Katarína Knechtová

Datum narození: 14.3.1981
Místo narození: Prešov, Československo
Profese: zpěvačka, skladatelka, klávesistka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, skladatelka, textařka, klávesistka a kytaristka, se v Česku proslavila hity, jako jsou Za tebou či Spomaľ.

Prešovská zpěváčka Katarína Knechtová odstartovala svoji hudební dráhu ve skupině IMT Smile už ve svých patnácti letech. Roku 1997 spolu s Martinem Migašem a Kajom Sivákem založila vlastní kapelu Peha, se kterou vydala čtyři studiová alba – Diaľkové ovládanie, Krajinou, Experiment a Deň medzi nedeľou a pondelkom. To poslední se stalo nejprodávanějším a komerčně nejúspěšnějším. Právě skladby z něj, tedy singly Za tebou a Spomaľ, dobyly i české hitparády.

KATARÍNA KNECHTOVÁ - KDO MUŽE ZA ROZPAD PEHY?

V roce 2008 se Katarína Knechtová vydala na sólovou dráhu a záhy zazářila albem Zodiak, které jí jen tři měsíce poté vyneslo platinovou desku. Za skladbu k filmu Juraje Jakubiska Báthory (2008) Muoj Bože talentovaná sólistka získala cenu Aurel 2008 v kategorii Píseň roka. Posléze natočila s Michalem Hrůzou Píseň labutí, ke které vznikl i úspěšný videoklip. Roku 2011 se Katarína Knechtová vydala na turné s kapelou Chinaski.

O KATARÍNĚ KNECHTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kromě již zmíněných cen se Katarína Knechtová opakovaně umístila na „medailových“ příčkách soutěže Slávik, což je slovenská obdoba českého Zlatého slavíka. Získala i cenu SOZA, a to za neúspěšnějšího umělce v zahraničí (2008).

Roku 2015 Kataríny Knechtové vydala album Prežijú len milenci. Její singl FEA se stal jednou z nejhranějších slovenských skladeb. Videoklip natočila v USA, kde též odehrála dva koncerty – v New Yorku a v New Jersey. Kromě svých autorských písní napsala i skladby pro další interprety, např. pro Lucii Bílou.

 

Články o celebritě

Borkovec (18) vztekle o miminku s Knechtovou (37): To je s*ačka! Borkovec (18) vztekle o miminku s Knechtovou (37): To je s*ačka! Láska jim sice po krátké pauze opět kvete, jenže velký věkový rozdíl mezi nimi nemizí a mohl by způsobit… číst článek
Knechtová (37) se po návratu k Borkovcovi (18) raduje z miminka: Budu máma! Knechtová (37) se po návratu k Borkovcovi (18) raduje z miminka: Budu máma! Nejenže Katarínu Knechtovou (37) hřeje staronová láska k zajíčkovi Petru Borkovcovi (18), s nímž… číst článek
Knechtová (37) s Borkovcem (18): Natočili, co spolu dělají v noci! Knechtová (37) s Borkovcem (18): Natočili, co spolu dělají v noci! Začalo to mezi nimi skoro jako zakázaná láska, po pěti měsících přišel rozchod, ale stará láska zřejmě… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jitka Boho
Jitka Boho
zobrazit profil Montserrat  Caballé
Montserrat Caballé
zobrazit profil Leona Machálková
Leona Machálková
zobrazit profil Magda Malá
Magda Malá
zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil José Carreras
José Carreras
zobrazit profil Victoria Beckham
Victoria Beckham
zobrazit profil Václav Jelínek
Václav Jelínek