Princ Harry

Datum narození: 5.9.1984
Místo narození: Londýn
Profese: Princ z Walesu
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Princ Harry je mladším synem prince Charlese a Lady Diany. Jako vnuk královny Alžběty II. je čtvrtý v pořadí na trůn Spojeného království a ostatních zemí Commonwealthu.

Princ Harry se narodil 15. září 1984 v nemocnici sv. Marie v Londýně, byl pokřtěn 21. prosince v kapli sv. Jiří na hradě Windsor. Navštěvoval stejné školy jako jeho bratr (Wetherby School, Ludgrove School, Eton College). Na škole našel lásku ke sportu, především k pólu a ragby, zajímal se také o slaňování. Po škole se vypravil do Austrálie, kde pracoval s dobytkem, a do Africe, kde pracoval v sirotčinci.

V roce 2005 začal navštěvovat královskou vojenskou akademii v Sandhurstu pod jménem Henry Wales. Dlouhou dobu chtěl být jako voják nasazen ve skutečném válečném konfliktu, jeho účast v Iráku byla ale zamítnuta. Nakonec se roku 2007 dostal do Afghánistánu. Odtud byl odvolán po 77 dnech, protože se o něm dozvěděl tisk. Vzhledem k tomu, že mohl být považován za dobrý terč pro nepřítele, musel z boje odjet domů. Podruhé byl v Afghánistánu princ Harry od září 2012 do ledna 2013.

Občas upoutává pozornost skandálními výstupy. Například na maturitním večírku přišel oblečen v nacistické uniformě a byl natočen, jak šňupe vodku. Jeho otec princ Charles mu nařídil návštěvu bývalého koncentračního tábora v Osvětimi, který dnes funguje jako památník a memento holokaustu.

V roce 2008, když byl ještě v armádě, řekl svému spolubojovníkovi "Á, pakoš přišel". Pakoš je označení pro muslimského zajatce. Tato urážka se stala dalším z důvodů, proč princ Harry opustil britskou armádu. Roku 2012 se pro změnu opil na večírku v Las Vegas a nahý objímal cizí ženu.

V roce 2013 se princ Harry po rok a půl trvajícím vztahu zasnoubil s Cressidou Bonas, dcerou bohaté šlechtičny Mary Gaye GurzonCressida Bonas vystudovala tanec na univerzitě v Leedsu.

 

Články o celebritě

Chcete být král nebo královna? Harry ani William o trůn nestojí! Chcete být král nebo královna? Harry ani William o trůn nestojí! Princ Harry, který je bouřlivákem královské rodiny řekl, že nikdo z královské rodiny vlastně nechce… číst článek
William je jako Diana! Porušil protokol a objal ženu, která při požáru ztratila muže William je jako Diana! Porušil protokol a objal ženu, která při požáru ztratila muže Bojí se o manžela a šance, že by mohl být naživu, jsou stále menší. Přesto jí v těžkých dobách může… číst článek
Manévry na svatbě Pippy: Přítelkyně Harryho Meghan dorazila až na hostinu! Přivezl ji sám princ Manévry na svatbě Pippy: Přítelkyně Harryho Meghan dorazila až na hostinu! Přivezl ji sám princ Dlouho se řešilo, zda s princem Harrym (32) dorazí na velkolepou svatbu Pippy Middleton (32) a miliardáře… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Lucie Charvátová
Lucie Charvátová
zobrazit profil Alan Bastien
Alan Bastien
zobrazit profil Miloš Frýba
Miloš Frýba
zobrazit profil Joe Hart
Joe Hart
zobrazit profil Jan Antonín Duchoslav
Jan Antonín Duchoslav
zobrazit profil Barbora Poláková
Barbora Poláková
zobrazit profil Štěpánka Decastelo
Štěpánka Decastelo
zobrazit profil Selena Gomez
Selena Gomez