princ Harry

Datum narození: 5.9.1984
Místo narození: Londýn
Profese: princ z Walesu
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Princ Harry je mladším synem prince Charlese a Lady Diany. Jako vnuk královny Alžběty II. je čtvrtý v pořadí na trůn Spojeného království a ostatních zemí Commonwealthu.

Princ Harry se narodil v nemocnici sv. Marie v Londýně, byl pokřtěn v kapli sv. Jiří na hradě Windsor. Navštěvoval stejné školy jako jeho královský bratr William (Wetherby School, Ludgrove School, Eton College). Na škole našel lásku ke sportu, především k pólu a ragby, zajímal se také o slaňování. Po škole se vypravil do Austrálie, kde pracoval s dobytkem, a do Afriky, kde pomáhal v sirotčinci.

PRINC HARRY - PROČ CHTĚL SKONCOVAT S RODINOU 

V roce 2005 začal princ Harry navštěvovat královskou vojenskou akademii v Sandhurstu pod jménem Henry Wales. Dlouhou dobu chtěl být jako voják nasazen ve skutečném válečném konfliktu; jeho účast v Iráku byla ale zamítnuta. Nakonec se roku 2007 dostal do Afghánistánu. Odtud byl odvolán po 77 dnech, protože se o něm dozvěděl tisk. Vzhledem k tomu, že mohl být považován za dobrý terč pro nepřítele, musel z boje odjet domů. Podruhé byl v Afghánistánu od září 2012 do ledna 2013.

Občas princ Harry upoutával pozornost skandálními výstupy. Např. na maturitním večírku přišel oblečen v nacistické uniformě a byl natočen, jak šňupe vodku. Jeho otec princ Charles mu nařídil návštěvu bývalého koncentračního tábora v Osvětimi, který dnes funguje jako památník a memento holokaustu.

V roce 2008, když byl ještě v armádě, řekl svému spolubojovníkovi "Á, pakoš přišel". Pakoš je označení pro muslimského zajatce. Tato urážka se stala dalším z důvodů, proč princ Harry opustil britskou armádu. Roku 2012 se pro změnu opil na večírku v Las Vegas a nahý objímal cizí ženu.

O PRINCI HARRYM ČTĚTE ZDE>>

V roce 2013 se princ Harry po rok a půl trvajícím vztahu zasnoubil s Cressidou Bonas, dcerou bohaté šlechtičny Mary Gaye GurzonCressida Bonas vystudovala tanec na univerzitě v Leedsu. Veselka se ale nekonala, pár se roku 2014 rozešel.

Další princovou partnerkou se stala americká herečka Megan Markle, která začala být médii označována za kopii jeho matky, tragicky zesnulé princezny Diany. V listopadu 2017 princ Harry oznámil zásnuby a datum svatby s krásnou Megan. Vzali se 19. května 2018 (ONLINE ZE SVATBY NAJDETE ZDE).

 

Články o celebritě

Takhle bude vypadat dítě Harryho a Meghan! Královnu nejspíš omejou ... Takhle bude vypadat dítě Harryho a Meghan! Královnu nejspíš omejou ... Princ Harry (34) s jeho ženou Meghan (37) to vzali hopem! Pár měsíců po nádherné královské svatbě… číst článek
Princ Harry v objetí s plačící ženou: Dostaneš mě do problémů, šeptal jí Princ Harry v objetí s plačící ženou: Dostaneš mě do problémů, šeptal jí Studentka India Brown (19) je obrovskou fanynkou britské královské rodiny od malička. Nemohla proto… číst článek
Tajemství Harryho černého prstenu a Meghanina náhrdelníku z těstovin Tajemství Harryho černého prstenu a Meghanina náhrdelníku z těstovin Všímavým fanouškům královského páru Harryho a Meghan neunikly drobné detaily, kterými se oba ozdobili.… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ľubomír Focko
Ľubomír Focko
zobrazit profil Stanislav Tecl
Stanislav Tecl
zobrazit profil Mac Miller
Mac Miller
zobrazit profil Zuzana Norisová
Zuzana Norisová
zobrazit profil Réka  Derzsi
Réka Derzsi
zobrazit profil Vanda Chaloupková
Vanda Chaloupková
zobrazit profil Zuzana  Mauréry
Zuzana Mauréry
zobrazit profil Martin Jiránek
Martin Jiránek