Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Tichý pohřeb spisovatelky Besserové: Plakala Ochotská i Postlerová! Tichý pohřeb spisovatelky Besserové: Plakala Ochotská i Postlerová! Přišli jen ti nejbližší, kteří byli se spisovatelkou Miroslavou Besserovou (†71) úzce spojeni. V… číst článek
Důvěrnice slavných Mirka Besserová (†71): Podlehla rakovině jako manžel! Důvěrnice slavných Mirka Besserová (†71): Podlehla rakovině jako manžel! Byla důvěrnicí herců Borise Rösnera (†55), Miroslava Moravce (†70) a režiséra Jiřího Adamce (69)… číst článek
Režisér Adamec odhalil soukromí v Miami: Hostil překvapivou návštěvu Režisér Adamec odhalil soukromí v Miami: Hostil překvapivou návštěvu Milá návštěva zaklepala na dveře Jiřího (69) a Jany (45) Adamcových v Miami. „Přiletěli Janini rodiče!… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Zdeněk Janáček
Zdeněk Janáček
zobrazit profil Vojtěch Moravec
Vojtěch Moravec
zobrazit profil Jan Petráň
Jan Petráň
zobrazit profil Dušan Klein
Dušan Klein
zobrazit profil Marie Poledňáková
Marie Poledňáková
zobrazit profil Oldřich Lipský
Oldřich Lipský
zobrazit profil David Furnish
David Furnish
zobrazit profil Karin Babinská
Karin Babinská