Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Od roku 2004 posiluje národní barvy ve Fed Cup, který dvakrát vyhrála. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. Několik podařených zápasů odehrála i na grand slamech.

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - VŠE O TENISOVÉ HVĚZDĚ

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli. Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Šafářová si v žebříčku polepšila o pět míst, čtyřhru stále vede Šafářová si v žebříčku polepšila o pět míst, čtyřhru stále vede Lucie Šafářová si po semifinálové účasti na turnaji v Québecu polepšila v žebříčku dvouhry WTA o… číst článek
Šafářová dostala lekci, sláva nepomohla! Šafářová dostala lekci, sláva nepomohla! Za volantem je sice jako doma, před časem si ale musela dát nucenou pauzu.  číst článek
Hádka v české bitvě. Děláš si srandu, ty vole! řvala Strýcová na Hradeckou Hádka v české bitvě. Děláš si srandu, ty vole! řvala Strýcová na Hradeckou Ryze české semifinále čtyřhry na US Open mezi dvojicemi Lucie Hradecká, Kateřina Siniaková a Lucie… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Wayne Rooney
Wayne Rooney
zobrazit profil José Romera
José Romera
zobrazit profil Miroslav Vraštil
Miroslav Vraštil
zobrazit profil Jakub Petružálek
Jakub Petružálek
zobrazit profil Adam Polášek
Adam Polášek
zobrazit profil Paul Pogba
Paul Pogba
zobrazit profil Karim Benzema
Karim Benzema
zobrazit profil Soňa Bernardová
Soňa Bernardová