Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Omylem pohřbenému Fišerovi volal Bartoška: "Vůbec mi nerozuměl, je hluchý!" řekl o řediteli festivalu slavný dabér Omylem pohřbenému Fišerovi volal Bartoška: "Vůbec mi nerozuměl, je hluchý!" řekl o řediteli festivalu slavný dabér Žije a tady je důkaz! Blesk navštívil herce Stanislava Fišera (83), kterého zaživa pohřbili na karlovarském… číst článek
Adamcová se z USA vrátila viditělně pohublá: Co se to tam s ní stalo? Adamcová se z USA vrátila viditělně pohublá: Co se to tam s ní stalo? Jana Adamcová (43) se na matku dvou dětí pyšní parádní postavou, kterou jí může závidět lecjaká »dvacítka«.… číst článek
Vzpomínáte? Seriály v českých televizích a jejich hvězdy! Vzpomínáte? Seriály v českých televizích a jejich hvězdy! Před dvaceti lety se na obrazovkách televize Nova objevil první český sitcom, nazvaný příznačně Nováci.… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil David Ochman
David Ochman
zobrazit profil Zdeněk Troška
Zdeněk Troška
zobrazit profil Jiří Strach
Jiří Strach
zobrazit profil Matthew  Vaughn
Matthew Vaughn
zobrazit profil Oliver Stone
Oliver Stone
zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit
zobrazit profil Zdeněk Švarc
Zdeněk Švarc
zobrazit profil Olga Menzelová-Kelymanová
Olga Menzelová-Kelymanová