Ljuba Krbová

Datum narození: 5.7.1958
Místo narození: Hradec Králové
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

V těle třímá duši válečníka. S čínským bojovým uměním wu-šu byla na mistrovství světa čtrnáctá. Jinak je Ljuba Krbová známá herečka a dabérka. Její v pořadí třetím manželem je spisovatel a novinář Ondřej Neff.

Už jako dítě navštěvovala baletní přípravu Národního divadla. Během studia na Pražské konzervatoři získala roli v televizním seriálu Zkoušky z dospělosti. Ljuba Krbová si zahrála i v pohádce Lotrando a Zubejda nebo ve filmu Experti. Paní Mádlovou ztvárnila v seriálu Třetí patro. Následovalo Náměstíčko, Místo v životě nebo nekonečný seriál Ulice.

Nezanedbávala ani divadlo. Jeho prkna prověřila jako Mimi z Loupežníka, Agnes v Krysařovi nebo Aňa ve Višňovém sadu. Herečka Ljuba Krbová hraje v pražském Divadle Bez zábradlí nebo ve Strašnickém divadle. Působila i v rádiu.

Jejím hlasem mluví americké herečky Elizabeth Taylorová nebo Jessica Lange. Krvelačnou Umu Thurmanovou dabuje v drsném Killovi Billovi.

Krbová se věnuje i charitativnímu projektu Múzy dětem. Ráda pracuje na zahrádce, jezdí na kole, fotí a cestuje. S Neffem projeli Barmu, Kambodžu i Tibet.

S prvním manželem, ortopedem Ivanem Landorem, má dceru Annu Marii. Po rozvodu se zamilovala do kameramana Kristiána Hynka. Ani toto manželství ale nevydrželo. Ondřej Neff se stal jejím manželem v roce 2008.

 

Články o celebritě

Hvězda Ulice Ljuba Krbová: Adopce? Na to musí být dva Hvězda Ulice Ljuba Krbová: Adopce? Na to musí být dva V nekonečném seriálu Ulice si její postava prošla peklem. V soukromí herečky Ljuby Krbové (58) se… číst článek
Smutné přiznání Ljuby Krbové: Proč po dceři neměla další děti Smutné přiznání Ljuby Krbové: Proč po dceři neměla další děti Sama je z pěti dětí, i proto Ljuba Krbová (58) vždy toužila po velké rodině. Nevyšlo to, což ji prý… číst článek
Ljuba Krbová: Svatba ztrácí na ceně, chápu, že se do ní lidé nehrnou Ljuba Krbová: Svatba ztrácí na ceně, chápu, že se do ní lidé nehrnou V roli Aničky Liškové, kterou Ljuba Krbová (58) hraje v seriálu Ulice, se potýká s nevěrou manžela.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sienna Miller
Sienna Miller
zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová
zobrazit profil Sofía Vergara
Sofía Vergara
zobrazit profil Jana Bernášková
Jana Bernášková
zobrazit profil Marta Vančurová
Marta Vančurová
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová
zobrazit profil Jiří Adamíra
Jiří Adamíra
zobrazit profil Clint Eastwood
Clint Eastwood