Richard Müller

Datum narození: 6.9.1961
Místo narození: Hlohovec
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Slovenský zpěvák Richard Müller, který za svou kariéru prodal miliony nosičů, se proslavil hitem Po schodoch. Jeho pověst mu pošramotila závislost na drogách.

Muzikant, zpěvák a skladatel Richard Müller, syn herecké dvojice Vlada a Elišky Müllerových, vystudoval televizní dramaturgii a scenáristiku na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. K hudbě se dostal přes noviny, do nichž psal. První skladba Rádio přišla se skupinou Burčiak. Hit Po schodoch vydal s vlastní kapelou Banket.

RICHARD MÜLLER VÁLČIL S MICHALEM HORÁČKEM

Na sólovou dráhu slovenský zpěvák Richard Müller vyrazil v roce 1990. V albu V penzionu svět zpíval i česky. Hity Štěstí je krásná věc a Rozeznávám mu na něj složil Petr HapkaMichalem Horáčkem. Následovala silná Cigaretka na dva ťahy z desky LSD. Svršky mu k tělu přirostly ve skladbě Nahý, rozvod pak nedaroval v návykové Nebude to ľahké. Za své umění získal desítky ocenění. Moderoval i vlastní pořady Promülle a Müllerád.

Richar Müller posléze začal brát drogy. Prohloubila se u něj i nemoc maniodepresivní psychóza. Stavy hyperaktivity se měnily na nekonečnou strnulost, zmar a depresi. V mánii rozdával přátelům balíky peněz. Nakonec skončil na psychiatrii.

ZPĚVÁK RICHARD MÜLLER NARKOMANEM

Z léčení se ale Richar Müller dostal. V americkém New Yorku začal spolupracovat s tamními předními instrumentalisty. Po dlouhé době vydal album Monogramný vzťah. A následovaly další, díky nimž na Slovensku vyhrál pěveckou anketu Zlatý slávik.

O RICHARDU MÜLLEROVI ČTĚTE ZDE

Hudbu Richar Müller složil k několika filmům i divadelním hrám. Jeho první múza, televizní hlasatelka Soňa Müllerová, s ním má syna Filipa a dceru Emu. Po patnácti letech soužití se v roce 2001 rozvedli. Poté byla jeho partnerkou zpěvačka a houslistka Iva Bittová. Manažerka Vanda Wolfová mu porodila syna Markuse.

 

Články o celebritě

Richard Müller vystoupil ve Varech: Fanoušky vyděsil svým vzhledem! Richard Müller vystoupil ve Varech: Fanoušky vyděsil svým vzhledem! Po dlouhé době Richard Müller (56) vystoupil před fanoušky na koncertě v rámci karlovarského filmového… číst článek
Kubišová ukončila kariéru, ale dře se pořád! Co na to její zdraví? Kubišová ukončila kariéru, ale dře se pořád! Co na to její zdraví? Konečně si Marta Kubišová (75) naordinovala dovolenou! Poté, co ukončila svou pěveckou kariéru, se… číst článek
Dcera zesnulého Hapky (†70): Už ji přerostli bráškové! Dcera zesnulého Hapky (†70): Už ji přerostli bráškové! Máma, bratři i Michal Horáček (65) nechyběli na koncertu Petry Hapkové (35). Dcera skladatele Petra… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Berenika Kohoutová
Berenika Kohoutová
zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl
zobrazit profil Liza Weil
Liza Weil
zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Karel Kachyňa
Karel Kachyňa
zobrazit profil Nataša Gáčová
Nataša Gáčová
zobrazit profil Simeon Karamazov
Simeon Karamazov
zobrazit profil Veronica Lario Berlusconi
Veronica Lario Berlusconi