Miroslav Poche

Datum narození: 3.6.1978
Místo narození: Chlumec nad Cidlinou
Profese: politik ČSSD, ekonom
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik a ekonom Miroslav Poche, který roku 2014 uspěl ve volbách do Evropského parlamentu, se roku 2018 stal kandidátem na post ministra zahraničí.

Miroslav Poche vystudoval provozne-ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze a fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Je členem ČSSD. Do politiky vstoupil po komunálních volbách 2002, kdy se stal pražským zastupitelem.

MIROSLAV POCHE: RUSKO JE HROZBA

V roce 2010 vyšlo najevo jeho nelegální financování strany ČSSD. Miroslav Poche se tedy musel vzdát svých stranických funkcí a kadidatury do rady hlavního města Prahy. Místo v zastupitelstvu opustit odmítl a mandát znovu obhájil (působil pak mj. jako předseda Výboru pro hospodářskou politiku a majetek).

V roce 2014 Miroslav Poche uspěl ve volbách do europarlamentu. Proti jeho kandidatuře do EP se ostře ohradil Jiří Dienstbier ml., který připoměl kolegovy kontroverzní kauzy. Tehdejší šéf strany Bohuslav Sobotka ale proti Miroslavu Pochemu nic nenamítal.

Nástupce Bohuslava Sobotky v čele sociální demokracie Jan Hamáček v rámci vyjednávání o složení vlády po parlamentních volbách 2017 navrhl v květnu 2018 politika a ekonoma Miroslava Pocheho za šéfa české diplomacie, tedy jako náhradu za Martina Stropnického, ministra zahraničí v demisi. 

O MIROSLAVU POCHEM ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Poche je ženatý a má dvě děti.

 

Články o celebritě

Petříček jde do boje o místopředsedu ČSSD. Vyslala ho „domovská“ Praha Petříček jde do boje o místopředsedu ČSSD. Vyslala ho „domovská“ Praha Pražská sociální demokracie v pátek na zasedání krajského výkonného výboru (KVV) zvolila jako… číst článek
Plat 160 tisíc čistého a tučný důchod z Bruselu. Kdo chce být europoslancem? Plat 160 tisíc čistého a tučný důchod z Bruselu. Kdo chce být europoslancem? O 21 křesel v dobře placeném Evropském parlamentu se bude v květnu 2019 ucházet řada stávajících… číst článek
Pospíšil, Štětina a Poche na krok od teroru. Co zakusili ve Štrasburku? Pospíšil, Štětina a Poche na krok od teroru. Co zakusili ve Štrasburku? V parlamentu, v restauraci i jinde po městě a v okolí. Všude tam prožívali čeští europoslanci teroristický… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Radek Vondráček
Radek Vondráček
zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš
zobrazit profil Olga Sehnalová
Olga Sehnalová
zobrazit profil Jiří  Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil Jiří Bis
Jiří Bis
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek