Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Od roku 2004 posiluje národní barvy ve Fed Cup, který dvakrát vyhrála. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. Několik podařených zápasů odehrála i na grand slamech.

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - VŠE O TENISOVÉ HVĚZDĚ

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli. Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Tolik fedcupových omluvenek najednou? Něco v českém týmu zle neklaplo Tolik fedcupových omluvenek najednou? Něco v českém týmu zle neklaplo Daly všanc fedcupový trůn, jenž jim patří nepřetržitě už tři roky i šňůru deseti vítězných mačů za… číst článek
Překvapení! Fed Cup bez všech opor. Nejlepší Češky do USA nepojedou Překvapení! Fed Cup bez všech opor. Nejlepší Češky do USA nepojedou Šance na obhajobu razantně poklesly. Nejlepší české tenistky na semifinále Fed Cupu do USA nepojedou.… číst článek
Tenisové hvězdy v Praze: Ukážou obě Plíškové, Strýcová či Wozniacká Tenisové hvězdy v Praze: Ukážou obě Plíškové, Strýcová či Wozniacká Letošní turnaj WTA Tour v Praze láká na přehlídku současných českých tenisových hvězd v čele s Karolínou… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Pavel Nedvěd
Pavel Nedvěd
zobrazit profil Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
zobrazit profil Petr Koukal
Petr Koukal
zobrazit profil Adam Polášek
Adam Polášek
zobrazit profil Dominik Simon
Dominik Simon
zobrazit profil Zbyněk  Michálek
Zbyněk Michálek
zobrazit profil José Mourinho
José Mourinho
zobrazit profil Ondřej Cink
Ondřej Cink