Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Nevíte, co na ní obdivovat více. Jestli to, jak si sviští na lyžích, na snowboardu nebo to, jak skromně vnímá svůj talent. Přidejte k tomu pyšného tatínka Janka Ledeckého, který zvěsti o její úžasnosti ještě rozšiřuje vyprávěním historek o dceřině pěveckém talentu.

Ester Ledecká je českásportovkyně, která se narodila 23. března 1995. Jejím domovským klubem je Dukla Liberec. Hlavním sportovním zaměřením byl především snowboarding, ale čím dál tím více inklinuje i ke sjezdovému lyžování. Za rok 2013 patřila Ester Ledecká právě v kategorii paralelního slalomu na lyžích mezi 10 nejlepších žen světa.

Na svém kontě už má několik medailí. Jako juniorka si z mistrovství České republiky 2012 odnesla zlatou medaili za obří slalom a z mistrovsví světa v roce 2013 si přivezla dvě zlaté medaile, jednu z obřího a druhou z paralelního slalomu. Kromě snowboardingových ocenění má Ester Ledecká úspěchy i v lyžařské kategorii. V lednu 2014 se stala vítězkou světového poháru ve Slovinském Rogle.

Momentálně studuje poslední ročník víceletého gymnázia Bankovní akademie v Praze. Je dcerou slavného zpěváka a skladatele Janka Ledeckého. Sportovní vlohy a lásku k zimnímu sportu zdědila Ester Ledecká patrně po svém dědečkovi, kterým není nikdo jiný než hokejový útočník Jan Klapáč. Maminka byla navíc výborná krasobruslařka. Kromě sportovního talentu podědila zřejmě i hudební vlohy po svém otci, který na ní pochvalou nešetří a zároveň přiznává, že nebýt jeho finančního zajištění, sportovní kariéra jeho dcery by nikdy nemohla být taková, protože zimní sporty patří mezi nejdražší vůbec.

Články o celebritě

Neřízená střela Ledecká! Na obrazovce se obula do ČT kvůli přenosům ze svých závodů Neřízená střela Ledecká! Na obrazovce se obula do ČT kvůli přenosům ze svých závodů Na tenhle rozhovor nebudou vzpomínat v dobrém. Během ranního vysílání Studia 6 proběhl rozhovor se… číst článek
Slovenka Vlhová senzačně porazila Shiffrinovou, Strachová byla osmá Slovenka Vlhová senzačně porazila Shiffrinovou, Strachová byla osmá Lyžařka Šárka Strachová zakončila sezonu Světového poháru osmým místem ve finálovém slalomu v Aspenu.… číst článek
Jízda Ledecké pokračuje! Mistryně světa má i křišťálový glóbus z SP Jízda Ledecké pokračuje! Mistryně světa má i křišťálový glóbus z SP Snowboardistka Ester Ledecká obhájila velký křišťálový glóbus za celkový triumf ve Světovém poháru… číst článek