Rudolf Hrušínský nejml.

Datum narození: 19.11.1970
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Rudolf Hrušínský nejml. Je populární český herec, který se narodil jako čtvrtý nositel proslulého jména a pokračovatel herecké tradice rodiny Hrušínských.

Nejmladší Rudolf Hrušínský hrál už od svých desíti let. Na jevišti Městských divadel pražských začínal v inscenaci Nové mládí starého pána. Později se po boku svého otce i děda objevil ve hře Jak jsem obsluhoval anglického krále, podle předlohy románu Bohumila Hrabala.

Rudolf Hrušínský byl výraznější v televizi. Účinkoval v několika dětských rolích. V roce 1985 si zahrál v Menzelově komedii Vesničko má, středisková. Velký úspěch přišel ale až po Discopříběhu 1 a 2, muzikálu, kde ztvárnil hlavní roli dospívajícího Jirky. Ve filmu se objevil i Ladislav Potměšil v roli otce. V roce 2014 má spatřit světlo světa i třetí díl.

Rudolf Hrušínský v minulosti hodně spolupracoval s režisérem Jaroslavem Soukupem. Ten ho obsadil do hororu Svatba upírů, kde se krvelačně zakousl v hlavní roli vedle Ivety Bartošové. Ta ve svém deníku přiznala, že byl Rudolf Hrušínský nejml. i jejím krátkodobým milencem, ačkoliv tehdy žila s Ladislavem Štaidlem.

Rudolf Hrušínský si poté zahrál i ve dvou dílech komediální trilogie Byl jednou jeden polda, kde se opět setkal s Potměšilem. Mezi jeho poslední role patří například muzikálová komedie Kvaska. kde si zahrál po boku zpěvačky Lucie Vondráčkové nebo herce Jiřího Korna.

Rudolf Hrušínský se kromě herectví věnuje i charitě, angažoval se například v pomoci pro Haiti, kterou postihlo v roce 2010 zničující zemětřesení.

 

Články o celebritě

7 NEJ z Decibelů lásky: Šílený dekolt Svobody, pohublý Kopta a zpívající popelář Horváth 7 NEJ z Decibelů lásky: Šílený dekolt Svobody, pohublý Kopta a zpívající popelář Horváth Ti, co v mládí na diskotékách „dupali“ na hity Michala Davida, nemohli chybět na slavnostní premiéře… číst článek
Protekce od dědy! Vnuk Michala Davida Sebastian (5) dostal první roli ve filmu Protekce od dědy! Vnuk Michala Davida Sebastian (5) dostal první roli ve filmu Ve filmovém debutu Michala Davida (55) Decibely lásky se objeví jeho vnuk Sebastian (5,5). I když… číst článek
Všechnopárty: Fantom opery, Chantal Poullain… Ale proč si Šíp pozval kadeřníka? Všechnopárty: Fantom opery, Chantal Poullain… Ale proč si Šíp pozval kadeřníka? Do své dnešní Všechnopárty si bavič a moderátor Karel Šíp pozval kadeřníka Roberta Starého. Možná… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell
zobrazit profil Václav Jílek
Václav Jílek
zobrazit profil Stanislav Majer
Stanislav Majer
zobrazit profil Josef Dvořák
Josef Dvořák
zobrazit profil Jana Preissová
Jana Preissová
zobrazit profil Paweł  Deląg
Paweł Deląg
zobrazit profil Čestmír Gebouský
Čestmír Gebouský
zobrazit profil Jana Stryková
Jana Stryková