Miroslav Poche

Datum narození: 3.6.1978
Místo narození: Chlumec nad Cidlinou
Profese: politik ČSSD, ekonom
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik a ekonom Miroslav Poche, který roku 2014 uspěl ve volbách do Evropského parlamentu, se roku 2018 stal kandidátem na post ministra zahraničí.

Miroslav Poche vystudoval provozne-ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze a fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Je členem ČSSD. Do politiky vstoupil po komunálních volbách 2002, kdy se stal pražským zastupitelem.

MIROSLAV POCHE: RUSKO JE HROZBA

V roce 2010 vyšlo najevo jeho nelegální financování strany ČSSD. Miroslav Poche se tedy musel vzdát svých stranických funkcí a kadidatury do rady hlavního města Prahy. Místo v zastupitelstvu opustit odmítl a mandát znovu obhájil (působil pak mj. jako předseda Výboru pro hospodářskou politiku a majetek).

V roce 2014 Miroslav Poche uspěl ve volbách do europarlamentu. Proti jeho kandidatuře do EP se ostře ohradil Jiří Dienstbier ml., který připoměl kolegovy kontroverzní kauzy. Tehdejší šéf strany Bohuslav Sobotka ale proti Miroslavu Pochemu nic nenamítal.

Nástupce Bohuslava Sobotky v čele sociální demokracie Jan Hamáček v rámci vyjednávání o složení vlády po parlamentních volbách 2017 navrhl v květnu 2018 politika a ekonoma Miroslava Pocheho za šéfa české diplomacie, tedy jako náhradu za Martina Stropnického, ministra zahraničí v demisi. 

O MIROSLAVU POCHEM ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Poche je ženatý a má dvě děti.

 

Články o celebritě

Zeman se sejde s Hamáčkem v Ostravě. Babiš mu poslal koaliční smlouvu přes Ovčáčka Zeman se sejde s Hamáčkem v Ostravě. Babiš mu poslal koaliční smlouvu přes Ovčáčka Miloš Zeman se v Ostravě, kde je nyní na třídenním výjezdu, setká s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem.… číst článek
Dienstbier ostře: Babišovi se nedá věřit, KSČM ohrožuje naše životní zájmy Dienstbier ostře: Babišovi se nedá věřit, KSČM ohrožuje naše životní zájmy Exministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) je proti tomu, aby sociální demokraté vstupovali… číst článek
Tajemnou nabídku ANO probral Hamáček se Zemanem. Stropnického nahradí Poche? Tajemnou nabídku ANO probral Hamáček se Zemanem. Stropnického nahradí Poche? Předseda ČSSD Jan Hamáček seznámil prezidenta Miloše Zemana s nabídkou na sestavení vlády, kterou… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová
zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Marek Benda
Marek Benda
zobrazit profil Ivo Šanc
Ivo Šanc
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň