Související celebrity

Životopis

Tenisu se Lucie Šafářová věnuje od tří let. Od roku 2004 posiluje národní barvy ve Fed Cup, který dvakrát vyhrála. Z LOH v Rio de Janeiru 2016 přivezla bronz.

Na profesionální okruhy vstoupila Lucie Šafářová v roce 2002. V singlu se probojovala do první dvacítky, v deblu byla čtyřicátá. Prvenství dosáhla na turnajích v portugalském Estorilu nebo na amerických kurtech ve Forest Hills a v Charlestonu. V roce 2006 ovládla australský turnaj Gold Coast. 

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

V letech 2011 a 2012 byla Lucie Šafářová členkou vítězného českého týmu ve Fed Cupu (což je ženská obdoba Davis Cupu). Česko reprezentovala také na olympiádách v roce 2008 v Pekingu, 2012 v Londýně a 2016 v Rio de Janeiru, odkud si konečně přivezla medaili - bronz ze čtyřhry spolu s Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Mezi trenéry levoruké tenistky patřil z počátku její otec, dále Miroslav Štencl, David Kotyza, pozdější kouč české šampionky Petry Kvitové, nebo Patrik Navara. Od roku 2010 ji vede zkušená srbská trenérka Biljana Veselinovičová.

O LUCII ŠAFÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>> NEBO ZDE>>

S bývalým partnerem, českou tenisovou jedničkou Tomášem Berdychem, Lucie Šafářová reprezentovala Česko ve smíšených hrách Hopmanova poháru. Po devítiletém vztahu se v roce 2011 rozešli.

Později se Lucie Šafářová zamilovala do slovenského zápasníka Kristiána Bajzy. V srpnu 2018 započal její nový vztah, a to s hokejistou Tomášem Plekancem, který jej přiznal krátce po rozchodu s manželkou Lucií Vondráčkovou.

 

Články o celebritě

Vondráčková překvapila vyznáním Plekancovi: Vždycky ho budu milovat! Vondráčková překvapila vyznáním Plekancovi: Vždycky ho budu milovat! Přestože vzduchem lítá série vzájemných obvinění, výčitek a osočení, osm let společného života nejde… číst článek
Proč jde Vondráčková do války s Plekancem? Bojím se, že se kvůli Šafářové vykašle na děti! Proč jde Vondráčková do války s Plekancem? Bojím se, že se kvůli Šafářové vykašle na děti! Takhle drsnou rozvodovou válku český showbyznys nepamatuje. Proč se jindy soukromí si střežící manželé… číst článek
Plekanec byl u prohry Šafářové, která jí může utnout kariéru: Fandil naposled? Plekanec byl u prohry Šafářové, která jí může utnout kariéru: Fandil naposled? Na kurtech Lucie Šafářová (31) vyhasíná, ale srdce jí hoří. Tenistka vypadla v Quebeku v prvním kole.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Mike Tyson
Mike Tyson
zobrazit profil Tomáš Voráček
Tomáš Voráček
zobrazit profil David Výborný
David Výborný
zobrazit profil Filip Chytil
Filip Chytil
zobrazit profil Bekim Balaj
Bekim Balaj
zobrazit profil Mario Balotelli
Mario Balotelli
zobrazit profil Josef Hrabal
Josef Hrabal
zobrazit profil Emil Zátopek
Emil Zátopek