Jiří Adamec | Celebwiki.cz

Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Místo narození: Dvůr Králové nad Labem
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se proslavil především díky úspěšným seriálům, které natočil. Své tři děti z prvního manželství opustil kvůli vztahu s Janu Novákovou. Spolu mají děti dvě.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka a Bylo nás šest. Jako člen KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

JIŘÍ ADAMEC KOUPIL PALÁC ZA MILIONY

Na svém kontě má Jiří Adamec řadu dalších úspěšných seriálů, jako jsou Pojišťovna štěstí či Cesty domů. Věnoval se též režii soutěžních a zábavných pořadů nebo přímých přenosů z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Po Sametové revoluci 1989 byl Jiří Adamec kvůli členství v KSČ vyhozen z České televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze, k čemuž později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajímal.

O JIŘÍM ADAMCOVI ČTĚTE ZDE>>

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kavčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po jedenáctiletém paralelním vztahu se sportovní moderátorkou TV Nova Janou Novákovou, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou, Janou Adamcovou, syna Daniela a dceru Jasmine Annu. S původní rodinou se musel přestal stýkat, což byla cena za její opuštění. Dcera Kristýna ho ani nepozvala na svatbu.

 

Články o celebritě

Jiří Adamec a Jaromír Hanzlík: Přijdou o miliony? Jiří Adamec a Jaromír Hanzlík: Přijdou o miliony? Režisér Jiří Adamec (70) přiznal, že společně s hercem Jaromírem Hanzlíkem (71) investoval nemalou… číst článek
Adamcová kvůli práci u Babiše ztrácí přátele. S rodinou odletěla na Maledivy Adamcová kvůli práci u Babiše ztrácí přátele. S rodinou odletěla na Maledivy „Prachy nesmrdí,“ „stojí vám to za to?“ anebo jen stručně „hnus“. Takovými komentáři zasypali lidé… číst článek
Otřesená Jana Adamcová (47): Nechutné útoky kvůli prachům od Babiše! Otřesená Jana Adamcová (47): Nechutné útoky kvůli prachům od Babiše! Bojovat s velkou vlnou kritiky musela moderátorka Jana Adamcová (47) poté, co vyšlo najevo, že kývla… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jiří Strach
Jiří Strach
zobrazit profil Karin Babinská
Karin Babinská
zobrazit profil Jan Nejedlý
Jan Nejedlý
zobrazit profil Vladimír Drha
Vladimír Drha
zobrazit profil Dušan Klein
Dušan Klein
zobrazit profil Danny Moder
Danny Moder
zobrazit profil Jan Němec
Jan Němec
zobrazit profil Martin Dolenský
Martin Dolenský