Richard Müller

Datum narození: 6.9.1961
Místo narození: Hlohovec
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Slovenský zpěvák Richard Müller, který za svou kariéru prodal miliony nosičů, se proslavil hitem Po schodoch. Jeho pověst mu pošramotila závislost na drogách.

Muzikant, zpěvák a skladatel Richard Müller, syn herecké dvojice Vlada a Elišky Müllerových, vystudoval televizní dramaturgii a scenáristiku na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. K hudbě se dostal přes noviny, do nichž psal. První skladba Rádio přišla se skupinou Burčiak. Hit Po schodoch vydal s vlastní kapelou Banket.

RICHARD MÜLLER VÁLČIL S MICHALEM HORÁČKEM

Na sólovou dráhu slovenský zpěvák Richard Müller vyrazil v roce 1990. V albu V penzionu svět zpíval i česky. Hity Štěstí je krásná věc a Rozeznávám mu na něj složil Petr HapkaMichalem Horáčkem. Následovala silná Cigaretka na dva ťahy z desky LSD. Svršky mu k tělu přirostly ve skladbě Nahý, rozvod pak nedaroval v návykové Nebude to ľahké. Za své umění získal desítky ocenění. Moderoval i vlastní pořady Promülle a Müllerád.

Richar Müller posléze začal brát drogy. Prohloubila se u něj i nemoc maniodepresivní psychóza. Stavy hyperaktivity se měnily na nekonečnou strnulost, zmar a depresi. V mánii rozdával přátelům balíky peněz. Nakonec skončil na psychiatrii.

ZPĚVÁK RICHARD MÜLLER NARKOMANEM

Z léčení se ale Richar Müller dostal. V americkém New Yorku začal spolupracovat s tamními předními instrumentalisty. Po dlouhé době vydal album Monogramný vzťah. A následovaly další, díky nimž na Slovensku vyhrál pěveckou anketu Zlatý slávik.

O RICHARDU MÜLLEROVI ČTĚTE ZDE

Hudbu Richar Müller složil k několika filmům i divadelním hrám. Jeho první múza, televizní hlasatelka Soňa Müllerová, s ním má syna Filipa a dceru Emu. Po patnácti letech soužití se v roce 2001 rozvedli. Poté byla jeho partnerkou zpěvačka a houslistka Iva Bittová. Manažerka Vanda Wolfová mu porodila syna Markuse.

 

Články o celebritě

The Voice bude moderovat nejkrásnější česká zpěvačka! Znáte tyhle její sexy fotky? The Voice bude moderovat nejkrásnější česká zpěvačka! Znáte tyhle její sexy fotky? Novým ročníkem pěvecké show The Voice Česko Slovensko bude diváky televize Nova a Markíza provázet… číst článek
Eva Burešová (25) z Tváře: KOLAPS! Eva Burešová (25) z Tváře: KOLAPS! Kolaps organismu z přepacování zažila během natáčení třetího dílu páté řady show Tvoje tvář má známý… číst článek
Koncert Richarda Müllera v ohrožení! Zpěváka nečekané zdravotní potíže zahnaly na lůžko Koncert Richarda Müllera v ohrožení! Zpěváka nečekané zdravotní potíže zahnaly na lůžko Richard Müller (56) sice dlouhodobě trpí maniodepresivní psychózou, teď ho ale skolila další choroba.… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jakub Choura
Jakub Choura
zobrazit profil Jan Budař
Jan Budař
zobrazit profil Jaroslav Balaštík
Jaroslav Balaštík
zobrazit profil Antonín Kratochvíl
Antonín Kratochvíl
zobrazit profil Natalia Portman
Natalia Portman
zobrazit profil Bill Gates
Bill Gates
zobrazit profil Tereza Chlebovská
Tereza Chlebovská
zobrazit profil David Radil manažer
David Radil manažer