Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení:Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Milostný trojúhelník v Cestách domů: To neskončí dobře! Milostný trojúhelník v Cestách domů: To neskončí dobře!  Nová postava zamíchá Cestami domů. Zamilovanou soudkyni Simonu v podání Veroniky Freimanové… číst článek
Čtyři svatby nestačí, drahoušku! Dnes večer si Zach bere Vlasákovou!  Čtyři svatby nestačí, drahoušku! Dnes večer si Zach bere Vlasákovou!  Už 20 postav nechali krvežízniví scenáristé za tři a půl roku v Cestách domů zemřít a vystrojili… číst článek
Hvězda Cest domů Alois Švehlík vyhrává nad rakovinou: Vrátil se mu hlas! Hvězda Cest domů Alois Švehlík vyhrává nad rakovinou: Vrátil se mu hlas! Pokořil zákeřnou nemoc! Alois Švehlík (74) po druhé operaci rakoviny štítné žlázy ztratil… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Biser Arichtev
Biser Arichtev
zobrazit profil Pavel Čechák
Pavel Čechák
zobrazit profil Zdeněk Podskalský
Zdeněk Podskalský
zobrazit profil Jan Němec
Jan Němec
zobrazit profil Jožo Halászek
Jožo Halászek
zobrazit profil Jan Moravec
Jan Moravec
zobrazit profil Danny Moder
Danny Moder
zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov