Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Od roku 2004 posiluje národní barvy ve Fed Cup, který dvakrát vyhrála. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. 

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

O LUCII ŠAFÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>> NEBO ZDE>>

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, Lucie Šafářová reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli.

Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy. V srpnu 2018 započal její nový vztah, a to s hokejistou Tomášem Plekancem, který jej přiznal krátce po rozchodu s manželkou Lucií Vondráčkovou.

 

Články o celebritě

Oslavy českých šampionek. Úsměvy s pohárem, opory si společně poplakaly Oslavy českých šampionek. Úsměvy s pohárem, opory si společně poplakaly Zdá se to jako zavedená rutina, přesto je každý velký fedcupový triumf mimořádným počinem. České… číst článek
Šafářová s Plekancem vysmátí jak lečo: Lucie Vondráčková může jen tiše závidět Šafářová s Plekancem vysmátí jak lečo: Lucie Vondráčková může jen tiše závidět Rozvod Lucky Vondráčkové s Tomášem Plekancem přišel nečekaně. Velkým překvapením bylo i to, jak rychle… číst článek
Vondráčkové pozice před soudem v ohrožení, Plekanec má eso v rukávu! Vondráčkové pozice před soudem v ohrožení, Plekanec má eso v rukávu! Rozvod Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance rozebírají média už několik měsíců a stále vyplouvají… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Jiráček
Petr Jiráček
zobrazit profil Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec
zobrazit profil Tomáš Rosický
Tomáš Rosický
zobrazit profil Barbora Havlíčková
Barbora Havlíčková
zobrazit profil Jaroslav Špaček
Jaroslav Špaček
zobrazit profil Barbora Seemanová
Barbora Seemanová
zobrazit profil Alina Kabajeva
Alina Kabajeva
zobrazit profil Eva Samková
Eva Samková