Marta Semelová

Datum narození: 1.3.1960
Přezdívka: Rudá Marta
Místo narození: Praha
Profese: politička KSČM, učitelka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politička Marta Semelová, známá především svými kontroverzními výroky mj. o Miladě Horákové, se v parlamentních volbách 2017 stala pražskou lídryní KSČM.

Marta Semelová, předsedkyně klubu KSČM v Zastupitelstvu hlavního města Prahy, roku 2010 získala poslanecký mandát za KSČM. Absolvovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, působila jako učitelka matematiky, tělesné výchovy a českého jazyka na základní škole v Praze.

MARTA SEMELOVÁ - SHOW JÍ VYFOUKL MILOUŠ JAKEŠ 

Marta Semelová, přezdívaná Rudá Marta, je známá hlavně svými kontroverzními výroky, mezi něž patří její veřejná obhajoba Klementa Gottwalda. Rozruch vzbudila také v roce 2011, kdy se postavila proti návrhu zákona o protikomunistickém odboji. Označila ho za legalizaci terorismu.

Dále Marta Semelová zpochybnila vynucené přiznání Milady Horákové v zinscenovaném procesu, který vedl k její popravě, a invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa označila za internacionální pomoc. Právě za tyto výroky ji policie začala trestně stíhat. Podle verdiktu soudu se za své výroky nemusela ani omluvit.

O MARTĚ SEMELOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička Marta Semelová je častou moderátorkou veřejných akcí KSČM. Ráda také recituje S. K. Neumanna a V. Nezvala a naopak prý nesnáší hry Václava Havla. V parlamentních volbách 2017 se stala lídryní komunistické kandidátky v Praze.

Marta Semelová je rozvedená a má dvě děti.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Komunisté mají jasno: Do voleb nasadí „Rudou Martu“ i „mlátičku“ Ondráčka Komunisté mají jasno: Do voleb nasadí „Rudou Martu“ i „mlátičku“ Ondráčka Do Poslanecké sněmovny budou za KSČM na podzim kandidovat známé tváře Marta Semelová a Zdeněk Ondráček.… číst článek
Zločiny komunismu si připomene Senát, KSČM chce být o „Vítězném únoru“ krotká Zločiny komunismu si připomene Senát, KSČM chce být o „Vítězném únoru“ krotká V sobotu uplyne 69 let od dovršení komunistického převratu v roce 1948. Na pátek je proto v hlavním… číst článek
Poklona Castrovi, netopýři muž i retrotresty: Co možná KSČM zkusí i ve vládě? Poklona Castrovi, netopýři muž i retrotresty: Co možná KSČM zkusí i ve vládě? Premiér Bohuslav Sobotka tento týden připustil možnost společné vlády s KSČM. Pokud by se komunisté… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Bořivoj Šarapatka
Bořivoj Šarapatka
zobrazit profil Jan Zahradník
Jan Zahradník
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Dominique Strauss-Khan
Dominique Strauss-Khan
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Marie Kaufmann
Marie Kaufmann