Miroslav Poche

Datum narození: 3.6.1978
Místo narození: Chlumec nad Cidlinou
Profese: politik ČSSD, ekonom
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik a ekonom Miroslav Poche, který roku 2014 uspěl ve volbách do Evropského parlamentu, se roku 2018 stal kandidátem na post ministra zahraničí.

Miroslav Poche vystudoval provozne-ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze a fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Je členem ČSSD. Do politiky vstoupil po komunálních volbách 2002, kdy se stal pražským zastupitelem.

MIROSLAV POCHE: RUSKO JE HROZBA

V roce 2010 vyšlo najevo jeho nelegální financování strany ČSSD. Miroslav Poche se tedy musel vzdát svých stranických funkcí a kadidatury do rady hlavního města Prahy. Místo v zastupitelstvu opustit odmítl a mandát znovu obhájil (působil pak mj. jako předseda Výboru pro hospodářskou politiku a majetek).

V roce 2014 Miroslav Poche uspěl ve volbách do europarlamentu. Proti jeho kandidatuře do EP se ostře ohradil Jiří Dienstbier ml., který připoměl kolegovy kontroverzní kauzy. Tehdejší šéf strany Bohuslav Sobotka ale proti Miroslavu Pochemu nic nenamítal.

Nástupce Bohuslava Sobotky v čele sociální demokracie Jan Hamáček v rámci vyjednávání o složení vlády po parlamentních volbách 2017 navrhl v květnu 2018 politika a ekonoma Miroslava Pocheho za šéfa české diplomacie, tedy jako náhradu za Martina Stropnického, ministra zahraničí v demisi. 

O MIROSLAVU POCHEM ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Poche je ženatý a má dvě děti.

 

Články o celebritě

Vysvětlovat by měl Zeman, ne Poche. Babiš oslabuje premiérský post, míní Telička Vysvětlovat by měl Zeman, ne Poche. Babiš oslabuje premiérský post, míní Telička Zda bude kandidovat znovu do Evropského parlamentu příští rok, ještě neví, za hnutí ANO to ale nebude.… číst článek
Ať se Babiš pochlapí a jde znovu na Hrad s nominací Pocheho, žádá Netolický z ČSSD Ať se Babiš pochlapí a jde znovu na Hrad s nominací Pocheho, žádá Netolický z ČSSD Tohle jméno se skloňovalo během útoků opozice poměrně často. Miroslav Poche jako odmítnutý kandidát… číst článek
Vláda získala důvěru, opírá se o komunisty. Babišovi „ujely“ nervy Vláda získala důvěru, opírá se o komunisty. Babišovi „ujely“ nervy Politická nestabilita v Česku skončila. Druhá vláda Andreje Babiše dnes získala důvěru poslanců.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Zdeněk Nytra
Zdeněk Nytra
zobrazit profil Ján Slota
Ján Slota
zobrazit profil Jiří Míšenský
Jiří Míšenský
zobrazit profil Evžen  Tošenovský
Evžen Tošenovský
zobrazit profil Miloslav Ludvík
Miloslav Ludvík