Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Místo narození: Dvůr Králové nad Labem
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se proslavil především díky úspěšným seriálům, které natočil. Své tři děti z prvního manželství opustil kvůli vztahu s Janu Novákovou. Spolu mají děti dvě.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka a Bylo nás šest. Jako člen KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

JIŘÍ ADAMEC KOUPIL PALÁC ZA MILIONY

Na svém kontě má Jiří Adamec řadu dalších úspěšných seriálů, jako jsou Pojišťovna štěstí či Cesty domů. Věnoval se též režii soutěžních a zábavných pořadů nebo přímých přenosů z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Po Sametové revoluci 1989 byl Jiří Adamec kvůli členství v KSČ vyhozen z České televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze, k čemuž později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajímal.

O JIŘÍM ADAMCOVI ČTĚTE ZDE>>

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kavčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po jedenáctiletém paralelním vztahu se sportovní moderátorkou TV Nova Janou Novákovou, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou, Janou Adamcovou, syna Daniela a dceru Jasmine Annu. S původní rodinou se musel přestal stýkat, což byla cena za její opuštění. Dcera Kristýna ho ani nepozvala na svatbu.

 

Články o celebritě

Jana Adamcová následuje vyhozeného manžela: S Hůlkou už nikdy, nejsem tak otrlá! Jana Adamcová následuje vyhozeného manžela: S Hůlkou už nikdy, nejsem tak otrlá! Vznikne vůbec někdy muzikál Robinson - námořník z Yorku? Od začátku tento projekt provází velká smůla.… číst článek
Adamec odhalil pozadí války s Hůlkou: Chyběly finance, obviňoval producentku! Adamec odhalil pozadí války s Hůlkou: Chyběly finance, obviňoval producentku! Nové informace ve sporu Jiřího Adamce (69) a Daniela Hůlky (49) o muzikál Robinson – námořník z Yorku.… číst článek
Jana Adamcová: Drsná reakce na vyhazov manžela! Jana Adamcová: Drsná reakce na vyhazov manžela! Spory mezi Danem Hůlkou a režisérem Jiřím Adamcem vedli k tomu, že Adamec končí v připravovaném muzikálu… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Dušan Rapoš
Dušan Rapoš
zobrazit profil Julius Ševčík
Julius Ševčík
zobrazit profil Vítek Pokorný
Vítek Pokorný
zobrazit profil Olga Špátová
Olga Špátová
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Helena Třeštíková
Helena Třeštíková
zobrazit profil Zdeněk Podskalský
Zdeněk Podskalský
zobrazit profil Stanislav Milota
Stanislav Milota