Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se specializuje především na režii seriálů. Byl členem KSČ. Z prvního manželství má tři děti, které opustil pro svou současnou ženu Janu Adamcovou-Novákovou. Spolu mají dvě děti.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka nebo Bylo nás šest. Během členství ve straně KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

Dnes má režisér Adamec na kontě režii úspěšných seriálů jako je Pojišťovna štěstí a Cesty domů. Kromě seriálů ale režíruje také soutěžní a zábavné pořady nebo přímé přenosy z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Dodnes se setkává s problémy, které způsobuje jeho bývalé členství ve straně KSČ. Po listopadu 1989 byl Adamec kvůli této záležitosti vyhozen z televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze a později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajmul.

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kovčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po 11-ti letém paralelním vztahu s moderátorkou, kterou je Jana Adamcová-Nováková, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou dvě děti - staršího syna Daniela a jeho nejmladším dítětem je dcera Jasmine Anna. Se svou původní rodinou se nestýká a dosud neviděl vlastní vnoučata. Je to cena, kterou musel zaplatit za opuštění své první rodiny.

 

Články o celebritě

Seriálová hvězda Markéta Plánková: Velký návrat! Koho bude hrát tentokrát? Seriálová hvězda Markéta Plánková: Velký návrat! Koho bude hrát tentokrát? Za poslední rok se Markéta Plánková (36) objeví už ve třetím seriálu! Kvůli průtahům s natáčením… číst článek
6. narozeniny malé Adamcové: Dárky jí máma zabavila! 6. narozeniny malé Adamcové: Dárky jí máma zabavila! Na 50 malých i velkých hostů přišlo na mejdan k Adamcům. Malá Jasmínka, dcera Jiřího (66) a Jany… číst článek
Krutá zpráva pro Jiřího Bartošku: Rakovina uzlin! Stejná nemoc zabila Grossmanna! Krutá zpráva pro Jiřího Bartošku: Rakovina uzlin! Stejná nemoc zabila Grossmanna! Hrozivá diagnóza! Jiří Bartoška (67) před měsícem podstoupil biopsii a se strachem čekal na výsledky.… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jiří Vejdělek
Jiří Vejdělek
zobrazit profil Kristina Dufková
Kristina Dufková
zobrazit profil Jan Nejedlý
Jan Nejedlý
zobrazit profil Jiří Hanych
Jiří Hanych
zobrazit profil Andrzej Wajda
Andrzej Wajda
zobrazit profil Jaroslav Kučera
Jaroslav Kučera
zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
zobrazit profil Libor Kodad
Libor Kodad