Marta Semelová

Datum narození: 1.3.1960
Přezdívka: Rudá Marta
Místo narození: Praha
Profese: politička KSČM, učitelka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politička Marta Semelová, známá především svými kontroverzními výroky mj. o Miladě Horákové, se v parlamentních volbách 2017 stala pražskou lídryní KSČM.

Marta Semelová, předsedkyně klubu KSČM v Zastupitelstvu hlavního města Prahy, roku 2010 získala poslanecký mandát za KSČM. Absolvovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, působila jako učitelka matematiky, tělesné výchovy a českého jazyka na základní škole v Praze.

MARTA SEMELOVÁ - SHOW JÍ VYFOUKL MILOUŠ JAKEŠ 

Marta Semelová, přezdívaná Rudá Marta, je známá hlavně svými kontroverzními výroky, mezi něž patří její veřejná obhajoba Klementa Gottwalda. Rozruch vzbudila také v roce 2011, kdy se postavila proti návrhu zákona o protikomunistickém odboji. Označila ho za legalizaci terorismu.

Dále Marta Semelová zpochybnila vynucené přiznání Milady Horákové v zinscenovaném procesu, který vedl k její popravě, a invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa označila za internacionální pomoc. Právě za tyto výroky ji policie začala trestně stíhat. Podle verdiktu soudu se za své výroky nemusela ani omluvit.

O MARTĚ SEMELOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička Marta Semelová je častou moderátorkou veřejných akcí KSČM. Ráda také recituje S. K. Neumanna a V. Nezvala a naopak prý nesnáší hry Václava Havla. V parlamentních volbách 2017 se stala lídryní komunistické kandidátky v Praze.

Marta Semelová je rozvedená a má dvě děti.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Experti: Okamura má své voliče za pitomce, KSČM se nedá věřit. A proč jde Zeman na sněm SPD? Experti: Okamura má své voliče za pitomce, KSČM se nedá věřit. A proč jde Zeman na sněm SPD? O Okamurově SPD či komunistech se často mluví jako o extremistech, to ale není zcela přesné označení.… číst článek
Osud statečné Milady Horákové (†48) žije v dokumentech i novém filmu! Její poslední slova: Jdu s hlavou vztyčenou Osud statečné Milady Horákové (†48) žije v dokumentech i novém filmu! Její poslední slova: Jdu s hlavou vztyčenou Trest smrti dostalo za vlády prvního komunistického prezidenta Gottwalda 230 lidí. Jedním z nich… číst článek
Výslužka pro 124 bývalých poslanců: Herman 680 tisíc, Semelová 355 tisíc Výslužka pro 124 bývalých poslanců: Herman 680 tisíc, Semelová 355 tisíc Když skončí zaměstnanec poměr na dobu určitou, nedostane ani korunu. Pokud se ale totéž stane poslanci,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vladimír  Remek
Vladimír Remek
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová
zobrazit profil Dominique Strauss-Khan
Dominique Strauss-Khan
zobrazit profil Jiří Pospíšil
Jiří Pospíšil
zobrazit profil Roman Celý
Roman Celý
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář
zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil
zobrazit profil Petr Orel
Petr Orel