Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Od roku 2004 posiluje národní barvy ve Fed Cup, který dvakrát vyhrála. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. Několik podařených zápasů odehrála i na grand slamech.

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - VŠE O TENISOVÉ HVĚZDĚ

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli. Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Pála o chemii ve fedcupovém týmu: Večerku není třeba hlídat Pála o chemii ve fedcupovém týmu: Večerku není třeba hlídat Pod jeho vedením prožívá český fedcupový tým zlatou éru a pětkrát v posledních šesti letech v týmové… číst článek
Snesou se Plíšková a Strýcová? Kdo nastoupí ve Fed Cupu proti Švýcarkám Snesou se Plíšková a Strýcová? Kdo nastoupí ve Fed Cupu proti Švýcarkám Těžké rozhodnutí čeká kapitána Petra Pálu, který na triumf ve Fed Cupu složil z českých tenisek elitní… číst článek
Čtyři hvězdy na dvě dvouhry. Kvitová a spol. motají Pálovi hlavu Čtyři hvězdy na dvě dvouhry. Kvitová a spol. motají Pálovi hlavu Už v sobotu startují české tenistky boj o další triumf ve Fed Cupu. Kapitán Petr Pála složil výjimečnou… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Filip Forejtek
Filip Forejtek
zobrazit profil Lukáš Zíb
Lukáš Zíb
zobrazit profil Dominik Hašek
Dominik Hašek
zobrazit profil Adam Václavík
Adam Václavík
zobrazit profil Tomáš Wágner
Tomáš Wágner
zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Josef Dostál
Josef Dostál
zobrazit profil Matěj Machovský
Matěj Machovský