Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Místo narození: Dvůr Králové nad Labem
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se proslavil především díky úspěšným seriálům, které natočil. Své tři děti z prvního manželství opustil kvůli vztahu s Janu Novákovou. Spolu mají děti dvě.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka a Bylo nás šest. Jako člen KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

JIŘÍ ADAMEC KOUPIL PALÁC ZA MILIONY

Na svém kontě má Jiří Adamec řadu dalších úspěšných seriálů, jako jsou Pojišťovna štěstí či Cesty domů. Věnoval se též režii soutěžních a zábavných pořadů nebo přímých přenosů z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Po Sametové revoluci 1989 byl Jiří Adamec kvůli členství v KSČ vyhozen z České televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze, k čemuž později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajímal.

O JIŘÍM ADAMCOVI ČTĚTE ZDE>>

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kavčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po jedenáctiletém paralelním vztahu se sportovní moderátorkou TV Nova Janou Novákovou, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou, Janou Adamcovou, syna Daniela a dceru Jasmine Annu. S původní rodinou se musel přestal stýkat, což byla cena za její opuštění. Dcera Kristýna ho ani nepozvala na svatbu.

 

Články o celebritě

Knížák a spol.: Tvrdá slova o Gottovi! Knížák a spol.: Tvrdá slova o Gottovi! Svým postesknutím v aktuálním rozhovoru pro Český rozhlas, že nebyl po revoluci moc oslavován, protože… číst článek
Lucka Vondráčková kouká jako puk! Potupa od slavného režiséra Lucka Vondráčková kouká jako puk! Potupa od slavného režiséra V novém celovečerním filmu Jiřího Adamce Léto s gentlemanem hraje Lucka Vondráčková jednu z hlavních… číst článek
75. narozeniny Václava Neckáře: DVA ROKY ÚTRAP S BARÁKEM 75. narozeniny Václava Neckáře: DVA ROKY ÚTRAP S BARÁKEM Dary bude přijímat postupně. Václav Neckář, který měl včera 75. narozeniny, už nějaké gratulace dostal,… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Ján Novák
Ján Novák
zobrazit profil Lucie Konášová
Lucie Konášová
zobrazit profil Jan Petráň
Jan Petráň
zobrazit profil Tim Burton
Tim Burton
zobrazit profil Libor Kodad
Libor Kodad
zobrazit profil Drahomíra Vihanová
Drahomíra Vihanová
zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit
zobrazit profil Viktor Tauš
Viktor Tauš