Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Místo narození: Dvůr Králové nad Labem
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se proslavil především díky úspěšným seriálům, které natočil. Své tři děti z prvního manželství opustil kvůli vztahu s Janu Novákovou. Spolu mají děti dvě.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka a Bylo nás šest. Jako člen KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

JIŘÍ ADAMEC KOUPIL PALÁC ZA MILIONY

Na svém kontě má Jiří Adamec řadu dalších úspěšných seriálů, jako jsou Pojišťovna štěstí či Cesty domů. Věnoval se též režii soutěžních a zábavných pořadů nebo přímých přenosů z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Po Sametové revoluci 1989 byl Jiří Adamec kvůli členství v KSČ vyhozen z České televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze, k čemuž později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajímal.

O JIŘÍM ADAMCOVI ČTĚTE ZDE>>

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kavčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po jedenáctiletém paralelním vztahu se sportovní moderátorkou TV Nova Janou Novákovou, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou, Janou Adamcovou, syna Daniela a dceru Jasmine Annu. S původní rodinou se musel přestal stýkat, což byla cena za její opuštění. Dcera Kristýna ho ani nepozvala na svatbu.

 

Články o celebritě

Smrt baviče Josefa Mladého (†63): Kamarádi v šoku! NEMOC TAJIL VŠEM! Smrt baviče Josefa Mladého (†63): Kamarádi v šoku! NEMOC TAJIL VŠEM! Nikdo krom rodiny nezná bezprostřední příčinu smrti baviče Josefa Mladého (†63), který v neděli zemřel.… číst článek
Jana Adamcová mizí s dětmi do Ameriky, ale bez manžela Jiřího! Jana Adamcová mizí s dětmi do Ameriky, ale bez manžela Jiřího! Moderátorka Jana Adamcová (46) stráví prázdniny s dětmi na Miami, kde vlastní apartmán. Ale tentokrát… číst článek
Nevyzpytatelný Hůlka: Po třenicích v muzikálech přišel s nečekanou zprávou Nevyzpytatelný Hůlka: Po třenicích v muzikálech přišel s nečekanou zprávou Ještě nedávno to vypadalo, že Daniel Hůlka (49) nechce mít s muzikály už nic společného. Nejdříve… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Marie Poledňáková
Marie Poledňáková
zobrazit profil Jiří Hanych
Jiří Hanych
zobrazit profil Pavel Čechák
Pavel Čechák
zobrazit profil Drahomíra Vihanová
Drahomíra Vihanová
zobrazit profil Jan Hřebejk
Jan Hřebejk
zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit
zobrazit profil Jakub Zindulka
Jakub Zindulka
zobrazit profil Tomáš  Weinreb
Tomáš Weinreb