Ljuba Krbová

Datum narození: 5.7.1958
Místo narození: Hradec Králové
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

V těle třímá duši válečníka. S čínským bojovým uměním wu-šu byla na mistrovství světa čtrnáctá. Jinak je Ljuba Krbová známá herečka a dabérka. Její v pořadí třetím manželem je spisovatel a novinář Ondřej Neff.

Už jako dítě navštěvovala baletní přípravu Národního divadla. Během studia na Pražské konzervatoři získala roli v televizním seriálu Zkoušky z dospělosti. Ljuba Krbová si zahrála i v pohádce Lotrando a Zubejda nebo ve filmu Experti. Paní Mádlovou ztvárnila v seriálu Třetí patro. Následovalo Náměstíčko, Místo v životě nebo nekonečný seriál Ulice.

Nezanedbávala ani divadlo. Jeho prkna prověřila jako Mimi z Loupežníka, Agnes v Krysařovi nebo Aňa ve Višňovém sadu. Herečka Ljuba Krbová hraje v pražském Divadle Bez zábradlí nebo ve Strašnickém divadle. Působila i v rádiu.

Jejím hlasem mluví americké herečky Elizabeth Taylorová nebo Jessica Lange. Krvelačnou Umu Thurmanovou dabuje v drsném Killovi Billovi.

Krbová se věnuje i charitativnímu projektu Múzy dětem. Ráda pracuje na zahrádce, jezdí na kole, fotí a cestuje. S Neffem projeli Barmu, Kambodžu i Tibet.

S prvním manželem, ortopedem Ivanem Landorem, má dceru Annu Marii. Po rozvodu se zamilovala do kameramana Kristiána Hynka. Ani toto manželství ale nevydrželo. Ondřej Neff se stal jejím manželem v roce 2008.

 

Články o celebritě

Hvězda Ulice Ljuba Krbová chystá veselku! Zásnuby byly u Atlantiku Hvězda Ulice Ljuba Krbová chystá veselku! Zásnuby byly u Atlantiku Herečku Ljubu Krbovou (59) nyní čekají poměrně příjemné starosti s přípravou svatby. Vdanou paní… číst článek
Dáda Patrasová není v bikinách sama: Zralé holky k nakousnutí! Dáda Patrasová není v bikinách sama: Zralé holky k nakousnutí! Sebevědomí ani odvaha jim nechybí! Nejen Dáda Patrasová (61) teď na dovolené v Itálii dokazuje všem… číst článek
Miroslava Etzlera poplivali v metru! Ty víš, za co to je, řval útočník Miroslava Etzlera poplivali v metru! Ty víš, za co to je, řval útočník Miroslav Etzler (52) je další z lidí, kteří se na vlastní kůži přesvědčili o tom, že si diváci spojují… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Iva Hüttnerová
Iva Hüttnerová
zobrazit profil Jiří Vala
Jiří Vala
zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
zobrazit profil Petr Buchta
Petr Buchta
zobrazit profil Dita Hořínková
Dita Hořínková
zobrazit profil Svatopluk Skopal
Svatopluk Skopal
zobrazit profil Roman Zach
Roman Zach