Aleš Hemský

Datum narození: 13.8.1983
Přezdívka: Hemák
Místo narození: Pardubice
Váha: 87 kg
Výška: 183 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Říká se mu hokejový virtuóz, protože s hokejkou umí neuvěřitelné věci. Aleš Hemský má na svém kontě medaili z olympijských her a další dvě z mistrovství světa. Do NHL byl draftován Edmontonem Oilers v roce 2001. Pokud jde o jeho osobní život, pak tento slavný Severočech moc hovorný není. Je ženatý.

Aleš Hemský se narodil se 13. srpna 1983 v Pardubicích. K hokeji ho to možná táhlo i díky otci, který je manažerem pardubického týmu. Do zámoří odešel už v sedmnácti letech, aby hned v soutěži za Hull Olympiques získal juniorskou cenu za nejlepšího nováčka.

Na dresu nosí číslo 83 a hrát ho uvidíte na pravém křídle. Aleš Hemský je velmi technický hráč a je proslulý svými elegantními kličkami. Za možnost zahrát si v české reprezentaci je vždy velmi rád a jak se už dříve vyjádřil: „Když jedete na mistrovství světa, máte vždycky chuť vyhrát a ne si jen zahrát.“ Chuť vítězství už jednou okusil. Kromě bronzové medaile ze ZOH 2006 v Turíně a MS 2005 ve Švédsku a Finsku už totiž navlékl na MS 2005 ve Vídni i kov nejcennější.

V NHL odehrál přes deset sezon v dresu Edmontonu, kde byl populární díky svým hokejovým kličkám. V roce 2014 byl během přestupové uzávěrky vyměněn do Ottawy a v létě podepsal lukrativní tříletou smlouvu s týmem Dallas Stars. Tam působí doteď. Jeho kariéru bohužel lemuje množství zranění, kvůli kterým nikdy neodehrál celou sezonu.

Jeho slabostí jsou hezká auta. Svou lásku pro luxusní sporťáky přiznal už před lety, stejně jako vlastnictví Ferrari F430 za 9 milionů korun.

 

Články o celebritě

Hadamczik šije do Jandače a spol.: Dva týdny bez formy, to je věc trenérů Hadamczik šije do Jandače a spol.: Dva týdny bez formy, to je věc trenérů Velkým zklamání bylo pro Aloise Hadamczika vystoupení českých hokejistů na světovém šampionátu ve… číst článek
Hemský se musí mít v Thajsku na pozoru: Osahávali mu manželku! Hemský se musí mít v Thajsku na pozoru: Osahávali mu manželku! Probíhající hokejové mistrovství světa se mu vyhnulo, tak vyrazil s manželkou do tepla na dovolenou.… číst článek
Francouzská hokejová hvězda Roussel: Miluju české hráče, rozumíme si! Francouzská hokejová hvězda Roussel: Miluju české hráče, rozumíme si! PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Kdyby se prezidentské volby přemístily minulou neděli do haly Bercy, vítěz by byl… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Frydrych
Petr Frydrych
zobrazit profil Jonáš  Kašpar
Jonáš Kašpar
zobrazit profil Steven Holcomb
Steven Holcomb
zobrazit profil Martin Štěpánek
Martin Štěpánek
zobrazit profil Tomáš Sivok
Tomáš Sivok
zobrazit profil Jan Rezek
Jan Rezek
zobrazit profil Ondřej Moravec
Ondřej Moravec
zobrazit profil Petr Vakoč
Petr Vakoč