Marta Semelová

Datum narození: 1.3.1960
Přezdívka: Rudá Marta
Místo narození: Praha
Profese: politička KSČM, učitelka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politička Marta Semelová, známá především svými kontroverzními výroky mj. o Miladě Horákové, se v parlamentních volbách 2017 stala pražskou lídryní KSČM.

Marta Semelová, předsedkyně klubu KSČM v Zastupitelstvu hlavního města Prahy, roku 2010 získala poslanecký mandát za KSČM. Absolvovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, působila jako učitelka matematiky, tělesné výchovy a českého jazyka na základní škole v Praze.

MARTA SEMELOVÁ - SHOW JÍ VYFOUKL MILOUŠ JAKEŠ 

Marta Semelová, přezdívaná Rudá Marta, je známá hlavně svými kontroverzními výroky, mezi něž patří její veřejná obhajoba Klementa Gottwalda. Rozruch vzbudila také v roce 2011, kdy se postavila proti návrhu zákona o protikomunistickém odboji. Označila ho za legalizaci terorismu.

Dále Marta Semelová zpochybnila vynucené přiznání Milady Horákové v zinscenovaném procesu, který vedl k její popravě, a invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa označila za internacionální pomoc. Právě za tyto výroky ji policie začala trestně stíhat. Podle verdiktu soudu se za své výroky nemusela ani omluvit.

O MARTĚ SEMELOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička Marta Semelová je častou moderátorkou veřejných akcí KSČM. Ráda také recituje S. K. Neumanna a V. Nezvala a naopak prý nesnáší hry Václava Havla. V parlamentních volbách 2017 se stala lídryní komunistické kandidátky v Praze.

Marta Semelová je rozvedená a má dvě děti.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Budeme za vysoké školy platit? TOP 09 je pro školné až pět tisíc, jiní ho odmítají Budeme za vysoké školy platit? TOP 09 je pro školné až pět tisíc, jiní ho odmítají Budou studenti veřejných vysokých škol v Česku za studium už od začátku platit? I to bylo tématem… číst článek
Hidžáby do škol nepatří, shodla se většina politiků v debatě Blesku. A co křížky na krku? Hidžáby do škol nepatří, shodla se většina politiků v debatě Blesku. A co křížky na krku? Jak se popasovat s odlišnými zvyklostmi muslimů v českých vzdělávacích institucích? To bylo téma,… číst článek
Drsná hádka o inkluzi: Valachová máchala před Klausem ml. fotkami postižených dětí Drsná hádka o inkluzi: Valachová máchala před Klausem ml. fotkami postižených dětí Křik, hádky a emoce provázely další předvolební debatu Blesk.cz. „Tohle je Václav a měl nehodu. Tohle… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ladislav Sekanina
Ladislav Sekanina
zobrazit profil Jana Čunátová
Jana Čunátová
zobrazit profil Martin Baxa
Martin Baxa
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová