Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Dcera Jiřího Adamce (68) Kristina (26) se vdávala bez táty! Na svatbu ho prý ani nepozvala Dcera Jiřího Adamce (68) Kristina (26) se vdávala bez táty! Na svatbu ho prý ani nepozvala Obvykle má otec nevěsty na svatbě jeden velmi důležitý úkol. Musí dceru dovést k oltáři a předat… číst článek
Dcera režiséra Adamce se vdala: Táto, na svatbu nepáchneš! Dcera režiséra Adamce se vdala: Táto, na svatbu nepáchneš! Svatba jako řemen. Dcera Jiřího Adamce (68) Kristina (26) si v sobotu vzala dlouholetého přítele… číst článek
Režiséra Adamce zavrhla dcera: Zákaz styku s vnoučaty! Režiséra Adamce zavrhla dcera: Zákaz styku s vnoučaty! Ač si režisér koupil dokonce v Americe i dům, svou dceru, která se tam provdala a má dvě děti, už… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Václav Marhoul
Václav Marhoul
zobrazit profil Kristina Dufková
Kristina Dufková
zobrazit profil Alice Nellis
Alice Nellis
zobrazit profil Colin Trevorrow
Colin Trevorrow
zobrazit profil Fero Fenič
Fero Fenič
zobrazit profil Jaroslav Kučera
Jaroslav Kučera
zobrazit profil Olga Sommerová
Olga Sommerová
zobrazit profil Jan Prušinovský
Jan Prušinovský