Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Vzpomínáte? Seriály v českých televizích a jejich hvězdy! Vzpomínáte? Seriály v českých televizích a jejich hvězdy! Před dvaceti lety se na obrazovkách televize Nova objevil první český sitcom, nazvaný příznačně Nováci.… číst článek
To snad ne! Jana Adamcová by chtěla menší prsa! Už na tom maká... To snad ne! Jana Adamcová by chtěla menší prsa! Už na tom maká... Po operaci zad, kterou vnadná manželka režiséra Jiřího Adamce (67) Jana (43) podstoupila před dvěma… číst článek
Chudák režisér Adamec: Rodina mu zmizela za moře a ještě ho to stálo dům! Chudák režisér Adamec: Rodina mu zmizela za moře a ještě ho to stálo dům! To že je manželka režiséra Jiřího Adamce s dětmi na Floridě, už se ví. Jejich děti tam studují angličtinu… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Luc Besson
Luc Besson
zobrazit profil Jan Svěrák
Jan Svěrák
zobrazit profil Andrzej Wajda
Andrzej Wajda
zobrazit profil Jiří Hanych
Jiří Hanych
zobrazit profil Věra Chytilová
Věra Chytilová
zobrazit profil Vít Olmer
Vít Olmer
zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit
zobrazit profil Fero Fenič
Fero Fenič