Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Pozdvižení v Ulici kvůli Dianě Korbelové: Kdo z kolegů ji tvrdě odsoudil? Pozdvižení v Ulici kvůli Dianě Korbelové: Kdo z kolegů ji tvrdě odsoudil? Mít za kolegyni prostitutku, není pro oblíbené herce z nováckých seriálů ta nejlepší vizitka. Někteří… číst článek
18letá herečka Diana: Ať dělá sex a netočí Ulici, vzkazuje část kolegů 18letá herečka Diana: Ať dělá sex a netočí Ulici, vzkazuje část kolegů Je jí osmnáct let a je pořádně náruživá. Herečka ze seriálu Ulice Diana Korbelová vzbudila rozruch… číst článek
Děsivý zážitek Mileny Steinmasslové: Byla mi zima, pak kolem mě prošla smrt! Děsivý zážitek Mileny Steinmasslové: Byla mi zima, pak kolem mě prošla smrt! Už to má za sebou! Květa Saláková z Cest domů zahynula pod autem. A její představitelka… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Petr Kracík
Petr Kracík
zobrazit profil Jan Moravec
Jan Moravec
zobrazit profil Jaroslav Dietl
Jaroslav Dietl
zobrazit profil Miloš Forman
Miloš Forman
zobrazit profil Jaroslav Kučera
Jaroslav Kučera
zobrazit profil Karel Kachyňa
Karel Kachyňa
zobrazit profil Jiří Strach
Jiří Strach
zobrazit profil Alice Nellis
Alice Nellis