Michal Malátný

Datum narození: 30.6.1970
Místo narození: Jičín
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Michal Malátný, vlastním jménem Michal Novotný, je příležitostný herec, ale především zpěvák a textař poprockové kapely Chinaski.

Michal Malátný měl nakročeno k hudbě už od dětství. Začínal jako malý recitátor na školních akcích, později byl ve studentských kapelách Vopaly nebo Jičínský devastační sbor. V roce 1987 stál u zrodu kapely Starý hadry, která se o sedm let poté přejmenovala na Chinaski, podle oblíbené postavy z knih Charlese Bukowskiho. Fungování kapely poznamenala v roce 2008 tragická smrt bubeníka a velkého přítele Pavla Grohmana. Kapela se ale po měsících nejistoty rozhodla v hraní pokračovat. V začátcích kapele vypomohl jako bubeník David Koller, kterého později nahradil Otakar Petřina, přezdívaný Marpo.

Žibus, jak je frontman Chinasek přezdíván, vystudoval činoherní herectví na DAMU. Prošel si Východočeským divadlem v Pardubicích. Ve stejnou chvíli ale v divadle hráli tři herci s příjmením Novotný, což ho přimělo k přijetí pseudonymu Michal Malátný. Zahrál si po boku Tatiany Vilhelmové nebo Ivy Janžurové ve filmu Chyťte doktora, kde ztvárnil roli gynekologa sukničkáře. Od roku 2014 hostuje v divadle Semafor.

Má manželku Petru, se kterou má dvě dcery Kateřinu a Frídu. Neobvyklé jméno Frída, jejíž narození se neobešlo bez komplikací, vybrali rodiče po mexické malířce Fridě Kahlo, která kvůli rozdrcené páteři nedonosila své jediné dítě. Michal Malátný je velkým fanouškem loutkového divadla, Beatles nebo zpěváka Stinga.


 

Další Zpěváci

zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen
zobrazit profil Ivan Mládek
Ivan Mládek
zobrazit profil Markéta Procházková
Markéta Procházková
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Marian Vojtko
Marian Vojtko
zobrazit profil Marek Ztracený
Marek Ztracený
zobrazit profil Dominika  Hašková
Dominika Hašková
zobrazit profil Beyoncé Knowles-Carter
Beyoncé Knowles-Carter

Nejnovější profily celebrit