Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Od roku 2004 posiluje národní barvy ve Fed Cup, který dvakrát vyhrála. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. Několik podařených zápasů odehrála i na grand slamech.

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - VŠE O TENISOVÉ HVĚZDĚ

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli. Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Tým Bucie nic nezastaví! Šafářová s Mattekovou si střihly „ruční“ taneček Tým Bucie nic nezastaví! Šafářová s Mattekovou si střihly „ruční“ taneček Nový taneček plánovaly na oslavu vítězných duelů ve čtyřhře na slavném Wimbledonu, osud tomu ale… číst článek
SOUHRN: Berdych spláchnul Ferrera a ve Wimbledonu je v osmifinále SOUHRN: Berdych spláchnul Ferrera a ve Wimbledonu je v osmifinále Tenista Tomáš Berdych si při čtrnáctém startu ve Wimbledonu zahraje podeváté osmifinále. Do čtvrtého… číst článek
Strýcová v deblovém maratonu vyřadila krajanku, Halepová drží šanci na jedničku Strýcová v deblovém maratonu vyřadila krajanku, Halepová drží šanci na jedničku Bývalá světová jednička Viktoria Azarenková, která se nedávno vrátila k tenisu po mateřské pauze,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Koubek
Tomáš Koubek
zobrazit profil Jiří Orság
Jiří Orság
zobrazit profil Bekim Balaj
Bekim Balaj
zobrazit profil Lukáš Trefil
Lukáš Trefil
zobrazit profil Lucie Svěcená
Lucie Svěcená
zobrazit profil Martin Latka
Martin Latka
zobrazit profil Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý