Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Tajemný chlap Havlové: Vždy s ní, ale nenápadně! A bodyguard to není... Tajemný chlap Havlové: Vždy s ní, ale nenápadně! A bodyguard to není... Budou to tři roky, co zemřel bývalý prezident Václav Havel (†75). Vdova Dagmar Havlová (61) se za… číst článek
Jak se slavní vymlouvají, proč se na Fantoma nevyfikli? Jak se slavní vymlouvají, proč se na Fantoma nevyfikli? Na pozvánce na muzikál Fantom Opery jasně stál předepsaný společenský oděv, který pánům „kázal“ obléct… číst článek
Po boji s rakovinou ani památky: Švehlík slaví 75 let a rovnou s novou ženskou! Po boji s rakovinou ani památky: Švehlík slaví 75 let a rovnou s novou ženskou! Půl roku nesměl kvůli rakovině mluvit, ale nemoc je zažehnaná. Herec Alois Švehlík se vrací do Cest… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Vít Olmer
Vít Olmer
zobrazit profil Vítek Pokorný
Vítek Pokorný
zobrazit profil Jan Hřebejk
Jan Hřebejk
zobrazit profil Zdeněk Podskalský
Zdeněk Podskalský
zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov
zobrazit profil Václav Vorlíček
Václav Vorlíček
zobrazit profil František Filip
František Filip
zobrazit profil Karel Kachyňa
Karel Kachyňa