Rudolf Hrušínský nejml.

Datum narození: 19.11.1970
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Rudolf Hrušínský nejml. Je populární český herec, který se narodil jako čtvrtý nositel proslulého jména a pokračovatel herecké tradice rodiny Hrušínských.

Nejmladší Rudolf Hrušínský hrál už od svých desíti let. Na jevišti Městských divadel pražských začínal v inscenaci Nové mládí starého pána. Později se po boku svého otce i děda objevil ve hře Jak jsem obsluhoval anglického krále, podle předlohy románu Bohumila Hrabala.

Rudolf Hrušínský byl výraznější v televizi. Účinkoval v několika dětských rolích. V roce 1985 si zahrál v Menzelově komedii Vesničko má, středisková. Velký úspěch přišel ale až po Discopříběhu 1 a 2, muzikálu, kde ztvárnil hlavní roli dospívajícího Jirky. Ve filmu se objevil i Ladislav Potměšil v roli otce. V roce 2014 má spatřit světlo světa i třetí díl.

Rudolf Hrušínský v minulosti hodně spolupracoval s režisérem Jaroslavem Soukupem. Ten ho obsadil do hororu Svatba upírů, kde se krvelačně zakousl v hlavní roli vedle Ivety Bartošové. Ta ve svém deníku přiznala, že byl Rudolf Hrušínský nejml. i jejím krátkodobým milencem, ačkoliv tehdy žila s Ladislavem Štaidlem.

Rudolf Hrušínský si poté zahrál i ve dvou dílech komediální trilogie Byl jednou jeden polda, kde se opět setkal s Potměšilem. Mezi jeho poslední role patří například muzikálová komedie Kvaska. kde si zahrál po boku zpěvačky Lucie Vondráčkové nebo herce Jiřího Korna.

Rudolf Hrušínský se kromě herectví věnuje i charitě, angažoval se například v pomoci pro Haiti, kterou postihlo v roce 2010 zničující zemětřesení.

 

Články o celebritě

Proč tají manželku? Rudolf Hrušínský nejml. se svou půvabnou blondýnkou v divadle Proč tají manželku? Rudolf Hrušínský nejml. se svou půvabnou blondýnkou v divadle I když se Rudolf Hrušínský nejml. (44) stále věnuje herectví, tak společenskému životu se vyhýbá… číst článek
Jak básníci odcházejí na onen svět! Které hvězdy se nedožily 6. dílu? Jak básníci odcházejí na onen svět! Které hvězdy se nedožily 6. dílu? Do kin přichází dlouho očekávané šesté pokračování populárního filmového cyklu režiséra Dušana Kleina… číst článek
Zawadská zahulila celou maskérnu: Líčí se sama s cigárem v puse! Zawadská zahulila celou maskérnu: Líčí se sama s cigárem v puse! V maskérně netráví hodiny a nepotřebuje ani tým vizážistů. Herečka a dabérka Valerie Zawadská (57)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jenovéfa Boková
Jenovéfa Boková
zobrazit profil Jaroslava Hanušová
Jaroslava Hanušová
zobrazit profil Zdena Hadrbolcová
Zdena Hadrbolcová
zobrazit profil Carey Lowell
Carey Lowell
zobrazit profil Alexis Bledel
Alexis Bledel
zobrazit profil Andrea Černá
Andrea Černá
zobrazit profil Jiří Štrébl
Jiří Štrébl
zobrazit profil Marek Salvet herec
Marek Salvet herec