Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Slavní Češi a Slováci na Floridě mají nahnáno z hurikánu Irma: Matušková odjíždí, Belohorcová se modlí Slavní Češi a Slováci na Floridě mají nahnáno z hurikánu Irma: Matušková odjíždí, Belohorcová se modlí Hrůza z běsnícího živlu. Slavní Češi žijící na Floridě s napětím sledují vývoj hurikánu Irma. Jde… číst článek
Luxusní sídla, byty za miliony a domy na pláži: Jak žijí české celebrity v zahraničí? Luxusní sídla, byty za miliony a domy na pláži: Jak žijí české celebrity v zahraničí? Trvalé bydliště mají v České republice, jakmile ale mají chvíli volna, sbalí kufry a odletí do teplých… číst článek
Odhalení po smrti manžela Ivo Pavlíka (†84): Heidi vydělává na rodinu politika! Odhalení po smrti manžela Ivo Pavlíka (†84): Heidi vydělává na rodinu politika! Kdekdo si myslel, že největší hit Heidi Janků Když se načančám složil Ivo Pavlík. Hit má ale jiné… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Oldřich Lipský
Oldřich Lipský
zobrazit profil Petr Jarchovský
Petr Jarchovský
zobrazit profil Kristina Dufková
Kristina Dufková
zobrazit profil Jitka Bártů
Jitka Bártů
zobrazit profil Jan Němec
Jan Němec
zobrazit profil Ondřej Trojan
Ondřej Trojan
zobrazit profil Steven Spielberg
Steven Spielberg
zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov