Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Milionové kšefty režiséra Adamce: Prodal byt a koupil vilu na Floridě za 13,5 milionu Kč! Milionové kšefty režiséra Adamce: Prodal byt a koupil vilu na Floridě za 13,5 milionu Kč! Luxusní byt v Miami vyměnil za rodinnou vilu ležící jen o 30 kilometrů dál. Režisér Jiří Adamec (68)… číst článek
Vážná nemoc? Režisér Adamec (68) přešel 
z vína 
na vodu! Vážná nemoc? Režisér Adamec (68) přešel 
z vína 
na vodu! Je to stejné jako v pohádce. Zlatovláska potřebovala mrtvou a živou vodu, aby oživila Jiříka, který… číst článek
Režisér Jiří Adamec: Nový luxusní palác za miliony! Režisér Jiří Adamec: Nový luxusní palác za miliony! Tomu se říká kauf! Jiří Adamec (68) prodal obří byt v Miami a jen 30 kilometrů od něj si koupil za… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Aleš Matějka
Aleš Matějka
zobrazit profil Jan Nejedlý
Jan Nejedlý
zobrazit profil Ondřej Trojan
Ondřej Trojan
zobrazit profil Alfred Hitchcock
Alfred Hitchcock
zobrazit profil Woody Allen
Woody Allen
zobrazit profil Oliver Stone
Oliver Stone
zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
zobrazit profil Zdeněk Troška
Zdeněk Troška