Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Nákupy slavných: Podívejte se na účtenky Babišové a Paroubkové! Nákupy slavných: Podívejte se na účtenky Babišové a Paroubkové! Scéna jak z amerického filmu. Slavné tváře o víkendu čaply nákupní košíky a z regálů do nich bezmyšlenkovitě… číst článek
Dcera režiséra Adamce slavila narozeniny ve velkém stylu! Nechyběla dcera známé zpěvačky Dcera režiséra Adamce slavila narozeniny ve velkém stylu! Nechyběla dcera známé zpěvačky Jako každý rok, i letos oslavil nejmladší potomek režiséra Jiřího Adamce (64), dcera Jasmínka, narozeniny… číst článek
Dosud nezveřejněné foto z archivu Ladislava Štaidla: Pařba s Gottem a Štrougalovou dcerou! Dosud nezveřejněné foto z archivu Ladislava Štaidla: Pařba s Gottem a Štrougalovou dcerou! Každý, kdo v roce 1985 v českém showbyznysu něco znamenal, musel na oslavu do Jevan. Skladatel a… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov
zobrazit profil Theodora Remundová
Theodora Remundová
zobrazit profil Jaroslav Dudek
Jaroslav Dudek
zobrazit profil Jan Petráň
Jan Petráň
zobrazit profil Viktor Tauš
Viktor Tauš
zobrazit profil Zdeněk Troška
Zdeněk Troška
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Alice Nellis
Alice Nellis