princ Harry

Datum narození: 5.9.1984
Místo narození: Londýn
Profese: princ z Walesu
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Princ Harry je mladším synem prince Charlese a Lady Diany. Jako vnuk královny Alžběty II. je čtvrtý v pořadí na trůn Spojeného království a ostatních zemí Commonwealthu.

Princ Harry se narodil v nemocnici sv. Marie v Londýně, byl pokřtěn v kapli sv. Jiří na hradě Windsor. Navštěvoval stejné školy jako jeho královský bratr William (Wetherby School, Ludgrove School, Eton College). Na škole našel lásku ke sportu, především k pólu a ragby, zajímal se také o slaňování. Po škole se vypravil do Austrálie, kde pracoval s dobytkem, a do Afriky, kde pomáhal v sirotčinci.

PRINC HARRY - PROČ CHTĚL SKONCOVAT S RODINOU 

V roce 2005 začal princ Harry navštěvovat královskou vojenskou akademii v Sandhurstu pod jménem Henry Wales. Dlouhou dobu chtěl být jako voják nasazen ve skutečném válečném konfliktu; jeho účast v Iráku byla ale zamítnuta. Nakonec se roku 2007 dostal do Afghánistánu. Odtud byl odvolán po 77 dnech, protože se o něm dozvěděl tisk. Vzhledem k tomu, že mohl být považován za dobrý terč pro nepřítele, musel z boje odjet domů. Podruhé byl v Afghánistánu od září 2012 do ledna 2013.

Občas princ Harry upoutával pozornost skandálními výstupy. Např. na maturitním večírku přišel oblečen v nacistické uniformě a byl natočen, jak šňupe vodku. Jeho otec princ Charles mu nařídil návštěvu bývalého koncentračního tábora v Osvětimi, který dnes funguje jako památník a memento holokaustu.

V roce 2008, když byl ještě v armádě, řekl svému spolubojovníkovi "Á, pakoš přišel". Pakoš je označení pro muslimského zajatce. Tato urážka se stala dalším z důvodů, proč princ Harry opustil britskou armádu. Roku 2012 se pro změnu opil na večírku v Las Vegas a nahý objímal cizí ženu.

O PRINCI HARRYM ČTĚTE ZDE>>

V roce 2013 se princ Harry po rok a půl trvajícím vztahu zasnoubil s Cressidou Bonas, dcerou bohaté šlechtičny Mary Gaye GurzonCressida Bonas vystudovala tanec na univerzitě v Leedsu. Veselka se ale nekonala, pár se roku 2014 rozešel.

Další princovou partnerkou se stala americká herečka Megan Markle, která začala být médii označována za kopii jeho matky, tragicky zesnulé princezny Diany. V listopadu 2017 princ Harry oznámil zásnuby a datum svatby s krásnou Megan. Vzali se 19. května 2018 (ONLINE ZE SVATBY NAJDETE ZDE).

 

Články o celebritě

Otec Meghan zveřejnil dopis, který mu poslala. Palác hrozí žalobou! Otec Meghan zveřejnil dopis, který mu poslala. Palác hrozí žalobou! Thomas Markle (74), otec vévodkyně Meghan Markleové (37), se rozhodl zveřejnit ručně psaný dopis… číst článek
Kamarádkám vévodkyně Meghan došla trpělivost: MUSÍME ŘÍCT PRAVDU! Kamarádkám vévodkyně Meghan došla trpělivost: MUSÍME ŘÍCT PRAVDU! O Meghan (37) se toho řeklo a napsalo hodně. Ale jen málokdo ji zná osobně. Může sdělit z osobní… číst článek
Tomu neuvěříte: Žena omylem vyfotila královskou rodinu a začaly se dít věci! Tomu neuvěříte: Žena omylem vyfotila královskou rodinu a začaly se dít věci! Může to trochu připomínat romantický příběh, který byste možná označili za značně nevěrohodný. Svobodná… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Lisa Snowdon
Lisa Snowdon
zobrazit profil Miroslav Hejda
Miroslav Hejda
zobrazit profil Simon Štekl
Simon Štekl
zobrazit profil Alena Bosáková
Alena Bosáková
zobrazit profil Markéta Muchová
Markéta Muchová
zobrazit profil Michal Horáček
Michal Horáček
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Sean Ellis
Sean Ellis