Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Prokletí Heidi Janků: »Když se načančám!« Kdo na písni vydělává už 30 let?! Prokletí Heidi Janků: »Když se načančám!« Kdo na písni vydělává už 30 let?! I když se Heidi Janků (53) snaží o vydávání nových a nových písní, není jí to nic platné. Nejen fanoušci,… číst článek
Velkolepé narozeniny Bohdalové: Proč nepřišly Havlová, Patrasová a Vondráčková? Velkolepé narozeniny Bohdalové: Proč nepřišly Havlová, Patrasová a Vondráčková? Největší koncentrace hvězd na metr čtvereční. Herečka Jiřina Bohdalová přilákala na svou oslavu 85.… číst článek
Jana Adamcová (44): Stěhování do bažin mezi chudáky! Jana Adamcová (44): Stěhování do bažin mezi chudáky! Moc dlouho si luxusu neužili! Jana Adamcová (44) a její manžel Jiří Adamec (68) prodávají byt v Miami,… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Kristina Dufková
Kristina Dufková
zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
zobrazit profil Miloš Forman
Miloš Forman
zobrazit profil Pavel Háša
Pavel Háša
zobrazit profil Lucie Radová
Lucie Radová
zobrazit profil Jiří Chlumský
Jiří Chlumský
zobrazit profil Jiří Strach
Jiří Strach
zobrazit profil Jožo Halászek
Jožo Halászek