Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Krutá zpráva pro Jiřího Bartošku: Rakovina uzlin! Stejná nemoc zabila Grossmanna! Krutá zpráva pro Jiřího Bartošku: Rakovina uzlin! Stejná nemoc zabila Grossmanna! Hrozivá diagnóza! Jiří Bartoška (67) před měsícem podstoupil biopsii a se strachem čekal na výsledky.… číst článek
Pozdvižení v Ulici kvůli Dianě Korbelové: Kdo z kolegů ji tvrdě odsoudil? Pozdvižení v Ulici kvůli Dianě Korbelové: Kdo z kolegů ji tvrdě odsoudil? Mít za kolegyni prostitutku, není pro oblíbené herce z nováckých seriálů ta nejlepší vizitka. Někteří… číst článek
18letá herečka Diana: Ať dělá sex a netočí Ulici, vzkazuje část kolegů 18letá herečka Diana: Ať dělá sex a netočí Ulici, vzkazuje část kolegů Je jí osmnáct let a je pořádně náruživá. Herečka ze seriálu Ulice Diana Korbelová vzbudila rozruch… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Petr Nikolaev
Petr Nikolaev
zobrazit profil Tomáš Vorel st.
Tomáš Vorel st.
zobrazit profil Quentin Tarantino
Quentin Tarantino
zobrazit profil Steven Spielberg
Steven Spielberg
zobrazit profil Pavel Háša
Pavel Háša
zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit
zobrazit profil Agnieszka Holland
Agnieszka Holland
zobrazit profil Věra Chytilová
Věra Chytilová