Tomáš Matonoha

Datum narození: 13.3.1971
Místo narození: Brno
Profese: herec, moderátor
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herec Tomáš Matonoha patří k nejvýraznějším osobnostem nezávislé komediální scény u nás. Zahrál si v mnoha filmech i seriálech. Krom toho uváděl krásu v Miss České republiky nebo nominační večer Českého lva. Brněnský hantec namluvil i do antivirového programu. S herečkou Lucií Benešovou vychovává čtyři děti.

Po brněnské Janáčkově akademii nastoupil Tomáš Matonoha do HaDivadla, kde se ukázal ve Faustovi, Třech sestrách nebo v Králi Oidipovi. Uvedl v něm poprvé i svůj Komediograf. Poté přešel do pražského Rokoka. Ze scének, které předvedl Na stojáka, vytvořil vlastní one-man show Všichni moji hrdinové.

Tomáš Matonoha se do povědomí veřejnosti dostal především v pořadu Na stojáka, kde se proslavil svým osobitým pozdravem Komunistické straně. S Pavlem Liškou tak již řadu let lechtá bránice diváků v kabaretním Komediografu.

Policejní školu navštěvoval v komedii Byl jednou jeden polda. V Mistrech od Marka Najbrta řídil autobus. Zahrál si v Bestiáři, Gymplu nebo ve sladkých Bobulích. Hlavní roli získal do snímku Ulovit miliardáře nebo do Polského filmu, kde hráli i jeho kumpáni Pavel Liška, Josef Polášek a Marek Daniel.

Své nevšední nadání předvádí Tomáš Matonoha na obrazovkách i jako Tomi Paci, bývalá popová stár v sitkomu Comeback. Nohy se mu občas motaly v roli frajera Pepana z nekonečné Ulice. V televizi měl i vlastní reality show Udělám cokoli. V Taxíku pak pokládal soutěžní otázky svým překvapeným zákazníkům.

Svoji manželku Lucii Benešovou poznal Tomáš Matonoha v roce 2003 během natáčení povídky Muž, kterého chtějí. Tomáš Matonoha a Lucie Benešová společně vychovávají syna Luciána, kterého má Benešová z prvního manželství s hercem Filipem Blažkem, a syna Štěpána. Nedávno k nim přibyla dcera Lara a Sáru si vzali do pěstounské péče.

 

Články o celebritě

Další Osobnosti

zobrazit profil Ben Affleck
Ben Affleck
zobrazit profil Lucie Hořčičková
Lucie Hořčičková
zobrazit profil Michal Dalecký
Michal Dalecký
zobrazit profil Daisy Ridley
Daisy Ridley
zobrazit profil Tomáš Grigar
Tomáš Grigar
zobrazit profil Ivan Hašek
Ivan Hašek
zobrazit profil Laco Both
Laco Both
zobrazit profil Libuše Havelková
Libuše Havelková