Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Od roku 2004 posiluje národní barvy ve Fed Cup, který dvakrát vyhrála. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. Několik podařených zápasů odehrála i na grand slamech.

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - VŠE O TENISOVÉ HVĚZDĚ

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli. Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Titul pro Novotnou. Byla by na mě pyšná, řekla šampionka Krejčíková Titul pro Novotnou. Byla by na mě pyšná, řekla šampionka Krejčíková Někdejší vynikající juniorský pár se prosadil i v kategorii dospělých. Kateřina Siniaková s Barborou… číst článek
Sexy tenistky Plíšková s Šarapovou: Bitva bohyní! O kolik jde milionů? Sexy tenistky Plíšková s Šarapovou: Bitva bohyní! O kolik jde milionů? Nejenže skvostně pinkají do míčku, ale ještě vypadají jako antické bohyně! Teď je svedl osud proti… číst článek
Strýcová ovládla české derby na French Open, Siniakovou porazila 2:0 Strýcová ovládla české derby na French Open, Siniakovou porazila 2:0 Barbora Strýcová zvládla český souboj ve třetím kole tenisového French… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Kudrna
Jaroslav Kudrna
zobrazit profil Ivan Horník
Ivan Horník
zobrazit profil Andy Murray
Andy Murray
zobrazit profil Michal Kadlec
Michal Kadlec
zobrazit profil Jiří Beran
Jiří Beran
zobrazit profil Marek Židlický
Marek Židlický
zobrazit profil David Bystroň
David Bystroň
zobrazit profil Ondřej Moravec
Ondřej Moravec