Princ Harry

Datum narození: 5.9.1984
Místo narození: Londýn
Profese: Princ z Walesu
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Princ Harry je mladším synem prince Charlese a Lady Diany. Jako vnuk královny Alžběty II. je čtvrtý v pořadí na trůn Spojeného království a ostatních zemí Commonwealthu.

Princ Harry se narodil 15. září 1984 v nemocnici sv. Marie v Londýně, byl pokřtěn 21. prosince v kapli sv. Jiří na hradě Windsor. Navštěvoval stejné školy jako jeho bratr (Wetherby School, Ludgrove School, Eton College). Na škole našel lásku ke sportu, především k pólu a ragby, zajímal se také o slaňování. Po škole se vypravil do Austrálie, kde pracoval s dobytkem, a do Africe, kde pracoval v sirotčinci.

V roce 2005 začal navštěvovat královskou vojenskou akademii v Sandhurstu pod jménem Henry Wales. Dlouhou dobu chtěl být jako voják nasazen ve skutečném válečném konfliktu, jeho účast v Iráku byla ale zamítnuta. Nakonec se roku 2007 dostal do Afghánistánu. Odtud byl odvolán po 77 dnech, protože se o něm dozvěděl tisk. Vzhledem k tomu, že mohl být považován za dobrý terč pro nepřítele, musel z boje odjet domů. Podruhé byl v Afghánistánu princ Harry od září 2012 do ledna 2013.

Občas upoutává pozornost skandálními výstupy. Například na maturitním večírku přišel oblečen v nacistické uniformě a byl natočen, jak šňupe vodku. Jeho otec princ Charles mu nařídil návštěvu bývalého koncentračního tábora v Osvětimi, který dnes funguje jako památník a memento holokaustu.

V roce 2008, když byl ještě v armádě, řekl svému spolubojovníkovi "Á, pakoš přišel". Pakoš je označení pro muslimského zajatce. Tato urážka se stala dalším z důvodů, proč princ Harry opustil britskou armádu. Roku 2012 se pro změnu opil na večírku v Las Vegas a nahý objímal cizí ženu.

V roce 2013 se princ Harry po rok a půl trvajícím vztahu zasnoubil s Cressidou Bonas, dcerou bohaté šlechtičny Mary Gaye GurzonCressida Bonas vystudovala tanec na univerzitě v Leedsu.

 

Články o celebritě

Milenec Lady Diany (†36) James Hewitt: Je Harry jeho syn?! Ta podoba musí v Charlesovi hlodat... Milenec Lady Diany (†36) James Hewitt: Je Harry jeho syn?! Ta podoba musí v Charlesovi hlodat... Švarný major od kavalérie a úspěšný hráč póla versus nevěrný studený čumák. S kterým z nich zplodila… číst článek
Nechutné pomluvy kolem princezny Diany (†36): Milenec si pustil ústa na špacír! Nechutné pomluvy kolem princezny Diany (†36): Milenec si pustil ústa na špacír! Jejich tajný milenecký poměr trval dlouhých pět let. Teď James Hewitt (58), který byl Dianinou (†36)… číst článek
Princ Harry s přítelkou ve vlnách! Princ Harry s přítelkou ve vlnách! Drsný vojenský výcvik mu svědčí! Britský princ Harry (32) nevypadá jako naprostá většina šlechticů… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Pavel Rímský
Pavel Rímský
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová
zobrazit profil Roman Janoušek
Roman Janoušek
zobrazit profil Šimon Leitner
Šimon Leitner
zobrazit profil Aneta Krejčíková
Aneta Krejčíková
zobrazit profil Jenovéfa Boková
Jenovéfa Boková
zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková
zobrazit profil Miluše  Bittnerová
Miluše Bittnerová