Katarína Knechtová

Datum narození: 14.3.1981
Místo narození: Prešov, Československo
Profese: zpěvačka, skladatelka, klávesistka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, skladatelka, textařka, klávesistka a kytaristka, se v Česku proslavila hity, jako jsou Za tebou či Spomaľ.

Prešovská zpěváčka Katarína Knechtová odstartovala svoji hudební dráhu ve skupině IMT Smile už ve svých patnácti letech. Roku 1997 spolu s Martinem Migašem a Kajom Sivákem založila vlastní kapelu Peha, se kterou vydala čtyři studiová alba – Diaľkové ovládanie, Krajinou, Experiment a Deň medzi nedeľou a pondelkom. To poslední se stalo nejprodávanějším a komerčně nejúspěšnějším. Právě skladby z něj, tedy singly Za tebou a Spomaľ, dobyly i české hitparády.

KATARÍNA KNECHTOVÁ - KDO MUŽE ZA ROZPAD PEHY?

V roce 2008 se Katarína Knechtová vydala na sólovou dráhu a záhy zazářila albem Zodiak, které jí jen tři měsíce poté vyneslo platinovou desku. Za skladbu k filmu Juraje Jakubiska Báthory (2008) Muoj Bože talentovaná sólistka získala cenu Aurel 2008 v kategorii Píseň roka. Posléze natočila s Michalem Hrůzou Píseň labutí, ke které vznikl i úspěšný videoklip. Roku 2011 se Katarína Knechtová vydala na turné s kapelou Chinaski.

O KATARÍNĚ KNECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kromě již zmíněných cen se Katarína Knechtová opakovaně umístila na „medailových“ příčkách soutěže Slávik, což je slovenská obdoba českého Zlatého slavíka. Získala i cenu SOZA, a to za neúspěšnějšího umělce v zahraničí (2008).

Roku 2015 Kataríny Knechtové vydala album Prežijú len milenci. Její singl FEA se stal jednou z nejhranějších slovenských skladeb. Videoklip natočila v USA, kde též odehrála dva koncerty – v New Yorku a v New Jersey. Kromě svých autorských písní napsala i skladby pro další interprety, např. pro Lucii Bílou.

 

Články o celebritě

Vyhozený Petr ze SuperStar: Promluvil o „románku“ s porotkyní Knechtovou! Vyhozený Petr ze SuperStar: Promluvil o „románku“ s porotkyní Knechtovou! Už když soutěžící letošního ročníku SuperStar Petr Borkovec (18) vstoupil poprvé před porotu, zpěvačce… číst článek
Porotkyně SuperStar Knechtová v pornu? Poznala jsem se, směje se při tom pohledu zpěvačka Porotkyně SuperStar Knechtová v pornu? Poznala jsem se, směje se při tom pohledu zpěvačka Zpěvačka Katarína Knechtová (37) hraje v pornu? Takový dojem by mohl mít nejeden divák filmů pro… číst článek
Peštová si mne ruce: Habera inkasoval miliony! Peštová si mne ruce: Habera inkasoval miliony! Tak to je pořádný příspěvek do rodinné kasičky! Za porotcování v pěvecké show SuperStar dostane Habera… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Beyoncé Knowles-Carter
Beyoncé Knowles-Carter
zobrazit profil Helena Vondráčková
Helena Vondráčková
zobrazit profil Majk Spirit (Michal Dušička)
Majk Spirit (Michal Dušička)
zobrazit profil Justin Bieber
Justin Bieber
zobrazit profil Avril Lavigne
Avril Lavigne
zobrazit profil Chad Kroeger
Chad Kroeger
zobrazit profil Selena Gomez
Selena Gomez
zobrazit profil Matěj Homola
Matěj Homola