Vilma Cibulková

Datum narození: 26.3.1963
Místo narození: Ostrov nad Ohří
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Vilma Cibulková je populární česká herečka, známá především díky rolím ve filmech jako Pupendo nebo Báječná léta pod psa. Je držitelkou mnoha cen.

Vilma Cibulková je herečka a dabérka ověnčená řadou cen a především velkým talentem. Jejím životním partnerem byl duševně nemocný režisér Miroslav Macháček či herec Miroslav Etzler. Život nadané a oblíbené herečky připomíná houpačku, vedle úspěchů se mnohdy ocitla i na dně, bojovala s alkoholem a dokonce se pokusila o sebevraždu.

Vilma Cibulková je držitelkou Ceny pro nejlepší herečku z Mezinárodního filmového festivalu v Moskvě, Ceny Františka Filipovského za dabing ve filmu Lepší už to nebude, Ceny Thálie za postavu slečny Fischerové v divadelní hře Picasso a  držitelkou Českého lva za vedlejší roli ve filmu Pupendo. Třikrát získala i rozhlasové ocenění Neviditelný herec.

Vilma Cibulková vystudovala Střední pedagogickou školu v Karlových Varech. Dále pokračovala ve studiu na pražské DAMU, kde vystudovala herectví. Studovala zde s dalšími skvělými herečkami jako například Eva Holubová, nebo Ivana Chýlková. Už za svých studií účinkovala v Národním divadle, ve studentském divadle Disk, nebo hostovala v Divadle Na zábradlí. Objevovala se v různých televizních pořadech a pohádkách.

Vilma Cibulková ve filmu debutovala v roce 1986 v komedii Smích se lepí na patyHrála také ve filmech Pramen života, Pupendo, Duše jako kaviár, Mazaný Filip, Zemský ráj to napohled nebo v seriálech Místo nahoře, nebo Nemocnice na kraji města – Nové osudy. Mezi největší filmové úspěchy Vilmy Cibulkové patří film z roku 1996 Konec velkých prázdnin a adaptace románů Michala Viewegha Výchova dívek v Čechách a Báječné léta pod psa.

K životním partnerům Vilmy Cibulkové patřil režisér Miroslav Macháček, který byl v době jejich vztahu duševně nemocný. Vilma Cibulková takový vztah nevydržela a ještě před smrtí Miroslava Macháčka se vdala za svého prvního muže.

Vilma Cibulková v 90. letech přestala hrát v divadle i točit filmy, na vině byly velké soukromé problémy, které řešila alkoholem. Následoval pokus o sebevraždu, odchod z Národního divadla a dvouletá protialkoholní léčba, po které se herečka začala pomalu objevovat v menších rolích před kamerou a stala se členkou souboru Divadla Pod Palmovkou.

Vilma Cibulková po návratu z léčebny potratila, ale pak porodila vytouženou dceru Šimonu. Následoval rozvod s manželem, který nadělal rodině velké dluhy.

Mezi partnery Vilmy Cibulkové patřili například režisér Petr Kracík nebo herec Karel Heřmánek. Po letech našla dlouhodobé štěstí s druhým manželem Miroslavem Etzlerem, se kterým vychovávala svou dceru Šimonu. Ta se stala v dospívání velmi problematickou, byla závislá na drogách a musela být umístěna do léčebny, ze které později odešla. Momentálně udržuje vztah s potomkem slavného skladatele Jana Jakuba Ryby, Pavlem.

V roce 2011 ji po opakovaných rozporech Vilma Cibulková vyhodila z domu, ale po třech letech k sobě opět našly cestu. V roce 2012 se rozvedla s se svým druhým manželem Miroslavem Etzlerem, neunesla jeho nevěru s herečkou Radkou Pavlovčinovou.

V součastné době hraje Vilma Cibulková hlavně v divadle  Ungelt, ale hostuje i v Divadle pod Palmovku, Divadle na Vinohradech. Můžeme ji taktéž vidět i v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech.

 

Články o celebritě

Vilma Cibulková o drogách a celoživotním boji! Vilma Cibulková o drogách a celoživotním boji! Charismatická a talentovaná herečka, která to v životě neměla opravdu lehké. Ať už sama se sebou,… číst článek
Tereza Brodská 15 let po smrti táty Vlastimila Brodského (†81): Chybí mi jeho rady! Teď bych je nejvíc potřebovala! Tereza Brodská 15 let po smrti táty Vlastimila Brodského (†81): Chybí mi jeho rady! Teď bych je nejvíc potřebovala! Právě před 15 lety přišlo Česko o jednu ze svých největších hereckých legend – ztráta o to… číst článek
Cibulková o dceři závislé na drogách: Žila jsem s možnou přítomností smrti Cibulková o dceři závislé na drogách: Žila jsem s možnou přítomností smrti Asi nejtěžší období, které Vilma Cibulková (54) zažila, bylo, když její dcera Šimona (24) propadla… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal
zobrazit profil Jana Krausová
Jana Krausová
zobrazit profil Josef Alois Náhlovský
Josef Alois Náhlovský
zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková
zobrazit profil Josef Čáp
Josef Čáp
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki
zobrazit profil Michael Nyqvist
Michael Nyqvist
zobrazit profil Stella Zázvorková
Stella Zázvorková