Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Od roku 2004 posiluje národní barvy ve Fed Cup, který dvakrát vyhrála. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. Několik podařených zápasů odehrála i na grand slamech.

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - VŠE O TENISOVÉ HVĚZDĚ

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli. Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Skvělá Plíšková! V Paříži je ve čtvrtfinále, k jedničce chybí dvě výhry Skvělá Plíšková! V Paříži je ve čtvrtfinále, k jedničce chybí dvě výhry VÝSLEDKY FRENCH OPEN | Výtečný výsledek české jedničky! Tenistka Karolína Plíšková otočila na French… číst článek
Plíšková smetla nenasazenou Němku a je v osmifinále, Nadal válí Plíšková smetla nenasazenou Němku a je v osmifinále, Nadal válí VÝSLEDKY FRENCH OPEN | Tenistka Karolína Plíšková postoupila poprvé do osmifinále French Open. Turnajová… číst článek
Návrat Kvitové? S dvojchybami, bez kondice, ale plná odhodlání Návrat Kvitové? S dvojchybami, bez kondice, ale plná odhodlání Není v kondici, z čehož jí americká soupeřka Matteková-Sandsová jasně usvědčila. Ruka jí při některých… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Sýkora
Jiří Sýkora
zobrazit profil Helena Fibingerová
Helena Fibingerová
zobrazit profil Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
zobrazit profil Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík
zobrazit profil Luděk Pernica
Luděk Pernica
zobrazit profil Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková
zobrazit profil Věra Čáslavská
Věra Čáslavská
zobrazit profil Milan Hejduk
Milan Hejduk