Princ Harry

Datum narození: 5.9.1984
Místo narození: Londýn
Profese: Princ z Walesu
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Princ Harry je mladším synem prince Charlese a Lady Diany. Jako vnuk královny Alžběty II. je čtvrtý v pořadí na trůn Spojeného království a ostatních zemí Commonwealthu.

Princ Harry se narodil 15. září 1984 v nemocnici sv. Marie v Londýně, byl pokřtěn 21. prosince v kapli sv. Jiří na hradě Windsor. Navštěvoval stejné školy jako jeho bratr (Wetherby School, Ludgrove School, Eton College). Na škole našel lásku ke sportu, především k pólu a ragby, zajímal se také o slaňování. Po škole se vypravil do Austrálie, kde pracoval s dobytkem, a do Africe, kde pracoval v sirotčinci.

V roce 2005 začal navštěvovat královskou vojenskou akademii v Sandhurstu pod jménem Henry Wales. Dlouhou dobu chtěl být jako voják nasazen ve skutečném válečném konfliktu, jeho účast v Iráku byla ale zamítnuta. Nakonec se roku 2007 dostal do Afghánistánu. Odtud byl odvolán po 77 dnech, protože se o něm dozvěděl tisk. Vzhledem k tomu, že mohl být považován za dobrý terč pro nepřítele, musel z boje odjet domů. Podruhé byl v Afghánistánu princ Harry od září 2012 do ledna 2013.

Občas upoutává pozornost skandálními výstupy. Například na maturitním večírku přišel oblečen v nacistické uniformě a byl natočen, jak šňupe vodku. Jeho otec princ Charles mu nařídil návštěvu bývalého koncentračního tábora v Osvětimi, který dnes funguje jako památník a memento holokaustu.

V roce 2008, když byl ještě v armádě, řekl svému spolubojovníkovi "Á, pakoš přišel". Pakoš je označení pro muslimského zajatce. Tato urážka se stala dalším z důvodů, proč princ Harry opustil britskou armádu. Roku 2012 se pro změnu opil na večírku v Las Vegas a nahý objímal cizí ženu.

V roce 2013 se princ Harry po rok a půl trvajícím vztahu zasnoubil s Cressidou Bonas, dcerou bohaté šlechtičny Mary Gaye GurzonCressida Bonas vystudovala tanec na univerzitě v Leedsu.

 

Články o celebritě

Chudák Kate… William vzal kramle s nemravou! Chudák Kate… William vzal kramle s nemravou! O konci manželství prince Williama a Kate Middletonové se spekuluje už delší dobu. A princovi, jak… číst článek
Milenec Lady Diany (†36) James Hewitt: Je Harry jeho syn?! Ta podoba musí v Charlesovi hlodat... Milenec Lady Diany (†36) James Hewitt: Je Harry jeho syn?! Ta podoba musí v Charlesovi hlodat... Švarný major od kavalérie a úspěšný hráč póla versus nevěrný studený čumák. S kterým z nich zplodila… číst článek
Nechutné pomluvy kolem princezny Diany (†36): Milenec si pustil ústa na špacír! Nechutné pomluvy kolem princezny Diany (†36): Milenec si pustil ústa na špacír! Jejich tajný milenecký poměr trval dlouhých pět let. Teď James Hewitt (58), který byl Dianinou (†36)… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Tomáš Hertl
Tomáš Hertl
zobrazit profil Jan Teplý mladší
Jan Teplý mladší
zobrazit profil Paweł  Deląg
Paweł Deląg
zobrazit profil Predrag Bjelac
Predrag Bjelac
zobrazit profil Ingvar Kamprad
Ingvar Kamprad
zobrazit profil Rapper Řezník (Martin Pohl)
Rapper Řezník (Martin Pohl)
zobrazit profil Pavel Pisch
Pavel Pisch
zobrazit profil Petr Nikolaev
Petr Nikolaev