Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Od roku 2004 posiluje národní barvy ve Fed Cup, který dvakrát vyhrála. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. Několik podařených zápasů odehrála i na grand slamech.

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - VŠE O TENISOVÉ HVĚZDĚ

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli. Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Šafářová s Plíškovou jsou v Torontu ve čtvrtfinále. Strýcová dostala kanára Šafářová s Plíškovou jsou v Torontu ve čtvrtfinále. Strýcová dostala kanára Tenistka Karolína Plíšková si na turnaji v Torontu zahraje čtvrtfinále. Světové jedničce usnadnila… číst článek
Parťačka Šafářové: Až rok bez tenisu! Nechce se znovu dívat, jak se zranila Parťačka Šafářové: Až rok bez tenisu! Nechce se znovu dívat, jak se zranila Po vážném zranění z Wimbledonu čeká deblovou světovou jedničku a spoluhráčku Lucie Šafářové Bethanii… číst článek
Tenistka Šafářová se přiznala: Vzali jí řidičák, nepomohla ani známá tvář Tenistka Šafářová se přiznala: Vzali jí řidičák, nepomohla ani známá tvář Kdo by to byl do ní řekl. Tenistka Lucie Šafářová působí jako nevinný andílek, ale za volantem se… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Yvetta Hlaváčová
Yvetta Hlaváčová
zobrazit profil Karel Brückner
Karel Brückner
zobrazit profil Jakub Vadlejch
Jakub Vadlejch
zobrazit profil Milan Baroš
Milan Baroš
zobrazit profil Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
zobrazit profil Alan Babický
Alan Babický
zobrazit profil Jiří Hudler
Jiří Hudler
zobrazit profil Radim Šimek
Radim Šimek