Rudolf Hrušínský nejml.

Datum narození: 19.11.1970
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Rudolf Hrušínský nejml. Je populární český herec, který se narodil jako čtvrtý nositel proslulého jména a pokračovatel herecké tradice rodiny Hrušínských.

Nejmladší Rudolf Hrušínský hrál už od svých desíti let. Na jevišti Městských divadel pražských začínal v inscenaci Nové mládí starého pána. Později se po boku svého otce i děda objevil ve hře Jak jsem obsluhoval anglického krále, podle předlohy románu Bohumila Hrabala.

Rudolf Hrušínský byl výraznější v televizi. Účinkoval v několika dětských rolích. V roce 1985 si zahrál v Menzelově komedii Vesničko má, středisková. Velký úspěch přišel ale až po Discopříběhu 1 a 2, muzikálu, kde ztvárnil hlavní roli dospívajícího Jirky. Ve filmu se objevil i Ladislav Potměšil v roli otce. V roce 2014 má spatřit světlo světa i třetí díl.

Rudolf Hrušínský v minulosti hodně spolupracoval s režisérem Jaroslavem Soukupem. Ten ho obsadil do hororu Svatba upírů, kde se krvelačně zakousl v hlavní roli vedle Ivety Bartošové. Ta ve svém deníku přiznala, že byl Rudolf Hrušínský nejml. i jejím krátkodobým milencem, ačkoliv tehdy žila s Ladislavem Štaidlem.

Rudolf Hrušínský si poté zahrál i ve dvou dílech komediální trilogie Byl jednou jeden polda, kde se opět setkal s Potměšilem. Mezi jeho poslední role patří například muzikálová komedie Kvaska. kde si zahrál po boku zpěvačky Lucie Vondráčkové nebo herce Jiřího Korna.

Rudolf Hrušínský se kromě herectví věnuje i charitě, angažoval se například v pomoci pro Haiti, kterou postihlo v roce 2010 zničující zemětřesení.

 

Články o celebritě

Frajírek Sendvič z Discopříběhu milionářem: Zbohatl díky alkoholu! Frajírek Sendvič z Discopříběhu milionářem: Zbohatl díky alkoholu! Každou chvíli ho vídáme na televizních obrazovkách, jak v Discopříběhu trápí hlavního hrdinu v podání… číst článek
Volejte sláva, Hrušínský přestal skrývat manželku! Šmrncovní blondýnku si vzal v Itálii Volejte sláva, Hrušínský přestal skrývat manželku! Šmrncovní blondýnku si vzal v Itálii Hvězda Discopříběhu Rudolf Hrušínský nejmladší (46) si doposud střežil své soukromí až úzkostlivě.… číst článek
Jan Hrušínský oslavil 33 let od svatby: Hrdý táta Rudolf a zmatený Menšík! Jan Hrušínský oslavil 33 let od svatby: Hrdý táta Rudolf a zmatený Menšík! Kéž by každý žil v tak šťastném svazku manželském jako herec a ředitel Divadla na Jezerce Jan Hrušínský… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kabir Bedi
Kabir Bedi
zobrazit profil Colton Haynes
Colton Haynes
zobrazit profil Daniela Bambasová
Daniela Bambasová
zobrazit profil Markéta Coufalová
Markéta Coufalová
zobrazit profil Petr Svojtka
Petr Svojtka
zobrazit profil Ondřej Brzobohatý Gregor
Ondřej Brzobohatý Gregor
zobrazit profil Robert  Mikluš
Robert Mikluš
zobrazit profil Jack Nicholson
Jack Nicholson