Michal Malátný

Datum narození: 30.6.1970
Přezdívka: Žibus
Místo narození: Jičín
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Muzikant Michal Malátný, vlastním jménem Michal Novotný, se proslavil jako zpěvák a textař Zlatým slavíkem ověnčené poprockové kapely Chinaski.

Michal Malátný měl nakročeno k hudbě už od dětství. Začínal jako malý recitátor na školních akcích, posléze byl ve studentských kapelách Vopaly nebo Jičínský devastační sbor. V roce 1987 stál u zrodu kapely Starý hadry, která se o sedm později přejmenovala na Chinaski, a to podle oblíbené postavy z knih Charlese Bukowskiho.

MICHAL MALÁTNÝ - EXKLUZIVNÍ ODHALENÍ

Fungování kapely Chinaski poznamenala v roce 2008 tragická smrt bubeníka Pavla Grohmana. Skupina se ale po měsících váhání rozhodla v hraní pokračovat. V začátcích jí vypomohl jako bubeník David Koller, kterého později nahradil Otakar Petřina, přezdívaný Marpo.

Žibus, jak byl frontman Chinasek přezdíván, vystudoval činoherní herectví na DAMU. Prošel si Východočeským divadlem v Pardubicích. Ve stejnou chvíli ale v divadle hráli tři herci s příjmením Novotný, což ho přimělo k přijetí pseudonymu Michal Malátný. Zahrál si třeba po boku Tatiany Vilhelmové nebo Ivy Janžurové ve filmu Chyťte doktora, kde ztvárnil roli gynekologa-sukničkáře. Roku 2014 začal hostovat v divadle Semafor.

Michal Malátný je velkým fanouškem loutkového divadla, Beatles nebo zpěváka Stinga.

O MICHALOVI MALÁTNÉM ČTĚTE ZDE>>

S manželkou PetrouMichal Malátný dcery Kateřinu a Frídu. Neobvyklé jméno Frída, jejíž narození se neobešlo bez komplikací, vybrali rodiče po mexické malířce Fridě Kahlo, která kvůli rozdrcené páteři nedonosila své jediné dítě.


 

Články o celebritě

Duo Těžkej Pokondr natočilo rozhovor, kvůli kterému opustili rádio. Pustí ho prý na internetu Duo Těžkej Pokondr natočilo rozhovor, kvůli kterému opustili rádio. Pustí ho prý na internetu Duo Těžkej Pokondr se s vedením Frekvence 1 rozkmotřilo kvůli údajnému zákazu určitých hostů v jejich… číst článek
Čtvrtníček řádil s Chinaski! Čtvrtníček řádil s Chinaski! Vejdete do starého domu a nestačíte se divit! Představí se vám všichni členové kapely Chinaski a… číst článek
Michal Malátný z Chinaski o kapele: Deprese, alkohol a pochybnosti Michal Malátný z Chinaski o kapele: Deprese, alkohol a pochybnosti Zpěvák, textař a herec Michal Malátný (47) se označuje za introverta, který je rád sám. Na koncertech… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Kanye West
Kanye West
zobrazit profil Cher Lloyd
Cher Lloyd
zobrazit profil Petr Kutheil
Petr Kutheil
zobrazit profil Radka Fišarová
Radka Fišarová
zobrazit profil Celeste Buckingham
Celeste Buckingham
zobrazit profil Natálie Kocábová
Natálie Kocábová
zobrazit profil Rihanna
Rihanna
zobrazit profil Pavla Břínková
Pavla Břínková