Aleš Hemský

Datum narození: 13.8.1983
Přezdívka: Hemák
Místo narození: Pardubice
Váha: 87 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Říká se mu hokejový virtuóz, protože s hokejkou umí neuvěřitelné věci. Aleš Hemský má na svém kontě medaili z olympijských her a další dvě z mistrovství světa. Do NHL byl draftován Edmontonem Oilers v roce 2001. Pokud jde o jeho osobní život, pak tento slavný Severočech moc hovorný není. Je ženatý.

Aleš Hemský se narodil se 13. srpna 1983 v Pardubicích. K hokeji ho to možná táhlo i díky otci, který je manažerem pardubického týmu. Do zámoří odešel už v sedmnácti letech, aby hned v soutěži za Hull Olympiques získal juniorskou cenu za nejlepšího nováčka.

Na dresu nosí číslo 83 a hrát ho uvidíte na pravém křídle. Aleš Hemský je velmi technický hráč a je proslulý svými elegantními kličkami. Za možnost zahrát si v české reprezentaci je vždy velmi rád a jak se už dříve vyjádřil: „Když jedete na mistrovství světa, máte vždycky chuť vyhrát a ne si jen zahrát.“ Chuť vítězství už jednou okusil. Kromě bronzové medaile ze ZOH 2006 v Turíně a MS 2005 ve Švédsku a Finsku už totiž navlékl na MS 2005 ve Vídni i kov nejcennější.

V NHL odehrál přes deset sezon v dresu Edmontonu, kde byl populární díky svým hokejovým kličkám. V roce 2014 byl během přestupové uzávěrky vyměněn do Ottawy a v létě podepsal lukrativní tříletou smlouvu s týmem Dallas Stars. Tam působí doteď. Jeho kariéru bohužel lemuje množství zranění, kvůli kterým nikdy neodehrál celou sezonu.

Jeho slabostí jsou hezká auta. Svou lásku pro luxusní sporťáky přiznal už před lety, stejně jako vlastnictví Ferrari F430 za 9 milionů korun.

 

Články o celebritě

České medaile na zimních olympijských hrách České medaile na zimních olympijských hrách Kolik přivezou Češi ze ZOH 2018 v Pchjongčchangu medailí? Čeští sportovci jsou na na zimních olympijských… číst článek
Taková je pravda! Jenže Jágrovi to nikdo nechtěl říci Taková je pravda! Jenže Jágrovi to nikdo nechtěl říci Jaromír Jágr oblékne v sezóně 2017/2018 dres kanadského týmu z Calgary. Podpis nové smlouvy rozvířil… číst článek
Hvězdy NHL o Jágrovi: 45leté dítě, má jen hokej. Kdo ocenil jeho zadek? Hvězdy NHL o Jágrovi: 45leté dítě, má jen hokej. Kdo ocenil jeho zadek? Klepat si na čelo? Ale kdepak! Nejen pro české hokejisty za oceánem je v kauze "Jágr" překvapivá… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Radek Meidl
Radek Meidl
zobrazit profil Jiří Trvaj
Jiří Trvaj
zobrazit profil Ivan Hlinka
Ivan Hlinka
zobrazit profil Jakub Havlín
Jakub Havlín
zobrazit profil Alexander Choupenitch
Alexander Choupenitch
zobrazit profil David Vaněček
David Vaněček
zobrazit profil Soňa Bernardová
Soňa Bernardová
zobrazit profil Romelu Lukaku
Romelu Lukaku