Richard Müller

Datum narození: 6.9.1961
Místo narození: Hlohovec
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Slovenský zpěvák Richard Müller, který za svou kariéru prodal miliony nosičů, se proslavil hitem Po schodoch. Jeho pověst mu pošramotila závislost na drogách.

Muzikant, zpěvák a skladatel Richard Müller, syn herecké dvojice Vlada a Elišky Müllerových, vystudoval televizní dramaturgii a scenáristiku na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. K hudbě se dostal přes noviny, do nichž psal. První skladba Rádio přišla se skupinou Burčiak. Hit Po schodoch vydal s vlastní kapelou Banket.

RICHARD MÜLLER VÁLČIL S MICHALEM HORÁČKEM

Na sólovou dráhu slovenský zpěvák Richard Müller vyrazil v roce 1990. V albu V penzionu svět zpíval i česky. Hity Štěstí je krásná věc a Rozeznávám mu na něj složil Petr HapkaMichalem Horáčkem. Následovala silná Cigaretka na dva ťahy z desky LSD. Svršky mu k tělu přirostly ve skladbě Nahý, rozvod pak nedaroval v návykové Nebude to ľahké. Za své umění získal desítky ocenění. Moderoval i vlastní pořady Promülle a Müllerád.

Richar Müller posléze začal brát drogy. Prohloubila se u něj i nemoc maniodepresivní psychóza. Stavy hyperaktivity se měnily na nekonečnou strnulost, zmar a depresi. V mánii rozdával přátelům balíky peněz. Nakonec skončil na psychiatrii.

ZPĚVÁK RICHARD MÜLLER NARKOMANEM

Z léčení se ale Richar Müller dostal. V americkém New Yorku začal spolupracovat s tamními předními instrumentalisty. Po dlouhé době vydal album Monogramný vzťah. A následovaly další, díky nimž na Slovensku vyhrál pěveckou anketu Zlatý slávik.

O RICHARDU MÜLLEROVI ČTĚTE ZDE

Hudbu Richar Müller složil k několika filmům i divadelním hrám. Jeho první múza, televizní hlasatelka Soňa Müllerová, s ním má syna Filipa a dceru Emu. Po patnácti letech soužití se v roce 2001 rozvedli. Poté byla jeho partnerkou zpěvačka a houslistka Iva Bittová. Manažerka Vanda Wolfová mu porodila syna Markuse.

 

Články o celebritě

Partnerka Richarda Müllera: Válka o peníze! Partnerka Richarda Müllera: Válka o peníze! Po premiéře dokumentu Nepoznaný, který odhaluje tvář zuboženého Richarda Müllera (55), se rozpoutala… číst článek
Zuboženého zpěváka Müllera vyděsil vlastní vzhled: Už je ale pozdě Zuboženého zpěváka Müllera vyděsil vlastní vzhled: Už je ale pozdě Alkohol, drogy i sex se bezesporu podepsaly na populárním slovenském zpěvákovi Richardu Müllerovi… číst článek
Sešlý zpěvák Richard Müller (55): Zhrozil se sám sebe! Sešlý zpěvák Richard Müller (55): Zhrozil se sám sebe! Sex, drogy a alkohol se podepsaly nejen na jeho zjevu, ale hlavně zdravotním stavu. Richard Müller… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Pavel Soukup
Pavel Soukup
zobrazit profil Andrew Garfield
Andrew Garfield
zobrazit profil Zuzana Šavrdová
Zuzana Šavrdová
zobrazit profil Tomáš Pilík
Tomáš Pilík
zobrazit profil Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
zobrazit profil Dagmar Pecková
Dagmar Pecková
zobrazit profil Rudolf Čechura
Rudolf Čechura
zobrazit profil Nikol  Moravcová
Nikol Moravcová

Nejnovější profily celebrit