Miroslav Poche

Datum narození: 3.6.1978
Místo narození: Chlumec nad Cidlinou
Profese: politik ČSSD, ekonom
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik a ekonom Miroslav Poche, který roku 2014 uspěl ve volbách do Evropského parlamentu, se roku 2018 stal kandidátem na post ministra zahraničí.

Miroslav Poche vystudoval provozne-ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze a fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Je členem ČSSD. Do politiky vstoupil po komunálních volbách 2002, kdy se stal pražským zastupitelem.

MIROSLAV POCHE: RUSKO JE HROZBA

V roce 2010 vyšlo najevo jeho nelegální financování strany ČSSD. Miroslav Poche se tedy musel vzdát svých stranických funkcí a kadidatury do rady hlavního města Prahy. Místo v zastupitelstvu opustit odmítl a mandát znovu obhájil (působil pak mj. jako předseda Výboru pro hospodářskou politiku a majetek).

V roce 2014 Miroslav Poche uspěl ve volbách do europarlamentu. Proti jeho kandidatuře do EP se ostře ohradil Jiří Dienstbier ml., který připoměl kolegovy kontroverzní kauzy. Tehdejší šéf strany Bohuslav Sobotka ale proti Miroslavu Pochemu nic nenamítal.

Nástupce Bohuslava Sobotky v čele sociální demokracie Jan Hamáček v rámci vyjednávání o složení vlády po parlamentních volbách 2017 navrhl v květnu 2018 politika a ekonoma Miroslava Pocheho za šéfa české diplomacie, tedy jako náhradu za Martina Stropnického, ministra zahraničí v demisi. 

O MIROSLAVU POCHEM ČTĚTE ZDE>>

Miroslav Poche je ženatý a má dvě děti.

 

Články o celebritě

Komentář: ANO vrací podraz ČSSD, velkoobchody o svátcích možná otevřou Komentář: ANO vrací podraz ČSSD, velkoobchody o svátcích možná otevřou Sněmovna podpořila novelu zákona poslance ANO Patrika Nachera, podle níž by velkoobchody mohly znovu… číst článek
Babiš si mi na Pocheho nikdy osobně nestěžoval, tvrdí Hamáček Babiš si mi na Pocheho nikdy osobně nestěžoval, tvrdí Hamáček Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček uvedl, že od premiéra Andreje Babiše (ANO) neslyšel žádné… číst článek
Kritizovaný Poche věří v křeslo a slibuje: Zeman se do Bílého domu dostane Kritizovaný Poche věří v křeslo a slibuje: Zeman se do Bílého domu dostane Stále věří, že se může stát ministrem zahraničí. Miroslav Poche (ČSSD) nevzdává svůj boj o křeslo… číst článek

Další Politici

zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Milouš Jakeš
Milouš Jakeš
zobrazit profil Jan Žaloudík
Jan Žaloudík
zobrazit profil Tomáš Trč
Tomáš Trč
zobrazit profil Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek