Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Jak se slavní vymlouvají, proč se na Fantoma nevyfikli? Jak se slavní vymlouvají, proč se na Fantoma nevyfikli? Na pozvánce na muzikál Fantom Opery jasně stál předepsaný společenský oděv, který pánům „kázal“ obléct… číst článek
Po boji s rakovinou ani památky: Švehlík slaví 75 let a rovnou s novou ženskou! Po boji s rakovinou ani památky: Švehlík slaví 75 let a rovnou s novou ženskou! Půl roku nesměl kvůli rakovině mluvit, ale nemoc je zažehnaná. Herec Alois Švehlík se vrací do Cest… číst článek
Scénář Gottovy tajné oslavy: Co dostal a kdo přišel? Scénář Gottovy tajné oslavy: Co dostal a kdo přišel? Celý víkend slaví Karel Gott svoje zítřejší jubileum. A 75. narozeniny si skutečně užívá plnými doušky.… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Quentin Tarantino
Quentin Tarantino
zobrazit profil Aleš Matějka
Aleš Matějka
zobrazit profil Zdeněk Švarc
Zdeněk Švarc
zobrazit profil Steven Spielberg
Steven Spielberg
zobrazit profil Alice Nellis
Alice Nellis
zobrazit profil Danny Moder
Danny Moder
zobrazit profil Zdeněk Janáček
Zdeněk Janáček
zobrazit profil Jaroslav Dietl
Jaroslav Dietl