelson)
Prince (Rogers Nelson)
zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
zobrazit profil Zlata Emily Kinská
Zlata Emily Kinská