Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Manželé Adamcovi slaví 10. výročí: Svatbu jim odsvědčil Gott! Manželé Adamcovi slaví 10. výročí: Svatbu jim odsvědčil Gott! To je příběh hnedle na román! Režisér Jiří Adamec (68) a moderátorka Jana Nováková (44) se do sebe… číst článek
Yvetta Blanarovičová: 20 let nemluvila s tátou ani sestrou! Yvetta Blanarovičová: 20 let nemluvila s tátou ani sestrou! Ztvárnila spoustu rolí, ale všichni si ji pamatujeme hlavně jako roztomilého čertíka z pohádky Princezna… číst článek
Adamcovi na Floridě: To je naše nové hnízdečko! Adamcovi na Floridě: To je naše nové hnízdečko! Zdá se, že Adamcovi si koupí nové nemovitosti na Floridě splnili sen! Původně si za oceánem pořídili… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Vladimír Michálek
Vladimír Michálek
zobrazit profil Jiří Hanych
Jiří Hanych
zobrazit profil Jiří Adamec
Jiří Adamec
zobrazit profil Alfred Hitchcock
Alfred Hitchcock
zobrazit profil Vítek Pokorný
Vítek Pokorný
zobrazit profil Lucie Konášová
Lucie Konášová
zobrazit profil Marie Poledňáková
Marie Poledňáková
zobrazit profil Omar  Amanat
Omar Amanat