Jiří Adamec

Datum narození: 9.3.1948
Místo narození: Dvůr Králové nad Labem
Profese: režisér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Režisér Jiří Adamec se proslavil především díky úspěšným seriálům, které natočil. Své tři děti z prvního manželství opustil kvůli vztahu s Janu Novákovou. Spolu mají děti dvě.

Je absolvent  DAMU a FAMU. Při studiu začal Jiří Adamec pracovat pro ČST. Mezi jeho první známé seriály patří Sanitka a Bylo nás šest. Jako člen KSČ režíroval festival k jejímu 60. výročí.

JIŘÍ ADAMEC KOUPIL PALÁC ZA MILIONY

Na svém kontě má Jiří Adamec řadu dalších úspěšných seriálů, jako jsou Pojišťovna štěstí či Cesty domů. Věnoval se též režii soutěžních a zábavných pořadů nebo přímých přenosů z důležitých televizních ceremoniálů. Patří mezi ně Český lev, Ceny Thálie, Miss ČR nebo Český slavík.

Po Sametové revoluci 1989 byl Jiří Adamec kvůli členství v KSČ vyhozen z České televize a živil se pronájmem bytů turistům v Praze, k čemuž později připojil ještě pronájem chat a chalup po celé republice. Z finančních důvodů se v té době vystěhoval ze své vily na Hanspaulce do menšího bytu a vilu pronajímal.

O JIŘÍM ADAMCOVI ČTĚTE ZDE>>

Po celou dobu s ním úspěchy i problémy absolvovala jeho první žena Tatiana Kavčiaková. Vychovávali spolu syna Marka a dcery Kristýnu a Terezu. Opustil je po jedenáctiletém paralelním vztahu se sportovní moderátorkou TV Nova Janou Novákovou, kterou si vzal v Řecku v roce 2006.

Jiří Adamec má se svou druhou ženou, Janou Adamcovou, syna Daniela a dceru Jasmine Annu. S původní rodinou se musel přestal stýkat, což byla cena za její opuštění. Dcera Kristýna ho ani nepozvala na svatbu.

 

Články o celebritě

Těžká spolupráce herce Hanzlíka a režiséra Adamce: Na place jim tekly nervy! Těžká spolupráce herce Hanzlíka a režiséra Adamce: Na place jim tekly nervy! Nejtěžší práce! To bylo pro režiséra Jiřího Adamce (70) natáčení filmu Léto s gentlemanem. Každý… číst článek
Igor Bareš bez košile a kalhot: Třeba se nějaké ženě zalíbím Igor Bareš bez košile a kalhot: Třeba se nějaké ženě zalíbím Už padla poslední klapka Léta s gentlemanem a pro Igora Bareše (52) to znamenalo jediné – košili… číst článek
Manželka režiséra Adamce Jana (46): Od syna (12) si půjčuje džíny! Manželka režiséra Adamce Jana (46): Od syna (12) si půjčuje džíny! Moderátorka Jana Adamcová (46) se netají tím, že od čtrnácti let vyzkoušela asi 150 všemožných diet.… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Quentin Tarantino
Quentin Tarantino
zobrazit profil Jan Malíř
Jan Malíř
zobrazit profil Karel Janák
Karel Janák
zobrazit profil Karel Kachyňa
Karel Kachyňa
zobrazit profil Jiří Soukup
Jiří Soukup
zobrazit profil Robert Sedláček
Robert Sedláček
zobrazit profil Matthew  Vaughn
Matthew Vaughn
zobrazit profil Tim Burton
Tim Burton