Princ Harry

Datum narození: 5.9.1984
Místo narození: Londýn
Profese: Princ z Walesu
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Princ Harry je mladším synem prince Charlese a Lady Diany. Jako vnuk královny Alžběty II. je čtvrtý v pořadí na trůn Spojeného království a ostatních zemí Commonwealthu.

Princ Harry se narodil 15. září 1984 v nemocnici sv. Marie v Londýně, byl pokřtěn 21. prosince v kapli sv. Jiří na hradě Windsor. Navštěvoval stejné školy jako jeho bratr (Wetherby School, Ludgrove School, Eton College). Na škole našel lásku ke sportu, především k pólu a ragby, zajímal se také o slaňování. Po škole se vypravil do Austrálie, kde pracoval s dobytkem, a do Africe, kde pracoval v sirotčinci.

V roce 2005 začal navštěvovat královskou vojenskou akademii v Sandhurstu pod jménem Henry Wales. Dlouhou dobu chtěl být jako voják nasazen ve skutečném válečném konfliktu, jeho účast v Iráku byla ale zamítnuta. Nakonec se roku 2007 dostal do Afghánistánu. Odtud byl odvolán po 77 dnech, protože se o něm dozvěděl tisk. Vzhledem k tomu, že mohl být považován za dobrý terč pro nepřítele, musel z boje odjet domů. Podruhé byl v Afghánistánu princ Harry od září 2012 do ledna 2013.

Občas upoutává pozornost skandálními výstupy. Například na maturitním večírku přišel oblečen v nacistické uniformě a byl natočen, jak šňupe vodku. Jeho otec princ Charles mu nařídil návštěvu bývalého koncentračního tábora v Osvětimi, který dnes funguje jako památník a memento holokaustu.

V roce 2008, když byl ještě v armádě, řekl svému spolubojovníkovi "Á, pakoš přišel". Pakoš je označení pro muslimského zajatce. Tato urážka se stala dalším z důvodů, proč princ Harry opustil britskou armádu. Roku 2012 se pro změnu opil na večírku v Las Vegas a nahý objímal cizí ženu.

V roce 2013 se princ Harry po rok a půl trvajícím vztahu zasnoubil s Cressidou Bonas, dcerou bohaté šlechtičny Mary Gaye GurzonCressida Bonas vystudovala tanec na univerzitě v Leedsu.

 

Články o celebritě

Kněz princezny Diany: Chtěla se provdat za muslima! Místo svatby byl pohřeb Kněz princezny Diany: Chtěla se provdat za muslima! Místo svatby byl pohřeb Ačkoliv princezna Diana (†36) prožila 15 let v nešťastném manželství s princem Charlesem (68), druhé… číst článek
Promlouvá princezna Diana ze záhrobí? Zbožňuje prý Kate, Harryho dívka Meghan se jí nelíbí Promlouvá princezna Diana ze záhrobí? Zbožňuje prý Kate, Harryho dívka Meghan se jí nelíbí Lady Diana (†36) zbožňuje svou snachu, vévodkyni Kate (35). Zato s přítelkyní mladšího syna Harryho… číst článek
Princezna Diana na tajné nahrávce popsala sex s Charlesem! Britové zuří Princezna Diana na tajné nahrávce popsala sex s Charlesem! Britové zuří Nový dokument o princezně Dianě (†36) – vzpomínka a pocta zesnulé, nebo zneuctění její památky a… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jiří Herda
Jiří Herda
zobrazit profil Karolina Krézlová
Karolina Krézlová
zobrazit profil Veronika Lálová
Veronika Lálová
zobrazit profil Jiří Kalous
Jiří Kalous
zobrazit profil Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger
zobrazit profil Šárka Zdvořilá
Šárka Zdvořilá
zobrazit profil Miroslav Donutil
Miroslav Donutil
zobrazit profil Petr Fiala
Petr Fiala