Richard Müller

Datum narození: 6.9.1961
Místo narození: Hlohovec
Profese: zpěvák
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Slovenský zpěvák Richard Müller, který za svou kariéru prodal miliony nosičů, se proslavil hitem Po schodoch. Jeho pověst mu pošramotila závislost na drogách.

Muzikant, zpěvák a skladatel Richard Müller, syn herecké dvojice Vlada a Elišky Müllerových, vystudoval televizní dramaturgii a scenáristiku na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. K hudbě se dostal přes noviny, do nichž psal. První skladba Rádio přišla se skupinou Burčiak. Hit Po schodoch vydal s vlastní kapelou Banket.

RICHARD MÜLLER VÁLČIL S MICHALEM HORÁČKEM

Na sólovou dráhu slovenský zpěvák Richard Müller vyrazil v roce 1990. V albu V penzionu svět zpíval i česky. Hity Štěstí je krásná věc a Rozeznávám mu na něj složil Petr HapkaMichalem Horáčkem. Následovala silná Cigaretka na dva ťahy z desky LSD. Svršky mu k tělu přirostly ve skladbě Nahý, rozvod pak nedaroval v návykové Nebude to ľahké. Za své umění získal desítky ocenění. Moderoval i vlastní pořady Promülle a Müllerád.

Richar Müller posléze začal brát drogy. Prohloubila se u něj i nemoc maniodepresivní psychóza. Stavy hyperaktivity se měnily na nekonečnou strnulost, zmar a depresi. V mánii rozdával přátelům balíky peněz. Nakonec skončil na psychiatrii.

ZPĚVÁK RICHARD MÜLLER NARKOMANEM

Z léčení se ale Richar Müller dostal. V americkém New Yorku začal spolupracovat s tamními předními instrumentalisty. Po dlouhé době vydal album Monogramný vzťah. A následovaly další, díky nimž na Slovensku vyhrál pěveckou anketu Zlatý slávik.

O RICHARDU MÜLLEROVI ČTĚTE ZDE

Hudbu Richar Müller složil k několika filmům i divadelním hrám. Jeho první múza, televizní hlasatelka Soňa Müllerová, s ním má syna Filipa a dceru Emu. Po patnácti letech soužití se v roce 2001 rozvedli. Poté byla jeho partnerkou zpěvačka a houslistka Iva Bittová. Manažerka Vanda Wolfová mu porodila syna Markuse.

 

Články o celebritě

Nevěrou manžela zlomená Dáda Patrasová: Míří do Bohnic! Nevěrou manžela zlomená Dáda Patrasová: Míří do Bohnic! S Felixem Slováčkem (74) se Dáda Patrasová (61) už něco natrápila. Jsou to už tři roky, co ji podvádí… číst článek
Dáda Patrasová (61) po velkém zklamání: Míří do Bohnic! Dáda Patrasová (61) po velkém zklamání: Míří do Bohnic! Za ty tři roky, co jí manžel Felix Slováček (74) zahýbá s milenkou Lucií Gelemovou (34), sáhla po… číst článek
Nový český fesťák se vytáhl: Zapěje velké ESO! Nový český fesťák se vytáhl: Zapěje velké ESO! Nový hudební festival písničkářů a populárních interpretů Slunovrat vytáhl velké eso z rukávu!  číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Klára Spilková
Klára Spilková
zobrazit profil Milan Doudera
Milan Doudera
zobrazit profil Karel Voříšek
Karel Voříšek
zobrazit profil Lenka Plačková
Lenka Plačková
zobrazit profil Jan Bárta
Jan Bárta
zobrazit profil Renata Chmelová
Renata Chmelová
zobrazit profil Igor Chmela
Igor Chmela
zobrazit profil Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)
Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)