Richard Müller

Datum narození: 6.9.1961
Místo narození: Hlohovec
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Slovenský zpěvák Richard Müller, který za svou kariéru prodal miliony nosičů, se proslavil hitem Po schodoch. Jeho pověst mu pošramotila závislost na drogách.

Muzikant, zpěvák a skladatel Richard Müller, syn herecké dvojice Vlada a Elišky Müllerových, vystudoval televizní dramaturgii a scenáristiku na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. K hudbě se dostal přes noviny, do nichž psal. První skladba Rádio přišla se skupinou Burčiak. Hit Po schodoch vydal s vlastní kapelou Banket.

RICHARD MÜLLER VÁLČIL S MICHALEM HORÁČKEM

Na sólovou dráhu slovenský zpěvák Richard Müller vyrazil v roce 1990. V albu V penzionu svět zpíval i česky. Hity Štěstí je krásná věc a Rozeznávám mu na něj složil Petr HapkaMichalem Horáčkem. Následovala silná Cigaretka na dva ťahy z desky LSD. Svršky mu k tělu přirostly ve skladbě Nahý, rozvod pak nedaroval v návykové Nebude to ľahké. Za své umění získal desítky ocenění. Moderoval i vlastní pořady Promülle a Müllerád.

Richar Müller posléze začal brát drogy. Prohloubila se u něj i nemoc maniodepresivní psychóza. Stavy hyperaktivity se měnily na nekonečnou strnulost, zmar a depresi. V mánii rozdával přátelům balíky peněz. Nakonec skončil na psychiatrii.

ZPĚVÁK RICHARD MÜLLER NARKOMANEM

Z léčení se ale Richar Müller dostal. V americkém New Yorku začal spolupracovat s tamními předními instrumentalisty. Po dlouhé době vydal album Monogramný vzťah. A následovaly další, díky nimž na Slovensku vyhrál pěveckou anketu Zlatý slávik.

O RICHARDU MÜLLEROVI ČTĚTE ZDE

Hudbu Richar Müller složil k několika filmům i divadelním hrám. Jeho první múza, televizní hlasatelka Soňa Müllerová, s ním má syna Filipa a dceru Emu. Po patnácti letech soužití se v roce 2001 rozvedli. Poté byla jeho partnerkou zpěvačka a houslistka Iva Bittová. Manažerka Vanda Wolfová mu porodila syna Markuse.

 

Články o celebritě

Tereza Kerndlová hlásí návrat: Vytasila těžký kalibr! Tereza Kerndlová hlásí návrat: Vytasila těžký kalibr! Do boje o vrchní příčky hitparád Tereza Kerndlová (30) tasila nemalé ženské zbraně! Své tělo odhalila… číst článek
Richard Müller: Nezvládá koncerty! Richard Müller: Nezvládá koncerty! Se slovenským zpěvákech Richardem Müllerem (55) to jde z kopce. Vystoupení na festivalu Slunovrat… číst článek
Top trojice českých hudebních festivalů, kde nesmí žádný hudební fanda chybět! Top trojice českých hudebních festivalů, kde nesmí žádný hudební fanda chybět! První prázdninový týden je tu a s ním odstartovala i sezóna oblíbených hudebních festivalů. Pokud… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ivo  Jahelka
Ivo Jahelka
zobrazit profil George Walker  Bush
George Walker Bush
zobrazit profil Martin Črep
Martin Črep
zobrazit profil Michaela Kadlecová
Michaela Kadlecová
zobrazit profil Pavel Staněk
Pavel Staněk
zobrazit profil Lucie Šilhánová
Lucie Šilhánová
zobrazit profil Liliane  Bettencourtová
Liliane Bettencourtová
zobrazit profil Renata Kajdžas Angelov
Renata Kajdžas Angelov