Ljuba Krbová

Datum narození: 5.7.1958
Místo narození: Hradec Králové
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

V těle třímá duši válečníka. S čínským bojovým uměním wu-šu byla na mistrovství světa čtrnáctá. Jinak je Ljuba Krbová známá herečka a dabérka. Její v pořadí třetím manželem je spisovatel a novinář Ondřej Neff.

Už jako dítě navštěvovala baletní přípravu Národního divadla. Během studia na Pražské konzervatoři získala roli v televizním seriálu Zkoušky z dospělosti. Ljuba Krbová si zahrála i v pohádce Lotrando a Zubejda nebo ve filmu Experti. Paní Mádlovou ztvárnila v seriálu Třetí patro. Následovalo Náměstíčko, Místo v životě nebo nekonečný seriál Ulice.

Nezanedbávala ani divadlo. Jeho prkna prověřila jako Mimi z Loupežníka, Agnes v Krysařovi nebo Aňa ve Višňovém sadu. Herečka Ljuba Krbová hraje v pražském Divadle Bez zábradlí nebo ve Strašnickém divadle. Působila i v rádiu.

Jejím hlasem mluví americké herečky Elizabeth Taylorová nebo Jessica Lange. Krvelačnou Umu Thurmanovou dabuje v drsném Killovi Billovi.

Krbová se věnuje i charitativnímu projektu Múzy dětem. Ráda pracuje na zahrádce, jezdí na kole, fotí a cestuje. S Neffem projeli Barmu, Kambodžu i Tibet.

S prvním manželem, ortopedem Ivanem Landorem, má dceru Annu Marii. Po rozvodu se zamilovala do kameramana Kristiána Hynka. Ani toto manželství ale nevydrželo. Ondřej Neff se stal jejím manželem v roce 2008.

 

Články o celebritě

Smutné přiznání Ljuby Krbové: Proč po dceři neměla další děti Smutné přiznání Ljuby Krbové: Proč po dceři neměla další děti Sama je z pěti dětí, i proto Ljuba Krbová (58) vždy toužila po velké rodině. Nevyšlo to, což ji prý… číst článek
Ljuba Krbová: Svatba ztrácí na ceně, chápu, že se do ní lidé nehrnou Ljuba Krbová: Svatba ztrácí na ceně, chápu, že se do ní lidé nehrnou V roli Aničky Liškové, kterou Ljuba Krbová (58) hraje v seriálu Ulice, se potýká s nevěrou manžela.… číst článek
Krbová z Ulice se zblázní a Neff to nechce vidět! Krbová z Ulice se zblázní a Neff to nechce vidět!  Nezvykle dramatické natáčení zažívá Ljuba Krbová (58) z Ulice. Po provalení nevěry seriálového manžela… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová
zobrazit profil Šárka Ullrichová
Šárka Ullrichová
zobrazit profil Leoš  Noha
Leoš Noha
zobrazit profil Jaromír Nosek
Jaromír Nosek
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová
zobrazit profil Ivana Jirešová
Ivana Jirešová
zobrazit profil Kateřina Kornová
Kateřina Kornová
zobrazit profil Mel  Gibson
Mel Gibson