Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Jan Čenský promluvil o nevěře! Řekli byste to do něj? Jan Čenský promluvil o nevěře! Řekli byste to do něj? Na módní přehlídce Dany Morávkové, kterou moderoval Jan Čenský, známý herec překvapil svými názory… číst článek
Tragický osud rodiny Jiřího Ornesta (†70): Slavného strýce ze Sanitky usmýkal vlak! Tragický osud rodiny Jiřího Ornesta (†70): Slavného strýce ze Sanitky usmýkal vlak! Zesnulý herec a režisér Jiří Ornest (†70) je další v řadě slavného rodu, s kým se život nemazlil.… číst článek
Zpěvačka Věra Špinarová (†65): Křivda těsně před smrtí! Zpěvačka Věra Špinarová (†65): Křivda těsně před smrtí! Na televize měla smůlu. Nepochopitelně Věru Špinarovou (†65) neustále dramaturgové nechávali vystřihnout.… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Otakar Vávra
Otakar Vávra
zobrazit profil Tomáš  Weinreb
Tomáš Weinreb
zobrazit profil Agnieszka Holland
Agnieszka Holland
zobrazit profil Matthew  Vaughn
Matthew Vaughn
zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov
zobrazit profil Jan Petráň
Jan Petráň
zobrazit profil Jakub Zindulka
Jakub Zindulka
zobrazit profil Vojtěch Moravec
Vojtěch Moravec