Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Adamec je slaměný vdovec: Žena mu utekla do Ameriky! Adamec je slaměný vdovec: Žena mu utekla do Ameriky! Sám si vaří, sám si pere. Režisér Jiří Adamec (66) je opuštěný jako kůl v plotě. Manželka Jana (42)… číst článek
Senioři dostanou přidáno! "Za to si koupíme leda svíčku na hrob," říkají české hvězdy v důchodu Senioři dostanou přidáno! "Za to si koupíme leda svíčku na hrob," říkají české hvězdy v důchodu Nemusí pršet, jen když kape... Sněmovna včera schválila zvýšení starobních důchodů v průměru… číst článek
Branná povinnost? Co říkají na vojnu celebrity? Branná povinnost? Co říkají na vojnu celebrity? Mezinárodní situace se vyostřuje, a tak vlast volá své syny a dcery na vojnu! Kryšpíne Dopito, Kristiane… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Viktor Tauš
Viktor Tauš
zobrazit profil Pavel Háša
Pavel Háša
zobrazit profil Omar  Amanat
Omar Amanat
zobrazit profil Karel Kachyňa
Karel Kachyňa
zobrazit profil Miloš Forman
Miloš Forman
zobrazit profil Jaroslav Brabec
Jaroslav Brabec
zobrazit profil Olga Menzelová-Kelymanová
Olga Menzelová-Kelymanová
zobrazit profil František Filip
František Filip