Richard Müller

Datum narození: 6.9.1961
Místo narození: Hlohovec
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Slovenský zpěvák Richard Müller, který za svou kariéru prodal miliony nosičů, se proslavil hitem Po schodoch. Jeho pověst mu pošramotila závislost na drogách.

Muzikant, zpěvák a skladatel Richard Müller, syn herecké dvojice Vlada a Elišky Müllerových, vystudoval televizní dramaturgii a scenáristiku na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. K hudbě se dostal přes noviny, do nichž psal. První skladba Rádio přišla se skupinou Burčiak. Hit Po schodoch vydal s vlastní kapelou Banket.

RICHARD MÜLLER VÁLČIL S MICHALEM HORÁČKEM

Na sólovou dráhu slovenský zpěvák Richard Müller vyrazil v roce 1990. V albu V penzionu svět zpíval i česky. Hity Štěstí je krásná věc a Rozeznávám mu na něj složil Petr HapkaMichalem Horáčkem. Následovala silná Cigaretka na dva ťahy z desky LSD. Svršky mu k tělu přirostly ve skladbě Nahý, rozvod pak nedaroval v návykové Nebude to ľahké. Za své umění získal desítky ocenění. Moderoval i vlastní pořady Promülle a Müllerád.

Richar Müller posléze začal brát drogy. Prohloubila se u něj i nemoc maniodepresivní psychóza. Stavy hyperaktivity se měnily na nekonečnou strnulost, zmar a depresi. V mánii rozdával přátelům balíky peněz. Nakonec skončil na psychiatrii.

ZPĚVÁK RICHARD MÜLLER NARKOMANEM

Z léčení se ale Richar Müller dostal. V americkém New Yorku začal spolupracovat s tamními předními instrumentalisty. Po dlouhé době vydal album Monogramný vzťah. A následovaly další, díky nimž na Slovensku vyhrál pěveckou anketu Zlatý slávik.

O RICHARDU MÜLLEROVI ČTĚTE ZDE

Hudbu Richar Müller složil k několika filmům i divadelním hrám. Jeho první múza, televizní hlasatelka Soňa Müllerová, s ním má syna Filipa a dceru Emu. Po patnácti letech soužití se v roce 2001 rozvedli. Poté byla jeho partnerkou zpěvačka a houslistka Iva Bittová. Manažerka Vanda Wolfová mu porodila syna Markuse.

 

Články o celebritě

Zákeřná nemoc Richarda Müllera: Jak nevstává a nejde spát pravidelně, je zle! Zákeřná nemoc Richarda Müllera: Jak nevstává a nejde spát pravidelně, je zle! Zpěvák Richard Müller (56) dřív bojoval se svým zdravím. Trpí totiž maniodepresí. Nyní je zase ve… číst článek
Nová sestava Chinaski: Poprvé vystoupí  za 10 týdnů! Nová sestava Chinaski: Poprvé vystoupí za 10 týdnů! Poté, co kapela Chinaski v Listopadu oznámila odchod čtyř členů kapely, vyvolalo to mezi fanoušky… číst článek
Tereza Pergnerová a Richard Müller: Budou vydělávat na závislostech! Tereza Pergnerová a Richard Müller: Budou vydělávat na závislostech! Po úspěchu s pořadem Mise nový domov má Tereza Pergnerová (43) další kšeft! Bude… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Kristina Dufková
Kristina Dufková
zobrazit profil John Campbell
John Campbell
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Martina Sáblíková
Martina Sáblíková
zobrazit profil Lukáš Trefil
Lukáš Trefil
zobrazit profil Jaroslav  Tuček
Jaroslav Tuček
zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová
zobrazit profil Raffaella Fico
Raffaella Fico