Richard Müller

Datum narození: 6.9.1961
Místo narození: Hlohovec
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Slovenský zpěvák Richard Müller, který za svou kariéru prodal miliony nosičů, se proslavil hitem Po schodoch. Jeho pověst mu pošramotila závislost na drogách.

Muzikant, zpěvák a skladatel Richard Müller, syn herecké dvojice Vlada a Elišky Müllerových, vystudoval televizní dramaturgii a scenáristiku na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. K hudbě se dostal přes noviny, do nichž psal. První skladba Rádio přišla se skupinou Burčiak. Hit Po schodoch vydal s vlastní kapelou Banket.

RICHARD MÜLLER VÁLČIL S MICHALEM HORÁČKEM

Na sólovou dráhu slovenský zpěvák Richard Müller vyrazil v roce 1990. V albu V penzionu svět zpíval i česky. Hity Štěstí je krásná věc a Rozeznávám mu na něj složil Petr HapkaMichalem Horáčkem. Následovala silná Cigaretka na dva ťahy z desky LSD. Svršky mu k tělu přirostly ve skladbě Nahý, rozvod pak nedaroval v návykové Nebude to ľahké. Za své umění získal desítky ocenění. Moderoval i vlastní pořady Promülle a Müllerád.

Richar Müller posléze začal brát drogy. Prohloubila se u něj i nemoc maniodepresivní psychóza. Stavy hyperaktivity se měnily na nekonečnou strnulost, zmar a depresi. V mánii rozdával přátelům balíky peněz. Nakonec skončil na psychiatrii.

ZPĚVÁK RICHARD MÜLLER NARKOMANEM

Z léčení se ale Richar Müller dostal. V americkém New Yorku začal spolupracovat s tamními předními instrumentalisty. Po dlouhé době vydal album Monogramný vzťah. A následovaly další, díky nimž na Slovensku vyhrál pěveckou anketu Zlatý slávik.

O RICHARDU MÜLLEROVI ČTĚTE ZDE

Hudbu Richar Müller složil k několika filmům i divadelním hrám. Jeho první múza, televizní hlasatelka Soňa Müllerová, s ním má syna Filipa a dceru Emu. Po patnácti letech soužití se v roce 2001 rozvedli. Poté byla jeho partnerkou zpěvačka a houslistka Iva Bittová. Manažerka Vanda Wolfová mu porodila syna Markuse.

 

Články o celebritě

Adela Banášová s manželem: Krize půl roku po svatbě! Nemají na sebe čas Adela Banášová s manželem: Krize půl roku po svatbě! Nemají na sebe čas Adela Banášová Vinczeová (37) se vdala loni v létě, už teď ale s manželem Viktorem (27) prožívají… číst článek
Marta Kubišová hlásí comeback: Při velmi speciální příležitosti! Marta Kubišová hlásí comeback: Při velmi speciální příležitosti! Udělá výjimku. Marta Kubišová (75), která se loni k smutku svých fanoušků rozloučila s pěveckou kariérou,… číst článek
Richard Müller přiznal: Do luxusu se musí nutit! Kvůli synovi Richard Müller přiznal: Do luxusu se musí nutit! Kvůli synovi Je sice celkem dost pracovně vytížený, čas na rodinu si i tak najde. Zpěvák Richard Müller (56) se… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Quentin Kokta
Quentin Kokta
zobrazit profil Miloš Forman
Miloš Forman
zobrazit profil Martin Zeman
Martin Zeman
zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler
zobrazit profil Jakub Štáfek
Jakub Štáfek
zobrazit profil Martina Patačová
Martina Patačová
zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard
zobrazit profil Kateřina Matásková
Kateřina Matásková